Skocz do zawartości
DrKleiner

M1siek LC's

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylatory na chłodnicę może EK Vardar. Mieli wypuścić wersje 140mm też. Klony gentle typhoonów, dobre ciśnienie statyczne na chłodnicę. Tylko tanie nie będą..

Inne tanie 140stki to Antec Twocool.

Chłodnice są teraz też trochę drogie.. może poszukaj używki. Magicoola ktoś sprzedawał za 150zł. Za nową jakiejś innej firmy 4 stówy nie starczy. Różnice wydajności pomiędzy chłodnicami są niewielkie, jedynie trzeba unikać bardzo gęstej i grubej jak ma pracować na niskim rpm, bo na tych wolnoobrotowe wentylatory nie dają rady w ogóle powietrza przedmuchać (np. takie jak black ice gtx).

 

Cicha pompa to nie znam takiej :)

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aerial!

Przejrzałem forum i allegro ale niestety nie znalazłem tego Magicoola, szkoda... ale myślałem nad grubą chłodnicą ponieważ moja jest obecnie dosyć cienką więc myślę że przy IDLU nieźle by chłodziła a pod obciążeniem i sporym obciążeniem te EK Vardery by pokazały pazurek.

 

Co do pompki, wiem że ciężko kiedyś miałem tą od Realitynet i to była cicha pompa... ale z wydajnością było tak sobie... dlatego szukam czegoś co bym mógł nieźle przegonić na tym kontrolerze wraz z wentylatorami, bo i tak podczas grania zakładam słuchawki, no a jedynie przy wirtualkach ciscowych będzie może trochę głowa bolała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Po długim czasie bezkrólewia (tylko laptop i PS4) PC wrócił na salony!

Chciał bym Wam zaprezentować moje najnowsze chłodzenie! :) Podczas składania trochę się na wkurzałem ale, warto było... :) cicho wydajnie, choć poprawki jeszcze trzeba wprowadzić :)

 

Klocki z jakich to jest złożone:

- Buda: Fractal Define S (pojemna obudowa, brak zatok z frontu, ale nie tak pojemna jak ją reklamują)

- Blok CPU: EK Supremacy Evo Full Nickiel

- Chłodnice: Swiftech MCW320 Quiet Power oraz Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 420mm

- Wentylatory: EK Water Blocks 120mm EK-Vardar F3-120 oraz EK Water Blocks 140mm EK-Vardar F1-140

- Pompa: Swiftech MCP355 wraz z Barrow Kit (wycisza ją bardzo dobrze, ale co z tego jak pompa przenosi drgania na obudowę gdy jest przykręcona)

- Rezerwuar: Phobya AGB Balancer 250 (jestem z niego mega zadowolony, rewelacja, służy już dobrych parę lat)

- LED: Alphacool Farbwerk (obecnie na stałe pracują w kolorze czerwonym, ale sterownik daje masę możliwości, na razie dłubię i zobaczę co z tego wyjdzie)

- Wąż: 10/13

 

Temperatury i OC:

Dopiero za to się zabieram, jak zobaczę ile docisnę PC na pewno się pochwalę. Ogólnie sytacja wygląda tak że w idle nie przebija 30*C a wentylatory się nie kręcą. W stresie po 1h Prime95 miałem 46*C ale to wszystko na stocku. Wentylatory są zarządzane przez mobo (ASUS Maximus VIII Hero).

 

Do zestawu będzie dołożona jeszcze docelowa karta, więc przejściowej nie wodowałem, mam nadziej że nv albo AMD wyrobią się z premierą nowych kart i będzie co wodowac :)

 

A teraz klucz programu, czyli fotencje :)

Galeria tutaj: www.dropbox.com

 

FN7G6VL.jpg

 

Jak widać z galerii obudowa może pochwalić się naprawdę pojemnym zapleczem :)

 

Układ już jest gotowy na przyjęcie GPU, więc zostaje tylko czekać...

Edytowane przez M1siek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny układzik i schludny , nie myślałeś żeby nieco skrócić węże bo te wyglądają na takie "zwisające" :) , chyba że jest to zamierzony efekt , żeby łatwiej ściągać blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki urok 13/10 :) Właśnie zauważyłem , że układy na takich wężach mają mało ostrych łuków , a dałbyś rade puścić wąż z górnej chłodnicy za płytą ? Przy 13/10 to powinno być banalne a moim zdaniem będzie dużo lepiej się prezentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...