Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku nie chodziło o wymiary wentylatora ponieważ wymieniany wcześniej Thermalright TY-141 jest podobnej wielkości.

 

Dobra koniec problem rozwiązany klient szczęśliwy to się liczy:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Mam pytanko do obeznanych w temacie, obecnie na chlodzeniu proca siedzi Zephyr 12cm:

http://www.komputronik.pl/product/59627/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/SilentiumPC_Zephyr_120_mm.html

 

Zastanawiam sie czy nie zmienic go na cos takiego:

http://www.komputronik.pl/product/184655/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Antec_True_Quiet_120mm.html

 

 

Tylko martwi mnie jedna rzecz, ten Antec ma okolo 1000rpm, obecny Zephyr w stress kreci sie na 1250rpm, wiadomo sa rozbieznosci z danymi producenta, ale jesli trafie na Anteca 1000rpm faktycznie, to czy nie bede mial gorszej wydajnosci chlodzenia? Obecny Zephyr jest cichy.

 

 

2.

Jest zasilacz Corsair 650W TX za jakis czas mysle zmienic w nim wentylator, aby bylo ciszej, domyslam sie, ze pchanie ktoregos z powyzszych nie jest dobrym pomyslem, czy kupie cos ciekawego w cenie do 40zl(12cm) i do tego cichego?

Jest sens ciac dremelem zasilacz i zamiast 12cm wentyla wpakowac tam 14cm?

 

 

3.

Mial ktos stycznosc z wentylatorami Tacens Pro 14cm?

http://allegro.pl/wentylator-tacens-pro-140x140x25-i3006989214.html

Takie cosik, chcialbym je zastosowac do chlodzenia obudowy komputera, a dokladniej dwa na front, jeden na tyl, puszczone na 5-6V.

Bedzie to wialo cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zgf

 

1. porownaj CFM czyli przeplyw wentylatorow, bo np jeden wentyl moze miec 1400 i nie dawac rady z przeplywem innego, co ma 1200.

2. nie ma sensu, kup lepiej dobry wentylator 120, np NoiseBlockery lub BeQuiet SilentWings (drogie ale sa swietne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/?p=FDR+ROXO+120MM+PWM

 

 

Tanie, ale warte uwagi ? Muszę kupić 3, bo moje stare zephyry już nie dmuchają jak kiedyś.

Ciche są i to bardzo. Właściwie jak Noiseblockery, ale niestety żywotność nie jest ich najmocniejszą stroną, u mnie po roku pracy poziomo zaczął terkotać. :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Fander Roxo http://proline.pl/?p=FDR+ROXO+120MM+PWM oraz wersje 140mm. Wersja 120 jeśli nie jest puszczona na max obrotach to piszczy. Czy to podlega wymianie/gwarancji albo jak to naprawić jeśli idzie?

Edytowane przez Qulaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam szukałem dosyć długo wentylatorów: 1x230mm , 2x120mm , 1x92mm i padło na:

 

230mm - bitfenix spectre lub NZXT DS-200RB 200mm

120mm - corsair air series SP120 quiet edition

92mm - Noctua NF-B9 PWM

 

teraz tylko pozostaje chłodzenie do miniITX - ale chyba scythe samurai ZZ właśnie z Noctuą... - nie trzeba mi cudów Dołączona grafika

Edytowane przez tato84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zamiast Enermaxów UCTB12? Łożyska jednak słychać, a przy pracy w poziomie to już w ogóle tragedia.

 

Potrzebuję trzy sztuki: dwa wentylatory pionowo (obudowa przód i tył), jeden poziomo do zasilacza (mało grzejącego się).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem fabryczny glosny wentyl w zazilaczu z podpisu na "uzywany" od noctuy nh-d14, nf-p12 myslalem ze bedzie glosny w koncu przeszlo rok dzialal w pionie teraz jest poziomo i go w ogole nie slychac totalny wypas a kreci sie w okolicach 700-800rpm, smiga tak juz rok

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noiseblocker, Noctua albo Bitfenix - ale nie będzie tanio.

Zdaję sobie z tego sprawę. Każdy ma jakieś zboczenie, akurat ja chcę cichy sprzęt Dołączona grafika

 

nf-p12 myslalem ze bedzie glosny w koncu przeszlo rok dzialal w pionie teraz jest poziomo i go w ogole nie slychac totalny wypas a kreci sie w okolicach 700-800rpm

Kupiłem jedną sztukę NF-P12 (z myślą o zasilaczu), zobaczę jak to z nią będzie.

 

Przed chwilą trafiłem na xbitlabs na test 120'tek i w nim Noiseblockery PL1/PL2, jako podsumowanie: "The German fans are blameless. In my personal opinion, the Noiseblocker NB-BlackSilent PRO series are the most comfortable fans in this review in terms of noisiness. Their extremely quiet operation deserves my praises, really.". Nie są aż tak drogie jak Noctua i są w pasującym mi czarnym kolorze. Pewnie się zdecyduję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie noiseblockery XL1 i jestem bardzo zadowolony. Pracują już u mnie 3 lata i są wciąż w doskonałym stanie, a po skręceniu na ok 600-700 obrotów nie słychać ich. Ale to wentylatory tylko do pracy w pionie, ze względu na ich łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, mam xl1 w zasilaczu. Pracuje już tak przeszło 3 lata i nadal z nią jest wszystko w porządku. Żeby było śmieszniej, ta wspomniana xl1 pracowała wcześniej przez prawie 2 lata pionowo na chłodzeniu z podpisu. Na procesorze mam xl2 która również po 4-5 latach jest niesłyszalna ;) Te wentylatory będę polecał i zachwalał każdemu, bo są tego warte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą trafiłem na xbitlabs na test 120'tek i w nim Noiseblockery PL1/PL2, jako podsumowanie: "The German fans are blameless. In my personal opinion, the Noiseblocker NB-BlackSilent PRO series are the most comfortable fans in this review in terms of noisiness. Their extremely quiet operation deserves my praises, really.". Nie są aż tak drogie jak Noctua i są w pasującym mi czarnym kolorze. Pewnie się zdecyduję...

My już od dawna wiedzieliśmy, że PL1/PL2 to świetne wentylatory ;) Można by też się zastanowić nad serią eLoop B12 bo tu łożysko jest jeszcze lepsze Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje trze 120mm Dołączona grafika

 

jedna sztuka z PWM zamiast zefirka na Fortisie 

 

dwie sztuk do obudowy Corsair Carbide 200r zamiast stockowych wentylatorów.

 

Wymagania im ciszej tym lepiej, przy zachowaniu wydajności chłodzenia Dołączona grafika

 

budżet max 120zł, jak będzie taniej to się nie obrażę.

 

proc i5 3470 

 

Co myślcie na temat zastosowania takich filtrów http://allegro.pl/aluminiowy-grill-filtr-przeciwkurzowy-120mm-czarny-i3361557063.html ? bo nie ukrywam, że kurz mnie dobija :/

Edytowane przez amnesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co obecnie z najtańszych modeli 120mm z PWM jest najlepszym wyborem? Priorytet - cicha praca. Wentyle do kompa dla rodziców = net, film, nic więcej.

 

Rzoważam sprawdzone Scythe Slip Stream, ale kusi mnie wreszcie spróbować czegoś takiego:

 

http://aab.com.pl/aab-cooling-super-silent-fan-12-pwm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie polecić Noctua do pracy w poziomie, czy może nie ma się co oszukiwać i po prostu wziąć Noiseblocker PL1?

 

I jeszcze jedno, wiele osób pyta tutaj o wentylatory PWM, z tego co kojarzę, to wejścia 4-pin należą raczej do rzadkości na płytach głównych, macie jakieś inne sposoby niż podpinanie takowych złącz bezpośrednio do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki poleciliście by wentylator zamiast fabrycznego w Pentagram HP-120 ALCu Karakorum, niestety czas obecnego dobiega końca. Nie mam wygurowanych wymagań co do nowego. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, ok. Nie mam nowszej plyty wiec spodzielem sie, ze wciaz robi sie jedno PWN pod chlodzenie proca.

Natomiast po wielu godzinach lektur tego jak i innych portali zdecydowalem sie kupic Noisblocer PL1 do pracy w poziomie (na dol i gore budy). Niedlugo przekonamy sie jak to wyjdzie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...