Skocz do zawartości
Miszal

Lcd, Crt, A Promieniowanie Elektromagnetyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Otóż posiadam świetne głośniki Geniusa, które mają jednak niestety istotny brak - nie są wyposażone w ekrany elektromagnetyczne, tak więc stojąc blisko monitora CRT (który mam obecnie) są narażone na rychłe zepsucie. Planuję zakup 21 calowego LCD-ka i chciałbym go umocować na ścianie za biurkiem. Jednak w takim ułożeniu monitor od ustawionych 5 cm nad nim na półce przednich głośników dzieliłaby tylko cienka deseczka. I chciałbym się Was zapytać, czy LCD może również uszkodzić głośniki bez ekranów elektromagnetycznych tak jak CRT, czy bez obaw mógłbym sobie go umieścić tuż pod nimi? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę aby głośniki mogły być zepsute przez monitor. Zwykle jest tak że nieekranowane głośniki powodują na CRT odbarwienia przez powstałe pole magnetyczne. Przy LCd nie słyszałem o jakichkolwiek problemach. Uwaga na komórki - jeśli coś może uszkodzić głośnik/i ( aktywne ) to telefon bezprzewodowy ( stacjonarny/mobilny ).

 

[ot]

Zawsze mi sie wydawalo ze to szkodzi w druga strone :lol:

Czyli glosnikom nic sie nie stanie natomiast crt moze szlag trafic ^_^

Dokładnie. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to w takim razie chciałbym się upewnić czy głośniki bez ekranów nie spowodują uszkodzenia LCD. Kyle napisał wyżej, że nie słyszał o takim przypadku, ale ja chciałbym być na 100% pewny, bo nie chciałym sobie zepsuć monitora za półtora tysiąca (który zresztą już kupiłem, w tygodniu pewnie dojdzie). Nie jestem zresztą przekonany czy za uszkodzenia tego typu przysługiwałaby gwarancja :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Uwaga na komórki - jeśli coś może uszkodzić głośnik/i ( aktywne ) to telefon bezprzewodowy ( stacjonarny/mobilny ). (...)

A tak przy okazji, o co chodzi, możesz jaśniej? Czy o "trzaski/piski" łapanie z komórek przez niektóre odbiorniki i puszczane przez głośniki, czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, o co chodzi, możesz jaśniej? Czy o "trzaski/piski" łapanie z komórek przez niektóre odbiorniki i puszczane przez głośniki, czy coś innego?

Tak - właśnie kiedy ktoś do nas dzwoni i są trzaski - nie jest to "zdrowe" nie tylko dla głośników ... ale też np. monitorów CRT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - właśnie kiedy ktoś do nas dzwoni i są trzaski - nie jest to "zdrowe" nie tylko dla głośników ... ale też np. monitorów CRT .

A to tak, tak samo jak wszelkie inne trzaski (podpinanie np. kabelków przy "działającym" głośniku). Ale jest jedno zastrzeżenie, ani sam głośnik, ani sam monitor (no może poza CRT, bo te troszkę tak) nie łapie sam z siebie komórki. Tzn. taka sytuacja ma miejsce, ale np. przy słuchaniu radia (ono doskonale łapie przychodzącą rozmowę, wysyłany/przychodzący SMS, kontakty telefonu ze stacją bazową) i tylko tyle, więc bym nie dramatyzował :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...