Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

No i koniec tzw. chevroleta w EU. Nie żebym był jakimś wielkim fanem tej marki i uważał, że aveo i cruze mają coś wspólnego z chevroletem, ale miały swoje miejsce na rynku.

Uważam, że to strzał w stopę ze strony GM, bo potencjalni i niedoszli klienci chevroleta pójdą raczej w stronę kia/hyundai, niż Opla. Ja w każdym razie tak bym zrobił (aveo chodził mi po głowie)

 

A miał być do końca roku... W GM germany musieli się naprawdę żreć, skoro zyski z jesieni za wszelką cenę chcą już przerzucić na Opla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogole Opel radzi sobie finansowo? Bo na 3mln kanarach 50% aut to ople ;d

No właśnie od pewnego czasu na minusie, a chevrolet w EU z roku na rok coraz lepiej - stąd tarcia wewnętrzne w GM Germany, właściciela obu marek. Doszli do wniosku, że Chevrolet zabiera klientów Opla i Chevroleta wycofują z EU.

 

IMHO debilizm i wynik personalnej wojenki wewnątrz koncernu, bo pieniądze tak czy tak trafiały do koncernu - ze sprzedaży jednej bądź drugiej marki - tyle tylko, że pewnie większe premie dostawali inni ludzie i o to poszło. A teraz część klientów stracą, bo klienci Chevroleta nie pójdą do Opla, który od pewnego czasu pracuje nad image marki bardziej luksusowej i ich samochody były droższe od Chevroleta. Jak porównywałem cruze vs astra, to różnice w cenie z podobnym wyposażeniem wychodzimy na poziomie kilkunastu tysięcy pln. Były klient Chevroleta raczej nie będzie chciał ich wyłożyć, żeby kupić Opla, tylko pójdzie prawdopodobnie do koreańczyków. 

 

BTW

Taką oto "perełkę" spotkałem wczoraj  :zonk:  :ploom:

To stara avensis jest? Wyjątkowo sportowe auto z definicji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat ale sprobuje.

 

Mam do kupienia w dobrej kasie wzmacniacz razem ze skrzynka. Konkretnie to jest Pioneer GMX-904 i JBL GT5-1204BP. Obecnie mam glosnik Monacor Carpower CRB-250CTR i wzmacniacz Blaupunkt GTA2100B. Warto sie bawic w zmiany? Odczuje jakas zmiane na plus? Chodzi mi o wiekza glebie i sam lepszy odsluch. Slucham glownie muzyki typu dance itp.

Edytowane przez _Paulo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę w drodze do pracy dopadła mnie codzienność za kierownicą - nie wiem jakim cudem wyszedłem z tego z 3 szwami na głowie, oskórowanym kawałkiem palca i obitą klatą piersiową.

Jakaś menda jadąc po obwodnicy jakieś 80km/h za ciężarówką wjechała mi 5 metrów przed maskę (miałem ze 120-130) i musiałem ostro odbijać, efektem czego zrobiłem podwójnego pinballa od barierek energochłonnych - przez 4 pasy.

 

 

 

20140913_190557.jpg

 

20140913_190618.jpg

 

20140913_190701.jpg

 

20140913_190715.jpg

 

20140913_190732.jpg

 

20140913_191135.jpg

 

20140913_191149.jpg

 

 

 

Skumajcie, że musiałem zapłacić prawie 600pln za holowanie i parking - jak nie zatrzymają winnego, to nikt mi tego nie odda. Niedoczekanie, będę się sądził z miastem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwię, tylko wk...am - wyobraź sobie sytuację, że ktoś może zarabiać 2K, do pracy mieć 30K, samochód jest mu niezbędny do życia a Tu na dzień dobry musisz ledwie chodząc z kołnierzem ortopedycznym wyciągnąć pieniądze za holowanie samochodu, który został rozbity nie z Twojej winy, bo po 3 miesiącach samochód przepada na koszt państwa, a z Ciebie komornik i tak ściągnie pieniądze za to holowanie i parking. Za pół roku albo lepiej pewnie odzyskam te pieniądze z UFG, za samochód pewnie częściowo też. Ale na dzień dobry musiałem wydać 600pln na jakąś bzdurę, zamiast sobie zrobić 2x więcej zabiegów rehabilitacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie pamiętam. I tak w planie była mniejsza kiera z nabą, klatka albo rollbar, kubły i usunięcie kanapy. Takie rzeczy jak poduszki i abs nigdy specjalnie nie były mi potrzebne. To z definicji nie był i nie miał być samochód do wożenia dzieci do przedszkola. Pierwszy wypadek w ciągu 20 lat i kilkuset tysięcy kilometrów - i z jakim rozmachem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, szybkiej rehabilitacji i obyś dorwał tego pacana.

 

U mnie sytuacja z dzisiaj, kiedy ludzie nauczą się po rondach jeździć...

 

post-130932-0-61736500-1410645607_thumb.png

 

Facet przede mną czerwoną linią ja chwile za nim żółtą. Przemknął metr lub dwa przed moją maską zwalniając, kierunkowskazy w ostatnim momencie włączył. Zjeżdżał do stacji benzynowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wali się w samochód a nie w barierki. Raz, że masz o wiele niższą prędkość uderzenia a dwa, że nigdzie nie odjedzie po wypadku. Wiem, że to łatwiej powiedzieć niż zrobić, bo instynkt każe skręcać. No ale uderzenie byłoby z różnicą prędkości 40-50 km/h w miękki, łatwo odkształcający się tył samochodu...

 

Mam nadzieję, że go złapią i dostanie dodatkowo sprawę o ucieczkę z miejsca wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację - facet zmieniał pas wjechał mi przed maskę - żeby nie roznieść na strzępy fiesty mk2 swoim 200sx s13 (różnica prędkości właśnie ok. 40km/h) uciekłem na prawo i pechowo trafiłem na koniec pasa i krawężnik prawą stroną - dogoniłem gościa i zatrzymałem a ten że nic się nie stało bo nie było kontaktu między pojazdami - u mnie dwa kapcie (dwie felgi i opony na szrot), zgięta kielich kolumny mc phersona - auto poszło na złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat wczoraj na to trafilem. apropos sytuacji w jaka wpadł @Dijkstra

@Puma. kierowca zestawu tez powinien walic w samochod?

szkody materialne napewno byly by mniejsze niz po lądowaniu w rowie.

swego czasu było wielkie halo, gdy wyciekł kawałek filmiku ze szkolenia kierowcow zawodowych. "wal w osobowke" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wali się w samochód a nie w barierki. Raz, że masz o wiele niższą prędkość uderzenia a dwa, że nigdzie nie odjedzie po wypadku.

Niby tak, ale nigdy nie wiesz, czy na tylnej kanapie nie siedzą dzieci w fotelikach z auchan za 69.99, a samochodu nie prowadzi jakiś oszołom, który wpadnie w panikę i odwali chgw co. Zważywszy na to, że w PL wina jest zawsze tego z tyłu, masz szanse dostać jeszcze wyrok karny za spowodowanie wypadku i cywilny o naprawienie szkód i reszta Twojego życia będzie bardzo, bardzo smutna.

Poza tym, szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że aż tak mi dupę wyniesie. A że na piątym biegu przy 3300-3200 moment na kołach był taki sobie, to nie wyciągnąłem.

 

Mam nadzieję, że go złapią i dostanie dodatkowo sprawę o ucieczkę z miejsca wypadku.

Szczerze mówiąc, ja też. Mam szczęście, że dwie osoby widziały wypadek, zatrzymały się i złożyły zeznania na miejscu. Tylko wstępnie wynika, że między zeznaniami moimi a przynajmniej jednego ze światków nie ma zgody nawet co do koloru samochodu, więc marne szanse na zidentyfikowanie sprawcy. Niby viatoll robi zdjęcia wszystkim pojazdom, ale cóż z tego, jak nie będzie zgody co do tego, który to pojazd. Ja - po przyjęciu kilkunastu g na czaszkę - nie wykluczam, że mogę źle pamiętać.

 

Hmmm, szkoda, że moja lepsza połowa nie chce słyszeć o kolejnym R6 z bawarii

http://allegro.pl/bmw-e36-2-8-328i-m-pakiet-i4583366666.html

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu było wielkie halo, gdy wyciekł kawałek filmiku ze szkolenia kierowcow zawodowych. "wal w osobowke" .

 

Nie wiem czemu ludzie robia z tego szum. Przeciez to jest oczywiste ze nie trzeba tego szkolic... Masz wybor, naczepa czy osobowka, no powiedz kto sie wpakuje ciagnikiem w naczepe majac wybor?

 

Wiesz gdzie ludzie maja moralnosc w takich sytuacjach? I nie, nie jezdze ciagnikami jakby ktos nie rozumial moich slow.

 

Apropo tego e36, najbrzydszy samochod jaki kiedykolwiek wypuscili i w kazdym ciemnym kolorze wyglada jak kupa. Imo.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...