Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Hym ale średnio wyszło 4.81% toż to nawet nie połowa z podawanych przez ciebie 10% jak chodzi o ścisłość ;)

Zwłaszcz że ES'y jak na razie mają problem z osiąganiem taktowania przeciętnego Core ;)

 

Ano - zobaczymy jak będzie ... zwiększyli cache a wzrost wydajności jest spowodowany głównie poprzez zmniejszenie opóźnień w działaniu tegoż cacheu - może stąd kiepskie OC...

Dołączona grafika

 

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano - zobaczymy jak będzie ... zwiększyli cache a wzrost wydajności jest spowodowany głównie poprzez zmniejszenie opóźnień w działaniu tegoż cacheu - może stąd kiepskie OC...

...

Bardzo możliwe iż cache nie wyrabia poprostu na większych MHz, logicznie myśląc taka teoria nawet trzyma się kupy. Choć i tak za wcześnie aby cokolwiek pewnego wyedukować na pierwszych ES'ach bo nie raz Intel już udowodnił iż gotowy produkt znacznie się różnił od pierwszych wersji inżynieryjnych. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu wiec wszystko może się jeszcze zmienić i to raczej na lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

a 10 % to nie jest malo - przeciez to prawie ten sam proc tyle ze w proces 45 nm - jak dla mnie najwazniejsze ze mniej sie grzeje... ciekawe tylko co bedzie z OC...

Warto jeszcze zaznaczyć że to wersja bez obsługi SSE4. Ta z obsługą SSE4 na quadzie 3.33 GHz (vs. 2.93 GHz Kentsfield) działała ponad 100% szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano - zobaczymy jak będzie ... zwiększyli cache a wzrost wydajności jest spowodowany głównie poprzez zmniejszenie opóźnień w działaniu tegoż cacheu - może stąd kiepskie OC...

[img ]http://i189.photobucket.com/albums/z205/Yotomeczek/pen.jpg[/img]

 

Źródło

Tylko czekać aż Wizzard czy inny magik wyprodukuje Nam program do zmiany opóźnień cache ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Troche za dużo tych tematów. Powinien być na razie jeden topic ogólnie o rodzinie Penryn, a potem już osobne dla konkretnych serii, bez dzielenia na steppingi itd.

Potem sie dziwić że ludzie off-topują jak nie mogą nic znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już początkiem stycznia korporacja Intel rozpocznie masowe wprowadzanie nowych modeli procesorów opartych o 45-nanometrową technologię. Koncern potwierdza informacje o rychłym wprowadzeniu nowej rodziny E8000...

 

Początkiem przyszłego roku firma zamierza wydać na rynek kilka modeli z rodziny E8000, będą to kolejno E8200, E8400, E8500 oraz E8190. Ten ostatni został dodano do planowanej oferty całkiem niedawno, będzie taktowany na poziomie 2.66 GHz, posiada 6 MB pamięci cache drugiego poziomu i pracuje z 1333 MHz magistralą FSB. Jego cena ma wynieść 163 dolary.

 

Specyfikacja techniczna modelu E8190 jest bardzo podobna do E8200, jednak producent pozbawił go funkcji wirtualizacji oraz technologii TET (Trust Execution Technology).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, czy mając DDRII 800 i któregoś z procków:

Core 2 Extreme QX9650 FSB 1333 MHz

Core 2 E8500 FSB 1333 MHz

co się prędzej skończy pamiątki, czy procek?

Może do tych procków lepsza do kręcenia będzie pamięć DDRII 1066MHz

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok moze zamienie swojego E4300 (za szybko to wszystko sie dzieje)

 

całkowicie muszę sie zgodzić... jeszcze niedawno były celiny mendocino xD sempron 2800+ pozniej Venice 3k+ walka nim tu i tam z 530J ;) nagle P4 631 ^^ teraz e2140 ech w miedzy czasie przewinelo sie jakichs athlonkow ze sto :P

 

no i te um 0.13 0.09 ..... 0.045 niedlugo nei bedzie atomów tylko tranzystory xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do tych procków lepsza do kręcenia będzie pamięć DDRII 1066MHz

Co o tym sądzicie?

Wystarcza nawet DDR2 667Mhz(byleby robiły ok 1100Mhz)

 

Za rok w listopadzie to Nahlem wkroczy i to będzie całkiem inna architektura :wink:

w kazdym badz razie proca przez najblizszy rok nie zmienie,poprostu nie widze takiej potrzeby E4300@3.5GHZ przez najblizszy rok albo wiecej starczy do wszystkiego(oprócz pobijania rekordów w superpi.(pózniej sie bede martwil co dalej :wink: ) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No ładnie ładnie. Mam nadzieje że wszystko odbędzie się zgodnie z planem, i już na początku lutego będę mógł sobie jakiegoś sprawić.

 

 

Swoją drogą można się łatwo domyślić czemu tak niską numerację dali. Zapewne jak tylko pojawią się dwurdzeniowe Phenomy, Intel wypuści kolejne modele, zapewne o mnożniku 10, a może i nawet 10.5. Nie dadzą odetchnąć AMD.

 

 

Ciekawe czy będzie sie dało uzyskać na codzień 4 GHz przy Thermalright Ultra-120 eXtreme. Jeśli nie wsadzą jakiegoś idiotycznego gluta to myślę że jest to chyba jednak możliwe, patrząc na pobór prądu QX9650, który wynosi przy 4 GHz wynosi ok. 151 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze będą jakieś fajne pudelka na miarę pentium 3 lub p4 630 te pomarańcze ^^i zieleń

+1 :)

 

ja mam nadzieje ze ten E8200 bedzie dosyć tani :P

 

chociaz pewnie skonczy sie na tym ze zmienie mojego e2140 na q6600 bo potanieje za miesiecy pare ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Znajo,my sprzedaje te procki E8400 ES po chyba 350euro za sztuke i w wiekszosci wszystkie robia ok 4.3-4.7Ghz na AC,tylko cena 350eu troche sporo-chyba

Najlepsze jest to,ze on ich nie testuje,bo sie wogole na tym nie nza,tylko ludzie mu pozniej dziekuja i pisza o swoich osiagnieciach i to na AC :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma e8400 od intela... 4.9ghz 1.42v orthos 9h... na boxie.

Jak sam napisałeś, narazie to wujek juzek ma takiego procka. A ja mam psa co ma 5 nóg. Nie twierdze, że nie ma, ale 5.5G o których wspomina na AC, jest mało powtarzalne u innych.

A samych E8400es wcale tak mało nie ma, a nikt sie nie zbliżył iirc do 4.9@AC tymbardziej w Meksyku...

 

Pokaże rzetelne screeny, będzie wiadomo, że dwa jaja się nadają na AC do 4.5+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...