Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękujemy za pierwszą recenzję tego notebooka.

Mam pare komentarzy:

 

 

nie jestem jedynie w 100% tego pewny co do powierzchni na której trzyma się nadgarstki. Wygląda ona jak by była polakierowana szarym lakierem dodatkowo zabezpieczonym bezbarwną warstwą. W każdym bądź razie nie sprawia ona wrażenia podatnej na ścieranie.

 

Ze zdjęć wynika, że jest to taka sama powierzchnia jak w HP nw8240, którego używam codziennie przez 8 godzin. Po półtora roku żadnych śladów zużycia, więc na plus.

 

 

Dysk jest produkcji Fujitsu. Jego pojemność to 160GB. Posiada on 8MB cache i pracuje z prędkością obrotową 5400rpm.

 

Jest to dysk SATA, a osiągniętej prędkości 60.2MB bardzo daleko jest do 150MB. Być może winny jest sprzętowy moduł TPM

szyfrujący dane w locie. Wykonywałeś pomiary porównawcze z wyłączonym i włączonym TPM?

 

 

W kwestii głośności laptop wypada raczej słabo.

 

Na forum HP jest następujący wątek o głośnym wentylatorze:

 

http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/...085435+28353475

 

i dotyczy modeli:

 

HP Compaq 6510b

HP Compaq 6710b

HP Compaq 6710s

 

więc nie AMD, ale blisko. HP mówiło, że "ten typ tak ma", ale później przyznło się do problemu i zaprasza do serwisu notebooki wyprodukowane między 4/1/2007 i 6/9/2007.

 

Może, to też dotyczyłoby 6715x?

 

Jeszcze ciekawa strona, poświęcona problemowi wiatraka HP:

 

http://www.flyerman.org/flyblog/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za pierwszą recenzję tego notebooka.

Nie ma za co :D

 

 

Ze zdjęć wynika, że jest to taka sama powierzchnia jak w HP nw8240, którego używam codziennie przez 8 godzin. Po półtora roku żadnych śladów zużycia, więc na plus.

Jest to gładka powierzchnia szarego, metalicznego koloru. Nie widziałem nw8240 ale bardzo możliwe że to ten sam materiał.

 

 

Jest to dysk SATA, a osiągniętej prędkości 60.2MB bardzo daleko jest do 150MB. Być może winny jest sprzętowy moduł TPM

szyfrujący dane w locie. Wykonywałeś pomiary porównawcze z wyłączonym i włączonym TPM?

Jakoś specjalnie we włączanie modułu TPM się nie bawiłem, i z tego co pokazuje Security Manager, TPM jest wyłączony.

Możliwe że winny jest kontroler. W każdym bądź razie raczej ciężko będzie znaleźć dysk 2,5" z transferem ponad 60MB.

 

Dołączona grafika

 

Na forum HP jest następujący wątek o głośnym wentylatorze:

 

http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/...085435+28353475

 

i dotyczy modeli:

 

HP Compaq 6510b

HP Compaq 6710b

HP Compaq 6710s

 

więc nie AMD, ale blisko. HP mówiło, że "ten typ tak ma", ale później przyznło się do problemu i zaprasza do serwisu notebooki wyprodukowane między 4/1/2007 i 6/9/2007.

 

Może, to też dotyczyłoby 6715x?

 

Jeszcze ciekawa strona, poświęcona problemowi wiatraka HP:

 

http://www.flyerman.org/flyblog/

 

 

 

EDIT:

Witam po przerwie.

 

W związku z tym że pojawiło się kilka pytań odnośnie pracy wiatraka postanowiłem sprawę wyjaśnić.

Dzisiaj zainstalowałem inne sterowniki od AMD i sprawa się poprawiła.

 

Podczas oglądania stron internetowych, gg, słuchania muzyki wiatrak włącza się 2-3 minuty i działa przez około 30 sekund.

Jak w pierwszym poście napisałem, jest on słyszalny aczkolwiek nie uciążliwy..

 

Porównując go do innych laptopów (nx7300, nx7400) wypada raczej słabo pod względem głośności.

W innych HPkach wiatrak przez większość czasu jest wyłączony.

 

Chciałbyhttp://forum.purepc.pl/index.php?act=post&do=edit_post&f=60&t=243071&p=2733960&st=

PurePC.pl - Forum Dyskusyjne -> Edytowanie posta [recenzja] Hp 6715bm jeszcze zauważyć że mieszkam 5km od miasta w małej wsi. Jest to miejsce w którym panuje grobowa cisza przez co odgłosy laptopa są bardzo wyraźne. Trochę to wpłynęło na moje odczucia odsłuchowe.

 

I ostatnia rzecz. Chłodzenie pracuje normalnie. Wspomniana wyżej usterka występowała tylko w modelach z procesorami intela doserii 6710.

 

Mam nadzieję że wszystko wyjaśniłem.

Pozdrawiam i czekam na pytania.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa wydajności procesora AMD?? Czy jest on chociaż trochę wydajniejszy od zwykłego Core Duo o podobnym taktowaniu??

Wydajnością jest porównywalny z Core Duo 1,6 Ghz. W niektórych testach jest szybszy, w innych wolniejszy.

Należy jednak zauważyć, że są to różnice widzialne w benchmarkach. Weź pod uwagę, że na oko, różnicy między takim Turionem64X2 TL-56 a tak samo taktowanym Core Duo nie zauważysz.

Jest jeszcze kwestia karty graficznej która w pełni jest zgodna z DX9 przez co nie obciąża procesora tak jak GMA950 czy też X3100 . Nie wiem czy to się zmieniło, ale X3100, mimo że niby jest zgodna z DX9.0, dalej część efektów realizuje programowo, ponieważ intel miał problemy ze sterownikami, czy coś podobnego.

 

PS: Mówię o porównaniu procesorów pracujących z pamięciami działającymi w trybie dual-channel. 6715b aby działać w DC wymaga dołożenia drugiego GB pamięci.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to powiedzmy ze wydajnością są sobie równe lecz nie dokońca. Pomogło by dołożenie drogiej kości ram aby uzyskać dual. Pisałeś również o tym ze :

 

- bardzo się nagrzewa od spodu

Czy to nagrzewanie występuje ciągle czy jedynie gdy porządnie obciążymy procesor przez dłuższy czas??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to powiedzmy ze wydajnością są sobie równe lecz nie dokońca. Pomogło by dołożenie drogiej kości ram aby uzyskać dual. Pisałeś również o tym ze :

Czy to nagrzewanie występuje ciągle czy jedynie gdy porządnie obciążymy procesor przez dłuższy czas??

Przy normalnej pracy jest od spodu średnio gorący. Przy mocnym obciążeniu robi się bardzo nieprzyjemnie.

Taki to już urok laptopów :wink: . Należy jeszcze pamiętać, że za to od góry jest prawie zimny.

 

EDIT: Zapomniałem powiedzieć że przy trzymaniu go na kolanach, tak żeby od spodu dochodziło powietrze, jest on dużo chłodniejszy nić gdy stoi na biurku. W takiej sytuacji także wentylator dużo rzadziej się włącza.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!!!!!

 

Czytając recenzje twojego laptopa po raz N -ty. Zauważyłem ze dysk twardy jest wyposażony w moduł TPM co znacznie zmniejsza jego osiągi. Z przeprowadzonego testu wynika ze prędkość transmisji zewnętrznej twojego dysku to tylko 60,2MBN/s chociaż o ile sie nie mylę jest to dysk Serial ATA. Czy ten moduł TPM ma aż taki wpływ na prędkość transmisji zewnętrznej dysku twardego??

 

 

Pozdro :)

 

 

P.S Czy testowałeś już może nagrywarkę DVD?? Chodzi mi o to czy nie pracuje za głośno i nie wytwarza dużych drgań podobnie jak dysk twardy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!!!!!

 

Czytając recenzje twojego laptopa po raz N -ty. Zauważyłem ze dysk twardy jest wyposażony w moduł TPM co znacznie zmniejsza jego osiągi. Z przeprowadzonego testu wynika ze prędkość transmisji zewnętrznej twojego dysku to tylko 60,2MBN/s chociaż o ile sie nie mylę jest to dysk Serial ATA. Czy ten moduł TPM ma aż taki wpływ na prędkość transmisji zewnętrznej dysku twardego??

Pozdro :)

P.S Czy testowałeś już może nagrywarkę DVD?? Chodzi mi o to czy nie pracuje za głośno i nie wytwarza dużych drgań podobnie jak dysk twardy??

A czy przypadkiem nie jest tak, że moduł TPM znajduje się na płycie głównej??? Nie miałem z tym wynalazkiem zbyt wiele do czynienia, ale wydaje mi się że tak właśnie jest.

Nie wiem dlaczego transfer SATA w tym notku wynosi tylko 60MB/s. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że kontroler SATA nie działa w trybie "native". W HPkach z prockami intela jest taka opcja "SATA - Enable/Disable. Problem w tym, że u mnie takiej opcji nie ma...

 

 

Co do nagrywarki to jest ona stosunkowo głośna. Mi to zbytnio nie przeszkadza, ponieważ rzadko z niej korzystam.

Jak chcę obejrzeć jakiś film to odpalam Nero DriveSpeed i ustawiam tryb Silent, co skutkuje całkowitym uciszeniem napędu.

 

EDIT: Moduł TPM szyfruje dane "w locie" i ma tą przewagę nad rozwiązaniami typowo programowymi, że wpływa na wydajność bardzo nieznacznie. U mnie ten moduł jest wyłączony więc na wydajność nie wpływa :wink:

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tą recenzją rękami i nogami. :D Dodam jeszcze, że to piszczenie, o którym wspominał AK-105 jest słyszalne i niekiedy uciążliwe aż do bólu (przynajmniej dla mnie). Niestety jest jeszcze kwestia WiFi, mianowicie nie mogę uruchomić tej karty sieciowej, próbowałem już chyba wszystkich możliwych sposobów i dalej nic. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tą recenzją rękami i nogami. :D Dodam jeszcze, że to piszczenie, o którym wspominał AK-105 jest słyszalne i niekiedy uciążliwe aż do bólu (przynajmniej dla mnie). Niestety jest jeszcze kwestia WiFi, mianowicie nie mogę uruchomić tej karty sieciowej, próbowałem już chyba wszystkich możliwych sposobów i dalej nic. :mur:

Wysłałem ci maila z rozwiązaniem problemu z Wi-Fi. Jak nie pomoże to pisz.

 

Mnie na początku to piszczenie też trochę irytowało. Teraz zauważyłem że zamiast pisku słychać jakby syczenie.

No niestety niektóre modele laptopów tak już mają. Dokładnie to piszczą cewki na płycie głównej. Jeżeli piszczenie jest naprawdę głośnie to wypadłoby wymienić laptopa u sprzedawcy (jak jest uczciwy), lub wysłać do serwisu (nie wiem jak HP rozpatruje takie przypadłości, różnie to bywa u różnych producentów).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na początku to piszczenie też trochę irytowało. Teraz zauważyłem że zamiast pisku słychać jakby syczenie.

No niestety niektóre modele laptopów tak już mają. Dokładnie to piszczą cewki na płycie głównej. Jeżeli piszczenie jest naprawdę głośnie to wypadłoby wymienić laptopa u sprzedawcy (jak jest uczciwy), lub wysłać do serwisu (nie wiem jak HP rozpatruje takie przypadłości, różnie to bywa u różnych producentów).

Nabyłem w zeszłym tygodniu 6715B i ani razu ani syczenia ani piszczenia z wewnątrz tego notebooka nie usłyszałem. Oczywiście co jakiś czas włącza się wentylator. O dziwo, rzadziej się włącza, kiedy notebook pracuje na bateriach niz kiedy jest podpiety do zasilacza, chociaz w obu wypadkach funkcjonuje cool'n'quiet (czyli minimalne taktowanie i napiecie).

 

Bawilem sie tez ustawieniami thermal zone w ACPI tj. kontrola temperatur przy ktorych wlacza sie wentylator:

 

http://www.p35-forum.de/board/notebook-har...3-hp-notebooks/

 

Mozna zoptymalizowac chlodzenie, ale mozna tez zagotowac procesor - ja ostatecznie na razie zrezygnowalem, bo wczytana konfiugracja pod 6715B nie funkcjonuje jeszcze najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci maila z rozwiązaniem problemu z Wi-Fi. Jak nie pomoże to pisz.

 

Mnie na początku to piszczenie też trochę irytowało. Teraz zauważyłem że zamiast pisku słychać jakby syczenie.

No niestety niektóre modele laptopów tak już mają. Dokładnie to piszczą cewki na płycie głównej. Jeżeli piszczenie jest naprawdę głośnie to wypadłoby wymienić laptopa u sprzedawcy (jak jest uczciwy), lub wysłać do serwisu (nie wiem jak HP rozpatruje takie przypadłości, różnie to bywa u różnych producentów).

 

Pozdrawiam

 

Cześć,

Mam też problem z Wifi w HP 6715b i z Audio też - nie działa :o(

Mógłbyś mi też podesłać e-maila z rozwiązaniem tego problemu.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam też problem z Wifi w HP 6715b i z Audio też - nie działa :o(

Mógłbyś mi też podesłać e-maila z rozwiązaniem tego problemu.

Dzieki

W recenzji masz spis sterowników jakie musisz zainstalować.

Najpierw zainstaluj "Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867)", potem "ADI SoundMAX HD Audio Driver for Microsoft Windows XP", a potem "Broadcom Wireless LAN Driver".

 

Musi działać.

 

PS: Nie jestem wróżką i następnym razem nie będę odpisywał na pytania w stylu "Nie działa mi coś tam. Powiedz mi czemu." itp.

Jestem zasypywany mailami w tym stylu i mam ich po prostu dosyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest ale nie moge pobrac sterownikow z podanej strony. biore pobierz i nic. po jakims czasi wyskakuje blad wczytywania strony. nic nie moge pobrac i nic nie moge narazie zrobic na laptopie. moze mi ktos pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest ale nie moge pobrac sterownikow z podanej strony. biore pobierz i nic. po jakims czasi wyskakuje blad wczytywania strony. nic nie moge pobrac i nic nie moge narazie zrobic na laptopie. moze mi ktos pomoc??

Mi działa. Masz internet przez router???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

kupiłem sobie tego laptopa parę dni temu, niestety nie mam płytki ze sterami , ściagłem sobie całą listę sterowników ze strony hp, pytanie mam o sterowniki do saty?

 

na stronie hp tego laptopa nie pisze nic o sterach do saty, są na hp jedynie stery do platform intelowych ,

 

pytanie moje : czy mogę sie nagrać sterownik saty intelowy? a jak nie to możecie wkleić mi linka do sterów do saty na amd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

kupiłem sobie tego laptopa parę dni temu, niestety nie mam płytki ze sterami , ściagłem sobie całą listę sterowników ze strony hp, pytanie mam o sterowniki do saty?

 

na stronie hp tego laptopa nie pisze nic o sterach do saty, są na hp jedynie stery do platform intelowych ,

 

pytanie moje : czy mogę sie nagrać sterownik saty intelowy? a jak nie to możecie wkleić mi linka do sterów do saty na amd?

Napisałem w recenzji:

Z płytą instalacyjną nie trzeba integrować żadnych sterowników do SATA.

Przynajmniej u mnie nie trzeba :wink:

Pisz jak nie będziesz mógł zainstalować.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytą instalacyjną czego? xp? gołego nie działa, względnie ze zintegrowanym sp2 może ruszy

Przecież napisałem wyraźnie:

 

Osobiście zdecydowałem się na Win XP SP2. Instalacja przebiegła bez problemu. Z płytą instalacyjną nie trzeba integrować żadnych sterowników do SATA.

:mur:

 

Z SP1 nie sprawdzałem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak autor chwali matryce, a ja świeżo po zakupie i muszę wysyłać na reklamacje :/ Co prawda jakość lcd jak na laptopa faktycznie jest dobra ale po całej długości w pionie w 1 linii wyświetlają mi się artefakty :/

 

Poza tym mam niemałe problemy z odpaleniem wifi na linuxie.

 

Natomiast reszta - z jakością wykonania, solidnością konstrukcji i ergonomią nie mam nic do zarzucenia. Głośniczki na prawdę grają jak na laptopowe przyzwoicie i bateria jak na 6cio komorową trzyma przyzwoicie długo.

 

Nie wiem jak u Was, ale myślę że warto dodać, że torbę do niego całkiem przyzwoitą dostałem gratisowo w komplecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

miales po prostu pecha. Ja z tego co widze to HP jest jedyna firma ktora robi jako takie laptopy i stawiam ja zaraz za IBM.

Ale tak naprawde to seria pavilion pokazuje pazur ;) No ale to juz dyskusja na inna okazje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak autor chwali matryce, a ja świeżo po zakupie i muszę wysyłać na reklamacje :/ Co prawda jakość lcd jak na laptopa faktycznie jest dobra ale po całej długości w pionie w 1 linii wyświetlają mi się artefakty :/

 

Poza tym mam niemałe problemy z odpaleniem wifi na linuxie.

 

Natomiast reszta - z jakością wykonania, solidnością konstrukcji i ergonomią nie mam nic do zarzucenia. Głośniczki na prawdę grają jak na laptopowe przyzwoicie i bateria jak na 6cio komorową trzyma przyzwoicie długo.

 

Nie wiem jak u Was, ale myślę że warto dodać, że torbę do niego całkiem przyzwoitą dostałem gratisowo w komplecie :)

Nie wiem co się dzieje ale to już chyba trzecia osoba wspomina, że wysyła laptopa na gwarancję.

Na razie wiem o uszkodzonym zasilaczu, karcie graficznej i tej właśnie matrycy. Może taka seria???

 

Co do tego laptopa i linuxa to także mam problemu i to właśnie z kartą sieciową.

Odpalenie jakiegokolwiek livecd graniczy chyba z cudem.

 

PS: Jak jest u innych użytkowników z piszczeniem??? U mnie jakoś przestało i teraz słyszę tylko ciche odgłosy dysku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogółnie laptop bardzo fajny, nie piszczy, nie hałasuje i specjalnie nie przegrzewa sie jednak po 4 dniach(!) użytkowania padł zasilacz

nie jest to wina instalacji elektrycznej poporstu padł... Mam nadzieję że na tym skonczą się moje problemy z 6715b

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogółnie laptop bardzo fajny, nie piszczy, nie hałasuje i specjalnie nie przegrzewa sie jednak po 4 dniach(!) użytkowania padł zasilacz

nie jest to wina instalacji elektrycznej poporstu padł... Mam nadzieję że na tym skonczą się moje problemy z 6715b

 

Pozdro

To już są dwie osoby z padniętym zasilaczem....

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swój egzemplarz z uszkodzoną matrycą wyślę później bo póki co jest mi piekielnie potrzebny. Wcześniej pasek migał, teraz praktycznie non stop świeci na różowo. Ile w HP czeka sie na notka? Bo znajomemu Asusa nową sztukę odesłali po 5 dniach roboczych co mnie pozytywnie zszokowało

 

Nareszcie odpaliłem linuxa, po tymczasowym katowaniu xp sp2. Jedyna dystrybucja jaka ruszyła bez problemów jakie miałem pod ręką to Sabayon (oparty na Gentoo). Troche przełądowany bajerami, ale chodzi nawet od razu z płyty DVD i odpala compiza na ati - której to ze względu na linuksa najbardziej się obawiałem. Szok. Mimo wszystko bardziej daje sie we znaki pod pingwinkiem wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni posiadam HP 6715b + 1GB RAM z zainstalowanym Windows Vista Buisness. Na początek screen z CPU-Z. Program ten podaje, ze mój Turion został wyprodukowany w 65 nm procesie technicznym, czyli innym niż procesor w laptopie z pierwszego postu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Test dysku twardego też wygląda nieco inaczej niż ten z 1 Postu:

Dołączona grafika

 

Jako ciekawostkę dodam, że w czasie gdy nie mogłem ściągnąć sterowników do karty graficznej z internetu udało mi się ją uruchomić na driverach dostarczanych razem z Vistą ale od karty: ATI Mobility Radeon X 1300 :)

Dołączona grafika

 

A oto wynik w 3d Marku, ale tym razem na właściwych sterownikach:

Dołączona grafika

 

Z komputera jestem zadowolony. Na pochwałę zasługuje klawiatura i "głaszczek". Z element który mi nie odpowiada to matryca. Jak dla mnie ma za małe kąty widzenia. Ale ja jestem bardzo wyczulony pod tym względem. Nie zgodzę się również z opinio, że podczas prac na baterii taktowanie procesora jest ustawione zawsze na 800 MHz. Jeśli w Windowsie ustawie plan zasilania na "Zrównoważony" taktowanie procesora oscyluje pomiędzy 800 - 1800 MHz. Przy planie zasilania "Oszczędzanie energi" Wartość taktowania jest ustawiana na 800 Mhz na stałe, z kolei w planie "Wysoka wydajność" taktowanie wynosi 1800 MHz bez względu na to czy komputer pracuje na zasilaniu sieciowym czy baterii. Z resztą w Viście te wszystkie cechy można zkonfigurować według własnych upodobań. Długość pracy na baterii zmierzona prze mnie wynosi 3h. Pomiar wykonywany przy włączonej karcie WiFi lub Bluetooth'cie z włączonym interfejsem Aero, podczas przeglądania stron i pracy biurowej. W mojej opinii czas ten mógłby ulec wydłużeniu po wyłączeniu urządzeń bezprzewodowych.

 

P.S.

Wszystkie benchmarki były uruchomione wraz z innymi programami pracującymi w tle typu Avast, Konnekt itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Napisałeś, że dołożyłeś ramu. Mógłbyś napisać jakiego i ewentualnie za ile?

 

2. Z tym 65nm miałeś szczęście. Trafiła ci się nowsza sztuka :wink: Jak to wygląda w takim razie z głośnością tego lapka? Jak zachowuje się wentylator w zależności od obciążenia?

 

3. W XP nie ma czegoś takiego jak "Zrównoważony". Ustawia się schemat zasilania "przenośny/laptop" przy którym laptop, na baterii, chodzi z najniższym taktowaniem. Bardzo możliwe, że w viście wygląda i działa to inaczej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W moim też jest procesor w technologii 65 nm (wg CPU-Z). Wiatraczek chodził cały czas dopoki nie zainstalowałem sterowników do AMD o których była mowa w pierwszym poście teraz chodzi bardzo cichutko i żadko oczywiście procesor pracuje z czestotliwością ok 800 MHz i w miarę obciążenia zwieksza wydajność do 1,8 GHz, nie zauważyłem też aby się zbytnio nagrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...