Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, ze ta karta bedzie udanym produktem. Przymierzam sie do kupna karty pod DX10, ale jesli ta karta bedzie niezbyt udana to z obozu ATI/AMD (Radeon 9100, 9800, X1950) przejde do obozu NVidii

Edytowane przez Leoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez. A najlepsze w tym wszystkim jest to ze cena wersji 3870 ma podobno wynosic 249$. Jak dla mnie bomba. Niech kosztuje nawet u nas z 1K PLN to za najmocniejszego Radeona jest nie wiele.

Cene przynajmniej taka podaje dzisiaj twojepc.pl . No chyba ze sie pomylili. A jesli nie to juz zacieram raczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...9&Itemid=34

Niby 670xt wolniejsze od 8800gt (tylko oczywiście ani skrinów ani nic co by to potwierdziło). Nowy radosław ma być tańszy (i to wyraźnie) i chłodniejszy (logiczne przy lepszym procesie technologicznym). Skoro ma być wyraźnie tańszy a minimalnie gorszy to NV może obniży ceny 8800gt jeszcze. Szczerze mówią póki nie zobacze prawdziwych testów w grach to nic nie powiem :).

 

Edit.

Podobno ma nie być już końcówek XT, pr0 itd (w końcu po coś są te numery 3870 i 3850 :P) ale to jeszcze nie jest pewne.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...6&Itemid=34

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radzę poczekac z zakupem do 12 listopad jak do premiery HD 3800, oczywiscie sam sprzedam swojego radka x1950 Pro ale z decyzja czy 8800 GT czy HD 3800 zaczekam do połowy listopada, przeciez nic nie strace ale fakt aktem te 14000 punktów po OC 8800 GT w 3dMarku 06 to bardzo kuszaca propozycjia, i chyba sie zdecyduje na GT, bo jednak co by nie mówic to tylko z kartami Nvidii nie mialem zadnych problemów a krecily sie zawsze jak wsieke, a z radkami to róznie bywa, mój na przyklad to gniot kompletny, 620 i 1480 i nic wiecej, ani napiecia zmienic bez moda a nawet jak potkreci sie do 1550 to i tak efektu w postaci jakiegokolwiek przyrosty wydajnosci, u Nvidii kazde 100 MHz dawalo widoczna poprawe, no ale cóz narazie sie nie gotuje i starm sie wziac na wstrzymanie bo co nagle to po ...... :)

Pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na tą premierę ale raczej jestem zdecydowany na tą kartę, dla mnie priorytet to stosunkowo mała pobór prądu (cisza) a ta karta stosunek Wat/wydajność ma bardzo ciekawy :], do tego samsung F1 i bajka:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszrobert

E tam ja bym tam nie skreślał Radosława :P (wiem ze tak nigdzie nie napisałeś ale zawsze). Ja zawsze miałem karty nv ale z chęcią bym sie przesiadł na Ati mimo ze 8800gt wydaje sie naprawdę dobrą propozycją. Tak ja zaznaczyłeś trzeba czekać do premiery Radka a nie od razu sie rzucać na Nvidia'e :). Właśnie ja tak zrobie bo myśle ze Ati i Amd wyciągnęły wnioski i teraz te karty będą naprawdę udane. Po za tym nv nie bedzie sama i konkurencja bedzie lepsza + niższa cena co zawsze jest pozytywne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche wkurza ze nie ma testów porównawczych jeszcze (tak jak to jest w przypadku nv - nieoficjalne co prawda ale zawsze). Cieżko bedzie czekać do 15 a potem miec zawód ze bedzie mniej wydajny :). Z tego co wiem to cena radostawa ma być niższa niz 8800gt wiec to już cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak myślę, że będzie to samo co podkręcane r600 + wiadome bonusy. A w to poprawiane AA to nie za bardzo wierzę.

I mam mętlik. Sprzedawać jak jeszcze chodzą po te 800-900, czy korzystać z okazji i kupować drugi do CF.

Z drugiej strony chciałoby się coś z 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zabawa z demkiem Crysis'a też dała mi do myślenia co do zmiany karty.

:mellow: u mnie dokładnie to samo :huh: a pomyśleć że kiedyś na moej grafi e prezentowali Crysisa na pokazach :unsure: czekam na te HD3800 może nie będą takie złe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB na radziu 2900XT nie daje kompletnie NIC. sa juz nawet testy w demku Crysisa, ktore to potwierdzaja.

Widziałem te testy.

Miałem na myśli wersję RV670, o ile okazałby się rzeczywiście szybszy.

W Crysisie, po ustawieniu wszystkiego na Very HIGH trochę mi haczyło dyskiem.

Czyli nawet jak miałbym CF i nawet 100% wzrost wydajności, to na max ustawieniach miałbym zacinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow: u mnie dokładnie to samo :huh: a pomyśleć że kiedyś na moej grafi e prezentowali Crysisa na pokazach :unsure: czekam na te HD3800 może nie będą takie złe :)

Nie beda takie zle, to R600 na sterydach, czytaj, RV670 posiada pokazne rozmiary, ktore musialy pojsc na poprawe newralgicznych punktow tego pierwszego - teksturowanie(fetching, sampling) oraz filtrowanie, rozbudowa cache, wspieranie DP Float32, etc. Tu sa wstepne propozycje:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We already knew RV670 will become HD 3850 and HD 3870. According to some comments, we now fully understand what's the name HD 38X0 stands for:

 

HD3870(RV670XT):core/memory: 800MHz/2400MHz,512MB GDDR4,suggested retail price: CNY2299(307.5 USD)

 

HD3850(RV670Pro):core/memory: 700MHz/1800MHz,256MB GDDR3,suggested retail price: CNY1699(227.3 USD)

 

And the only driver now support RV670 is Catalyst 7.11 which AMD-ATI just hand out to his partners about two weeks ago. According the info we knew earlier, the RV670 have 320Steam processor,256bit memory interface, UVD and PCIe Gen2.

 

AMD-ATI said when they announce the offical design, partners can begin to sell those unoffical design cards. And an asia graphic card maker Yeston said that they will be the first one to supply unoffical design card.

 

what's the difference between G92 and RV670? let's see what's in NV's slide pics.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...