Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Komputer Włącza Się Na Chwile I Po Chwili Wyłącza

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Quarion_Blass

Quarion_Blass

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 75 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:16

Zacznę od początku. Przyszedł do mnie mój znajomy i mówi że komputer przestał mu się włączać. Odrazu pomyślałem że pewnie zasilacz. Podłączyłem swój stary zasilacz modecom feel 350w(wiem że to syf) komputer włączył się, chodził przez chwilę i się wyłączył. Teraz włącza się na kilka sekund i się wyłącza(włącza sie tylko jak wyjmę i włożę wtyczke zasilacza do płyty głównej i tak za każdym razem). Mój znajomy mówił mi że jego tata usłyszał w pracy że trzeba czyścić wentylatory i nie wiem czy nie zachciało mu się ściagać radiatora od procesora. Wentylator od procesora po "czyszczeniu" zaczął strasznie głośno chodzić i piszczeć. Możliwe że procesor albo mobo padły? Niestety zapomniałem sprawdzić modelu płyty głównej, ale jest to jakiś stary chłam na socket A.
  • 0
#1 Athlon X2 4000+ Brisbane@2,7GHz||Abit KN9||2x1GB DDR2 Goodram 667MHz + 2x 1GB Kingston 667MHz||Asus 9600GSO 700/1900||Seagate Barracuda 7200.10 160GB ST3160815AS SATA2||Amacrox Warrior AX450-PNF-------------#2 Sempron 2200+ Socket A Thoroughbred-B @ Sempron 2500+ 1,81Ghz||ASRock K7VT6-C||768MBDDR 400Mhz 3-4-4-8||GeCube Radeon 9550XT||Samsung SV3063H 30GB||Modecom Feel 350W

#2 obiboqs

obiboqs

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 861 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 21:13

Hmm... Mi to wygląda na przegrzewający procesor. Dotknij radiatora - jeżeli jest zimny tzn. że należałoby nałożyć nowej pasty, bo może to być winą niedostatecznego odprowadzania ciepła, jeżeli gorący - należałoby coś zrobić z chłodzeniem.

Czyszczenie to jedno - owszem. Jeżeli wentylator głośno chodzi to znaczy, że ma uszkodzone łożysko i nie chłodzi z pełną wydajnością - należy go wymienić.

Przypuszczam, że to powinno pomóc. Jeżeli nie - wtedy zastanowimy się nad innymi prawdopodobnymi przyczynami ze strony mobasa i tak dalej - ale te w/w są wg mnie najbardziej prawdopodobne, więc nie ma sensu pisać na zapas.

Pzdr.
  • 0

Dodaj odpowiedź