Skocz do zawartości
Quarion_Blass

Komputer Włącza Się Na Chwile I Po Chwili Wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku. Przyszedł do mnie mój znajomy i mówi że komputer przestał mu się włączać. Odrazu pomyślałem że pewnie zasilacz. Podłączyłem swój stary zasilacz modecom feel 350w(wiem że to syf) komputer włączył się, chodził przez chwilę i się wyłączył. Teraz włącza się na kilka sekund i się wyłącza(włącza sie tylko jak wyjmę i włożę wtyczke zasilacza do płyty głównej i tak za każdym razem). Mój znajomy mówił mi że jego tata usłyszał w pracy że trzeba czyścić wentylatory i nie wiem czy nie zachciało mu się ściagać radiatora od procesora. Wentylator od procesora po "czyszczeniu" zaczął strasznie głośno chodzić i piszczeć. Możliwe że procesor albo mobo padły? Niestety zapomniałem sprawdzić modelu płyty głównej, ale jest to jakiś stary chłam na socket A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mi to wygląda na przegrzewający procesor. Dotknij radiatora - jeżeli jest zimny tzn. że należałoby nałożyć nowej pasty, bo może to być winą niedostatecznego odprowadzania ciepła, jeżeli gorący - należałoby coś zrobić z chłodzeniem.

 

Czyszczenie to jedno - owszem. Jeżeli wentylator głośno chodzi to znaczy, że ma uszkodzone łożysko i nie chłodzi z pełną wydajnością - należy go wymienić.

 

Przypuszczam, że to powinno pomóc. Jeżeli nie - wtedy zastanowimy się nad innymi prawdopodobnymi przyczynami ze strony mobasa i tak dalej - ale te w/w są wg mnie najbardziej prawdopodobne, więc nie ma sensu pisać na zapas.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...