Skocz do zawartości
Iceko

Jaki Kupic Hamulec Tarczowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad kupnem nowej tarczowki mam do dyspozycji 140-150 zl ;p

i nie wiem co kupic myslalem nad Winzip albo OctaneOne ale nie jezdzilem na zadnym z nich wiec nie wiem prosze was zebyscie mi doradzili moze jakies inne znacie co znajde na allegro dokladnie to potrzebna mi do dirtu i street'u jezdze wyczynowo to zeby ona tak wytrzymala a moze Avid BB5 pozbierac jeszcze kase i dopiero kupic no nie wiem jak sadzicie jak myslicie to prosze o wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to powinieneś zadać to pytanie w temacie o rowerach :)

Po drugie radziłbym dozbierać do Avida, albo jakiejś taniej hydraulicznej Deorki, hydrauliki to inna klasa pracy, chociaż fakt, że trzeba troche dopłacić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem zastanawiam się nad kupnem jakiś hamulców tarczowych (nie hydraulicznych) cena nie robi dużego znaczenia, ale nie chce też takich tani, które nie hamują, piszczą itd. Mam ten rower http://allegro.pl/potwor-a-nie-rower-kands-1300-dysk-alivio-i3083801282.html , a hamulce bardzo mnie zawiodły, chce hamulce pasujące do tego roweru. Zastanawiałem się nad deore 525 ale nie wiem czy będą pasowały i czy są dobre. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczówki to tylko hydraulika.

Zapewniam Cię że z mechanicznych nie będziesz zadowolony.

To zupełnie inna klasa. Mechaniczne zwalniają, a hydraulicznę tarcze hamują Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam deore m-596 i moge je polecic. sila hamowania jak i modulacja sa bardzo dobre i po lekturze forumrowerowego w odroznieniu od obecnych avidow nie sa jednorazowe.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niższych półek cenowych polecam hamulce Avid - mechniczne działają tak samo więc nie ma co wybierać. Z wyższych półek to najlepsze w cenie do 200 zł (troszeczkę wykracza) są shimano br-596.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avid elixir 3 polecam, według mnie shimano robi kiepskie hamulce hydrauliczne.a co do mechanicznych to 

Accent Freezer albo octane one (ale je cięszko dostać ) są godne polecenia

 

Ale bajki - jedyną wadą hydraulicznych shimano jest płyn stosowany w tych hamulcach, czyli olej mineralny. Za duża zależność na temp. otoczenia. Zimą kupa.

DOT-3/DOT-4 stosowanych w innych systemach też nie jest bez wad, duża hydrofilowość (wodolubność). W skrajnym przypadku korozja układu.

 

A co do problemu rawin'a (o ile go nie rozwiązał). Może trzeba odtłuścić tarcze i klocki (w motoryzacyjnych są specjalne spreje -> izopropanol). Z tłustymi/brudnymi tarczami/klockami nawet hamulce do DH będą działały do bani.

 

Poza tym klocki i tarcze trzeba troszkę dotrzeć.

 

A co do piszczenia - żywiczne piszczą najbardziej.

 

Natomiast najlepsze mechaniki to BB od Avida. Nie bez przyczyny są dopuszczone do przełajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...