Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=16631

 

:blink:

 

Edit: Nehalemy to przeze mnie najbardziej wyczekiwane procki. Głównie z nimi wiąże duże zmiany w blaszaku ale jak Intel zamierza blokować podkręcanie Nehalemów ze średnich półek to strzeli sobie samobója bo AMD wykorzysta taka okazję na pewno

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=16631

 

:blink:

 

Edit: Nehalemy to przeze mnie najbardziej wyczekiwane procki. Głównie z nimi wiąże duże zmiany w blaszaku ale jak Intel zamierza blokować podkręcanie Nehalemów ze średnich półek to strzeli sobie samobója bo AMD wykorzysta taka okazję na pewno

Już obecnie OC jest silnie ograniczone poprzez FSB 333 standardowe.

O ile przy selekcie E2160 można liczyć na 100% zwiększenia taktowania przy AC to przy 45 nm marzenie ściętej głowy.

AMD 45nm ma mieć większe IPC niż obecne 65nm i będzie wcześniej. Dlatego ewentualne ograniczenia zostaną dopasowane do konkurencji i

awaryjności nowych CPU poddawanych OC. Ciekawe ile % z 45nm się posypie po OC przed upływem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było przewidzieć, że na samym początku na rynku pojawią się tylko high-endowe, bardzo drogie Nehalemy, jednak chyba mało kto się spodziewał, że na ich mainstreamowe odpowiedniki (za które trzeba będzie zapłacić około $200-$300) trzeba będzie poczekać około roku – do czwartego kwartału 2009 roku.

źródło - egielda

 

No to poczekamy :)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam cos sie doczytalem ze bedzie 2 podstawki intela na tej high endowej i drogiej bedzie mozna krecic procki a na tej tanszej juz tak nie beda sie podkrecac :rolleyes: ale zintegrowany kontrolel pamieci ddr3 to ja wiem czy tak bardzo beda sie krecic ale z tymi dwoma podstawkami to przesada,jednak architektura intela i zintegrowany kontrolel pamieci wiec zapowiada sie niezle, jesli to zle info prosze mnie poprawic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nehalem and X58 show up in Taipei - http://www.bit-tech.net/news/2008/05/30/ne...-up-in-taipei/1

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

dual triple channel ?? :razz:

 

Intel Bloomfield On X58 Board Benchmarked

Dołączona grafika

Another interesting hunt over at Computex is definitely the Intel Nehalem and we managed to get our hands on a 2.66GHz Bloomfield running on a X58 Tylersburg board. Its 3DMark Vantage CPU score is pretty remarkable at 16334 which is about 45% faster than a similarly clocked Yorkfield.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu bedzie jak za starych czasow gdzie amd moze walczyc tylko cena :/

 

moze sie otrzasna

 

a co do nahalema to sa gdzies testy

 

◇Havendale

  ・2-core+GPU

  ・LGA1160

  ・2ch DDR3

  ・dos't Support QPI(Quick Path Interconnect)

  ・L2=4MB

  ・Support SMT

  ・2009 H1

 

na jakim poziomie bedzie grafa i wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual triple channel ?? :razz:

3 kontrolery mem no to tripple channel :)

 

Nie przesadzajcie na razie z komentarzami, bo dopiero zobaczymy co pokaze amd 45nm i jak sie intel do tego ustosunkuje - fajnie sobie poplotkowac, ale wszystko dopiero sie okaze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie po przeczytaniu waszych postów i kilku informacji, że 1336 będzie po prostu podstawką serwerową. Oczywiście mogę się mylić.

Do serwerów będzie LGA1567 z Quad channel FB-DIMM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, że to bedzie mialo 83rdzenie

Toć pisałem, że nie wiem ;)

@DwaIP - z tabelki MaSella widzę, że 1336 też będzie do serwerów i to jako pierwsze 4q2008, nazwa kodowa "Gainestown" na spółkę z desktop'owym Bloomfield też 1336. LGA 1160 dopero 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć pisałem, że nie wiem ;)

@DwaIP - z tabelki MaSella widzę, że 1336 też będzie do serwerów i to jako pierwsze 4q2008, nazwa kodowa "Gainestown" na spółkę z desktop'owym Bloomfield też 1336. LGA 1160 dopero 2009.

Będą płytki z dwoma LGA 1366 i z jednym LGA 1366 (te z dwoma to niby do serwerów ale foto płytki nikt nie publikuje)

To co można zobaczyć na fotkach to z jednym LGA 1366 http://www.vr-zone.com/articles/Intel_X58_...tured/5827.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wprawdzie nie ma podanych max zegarów, ale trochę mnie martwi TDP tych quadów. Przyznam że liczyłem na trochę niższe, ale pewnie trzeba poczekać na 32 nm.

A dual core 75 W? Wprawdzie niby GPU, ale zapewne wysokiej klasy nie będzie. Ciekawe czy będzie się dało GPU wyłączyć i ile wtedy zmniejszy się TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak sprawa będzie wyglądać z zapinką.. czy wystarczy podpiłować te 3mm wyżej wspominane czy będzie trzeba kombinować nowe zapinki do ukochanych bloczków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak sprawa będzie wyglądać z zapinką.. czy wystarczy podpiłować te 3mm wyżej wspominane czy będzie trzeba kombinować nowe zapinki do ukochanych bloczków :D

nie da rady spiłować raczej

wiec nowe zapinki raczej lub adaptery

 

PS

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"FSB" jest poprawne, takie pokazywali też na AnandTechu, więc takie musi być. W końcu nie ma najmniejszego znaczenia wartość tego zegara.

 

A jak na 2.4 GHz wynik wydaje mi się bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"FSB" jest poprawne, takie pokazywali też na AnandTechu, więc takie musi być. W końcu nie ma najmniejszego znaczenia wartość tego zegara.

 

A jak na 2.4 GHz wynik wydaje mi się bardzo dobry.

Co to znaczy poprawne ?? BO na pewno nie nominalne ...

 

E8200 robi poniżej 18s 1M @ 2.66GHz

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A po czym wnosisz że nie nominalne, skoro wszędzie takie jest, na wszystkich dotychczasowych pretestach? To wogóle już nie jest FSB, dlatego też mogło by i wynosić 5 MHz, jesli tylko dało by się z tego uzyskać wysoką częstotliwość proca (troche kosmiczne mnożniki by musiały być).

 

Tak, no rzeczywiście jest tragedia że na procu wolniejszym o 10% mamy taki sam wynik w Super PI (roboczy egzemplarz mobo, stery, nie wiadomo jaka reszta konfigu), w archaicznej, jednowątkowej aplikacji. Polecam przejżeć preview na AnandTechu, bo można tam znaleźć kilka ciekawych wyników.

 

Widzę jest dokładnie to samo co było z Penrynem. Ludzie narzekali bo chcieli dwa razy większej wydajności, a jak przyszło co do czego to sie rzucili bo większość robiła min. 4 GHz na AC, zjadając przy tym mało prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnosisz że nie nominalne, skoro wszędzie takie jest, na wszystkich dotychczasowych pretestach? To wogóle już nie jest FSB, dlatego też mogło by i wynosić 5 MHz, jesli tylko dało by się z tego uzyskać wysoką częstotliwość proca (troche kosmiczne mnożniki by musiały być).

 

Tak, no rzeczywiście jest tragedia że na procu wolniejszym o 10% mamy taki sam wynik w Super PI (roboczy egzemplarz mobo, stery, nie wiadomo jaka reszta konfigu), w archaicznej, jednowątkowej aplikacji. Polecam przejżeć preview na AnandTechu, bo można tam znaleźć kilka ciekawych wyników.

 

Widzę jest dokładnie to samo co było z Penrynem. Ludzie narzekali bo chcieli dwa razy większej wydajności, a jak przyszło co do czego to sie rzucili bo większość robiła min. 4 GHz na AC, zjadając przy tym mało prądu.

widzę że się troszke podpaliłeś ... a ja tylko stwierdziłem, że ten screen jest dziwny ...

jeżeli ma Cie to uszczęśliwić to powiem - TO ZAJEBISTE PROCE ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W sumie co mi sie najbardziej tu podoba to platforma oparta o Ibexpeak. Żegnamy mostek północny, najważniejsze kontrolery mamy w procu dzieki czemu nie ma już potrzeby korzystania z jakiegoś szybkiego interfejsu łączącego mostki. Ciekawe kiedy mostek południowy zostanie zintegrowany w procu, było by to zapewne bardzo ciekawe.

Miejmy tylko nadzieję że OC nie będzie ograniczane na tej platformie, jak to było wspominane, bo wtedy szykuje się rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...