Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazlem ta plytke jeszcze tutaj http://ckznak.pl/index.php?cid=327&sci...DFIDKP35T2R%2FS ale z tego opisu nie lapie wkoncu jaka to jest wersja czy ta drozsza czy ta tansza. Bo widze ze w opisie ma RAID ale tylko do SATA wiec sie gubie co i jak.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blood iron i lan party LT też jest taka plomba.

Niestety dali plombe. Ehhh no ale co zrobic.

 

Ciekawe jak ktoś będzie chciał wrzucić inne chłodzenie, czy się w sklepach będą o to przyczepiać.

Plomba jest producenta wiec sklepy nie maja nic do tego.

 

Z tego co widzę to jest papierowa naklejka, więc ze ściągnięciem nie powinno być większych problemów.

Plomba nie jest papierowa. Jest z metalizowanej folii. NB podgrzany do 65-67*C sprawia ze plomba dosc ladnie schodzi. Niestety z NB schodzi natomiast z laminatu raczej watpie.

 

Bardzo mnie rozczarowala polityka DFI dawanie plomb. Placi sie kupe kasy za ich mobo i maja plomby. Jakos chyba zaden inny prodcent tego nie robi.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dali plombe. Ehhh no ale co zrobic.

Plomba jest producenta wiec sklepy nie maja nic do tego.

Plomba nie jest papierowa. Jest z metalizowanej folii. NB podgrzany do 65-67*C sprawia ze plomba dosc ladnie schodzi. Niestety z NB schodzi natomiast z laminatu raczej watpie.

 

Bardzo mnie rozczarowala polityka DFI dawanie plomb. Placi sie kupe kasy za ich mobo i maja plomby. Jakos chyba zaden inny prodcent tego nie robi.........

No i wystarczy jak zejdzie plomba z chłodzenia a co do nagrzewania sie chipsetu to ponoć zamiast pasty jest jakiś glut i lepiej go zmienić. Jak przyjdą graty z wspominango PCP (nawiasem mówiąc nie polecam, mieli wysłać w środe kurierem ale coś namotali i paczka przyjdzie jutro lub w poniedziałek, pierwszy i ostatni zakup - w ESC Blood Iron też kosztuje ~350zł tyle że zaś procki mieli drozsze) to sie obada sprawe dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie sprawuje dźwiek na tych płytkach? czy 885 jest dużo gorszy wporównaniu z 888? bo raczej bede jechał na integrze a mam teraz 888, maił ktos możliwość porównania obu?

W "jakiejś" gazecie czytałem test zintegrowanych kodeków. Oba kodeki wypadły bardzo podobnie, więc różnica w codziennym użytkowaniu nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma inny bios ale w to nie wierze, i myślę że jest tak jak z foxconnem że mają ten sam.

Tak to by musieli robić dwa biosy do tych płyt a to jest jedna seria.

Ponoć biosy są takie same, tylko różnią się tym, że w wersji Solid udostępnione są jeszcze jakieś dodatkowe opcje OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na stronce DFI były linki BIOS'ów dla T2 to by się wszystko wyjaśniło ;] Ale póki co ich tam nie ma.

 

"że w wersji Solid udostępnione są jeszcze jakieś dodatkowe opcje OC."

to wtedy nie są takie same... ale to "podobno" to chyba wersja dla klienta PCProjekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm napisałem do nich i odpisali że:

bios ten sam

roznica jeszcze polega na posiadaniu Raida w wersji drozszej

Pozdrawiam

Czyli można brać śmiało wersje T2 :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno pytanko bo nadal czekam na Plytke DK i zastanawiam sie czy ta zintegrowana dzwiekowka jaka tam jest bedzie lepsza od mojego juz leciwego SB Live czy moze Live nadal bedzie troszke lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag z mojej strony.

Biosy dla T2 i T2RS sa te same. Oryginalnie na T2 jest jakiś przedpotopowy z początku października 2007. Zainstalowałem najnowszy z 24 grudnia sciągnięty z podstrony T2RS. Update zrobiony WinFlashem, wszystko ładnie poszło. Max FSB na chwile obecną i Wolfdale to ok 550MHz, ale płytę dalej badam. SmartGuardian bezużyteczny, temperatura CPU jest równa/niższa temperaturze otoczenia (czyli podaje bajki, a nie dane), nie da rady regulowac obrotów żadnego wentylatora. Nie działa funkcja EZ Clear (CCMOS za pomocą przycisku reset i power).

 

edyta:

na MOBO są 4 zamiast trzech gniazd na wentyle: CPU fan, 2 fan, 3 fan i 5 fan :)

Fredkowi juz odpowiedziałem

opcji w BIOSie jest sporo, GTL Volty, timingi jak to DFI, FSB startowe, troche opcji po fail OC

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tym smartguardianem,, pisałem do dfi z pytaniem o działanie regulacji jak odpisali nie mieli zgłoszeń żadnych problemów z regulacją wentylatorów a tu słyszę coś takiego

 

zrób mały test jeszcze - poustawiaj wartości w biosie i sprawdź czy zmieniają wartości,, kurde tylko dla SG i regulacji wentyli brałem dfi taniej podobnie jest od abita,, jaki masz os ?

 

jeszcze jedna kwestia - wentyl od procka zwykłe 3 piny czy trzeba pwma czy jak się to nazywa ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie start przy 25st. C max przy 50st. C a wentylator cały czas zapieprza na maxa czyli 1400obr mimo, ze temperatura proca to np. ok 25-30 st.

OS to XP 32bit

Gniazdo CPU fana jest 4pinowe z pwm-em

 

edyta:

na ICFX działa regulacja wentyli chipsetowego i sekcji zasilania, a procesorowego też nie działa

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...