Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E7000 - E7200 / E7300 / 7xxx

Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest nic takiego;) mój 8x robił 4,2 @ 1,35

 

i juz nie robi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E te procki nie są takie złe :wink: Wiadomo że...zawsze ktoś na początku wyjedzie z 4,2ghz na fajnym V a potem ktoś z forumowiczów kupi takiego cepa i kręci mu sie 2x gorzej no a potem płacz :wink: W dodatku wszyscy spodziewali się po 45nm nie wiadomo czego, no fakt na logiczny rozum 45nm=lepsze oc, mniej ciepła, ale to jest tak że...zdarzają się perełki i zdarzają sie padaki, tak to już jest, a co do E7200 to jest całkiem spoko, nie każdy potrzebuje 4ghz na co dzień, większości wystarczy 3,5ghz+3mb kaszy ;] Poczekamy zobaczymy aż ktoś to dogłębniej po testuje. Ciekawe jeszcze jak wygląda sprawa FSB Walla.

 

p.s i niech troche z ceny jeszcze spadnie :rolleyes:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę E2140. Różnica w grach między E2140 3GHz a E8200 3.9GHz to 1-2FPS...

Średnia fps -> może i tak. A obecność lub brak irytujących przycięć, jak wyskoczy Ci zza krzaka grupka przeciwników ma spory wpływ na odbiór całości, pomimo nieznacznej różnicy w średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę E2140. Różnica w grach między E2140 3GHz a E8200 3.9GHz to 1-2FPS...

sama prawda, ale zamiast kupować E2140 lepiej dołożyć ciutkę i kupić coś takiego za ok. 230 zł :

Dołączona grafika

 

ten E2220 to limitowana seria wyprodukowana po to by sprawdzić kompatybilność płyt głównych ze steppingiem M0, czyli jakościwo pewnikiem się do nich przyłożyli i nie odwalili jakiejś masówy jak przy produkcji normalnych proców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kruper11

przepraszam ale się nie zgodzę z Tobą kosa64... samo podbicie do 4 Ghz juz daje wielki wzrost wydajnosci nawet w 3dmarkach (około 1300 pkt więcej) to w grach tym bardziej....

 

ja doswiadczyłem tego w następujacych tytułach...

 

wyscigi online... project Torque... zero lagów i przycinek na torze Speedway gdy gra ponad 25 userów na raz (grafika 1920x1440 wszystko na maxa)

CRYSIS (komentarz zbedny :lol:) róznica o ponad 5 FPS w tej grze to bardzo wiele...

Timeshift na 3.4 Ghz około 80 FPS 1600x12OO max ustawienia) na 4.3 Ghz ponad 100 FPS

NFS PRo street jak Crysis...

Unreal Tournament najnowszy podczas gry przez net bardzo odczuwalna poprawa podczas gry w 1600x1200 z AA)

Gothic III to tutaj najieksza IMO róznica w prędkosci działania... to samo tyczy się TES 4 OBlivion...

 

i to tylko przykłady wyrwane... nie wspomnajac juz o wydjanosci dekompresji plików RAR itd... predkosci procesowania w Soundforge 9.0 oraz REASON 3.0

defragmentacji dysków nawet

 

róznica cache i tak duży skok predkosci daje wyraznie się odczuć... (nawet nieszczesna vista smiga jak ta lala szybciej niz XP)

 

PZDR

Edytowane przez kruper11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę E2140. Różnica w grach między E2140 3GHz a E8200 3.9GHz to 1-2FPS...

Od razu chce sie powiedziec ze po co nam postep technologiczny jak czytam takie posty. Moze lepiej jak bysmy poprzestali na Celeronach 400 MHz i to by wszystkim wystarczylo bo miedzy 400 a 900 niewiele jest roznicy ? :damage_wall: Jak kogos stac to kupuje lepsze. A 1-2FPS to chyba z choinki wziales. Jak masz cienka grafe typu 8600GT to OC procka nie da nawet 1FPSu wzrostu... Ale kto kupuje do cienkiej grafy E8200 ?? Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły OT z tego wyjdzie :razz: ale musze stanąc w obronie 8600Gt . Wcale nie jest to cienka grafa. Cienkie to jest 7300gt :wink: . Oc procka na 8600gt daje więcej jak 1 czy 2 fpsy. I bardzo chętnie bym kupił e8200 do mojego Palitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale się nie zgodzę z Tobą kosa64... samo podbicie do 4 Ghz juz daje wielki wzrost wydajnosci nawet w 3dmarkach (około 1300 pkt więcej) to w grach tym bardziej....

 

ja doswiadczyłem tego w następujacych tytułach...

 

wyscigi online... project Torque... zero lagów i przycinek na torze Speedway gdy gra ponad 25 userów na raz (grafika 1920x1440 wszystko na maxa)

CRYSIS (komentarz zbedny :lol:) róznica o ponad 5 FPS w tej grze to bardzo wiele...

Timeshift na 3.4 Ghz około 80 FPS 1600x12OO max ustawienia) na 4.3 Ghz ponad 100 FPS

NFS PRo street jak Crysis...

Unreal Tournament najnowszy podczas gry przez net bardzo odczuwalna poprawa podczas gry w 1600x1200 z AA)

Gothic III to tutaj najieksza IMO róznica w prędkosci działania... to samo tyczy się TES 4 OBlivion...

 

i to tylko przykłady wyrwane... nie wspomnajac juz o wydjanosci dekompresji plików RAR itd... predkosci procesowania w Soundforge 9.0 oraz REASON 3.0

defragmentacji dysków nawet

 

róznica cache i tak duży skok predkosci daje wyraznie się odczuć... (nawet nieszczesna vista smiga jak ta lala szybciej niz XP)

 

PZDR

widzę że masz taką samą kartę graficzną jak ja to może zrobimy porównanie e8400@4ghz vs e2160@3,3 ghz w Crysisie?

ustawienia: wszystko na high

takty karty graf - stock (600 mhz rdzeń itd) co by nie było różnicy na karcie

rozdzielczość: 1680x1050

mierzenie na wbudowanym benchmarku gpu (lvl island)

napisz najlepszy wynik z 4 pętli (min avg max) a ja napiszę jak u mnie

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma... tak jak i seria e8xxx

Niewiem jak do końca to jest z serią E8xxx (nie czytałem na bieżąco tematu o serii E8xxx) ale wiele osób posiadających te procki skarżyło się że tempy wariują i ponoć dlatego ze coś nie tak jest z czujkami tempów.... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak do końca to jest z serią E8xxx (nie czytałem na bieżąco tematu o serii E8xxx) ale wiele osób posiadających te procki skarżyło się że tempy wariują i ponoć dlatego ze coś nie tak jest z czujkami tempów.... :unsure:

no to juz wiesz ze w e8xxx ten porblem zostal zlikwidowany... dawno dawno temu jeszcze w poprzednim roku...

 

wiec e7xxx tez jest ok.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz dobila icon_smile3.gif http://www.allegro.pl/item350992192_core_2...e_5_sztuk_.html icon_wink3.gif

nieźle widzę że faktycznie koło czerwca dobije do 400-450 i będzie można kupować.Ale wtedy pewnie coś innego spadnie też i będą dylematy.Ale robi się wesoło :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam prawdziwy dylemat kto będzie następcą E6300 w moim blaszaku. Ta seria 7xxx cenowo atrakcyjna choć wiadomo kastraty ale jak widzę nie takie złe :razz: Choć teraz 8200$8400 powoli tanieją. I jest pytanie brać 7xxx czy zbierać dalej na 8400 i czekać jak dalej będą tanieć :unsure:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać E8200 ale za 374zł skusiłem się na E7200 BOX, jestem mocno ciekaw jak będzie z oc,

 

Temperatura troszkę jakaś dziwna jak na to chłodzenie (test FrazPC)......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...