Skocz do zawartości
forest kila zbila

Office Pc Superpi Competyszyn ? :) Slowest Pi-able Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam DFI LP ICFX3200 T2R/G i E2140, mobacz jest o tyle fajny, że ma regulacje FSB 0-511MHz, czy gdybym puścił na FSB kilkumegahercowym to bym mógł wejść do rankingu? ( nie wiem czy będzie to działało, ale mam przynajmniej taka regulację w biosie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś stary lapciak wygrzebany z szafy. Skromne OC, żeby nie przemęczać staruszka :P

 

Celeron 650 @ 666 :twisted2:

Dołączona grafika

 

PS: Właśnie 16M leci :)

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, że szykuję nowy sprzęt i total ownage w rankingu Office Pc Superpi Competyszyn :wink: .

 

Z kategorii ciekawostek to dodam tylko, że próbowałem odpalić ostatnio mojego AMD K6 ale chyba z racji swojego wieku wyzionął ducha :lol: .

 

Cała akcja będzie zakończona powodzeniem oczywiście jeśli sprzęt dojdzie przed końcem mojego "urlopu" w Polsce :wink: .

Edytowane przez -brutal1ty-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 486DX4 (100MHz) no i jeszcze coś wolniejszego ale nie będę zdradzać wszystkich szczegółów :wink: .

 

Brakuje mi tylko RAM'ów na SIMM'ach :) .

Edytowane przez -brutal1ty-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkurs - oficjalnie bezterminowo, dopóki bedzie zainteresowanie,, nagrody fundowane przeze mnie do końca marca

Szkoda, że ja bede mógł się z wami pościgać nie wcześniej niż w maju... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki oto sprzęcik:

Dołączona grafika

 

Pentium Pro 200Mhz (socket 8, sprawny), jakieś mobo do tego (padła przy flashowaniu. Jak ktoś ma dostęp do programatora, to mam gdzieś na dysku oryginalny bios), pełno simm'ów i zasilacz ATX 150W.

 

Gdyby ktoś chciał pożyczyć/kupić, to służę pomocą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca w pracy lezy podobny sprzet - tylko, że procekchłodzony jeszcze pasywnie (na chipsecie mam większy radiator niż tamto tam :D). Z tym, że tamten sprzęt już nie żyje :D

 

BTW ciekawe podłączenie stacji dyskietek

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu zabawa, wystarczy wziąć jakiś sprzęcik bez koprocesora (powiedzmy 486SX) i pozamiatane ;) 16k będzie liczył kilka godzin ~~

 

Jak będę w domu to wygrzebie z piwnicy jakiś stary 386/486SX - może coś jeszcze działa :-P 16M się nie podejmę bo życia mi zabraknie, ale 1M w 2-3 dni pewnie policzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem swego 386 :razz: 10mhz i jak wciśniemy "magiczny" przycisk TURBO to podobno 40mhz :razz: . nie wiem czy to to działa, cos pokombinuje. A no i mam jeszcze amd K5 to powinno działać tylko chyba coś porty com nie działaja bo myszka jak pamietam kiedys nie chodzila... sie zobaczy jeszcze... a moze ja to wtedy bez sterownikow mialem ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu zabawa, wystarczy wziąć jakiś sprzęcik bez koprocesora (powiedzmy 486SX) i pozamiatane ;) 16k będzie liczył kilka godzin ~~

Tutaj chodzi tutaj o czystą zabawę a nie o to kto jest bardziej "elo" :wink: .

Edytowane przez -brutal1ty-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki widze same intele i AMD ...

 

Co checie bym pomeczyl :

 

VIA C3 800

 

WINCHIP 200Mhz ( wersja 225Mhz robi 266 ale tylko na freonie )

 

Mazeniem moim jest dorwac RISE MP6... + mobo....

 

O szlag...mobo na S7 poszło sie kochac.... wrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki widze same intele i AMD ...

 

Co checie bym pomeczyl :

 

VIA C3 800

 

WINCHIP 200Mhz ( wersja 225Mhz robi 266 ale tylko na freonie )

 

Mazeniem moim jest dorwac RISE MP6... + mobo....

 

O szlag...mobo na S7 poszło sie kochac.... wrrr

na tym winchipie polecisz w okolice mojego p150 :) tez mam takiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispekt! :razz: 9min. na 500mhz to nie zły wynik, normalnie powiedział bym że tragiczny :lol:

Coz, uroki starych AMD ;). Bije go na glowe nawet P233MMX wsadzony w ta sama plyte (patrz wykres). Jednostka ALU w K6-2 jest po prostu koszmarna, co do tego nie ma watpliwosci :?. Co innego K6-III, dzieki poprawionemu ALU i cache L2 potrafi byc nawet o 100% szybszy :P.

Wina lezy takze po stronie algorytmu SuperPI - w PiFast proc wymiata az milo patrzec :twisted:.

 

Dodalem wynik 16M. Szkoda ze nie uznajecie wynikow 32M, byloby sie z czego posmiac :D

 

Gwoli scislosci - nie ma tu zadnych manipulacji. System jest swiezo postawiony (W2K*), bez zbednych sterownikow i udziwnien, nic takze nie chodzi w tle. Komp jest na plycie Asusa na i430HX (Socket-7) i zostal wyposazony w 128MB wyczynowych SIMMow Crucial :lol:.

 

* - wyjasnienie - pod 98 PI_mod sypie sie po kilku sekundach, w przeciwienstwie do PI_bez_moda :P. Moze to wina tego ze to AMD, moze tego ze zmuszenie plyty z 1996 roku supportujacej procesory max. 233 MHz do przyjecia tego diabla wymagalo troche mieszania, moze program jest do duszy... a moze wszystko po trochu. Nie wazne. Widac natomiast ze w porownaniu z 95/98, z ktorego wyniki zawarlem na wykresie, komp dziala wyraznie duzo szybciej.

post-1165-1203817414_thumb.jpg

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos temat przycichl, czyzby nagrody zostaly juz rozdane? Dołączona grafika

 

Mam nadzieje ze nie, bo znow mam cos do dorzucenia od siebie :P. Narazie tylko 1M bo 16M z niewiadomych przyczyn wywala sie po ok. 24 godzinach liczenia :roll:.

post-1165-1206755984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-158418-1207417959_thumb.jpg

oraz 16M

post-158418-1207418024_thumb.jpg

 

AMD K6-2 500MHz @ 550MHz

Niezła zabawa była z doprowadzeniem tego do używalności.

Jednak z podkręcaniem męczyłem się jeszcze dłużej. (Najwięcej czasu zajęło znalezienie manuala do mobo.) :wink:

Pozatym musiałem użyć Super Pi, bo Super PI mod nie bardzo chciało działać.

Edytowane przez Janzonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig podobny do mojego kilka postow powyzej. 1M wypadl bardzo podobnie, ale co zrobiles z 16M ze tak zmulilo to nie wiem... :?

Też nie wiem dlaczego tak zamulił. Miał podobny czas do mojego AMD K6-2 350@400 xD. Co jest co najmniej dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem dlaczego tak zamulił. Miał podobny czas do mojego AMD K6-2 350@400 xD. Co jest co najmniej dziwne.

Sprobuj przeinstalowac sie na XP, poza tym nie miales tam za duzo RAMu, nie? To pewnie swapowalo Ci mocno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...