Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie wydaje, ze jest duza szansa ze to prawda. Dlaczego?? Niby po co nvidia trzesie portkami i wydaje GT200 w czerwcu?? Jezeli wydajnosc miala by byc podobna do 9800GTX to mysle ,ze wydali by tylko 9900GTX na bazie G92 w 0.55u i po zwiekszeniu zegarow byliby i tak szybsi. A tu widac ,ze chyba sami sobie zdaja sprawe (pewnie juz im jakas karta w lapki wpadla), ze karta ma potencjal i dlatego szybko probuja sie przeorganizowac. Oby oby, bo jezeli sie to sprawdzi to wracam do czerwonych, bo z zielonymi po 3 miesiacach jakos srednio mi sie zyje :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicznego forum:

 

"Those benchies have been confirmed to be fake"

No chyba jednak z deka przesadzili, że pojedyncza karta tak we wszystkim i tak równo by biła x2 nVidii, może w wybranych testach bo kanapka jest nierówna i czasami zawodzi to tak. Poza tym turecki portal nie wzbudza mojego zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Myślę, że pobicie najsłabszej GX2 (nowej Generacji) od Nvidii jest możliwe kartą jednordzeniową, ale za lat kilka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pobicie najsłabszej GX2 (nowej Generacji) od Nvidii jest możliwe kartą jednordzeniową, ale za lat kilka :rolleyes:

:lol2: Jak chcesz czekac to czekaj, bo pewnie z nadejsciem GT200 bedzie szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem własne śledztwo ;) i dowiedziałem się czegoś ciekawego... Znalazłem tłumaczenie testu jednej z tych tureckich stron:

 

http://www.yougamers.com/forum/showthread.php?p=887874

 

Ciekawe jest to zdanie:

I would like to share a leaked test result from an asian source (tried to mean manufacturer i guess) with you.

 

To chyba wiele wyjaśnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwanie na rezultaty wyzsze niz 3870x2 jest raczej zbyt optymistyczne.

 

Tzn. architektura jest duzo lepsza i troche szybciej taktowana , ale podwojenie wydajnosci w zasadzie mogloby miec miejsce tylko tam gdzie jednostki teksturujace stanowily glowny ogranicznik.

 

Ja sie nastawiam na jakies 80% mozliwosci 3870x2 (tam gdzie dobrze dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwanie na rezultaty wyzsze niz 3870x2 jest raczej zbyt optymistyczne.

 

Tzn. architektura jest duzo lepsza i troche szybciej taktowana , ale podwojenie wydajnosci w zasadzie mogloby miec miejsce tylko tam gdzie jednostki teksturujace stanowily glowny ogranicznik.

 

Ja sie nastawiam na jakies 80% mozliwosci 3870x2 (tam gdzie dobrze dziala)

Przecież nigdy tak nie było, że 3870x2 miał wydajność dwukrotnie wyższą niż 3870. Wg mnie jest możliwe, że teraz pojedyncza karta go pokona w większości aplikacji, ale nie we wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO kurde musi to być prawda... Ja chce zeby znów ATI było pierwsze a NV ciut gorsza (ceny spadną na pewno). Do tego mógł by dojść 3dfx, matrox albo s3 :o. Z trzecim równym producentem to dopiero byśmy mieli dobre ceny i konkurencje ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO kurde musi to być prawda... Ja chce zeby znów ATI było pierwsze a NV ciut gorsza (ceny spadną na pewno). Do tego mógł by dojść 3dfx, matrox albo s3 :o. Z trzecim równym producentem to dopiero byśmy mieli dobre ceny i konkurencje ;].

Tylko szkoda, że NV pochłonęła 3dfx'a, matrox poszedl w inna strone tak jak NV czy ATI, a S3 ledwo co istnieje na rynku ;]

Ale cóż zawsze to jakies marzenia ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że NV pochłonęła 3dfx'a, matrox poszedl w inna strone tak jak NV czy ATI, a S3 ledwo co istnieje na rynku ;]

Ale cóż zawsze to jakies marzenia ;D

Cóż s3 ma nas zaskoczyć czipami 430 i 460 z tego co czytałem. Więc jeszcze nie umarła ta firemka. W czasach gefforca mieli Kyro i Kyro II całkiem fajne czipy.

A co do małej konkurencyjności na rynku to Intel postanowił wkroczyć do grona producentów czipów graficznych. Tak więc grono producentów troszkę się powiększy ;]

A co do Ati jak wiadomo główna bolączka to brak optymalizacji pod ich wyroby powoduje straszne odstawanie w porównaniu z konkurencją NV.

 

Ale jeśli NV przyspiesza wypuszczenie g200 to tylko oznacza jedno - Ati ma bata na procesory graficzne nvidii.

Tylko jaka będzie sie przedstawiała wydajność dokładnie? Tego nie wiadomo. Tak więc nie ma co powiększać topiku jakimiś dopuszczeniami. Poczekajmy i wtedy oceńmy, bo jak można coś oceniać jak jeszcze tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, ze o ile ATI nie zrobi czegos naprawde szybkiego, to bedzie dostawalo zawsze troche w tylek od NV, poniewaz wszystkie gry sa pisane bardziej pod NV a nie pod ATI. Jesli ktos by zoptymalizowal kod do mozliwosci ATI, np. jej mozliwosci do przerabiania kilku shaderow jednoczesnie czy jakos tak, to NV by sie zastanawiala co tu wogole robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż s3 ma nas zaskoczyć czipami 430 i 460 z tego co czytałem. Więc jeszcze nie umarła ta firemka. W czasach gefforca mieli Kyro i Kyro II całkiem fajne czipy.

A co do małej konkurencyjności na rynku to Intel postanowił wkroczyć do grona producentów czipów graficznych. Tak więc grono producentów troszkę się powiększy ;]

A co do Ati jak wiadomo główna bolączka to brak optymalizacji pod ich wyroby powoduje straszne odstawanie w porównaniu z konkurencją NV.

Ale jeśli NV przyspiesza wypuszczenie g200 to tylko oznacza jedno - Ati ma bata na procesory graficzne nvidii.

Tylko jaka będzie sie przedstawiała wydajność dokładnie? Tego nie wiadomo. Tak więc nie ma co powiększać topiku jakimiś dopuszczeniami. Poczekajmy i wtedy oceńmy, bo jak można coś oceniać jak jeszcze tego nie ma?

A to NVIDIA przyspiesza GT200?? :blink: Skąd to info??

 

Na jednym azjatyckim forum można natknać się na ciekawe info jakoby GF9900GTX w SLI osiągał w Crysisie ok 25-30 fps w rozdziałce 2560x1600 z detalami na Very High i AAx4....

Jedna karta ma ponoć miec wydajność 3x Geforce 8800Ultra w Crysisie.... :wink: Jeśli to prawda (a są na to duże szanse) a różnica w wydajności w innych grach wyglądac będzie podobnie (conajmniej 2X GF8800Ultra) to będzie miazga.... :wink:

 

Co do Radków to przydaloby się żeby dokopały "kotletom" NVIDII w postaci G92.... Ten segment potrzebuje wzrostu wydajności :rolleyes:

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym azjatyckim forum można natknać się na ciekawe info jakoby GF9900GTX w SLI osiągał w Crysisie ok 25-30 fps w rozdziałce 2560x1600 z detalami na Very High i AAx4....

Jedna karta ma ponoć miec wydajność 3x Geforce 8800Ultra w Crysisie.... :wink: Jeśli to prawda (a są na to duże szanse) a różnica w wydajności w innych grach wyglądac będzie podobnie (conajmniej 2X GF8800Ultra) to będzie miazga.... :wink:

Tia wydajność 3xultra a numerek ledwo o 100 podniesiony w stosunku do 9800, marketing nie przepuścił by takiej okazji :wink: . Nie wspominając o tym że 3-krotnego wzrostu wydajności pomiędzy seriami chyba jeszcze nie było. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S3 ze swoim nowym rdzeniem nieźle sobie radzi w low-endzie, jak by mieli ambicje, to mogli by atakować nawet segment średni. Zobaczcie to: In4.pl.

Dobre info ;). Trzeci mocny konkurent to było by to. NV odgrzewa kotlety i wydaje takie drogie krapy jak 9800gx2 (imo 9800 - to powinno być 2 razy szybsze od 8800 ultra i na 1 rdzeniu ale skoro nie widzą konkurencji sprzedają takie coś... Oby Ati sie teraz udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia wydajność 3xultra a numerek ledwo o 100 podniesiony w stosunku do 9800, marketing nie przepuścił by takiej okazji :wink: . Nie wspominając o tym że 3-krotnego wzrostu wydajności pomiędzy seriami chyba jeszcze nie było.

5900 > 6800 ?

 

A co do wzrostu wydajności numerkiem o 100 do góry... Przypomnij sobie sytuację z 7800 i 7900 ;) Ten drugi tez był znacznie szybszy, a jednak NV nie zrobiła nowej serii, tylko podniosła numerek o 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia wydajność 3xultra a numerek ledwo o 100 podniesiony w stosunku do 9800, marketing nie przepuścił by takiej okazji :wink: . Nie wspominając o tym że 3-krotnego wzrostu wydajności pomiędzy seriami chyba jeszcze nie było.

Hmm a w przypadku 8800 vs 9800 numerek podniesiony o 1000 a wydajnośc na tym samym poziomie :lol2:

Ale tak na serio to pisze to czego się dowiedziałem. GT200 ma być GF9900GTX a nie zadną serią 10-tą....

 

Co do wydajności to ma być 3x GF8800Ultra ale w Crysisie.... Co do innych gier nic o tym nie pisał.... Co więcej 512-bit, 32 ROPy i z pewnością znacznie zwiększona moc SP moga spokojnie dac taką przewagę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to ma być 3x GF8800Ultra ale w Crysisie.... Co do innych gier nic o tym nie pisał.... Co więcej 512-bit, 32 ROPy i z pewnością znacznie zwiększona moc SP moga spokojnie dac taką przewagę....

Nie radziłbym Ci wierzyc w jakieś bzdury, które ktoś wypisał na jakimś tam forum....

 

Równie dobrze w tej chwili mógłbym wrzucic tu wykres na którym będzie pokazane że hd4850 będzie miał w crysisie 60fps przy wszystkim na high. Podejrzewam że to całe gt200 będzie dosyć podobne do g92 z pewnymi zmianami tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż s3 ma nas zaskoczyć czipami 430 i 460 z tego co czytałem. Więc jeszcze nie umarła ta firemka. W czasach gefforca mieli Kyro i Kyro II całkiem fajne czipy.

Kyro to PowerVR (NEC) robił ;).

A co do małej konkurencyjności na rynku to Intel postanowił wkroczyć do grona producentów czipów graficznych. Tak więc grono producentów troszkę się powiększy ;]

Intel to już dziesięć lat temu miał swoje GPU... pogrzebały go sterowniki ;). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyro to PowerVR (NEC) robił ;).

 

Intel to już dziesięć lat temu miał swoje GPU... pogrzebały go sterowniki ;).

Co do kyro to bylem o tym swiecie przekonany ze to S3 ale skoro tak mowisz to ci wierze.

Co do Intela - ostatnie powiazania intela i nv i ich brak "dogadania" mogą wskazywać, że nareszcie spełnią swoje obietnice inżynierowie z Intela i stworzą nowy czip graficzny. Nv nie dała inteloi patentu na sli więc może coś z tego wyjdzie... Ja bym intela nie przekreślał.

 

Co do g200 to nie jeden serwis mówił iż została przyspieszona praca nad tym czipem. Co jest w pełni zrozumiałe ze względu na domniemaną wydajność nowych grafik od Ati.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiac to na rynku liczy sie tylko nvidia i ati, reszta do biura lub co najwyżej oglądania filmów nadaje, czeka na dobra kartę od ati już od dłuższego czasu, mam nadzieje że teraz wypali, seria 8xxx mnie troche zawiodła o ati 29xx nawet nie wspomnę, czekam na dobra grafę, z solidnym zasilaniem ja w hisie x1800gto, ktora nie padnie po lekkim oc po miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...