Skocz do zawartości
Negatywny

Problem Z Ai Suite Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem AI SUITE, poklikałem, pobawiłem się wentylatorami, wszystko fajnie, na pasku ładna ikonka informująca o wydajności. Zapuściłem 3d marka 2006 żeby zobaczyć czy faktycznie wydajność wzrasta pod obciążeniem, no i się rozczarowałem, zamiast 12000 pkt miałem 7000...

Ręczne ustawienie wydajności na turbo nie pomaga, natomiast obiżenie wydajności skutkuje jeszcze niższymi wynikami w 3d marku. Natomiast odinstalowanie AI SUITE rozwiązuje problem, wydajność wraca do normy. Tylko, że chciałbym mieć AI SUITE i wydajność, więc jeśli ktoś wie w czym problem to chętnie posłucham :)

Dodam, że przede wszystki nie chodzi mi o oc, więc zamiana na inne programy nie jest dobrym rozwiązaniem> przede wszystkim chodzi mi o możliwośc maksymalnego oszczędzania prądu (i kieszeni) gdy komputer nocami ssie torrenty, a tu AI SUITE ma wszystko co potrzeba, łącznie z tryubem wygaszenia systemu bez zaprzestawania ssania :) (w windowsie chyba tak nie jest).

 

Aha, konfig: MB: ASUS P5N-D 750i, Quad 2,4, GF8800GTS 512. 2* 1GB ocz reaper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pewnie sama aplikacja, byc moze ustawia nizsza magistrale PCI-E np. na 4x, ze wzgledu na oszczednosc pradu, natomias potem juz nie potrafi powrocic do stanu przed uzyciem. Natomiast OC nie realizuje sie jakims programem lecz poprzez ustawienia wartosci fsb, mnoznika, napiec, taktowania pamieci i wiele innych parametrow prosto w biosie. Wspomniales tez o oszczedzaniu pradu, od tego tez sa dwie odpowiadajace za to funcje w biosie zwa sie C1E powinna byc ustawiona na "enabled" a druga to EIST rowniezs ustawiona "enabled" lub "auto". Komputer stacjonarny to nie jest laptop. Mozesz jeszcze powylaczac hdd jak sa w stanie spoczynku to sie realizuje poprzez ustawienia w systemie windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pewnie sama aplikacja, byc moze ustawia nizsza magistrale PCI-E np. na 4x, ze wzgledu na oszczednosc pradu, natomias potem juz nie potrafi powrocic do stanu przed uzyciem. Natomiast OC nie realizuje sie jakims programem lecz poprzez ustawienia wartosci fsb, mnoznika, napiec, taktowania pamieci i wiele innych parametrow prosto w biosie. Wspomniales tez o oszczedzaniu pradu, od tego tez sa dwie odpowiadajace za to funcje w biosie zwa sie C1E powinna byc ustawiona na "enabled" a druga to EIST rowniezs ustawiona "enabled" lub "auto". Komputer stacjonarny to nie jest laptop. Mozesz jeszcze powylaczac hdd jak sa w stanie spoczynku to sie realizuje poprzez ustawienia w systemie windows.

"Natomiast OC nie realizuje sie jakims programem lecz poprzez ustawienia wartosci fsb, mnoznika, napiec, taktowania pamieci i wiele innych parametrow prosto w biosie."

 

AI SUITE ma te opcje, i niby można to robić bez biosu, ale ja ocował na razie nie będę wiec olewam to :)

 

"Wspomniales tez o oszczedzaniu pradu, od tego tez sa dwie odpowiadajace za to funcje w biosie zwa sie C1E powinna byc ustawiona na "enabled" a druga to EIST rowniezs ustawiona "enabled" lub "auto"."

 

Sprawdzę, jak wrócę z roboty :)

 

Generalnie to chodzi o obsługę EPU ASUSA, czyli tego niby płynnego automatycznego ustawiania wydajności proca w zależności od jego obciążenia, czyli, że niby w idlu taktowanie jedzie w dół. Natomiast nie wiem czy grafika również jedzie w dół i co się dzieje z dyskami. Generalnie w 3dmarku tam gdzie miałem 70 fps teraz mam 35, test proca wcześniej dociągał do 3-4 klatek, teraz ma 0 lub 1, mimo że, niby w AI SUITE ustawiam maksymalną wydajność... Tak czy siak, chodzi mi o maksymalne oszczędzanie energii, nieuniemożliwiając sciagania :) i tu funkcja AI NAP wygląda dobrze, wszystko łącznie z monitorem jedzie w dół, a ssanie zasówa jak trzeba ;) Jeśłi AI SUITE jest problemem, czy można to jakoś osiągnąć bez tego softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi AI SUITE jest problemem, czy można to jakoś osiągnąć bez tego softu?

tak jak marecki48 napisał włączasz ci1+eist (mnożnik procka spadnie do 6 i napięcie się obniży), taktowanie grafiki w 2d możesz obniżyć np atiToolem, albo rivatunerem, a co do reszty to nie napisałeś jakiego systemu używasz, bo np. vista ma rozbudowane opcje zasilania

Dołączona grafika

 

 

ps. te programy asusa lubią być problematyczne, mi jakiekolwiek przestawienie szyny/napięcia wieszało kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ps. te programy asusa lubią być problematyczne, mi jakiekolwiek przestawienie szyny/napięcia wieszało kompa."

 

Podobnie jest i u mnie, chociaz posiadam grafike asusa nijak nie moge zmusic do wspolpracy programu asusa monitorujacego grafike, co ciekawe program od karty galaxy dziala bez problemu.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu dochodzimy do problemu: naucz się ocować w górę i w dół, ustawiać bios, mnożniki i inne [ciach!]ły, inaczej nie da rady.

A w AI suite jest jedno fajne klikniecie do tego wszystkiego...

Mozna powiedziec ze to "ocowanie" jak to nazwales jest proste jak sznurek w kieszeni, sprowadza sie do podniesienia fsb procesora, w razie koniecznosci podniesieniu napiecia VCORE, generalnie quady dobrze sie kreca a jezeli jest z rewizji G0 to bardzo dobrze, zwracaniu uwagi aby nie przekroczyc pewnych wartosci MHz pamieci bo moze komp nie "wstac". Ale wszystko zalezy od tego jak wysoko chce sie podkrecac, czy w miare rozsadnie tzn aby zblizyc sie do rownowagi pomiedzy wydajnoscia a prodozernoscia (a co za tym idzie i wydzielana temperatura), mimo wszystko uzaleznione jest to od samego procesora i nie ma dwoch jednakowych, nawet gdy wyciete sa z tego samego plastra krzemu. Moge opisac jedynie moj i wielu innych przypadek ktory lezy wlasnie pomiedzy tymi dwoma zaleznosciami (nikt, poza kilkoma procentami maniakalnych wyjatkow, do codziennej pracy nie potrzebuje wykreconego na max procka) i w moim przypadku jest to dla E2160, VCORE podniesione o 0.03V, reszta napiec domyslne, fsb 375x8, pamieci patrioty llk 800@900MHz 4-4-4-12 2.2V, C1E enabled, EIST "enabled" i to tyle, samo oc zajelo moze 10 min, i proc gdy sie nudzi chodzi sobie przy V 1.2V i @2250MHz temp. redzeni 28 st. Wiec zastanow sie czego chcesz uzywac do "ocowania".

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...