Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Też sytuacja dla mnie jest dziwna, najwidoczniej AMD trzyma wszystko pięknie w tajemnicy, albo po prostu mamy czyjąś wesołą twórczość. Chociaż wafelki na targach Computex były pokazane :)

??? specyfikacje niemal zawsze takie same. jedynie ostatnio wariacje nt bitów szyny pamięci... dwa zdjęcie na chiphell trzy zgodnie z zapowiedziami amd wypuści evergreena przed premierą w7 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu bedzie cos przelozone. Jak narazie wole sie zaopatrzyc w obecnego 4890.

 

No wlasnie ,dziwne niby niespelna 2 miesiace przed premiera a tu zadnych przeciekow ?

Sam stoje przed wyborem nowej grafy , mysle ze w obecnej chwili zakup 4890 nie jest odpowiednim posunieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k

 

Premiera kart dx11 juz za rogiem.

Mozle lepiej sie wstrzymac pare miechow z karta dx10.1, zeby zobaczyc czy ta 11 rzeczywiscie moze da cos wartosciowego?

To tylko mala rada

 

Sory za OT.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan02

 

Chyba ten tekst to powinienes skierowac do -=YoGi=-

bo Ja wlasnie jestem zdania ze wrato poczekac 2 miesiace .

Poczekac 2 miesiace na polskie ceny z kosmosu? Nowy radek bedzie w dobrej cenie dopiero po swietach. Bo nie zapominajmy, przed swietami nie bedzie napewno zadnej obnizki. a czekac pol roku na grafe to nie jest to o czym mysle. o ile zapowiedzi sa prawdziwe. jesli sa, to nie wiadomo jak szybko karta przywedruje do polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k racja przeoczylem "nie" :wink:

 

@-=YoGi=- przy zmianie Hd3070 na HD4090 prawdziwego "powera" poczujesz w trybach AA, w pozostalych sytuacjach mozesz nie odczuc duzej roznicy.

Przeciez lepiej wiedziec co moze nowa karta, niz potem zalowac ze sie wzielo stara.

Pospiech jest zlym doradca, poczekaj choc do pierwszych testow nowego radka.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-=YoGi=- przy zmianie Hd3070 na HD4090 prawdziwego "powera" poczujesz w trybach AA, w pozostalych sytuacjach mozesz nie odczuc duzej roznicy.

Nieprawda, powera będzie miał w każdej grze! Karty z serii 48xx są o wiele wydajniejsze od tych z serii 38xx. W dużych rozdziałkach różnice są olbrzymie nawet bez AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców, zamiana HD 3870 na 4890 (najlepiej z fabrycznym O/C na słynne 1 GHz na rdzeń) sprawi, że będziesz miał kartę porównywalną z GTX 285 - a to jednak duży skok. Więcej pamięci też się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra ale ten topic nie jest zatytulowany "3870 vs 4890' tylko "rv870". czyli jak dobrz rozumiem ten 10 wrzesnia to ermin w ktorym ati bedzie miala gotowe karty, ktore poczatkowo trafia do reakcji na calym swiecie a dopiero pozniej, gdzies za miesiac pojawia sie na polkach sklepowych i wypelnia magazyny. oczywiscie cena poczatkowo bedzie zaporowa ale mysle ze po nowym roku ceny juz sie ustatkuja i beda akceptowalne. chociaz jakby cena byla okolo 800zl za 5870 to moze bym i sie skusil [podobne jak to mialo miejsce z 4870 :D]

 

Chociaż wafelki na targach Computex były pokazane :)

to moglo byc cokolwiek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

dobra, dobra ale ten topic nie jest zatytulowany "3870 vs 4890' tylko "rv870". czyli jak dobrz rozumiem ten 10 wrzesnia to ermin w ktorym ati bedzie miala gotowe karty, ktore poczatkowo trafia do reakcji na calym swiecie a dopiero pozniej, gdzies za miesiac pojawia sie na polkach sklepowych i wypelnia magazyny. oczywiscie cena poczatkowo bedzie zaporowa ale mysle ze po nowym roku ceny juz sie ustatkuja i beda akceptowalne. chociaz jakby cena byla okolo 800zl za 5870 to moze bym i sie skusil [podobne jak to mialo miejsce z 4870 :D]

 

 

 

to moglo byc cokolwiek :D

z kupnem takiej karty chyba warto poczekać aż wyjdzie jakaś gra z dx11 np dirt2:) po co kupować wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://techpulse360.com/2009/08/12/amd-dir...ieve-your-eyes/

 

[update] We’ve got confirmation from AMD that the Evergreen cards are being shown this weekend, at the QuakeCon video game convention in Dallas, Texas.

uff to dobrze że nie będe czekał do października lub listopada. Właśnie sprzedałem swojego 4850 i siedze na jakimś 8500gt hehe. Miałem zamiar kupić 4890 ale po co jak za chwile bym sprzedał... już wole poczekać :)) Przydałyby się jakieś kontrolowane przecieki :) 1200 procesorów zrobi swoje no i cena jak faktycznie będzie 299-399 dolców to serie 4000 będzie szło dostać naprawde tanio... Minął rok od serii 4000 i jak teraz mozna miec 4870 w cenie 4850(kiedys) to 5000 będzie jak 4890, a ten będzie jak 4870 haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego tak naprawde nie wie - pozyjemy zobaczymy. Ja kupuje karte na bank do konca poazdziernika i kupie to co bedzie wtdy najszybsze. No chyba ze HD5870 bedzie naprawde warty czekania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem poplotkować trochę ;) i powrzucać informacje odnośnie nowej serii radeonów. B-)

 

Z góry przepraszam, jeśli coś powtórzę.

 

A więc ... na dzień dzisiejszy nowa rodzina radeonów przedstawia się następująco:

 

Hemlock = "R800"

Cypress = "RV870"

Cedar = "RV840"

Juniper = "RV830"

Redwood = "RV810"

 

Nazwy kodowe występują jako gatunki drzew i dotychczas poszczególne karty nowej serii były przedstawiane właśnie jako nazwy drzew. Oznaczenia rv870 itp. są tylko odnośnikami względem poprzedniej generacji kart.

 

Wydajność:

 

Cypress ~P16xxx - P17xxx - P18xxx

Juniper XT ~P95xx

Redwood ~P46xx

 

Po wynikach z 3dmarka vantage można określić wydajność tych kart na poziomie odpowiednio gtx295, hd4870, hd3870.

 

Nazewnictwo nowych kart nie jest znane. Krążą plotki, iż w związku ze zbliżającą się premierą windowsa 7 możemy oczekiwać czegoś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Radeon 7 880

Radeon 7 870

Radeon 7 850

Radeon 7 830

 

Są to informacje na dzień dzisiejszy niepotwierdzone.

 

Odnośnie wymiarów...

 

Wymiary karty Cypress:

 

RV870 core area = 17.8 * 17.2 = 306.2mm^2

Taking into account the error, it is estimated between 305 ~ 320.

Sama karta:

 

Dołączona grafika

 

I na koniec fotka R800 (Hemlock), niestety duże logo strony. Trochę dłuższa od RV870, zasilanie 6pin i 8pin.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wynikach z 3dmarka vantage można określić wydajność tych kart na poziomie gtx295, hd4870, hd3870.

Od kiedy 3870 jest tak samo wydajny jak 4870 a te dwa jak GTX295 ;)

 

Co do wydajności RV870 to myślałem że więcej wykroi pkt w 3Dmarku ;)

 

@kap

Zmień siga bo jest nieregulaminowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli podobieństwo wydajności w taki sposób:

 

Cypress = gtx295

Juniper XT = hd4870

Redwood = 3780

 

Dzięki za radę :)

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak [bardzo rozwiniety post]

 

I na koniec fotka R800 (Hemlock), niestety duże logo strony. Trochę dłuższa od RV870, zasilanie 6pin i 8pin.

teraz zauwazylem. to nie jest r800 tylko rv870. i to rv870 wlasnie bedzie troche dluzszy od 4870 i bedzie mial zasilanie 6+8 pin. zreszta wiekszosc tych informacji ktore podales juz byly wczesniej przytaczane

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze sensu twojego posta. pochwaliles sie, ok ale co to ma do rv870? w 06 masz 27 tys pkt i?. tu masz [o ile to prawda] w vantage [tryb performance] 18000 pkt. 4870 w vantage ma okolo p10000, a 4870x2 okolo p18000. sytuacja podobna jak z hd3xxx a hd4xxx. relacja 4870 ~ 3870x2, bedzie 4870x2 ~ 5870/rv870 [czy jakby to tam nazwali]. r800 okolo 80% szybszy od rv870 co daje nam ponad p30000 wiec ~ 2x gtx 295 :D. no dobra moze mnie ponioslo ale tak to mniej wiecej widze.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobot

 

W moim pierwszym poście z góry przeprosiłem za powtórzenia, ale widząc co tu było podane to nowości napisałem lub stare informacje poprawiłem.

 

I podałem fotkę R800, nie RV870 :P

 

Cypress (RV870):

Dołączona grafika

 

Hemlock (R800):

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze. dzieki. popatrzylem na 'wnetrze' chlodzenia bo z zewnatrz wygladaja prawie identycznie, czarny plastik przykrywajacy cale pcb i czerwona turbinka :D

 

pzdr

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy niskiej jakości renderingu. Ustaw 1680x1050 8xAA+16xAF, jakość mipmap/tekstur itp. w sterach na max i podaj wynik.

yyyy tak wlasciwie to po kiego? 3dmarka zawsze robi sie na 1280x1024, bez aa [pomijam kweste optymalizacji w sterach, lod'y, nie-lod'y itp]. ale nie o to chodzi w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...