Skocz do zawartości
.PaVLo.

Projekt Twelve Hundred V3.0 (post #98)

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic tutaj nie pisałem :), ale postanowiłem wprowadzić w układzie małe zmiany. Po pierwsze na płytę poszedł blok, który leżał i się marnował, a po drugie w końcu "doświetliłem" kilka rzeczy, które aż się o to "prosiły". Zauważyłem, że dodany blok na płytę trochę zmniejszył prędkość przepływu cieczy, ale nie zauważyłem, aby temperatury przez to poszły jakoś w górę. Dodatkowo wprowadziłem kilka mniejszych zmian jak podpięcie tylnych wentylatorków na chłodnicy pod panel, aby zbić im obroty bo trochę hałasowały.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Niedługo planuje wymianę wszystkich węży, bo już trochę zmatowiały co łatwo widać porównując wąż z CPU do NB, do pozostałych w układzie oraz rozważam "wyrzucenie" wewnętrznej chłodnicy na tył a tej na tyle wrzucenie pod "BigBoya" ponieważ blokuje mi ona zmiany w układzie urządzeń na przednim panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciemne zdjęcia, bo i ciemno w pokoju już było, a z lampą to nie ten sam efekt :wink: , co do mycia to raczej nie zaryzykuje bo trochę obawiam się potem glonów :wink: lepiej zrobić jakiś wycior i je wytrzeć wodą destylowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to i poprawiłem :wink: , niestety pompka przesunięta nieco do tyłu (oryginalnie tam było) powoduje, że zaczyna "piszczeć" i tylko w takiej pozycji jak na zdjęciu pracuje cicho.

 

Cały czas myślę o wyrzuceniu wewnętrznej chłodnicy Termochilla na zewnątrz lub podwieszenie pod "sufit" budy bo bardzo blokuje mi ona zmiany w przednich panelach, gdzie chciałbym dorzucić jeszcze jeden, ale może mi on nie wejść bo właśnie ta chłodnica jest bardzo wysoka i niewiele miejsca zostaje na jakieś urządzenia :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości przeglądałem sobie na necie regulatory obrotów i różne czytniki do zatok 5.25" i przypomniało mi się, że nie sprawdziłem jaką moc oferuje Sunbeam 20in1 na każdy z dwóch posiadanych kanałów. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że "aż" 10W a drugi panel pod którym pracuje pompka (Zalman ZM-MFC1) "tylko" 7W na kanał. Dzisiaj przełożyłem kable a na "nowy" kanał, pod którym ma pracować pompka nakleiłem radiatorki na tranzystor i dodatkowo dałem mały wentylatorek, bo wiem, że taki układ potrafi się przegrzać i spowodować spadki obrotów na pompce.

 

Na Zalmanie pompka osiągała max 2500 obr/min, obecnie pod Sunbeam-em pompka szaleje na 3100 obr/min i jest to już całkiem niezły przepływ powodujący burzę w rezerwuarze i dający odpowiednie ciśnienie zapobiegające zapowietrzaniu układu. Mam nadzieję, że podziała to długo, dopóki nie zmienię (dokupię) nowego panelu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic tutaj nie uaktualniałem a ostatnio troche się u mnie zmieniło. Ze sprzętu to nowa płyta,

 

procesor oraz pamięci, zastanawiam się jeszcze nad kupnem GTX580 albo poczekać na GTX6xx.

 

Rzut okiem na samą płytę

Dołączona grafika

 

Na procesor poszedł nowy blok "EK Supreme HF Easy Mount EN - Plexi Nickel".

Dołączona grafika

 

Przy montażu bloku na procka napotkałem mały problem, okazało się, że śrubka mocująca chłodzenie płyty

 

była zbyt wysoka i backplate od bloku opierał się o nią. Planowałem już przyciąć blachę, ale to by

 

pozbawiło kompatybilności z podstawkami AMD, na szczęście udało mi się znaleźć pasujacą śrubkę, ale to był

 

prawdziwy cud.

 

Przed

Dołączona grafika

 

Po

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W końcu postanowiłem dać większy rezerwuar (czyt. 250) bo przy starym (czyt. 160) musiałem ograniczać moc

 

pompki bo płyn zbyt szybko płynął i w rezerwuarze robił się "sztorm" (bąbelki powietrza zapowietrzały

 

układ). Z układu wypadł blok na płytę, więc i temperatury zrobiły się nieco niższe.

 

Układ przez zalaniem

Dołączona grafika

 

Część węży wymieniona na nowe bo tyle mi starczyło a paczka z nowym przyszła dopiero jak wszystko już było

 

złożone, więc resztę wymienię przy zmianie grafiki.

 

Pierwsze testy stabilności i odpowietrzanie układu.

Dołączona grafika

 

No i rzut na całość po skończonej pracy.

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn ten co zawsze, czyli Feser.

 

Budy na razie nie zmieniam, może na przyszły rok pomyślę nad jakąś, która pomieści dwie 4x140 bo na takie bym chciał kiedyś się przesiąść.

 

A jak się zachowuje sekcja zasilania, czemu nie zwodowana? są bloki dedykowane np od mips

Aquatuning - Chłodzenie cieczą i modding - MIPS ASUS P8P7 Deluxe Set Nickel POM Limited Edition MIPS ASUS P8x6x Deluxe Set Nickel POM Limited Edition 14475

 

Sam się zastanawiam ale od razu pod wodę całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewy radiator sekcji wrzuciłem wentylek z Maximusa, ustawiłem obroty na minimum i jest idealnie, drugi (górny) radiator jest letni więc nie ma sensu wodować. Mostek północny jest letni, więc też nie wymaga bloku. Natomiast mostek południowy dość mocno się grzeje, ale tutaj byłby problem bo w dużej części zasłania go karta graficzna nawet z blokiem FullCover.

 

Jeśli masz "flotę" to jak najbardziej polecam "zalać" całą płytę. :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...