Skocz do zawartości
Gangel

Reklama Na Własnej Stronie Www

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

prowadzę własną stronę internetową, razem z forum. Do tej pory nie myślałem o instalowaniu tam reklam, gdyż zajmowałem się tym raczej hobbystycznie. Coraz więcej osób sugeruje mi jednak aby może i coś na tym zarobić, nie mówię o niczym wielkim, ot odbić koszty hostingu na które łożę w własnej kieszeni.

 

O ile techniczne aspekty takiego ruchu nie są dla mnie czarną magią o tyle jest nią cała reszta

Forum ma tysiąc userów, ruch na nim monitoruję za pomocą panelu Google Analytics (swoją drogą, fajna rzecz), wg GA do tej pory samych odsłon forum (unikatowi userzy) mam od 400 do 800 na dobę, natomiast łączna ilość odsłon forum top średnio 2000 na dobę, średnia czasu spędzonego to ok 5 minut a więc nie jest tak źle

 

Przymierzam się do szukania kontrahenta, ale nie mam pojęcia jakie stawki mogą wchodzić w grę. Jeśli ktoś mógłby przybliżyć nieco ta kwestię byłby bardzo wdzięczny.

Inne pytanie to czy na reklamach google idzie coś zarobić? Czytałem coś o tym ale strasznie wydaje mi się to takie.. "ziarnko do ziarnka."

Czy ewentualne przychody z reklam muszę jakoś rozliczać? Nie prowadzę działalności gospodarczej.

 

Gdzie w internecie można zamieszczać ogłoszenie o chęci zamontowania reklamy na stronie? (czy w ogóle są takie miejsca?)

 

 

Więcej nie przychodzi mi teraz do głowy. W razie czego będę jeszcze pytać.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa za reklame zależy od ilości odsłon i od "tematu" serwisu czy forum...

 

No tyle to ja wiem. Podałem jak to wygląda z moim forum, powinieneś mi powiedzieć ile mogę zarobić mając taki ruch.

 

Napisz na PW do "marco" administratora, może Tobie wyjasni najszybszą drogą bo w końcu forum ma rekalmy : )

Taaa, i myślisz że odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Gdzie w internecie można zamieszczać ogłoszenie o chęci zamontowania reklamy na stronie? (czy w ogóle są takie miejsca?)

Na pewno zacznij od informacji na swojej stronie, że jest taka możliwość :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, i myślisz że odpowie?

A czemu nie? Przecież nie pytasz ile kasy mu wpada za to do kieszeni i czy się z tego rozlicza z US ;)

 

Zobacz na allegro - jest dużo aukcji pt: "xxxx odsłon banera na stronie bla bla za n zł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie musisz zamieszczać ogłoszeń .

 

Wystarczy się porozglądać za sklepami internetowymi mającymi programy partnerskie .

 

Hosting i tworzenie www :

 

jor.pl

 

webd.pl

 

bst.pl

 

Przykładowy katalog PP

 

 

Kolejny katalog PP

 

kolejny PP

 

i jeszcze jeden

 

Do tego Google AdSense , AdBrite itp.

 

Tego jest od groma - zarówno polskie i zagraniczne strony , różne branże - komputery , hosting , hobby aż po XXX .

 

W zasadzie każdy praktycznie hosting czy to PL czy INT oferuje jakiś PP , większość pozwala na zarabianie normalnej kasy , a nie tylko pkt. do wykorzystania w danym serwisie .

 

Do wyboru do koloru ( zależnie od tematyki strony )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa za reklame zależy od ilości odsłon i od "tematu" serwisu czy forum...

To zależy jakie reklamy masz na myśli. Najpopularniejsze systemy takie jak Adsense, Tradedoubler, Peakclick itp to Pay-Per-Click, czyli liczba odsłon się nie liczy.

 

Kilkaset odsłon na forum to mało, bo użytkownicy forum na ogół nie klikają w reklamy.

 

Jak to forum ma jakąś wartość pozycjonerską (PageRank >0, parę tyś stron w google), to można spróbować sprzedawać linki na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...