Skocz do zawartości
Raiden

Play Online, Play Fresh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze tylko miesiąc i kończę :lol2: swoją (nieprzyjemną) przygodę z firmą Airmax-Bestnet z opola, najgorsza radiówka na świecie, raz przez dwa tygodnie neta nie miałem, a kolo do mnie:"niech pan firewalla wyłączy <_< " po grożbach ze wypowiem im umowe po dwóch tygodniach internet wrócił <_< , mam 2 mb/s a sciągam z rapida(mam konto premium) 30 kb/s, na pewno to nie wina kompa, bo w nocy transfer jest normalny. Jako ze jestem już żrażony do tego bezprzewodowego gó***, dalej muszę niestety korzystać z takiej formy neta bo w mojej wiosce(łosiów w opolskim) na moim osiedlu nie ma niestety możliwości podłączenia neta przez tepse albo netie <_< tak więć mam takie pytanie: rozważam internet mobilny, komórkowy, tak jak patrzyłem na oferty orange, play-a i ery, właśnie play ma najlepsza ofertę, wie ktoś jak to chodzi??? :unsure: w zimie wsio ok??? :unsure: jaki jest transfer :unsure: ??? jesli ktokolwiek posiada taki net niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami, bo drugi raz nie chcę wdepnąć w gó*** <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden "komórkowy" net nie jest na rapidshara. powód - limity, max 10GB. druga sprawa - masz tam zasięg hsdpa?

na reszte pytań odpowiedź jest w tym temacie

 

moja radiówka nie jest "komórkowa" tak więc żadnych limitów nie miałem, fakt, w linku którym mi podałeś temat jest wyczerpany całkowicie :lol2:

Edytowane przez Adamo12x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja radiówka nie jest "komórkowa" tak więc żadnych limitów nie miałem, fakt, w linku którym mi podałeś temat jest wyczerpany całkowicie :lol2:

przecież piszemy o play fresh nie o Twojej radiówce. 10GB limitu, 180ms, 100kb/s, zima zasięg jest taki sam jak latem, może sie lekko pogarszać podczas intensywnych opadów, brak zasięgu na zadupiach. na stronce play można wpisać swój adres i sprawdzić zasięg. o więcej nie pytałeś więc temat jest wyczerpany w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo zaczęło się tez sypać na prepaidach. Nie patrz na mapy zasięgu one są tylko orientacyjne.

Ja już 2 miesiące walczę z P4. 3 miechy było za darmo to elegancko śmigało a teraz porażka - zmiana modemu, 2x zamiana sim, niezliczona liczba tel do BOK masakra jednym słowem i to nie są jednostkowe przypadki. Internet aż huczy od tego. PLAY zlewa na klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skierniewice i okolice niestety zapełniły się odbiorcami internetu Play jest tragicznie wolno

70-128

daje to nam transfery po 8Kb/s

w pewnych porach jest 1Mbit

czyli ponad 100kb/s

 

znacznie poprawił się zasięg nie ma większego problemu z łączeniem się niemal przez całą drogę od Warszawy do Łodzi kolejową i drogową

w najgorszym razie stracimy zasięg na parę na parę minut ale ogólnie pojawia się nawet jeśli w okolicy jest zero zabudowań

 

W warszawie w okolicy Pola Mokotowskiego transfer w godzinach szczytu internetowego był całkiem niezły jak 0,5Mbit Neostrada co i tak oznacza tragedie

 

ogólnie powód 10GB w PLAY jest prosty często nie sposób go wykorzystać!!!!

2GB za 10zł!!!

 

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam do Was pytanie: Czy po przekroczeniu limitu, transfer spada wam natychmiast?

Przekroczyłem wczoraj transfer 10GB, i tu niespodzianka bo do tej chwili działa "normalnie".

Na liczniku jest obecnie 12GB.

Zdarzało się już tak, w przeszłości jednak opóźnienie wynosiło 2-4 godziny.

Wszyscy tak mają, czy tylko ja?

 

 

Pozdrawiam

 

Edit: Modem Huawei E220, XP SP3. Dla formalności ;)

Edytowane przez Szczygieł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem starter play fresh i aktywowałem pakiet play online 100MB. W speedteście otrzymywałem download z przedziału 1-1,8mb/s (zazwyczaj ~1,4mb), upload na poziomie 0,35mb, ping do onetu ~80-90ms najmniej. Z noc.gts.pl pliki leciały od 180KB/s do 220KB/s max. Myślę, że za ok. 38zł/mc przy limicie 5GB(w abo), bądź 50zł za 4GB(karta) jest to niezła oferta dla przeciętnego użytkownika, który korzysta m.in z poczty, komunikatora, czasami jakiś filmik na YT obejrzy, a filmy ogląda w rmvb ;).

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play Online na Kartę (starter za 19 zł) uzywam od dwóch tygodni - chciałem upewnić się czy Blueconnect, którego używałem do tej pory jest tak beznadziejny. Okazało się, ze Blueconnect w mojej okolicy jest faktycznie kompletnym nieporozumieniem (Warszawa, okolice Racławickiej/Żwirki i Wigury).

 

Wynik dzisiejszy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu niedawno po zakupie:

 

Dołączona grafika

 

Nie zawsze jest ten 1Mbit/s, a Ping skacze ale generalnie, do przeglądania Internetu, pracy zdalnej, ściągania niedużych plików może być. W podstawowym starterze jest 1Mbit/s ale można wykupić dodatkowe usługi jak nielimitowane pobieranie danych od 24:00 do 9:00 czy zwiększenie transferu do 4Mbit/s - obie usługi na 30 dni po 10 zł każda.

 

 

Zastanawiam się też nad tym niby darmowym dostępem do Internetu w technologii LTE:

 

http://forum.purepc.pl/Providerzy-f37/Aero2-bezplatny-dostep-Internetu-t339655.html

 

Ale musiałbym kupić nowy modem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play Online, to jakaś porażka...

 

Od dwóch lat mam nieprzyjemność używać tego badziewnetu...

 

Nie dość że w ciągu 2 lat wymieniano/naprawiano mi modem około 7 razy, to jeszcze nie rzadko zdarzają się problemy z połączeniem...

 

Prędkość? To jakaś kpina... Niby mam 2mbit/sek, a w dzień pobiera po UWAGA! około 30-40 kb/sek... Zasięg mam niemal pełny więc to nie w tym problem, zważając, że czasem jest lepiej...

 

Limit Danych? To są jawne jaja... PO przekroczeniu limitu danych dostajemy sms że dalszy transfer odbywa się z prędkością 32kb(nie kbit)/na sekunde. Jak jest w rzeczywistości? Tak, że internet wczytuje google przez pół minuty a pobiera po 1kb/sek ... Oczywiście żeby problemu było mało, to jeszcze zdarzają się problemy z odnowieniem transferu w nowym okresie roziczeniowym... Tzn. limit GB odnowiony, ale transfer dalej 1kb/sek ...

 

Obsługa Klienta? Kpina i wołanie o litość... Nie raz przychodziłem do punktu obsługi, w którym zakładany był net. Probelmy były różne, ale przytoczę tu mój aktualny problem z odnowieniem prękdości:

Przychodzę do punktu obsługi i mój widok raczej nikogo tam nie dziwi, a wręcz przeciwnie (bywam tam średnio raz na miesiąc -.-). Mówię, że internet dalej wolno działa, choć od 1 lutego miałem dostać nowy transfer. Co zrobili pracownicy PLAY? Dali mi telefon i wybrali "Biuro Obsługi"... Dzwonię i czego się dowiaduje po 5 minutach czekania? Że u nich jest wszystko w porządku i że to ja mam przeinstalować oprogramowanie od neta, tak jakbym kuźwa wcześniej tego nie robił. Sprawdzałem prędkość na 3 komputerach, przeinstalowałem nawet oprogramowanie od modemu i dalej nic, a Ci idioci mówią mi, że mam to po raz kolejny zrobić? To byłoby na tyle jeśli chodzi o telefoniczne biuro obsługi... Tak więc podbijam do pracownika stoiska PLAY i mówię, że g**no się dowiedziałem i że oni mają coś z tym zrobić, bo nie po to tu przyszedłem, żeby mnie zbywać. Co zrobili? Napisali jakieś śmieszne zgłoszenie, na które nie dostałem odpowiedzi, a internet jak mulił tak muli... Mało tego, już kiedyś miałem ten sam problem i też napsiali zgłoszenie, na które po tygodniu dostalem następującą odpowiedź "Dostarczono za mało informacji na temat występującego problemu, wobec czego zgłoszenie nie zostało zrealizowane"... No i jak tu się nie zdenerwować? Wiecie jak wygląda moja teczka z papierami od neta? Jest przepełniona badziewnymi zgłoszeniami i tym podobnymi raportami, co tylko świadczy o badziewności tego netu...

 

Dlaczego wobec tego dalej zmagam się z tym shitem? Ponieważ mieszkam w kamienicy i właściciel nie zgodził się wtedy na założenie kabli, więc mama założyła net w PLAY'u... W zeszłym roku przedłużyła umowę, bo nic lepszego nie było, a zgody na kable wciąż nie było... Na domiar wszystkiego, ostatnio przyszedł facet z Netii mówiąc że założyli net 20mbit/sek po kablu i czy jesteśmy zainteresowani... Problem w tym że umowa była przedłużana około Września 2011 i najprawdopodobniej jest podpisana na 2 lata -.-

 

Zrezygnować z tego badziewia się da, ale nie uniknie się kary umownej... A to w końcu ich wina bo to oni nie wywiązują się z umowy i nie dostarczają takiego netu jaki obiecywali, choć rachunki są płacone regularnie i na czas...

 

 

Podsumowując, ten internet to badziewie...

 

 

PLUSY

 

- Emm, chyba tylko mobilność tego i internetu...

 

 

MINUSY

 

- Prędkość (transfer rzędu 40kb/sek przy necie 2mbit/sek ? Kpina...)

 

- Limit danych (początkowo było śmieszne 5gb, ale na szczęście teraz mam 14)

 

- Obsługa klienta (Masakra... Starają się zbywać klienta i próbować wcisnąć kit, że to nasza wina, nie ich...)

 

- Awaryjność (O ile te nowe modemy są okej, tak stare Huawei'e E220 notorycznie się psuły. O samym internecie nie wspomnę bo każdy dzień z tym netem to istna przygoda i tor przeszkód)

 

 

 

Kończąc tą długą wypowiedź dodam tylko, że należy unikać PLAY'a jak ognia... Nie dajcie sobie wcisnąć bajeczki o świetnym internecie, bo zostaniecie wciągnięci w bagno z którego nie da się wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chwalę sobie Play i to bardzo. Jestem z nimi praktycznie od początku usługi i na chwilę obecną mam 19GB za 59 złotych i prędkość deklarowaną 4Mbit. Ostatnio zmieniłem modem na E173 (po sprzedaży E160 musiałem do interesu dołożyć raptem 20 złotych) i testowałem prędkości. Jest tyle ile obiecują. Wiadomo, że różnie to w czasie dnia się przedstawia, ale takie wachania to akurat domena każdego z operatorów także tutaj bez niespodzianek. Dodatkowo ping wacha się w przedziale 40-60ms na HSDPA. No i nie można zapomnieć o ściąganiu bez limitów między 00:00, a 9:00 - przy takim przesyle to już całkiem nieźle. Trzeba jednak przyznać, że modem mocno reaguje na to gdzie jest umiejscowiony: przy oknie, które "wychodzi" na nadajnik nie ma problemu. Z drugiej strony domu sygnał jest zdecydowanie słabszy. Ogólnie polecam, stosunek cena-transfer chyba najlepszy, ale trzeba sprawdzić wcześniej zasięg.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta z Play, limit 25GB, ale psuje się ostatnio zasięg a na to pozwolić sobie nie mogę z racji pracy. Czekam do maja i uciekam z Play.Opcje są dwi: Multimedia albo Plus. Nadajnik Plusa mam 3 km od miejsca zamieszkania i pracy. Co sądzicie,  pomóżcie w wyborze?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...