Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia jak instalowales w10. Po samym update z 8.1 sterowniki miałem niby wszystkie ale dopiero po czystej instalacji wszystko zaskoczyło jak należy tzn system sam nie zainstalował od razu wszystkich sterów do chipsetu dopiero instalka driverow intela je uzupelnila.

 

Mi działa stabilnie póki co nie natrafiłem na żaden problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety szyfrowanie i SSD to nie jest dobre połączenie i wyniki spadają, też dlatego sam posiadam jeszcze zwykłego HDD na magazyn :mellow:

 

btw bitlocker został dawno złamany ;)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dokładnie od roku posiadam Kingstona SV300S37A (256 GB).
Cały ten czas wszystko działa znakomicie. Obecnie, na stronie Kingstona pojawiła się aktualizacja dla tego dysku.
Koledzy, jestem ciekawy Waszego zdania: czy w takiej sytuacji, warto z jakichś (jakich?) powodów tą aktualizację zrobić, czy nie zaprzątać sobie tym głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety szyfrowanie i SSD to nie jest dobre połączenie i wyniki spadają, też dlatego sam posiadam jeszcze zwykłego HDD na magazyn :mellow:

 

btw bitlocker został dawno złamany ;)

 

Na kazdym dysku wyniki spadaja, pisanie ze ssd i wlaczenie szyfrowanie to nie dobre polaczenie jest po prostu glupie.

 

btw nie uzywam bitlockera ale ciesze sie, ze chciales znalezc dziure w calym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym dysku wyniki spadaja, pisanie ze ssd i wlaczenie szyfrowanie to nie dobre polaczenie jest po prostu glupie.

 

btw nie uzywam bitlockera ale ciesze sie, ze chciales znalezc dziure w calym.

 

ale nie musisz zaraz wylewać swoich frustracji, napisałem tylko rzeczowo jak jest

wyniki spadają znacznie jeśli użyjesz porządnego szyfrowania truescryptem, troszkę lepiej radzi sobie DiskCryptor

 

zresztą piszesz, że nie używasz bita a post wyżej, że tak ...

post-165485-0-48422100-1438592954_thumb.jpg

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam bita, tylko dalem wyniki benchu dla tych, ktorych moze to interesowac na Win10 pro. Nie wylewam swoich frustracji bo do glowy nie przyszlo by mi pisanie, ze szyfrowanie i ssd to nie jest dobry pomysl. Tak samo jak nigdzie nie pisze, ze bitlocker jest najlepszy i nalezy go uzywac bo jest najbezpieczniejszy.

A jaki jest lepszy pomysl ? HDD i szyfrowanie zamiast ssd ?

Ja uzywalem bitlockera przez kilka dni i nie można mówić w typowej dekstopowej pracy o jakims znaczacym spadku wydajnosci. Gierki, wypakowywanie iso, paczek rar z 20tys plikow, kopiowania, przenoszenia, aplikacje biurowe i graficzne dzialaja dalej bardzo szybko.

Nie kumam tego straszenia tymi suchymi cyferkami, moze dla kogos kto codziennie robi benche to faktycznie, bitlocker czy jakikolwiek inny sposob szyfrowania nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że dla osoby która używa SSD ważna jest prędkość inaczej używałby zwykłego HDD, a spadek o 50% jest widoczny

bitlocker jest szybki tylko co z tego skoro nie oferuje 100% bezpieczeństwa więc dyskusja o tym nie ma sensu

ja używam zaszyfrowanych kontenerów na zwykłym HDD

oczywiście wygodniej byłoby zaszyfrować cały dysk tylko jak inni, lubię jak jest szybko lub bardzo szybko  :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie i tak beda korzystac z bitlockera i tak, tak samo jak beda kupowaz zalosnie male i malo wydajne ssd za 130 zł na allegro.

 

Pomijam fakt, ze czasy dostepu, iops i transfery na malych plikach na zaszyfrowanym dysku truecryptem to i tak zupelnie inna liga niz hdd wiec tak czy siak, osoba dla ktorej liczy sie predkosc i szyfrowanie dalej jest znaczaco na plusie.

jezeli komus zalezy tylko na predkosci i cyferkach to nie szyfruje dysku, proste.


Sprawdze jeszcze polaczenie HP Encryption w połączeniu z TPM bo wydajnościowo spadki są jak przy bitlockerze a jest bezpieczniej niz z samym BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka taniego i pojemnego SSD, to w Agito jest promocja na Kingston 480GB za nie całe 580zł

http://www.agito.pl/dysk-kingston-v300-2-5-480gb-sata-600-sv300s37a-480g/pd/DQQCXMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Skapiec.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11367141

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o deklarowanym TBW:

Crucial MX200 250GB (MLC 16nm): 80TB
Plextor M6S 256GB (MLC 19 nm): 72TB
Kingston Savage 240GB (MLC 19nm): 306TB
Kingston HyperX 3K 240GB (MLC 25 nm)  :  765TB (!)
Samsung 850 EVO 256GB (3D TLC 40nm): < 72 TB (?)
 

Czy Kingston jest taki genialny, że deklasuję konkurencję pod względem TBW?
Dlaczego Samsung tak słabo, przecież ma te swoje 3DV-NAND.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston to pewnie tak samo jak chińskie akumulatorki AA z Allegro o pojemnościach 4800 mAh po dwa złote, albo w sumie to czemu nie 8000 mAh.

 

A może liczą TBW do momentu np. aż zostanie nie mniej niż połowa sprawnych komórek? Albo uważają, że i tak elektronika padnie wcześniej, więc mogą sobie napisać cokolwiek?

 

Co do 3D TLC to przecież to nie jest po to aby było lepsze, tylko tańsze w produkcji. Chyba że cos mi umknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o deklarowanym TBW:

 

Crucial MX200 250GB (MLC 16nm): 80TB

Plextor M6S 256GB (MLC 19 nm): 72TB

Kingston Savage 240GB (MLC 19nm): 306TB

Kingston HyperX 3K 240GB (MLC 25 nm)  :  765TB (!)

Samsung 850 EVO 256GB (3D TLC 40nm): < 72 TB (?)

 

Czy Kingston jest taki genialny, że deklasuję konkurencję pod względem TBW?

Dlaczego Samsung tak słabo, przecież ma te swoje 3DV-NAND.

 

 

 

deklarowane, a rzeczywiste to dwa różne zagadnienia, realia są takie że po 3 latach gwary nie ma to kompletnie znaczenia w przypadku awarii (pomijając że dysk jest na leciwym sandforsie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o deklarowanym TBW:

 

Crucial MX200 250GB (MLC 16nm): 80TB

Plextor M6S 256GB (MLC 19 nm): 72TB

Kingston Savage 240GB (MLC 19nm): 306TB

Kingston HyperX 3K 240GB (MLC 25 nm)  :  765TB (!)

Samsung 850 EVO 256GB (3D TLC 40nm): < 72 TB (?)

 

Czy Kingston jest taki genialny, że deklasuję konkurencję pod względem TBW?

Dlaczego Samsung tak słabo, przecież ma te swoje 3DV-NAND.

 

 

To jest tylko wielkość do ktorej obowiązuje gwarancja. Nic więcej!!!

 

Tylko skąd wytrzasnęli te 72TB dla Plextora który niczego nie limituje?..

 

Realnie dyski zrobią setki TB

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rozpoczac przygode z ssd od takiego sprzetu?:) na partycje systemowa od biedy by starczyl.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rozpoczac przygode z ssd od takiego sprzetu? :) na partycje systemowa od biedy by starczyl.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

No pewnie. Wielu z nas miało 40GB i jakoś się żyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każdego SSD-ka można włożyć do laptopa? Czy mają różne złącza? Jak sprawdzić czy dany laptop (Sony VAIO VPC-EJ2S1E) obsłuży dajmy na to Cruciala BX100?

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta poprawka ma rozwiązywać potencjalny problem znikania dysku po restarcie, nie widzę powodu aby jej nie instalować.

 

Naturalnie każdy update firmware wiąże się ze znikomym prawdopodobieństwem uwalenia dysku przy tej okazji, ale skoro SSD jest na gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za te odpowiedzi, choć przy tak skrajnych zdaniach, dylemat dalej pozostał.
Póki co, postanowiłem nic nie zmieniać, skoro jest dobrze, chyba, że w międzyczasie pojawi się jeszcze jakaś przemyślana i przekonująca opinia.
Dysk kupiłem zanim trafiłem na to forum i po tym, co o nim tu przeczytałem, miałem mocne obawy w kwestii jego pracy.
Teraz minął rok i w normalnej pracy z laptopem nic się nie zmieniło, nie było ani jednej "wpadki". Otwieranie plików przebiega błyskawicznie, komputer uruchamia się bez zmian, czyli ciągle w ok. 25 sek. Wiem, że to żadna rewelacja, ale przy mojej konfiguracji laptopa, chyba nic nie można by poprawić, więc myślę, że mimo iż to Kingston, to nie trafiłem dysku z felernej serii i chyba nie mam na co narzekać.
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie Wasze opinie.

Edytowane przez Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...