Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 250Gb 850 Evo, po roku 10TB TBW, chciałbym kupić osobny dysk na linuxa i recovery, brać ten sam czy coś lepszego jest w tej cenie (kupowałem jak był po 340zł.........), teraz trzeba dać 4 stówy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 EVO albo dołożyć do A-Data SU900 256GB na kościach 3D MLC - wydajność jak 850 Pro a sporo niższa cena , 256GB to ok. ~450 zł w morele .

Chyba że szukasz czegoś na złącze M.2 to SU900 odpada , występuje tylko w wersji SATA .

Inna opcja to branie sprawdzonych dysków na kościach 3D TLC np. A-Data SU800 czy Crucial MX300 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q czyli jeszcze SATA II choć na super kontrolerze , oba dyski będą dobre .

850 EVO to kości 3D TLC ale sprawdzona i bardzo dobra konstrukcja , do tego 5 lat gwary .

SU900 ma kilka GB więcej , lepsze kości NAND i też 5 lat gwary ale kosztuje jakieś ~50 zł więcej niż 850 EVO .

Opcjonalnie Crucial MX300 275GB - też kości 3D TLC jak w Samsungu , nieco tańszy i ma pojemność o 25 GB większą , z wad - tylko 3 lata gwary w dodatku to gwarancja sprzedawcy .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q czyli jeszcze SATA II choć na super kontrolerze , oba dyski będą dobre .
850 EVO to kości 3D TLC ale sprawdzona i bardzo dobra konstrukcja , do tego 5 lat gwary .
SU900 ma kilka GB więcej , lepsze kości NAND i też 5 lat gwary ale kosztuje jakieś ~50 zł więcej niż 850 EVO .
Opcjonalnie Crucial MX300 275GB - też kości 3D TLC jak w Samsungu , nieco tańszy i ma pojemność o 25 GB większą , z wad - tylko 3 lata gwary w dodatku to gwarancja sprzedawcy .
 
A co możecie napisać o Crucial BX300??

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy że to są kości 3D MLC jak w A-Data SU900 , konstrukcyjnie podobny z tym że ma jeszcze bufor SLC - 4-16 GB w zależności od wersji .

W testach osiągi zbliżone do Samsunga 850 Pro .

W sklepach go nie widzę , przynajmniej w polskich .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lukpiecz napisał:

A co możecie napisać o Crucial BX300??

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba najlepszy wybór w kwocie ~300zł. Specyfikacja na papierze bardzo dobra, w testach wypada jak 850pro. Problemem jest jego dostępność, bo w sklepach go nie ma. Ja ściągałem go miesiąc temu z amazona w czasie jakiejś promocji i wyniósł mnie ~240zł. W tej cenie się nawet nie zastanawiałem, bo i tak dysk wybierałem bardziej pod dodatkowy magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzić o Samsung 850 EVO M.2 1TB ?

Miałby chodzić w płycie MSI Z370 SLI Plus i zastąpić 2.5 " Samsunga 850 EVO 500GB.

Całość operacji miałaby kosztować ~ 350,00 - 400,00 (przesiadka z 500GB na 1TB)

Nie patrząc na argument przyrostu pojemności, warto ?

Jak z prędkościami tego M.2 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/6/2018 o 16:31, Schellenberg napisał:

Chyba nie tylko Crucial, z tego co pobieżnie odnotowałem to bolączka wszystkich dysków M.2. Temperatury podchodzące pod 80C - 90C.

Chyba sobie odpuszczę tą technologię i zostanę przy 2,5" SATA

Thx

Jeden z głupszych argumentów jakie ostatnio słyszałem. Procesora też nie kupisz bo sie grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiegoś niedrogiego dysku na system do kompa który służy głównie do grania, net youtube. Budżet  350 pln. Procesor i5 4410, płyta główna MSI B85M-G43, oparta na chipsecie Intel B85 na Sockecie 1150.

 Przeglądam różne strony ale niestety mało jest w miarę aktualnych zestawień.

 

co myślicie o takim

https://www.x-kom.pl/p/382690-dysk-ssd-micron-256gb-25-ssd-m1100-3d-nand.html

pod tym linkiem pdf ze specyfikacją ww dysku

https://www.micron.com/parts/solid-state-storage/ssd/mtfddak256tbn-1ar1zab

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tom256 napisał:

Jeden z głupszych argumentów jakie ostatnio słyszałem. Procesora też nie kupisz bo sie grzeje?

Jedna z głupszych odpowiedzi jaką ostatnio czytałem. Kupując dysk, mam dodatkowo szukać dla niego chłodzenia ? Bo producent nie przewidział, że dysk będzie się grzał ?

Idąc takim tokiem rozumowania - kupując np. Subaru Forestera z boxerem należy na wstępie obniżyć mu moc, żeby nie spalić sprzęgła, bo przy defaultowej sprzęgło się spali po 50KKM ?

Czyja to wina ? Użytkownika ?

Pathethic...

Edytowane przez Schellenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Schellenberg napisał:

Jedna z głupszych odpowiedzi jaką ostatnio czytałem. Kupując dysk, mam dodatkowo szukać dla niego chłodzenia ? Bo producent nie przewidział, że dysk będzie się grzał ?

Idąc takim tokiem rozumowania - kupując np. Subaru Forestera z boxerem należy na wstępie obniżyć mu moc, żeby nie spalić sprzęgła, bo przy defaultowej sprzęgło się spali po 50KKM ?

Czyja to wina ? Użytkownika ?

Pathethic...

 

Mam Samsunga SM951, wyobraź sobie ze nie ma radiatora i pomimo ze jest to jeden z najbardziej grzejących sie SSD na rynku..... działa bez radiatora może 2 lata i nic nie wybuchło, nic sie nie spaliło, policja za szybkość mnie tez nie zatrzymała, a jest szybciej niz na SATA i bez kabli.

No ale zawsze sie ktos znajdzie maruda. Tak jak byli Ci co twierdzili że SSD to strata pieniędzy bo nie mają wiecej klatek w grach, albo tacy co twierdzili że 2 rdzenie nie mają sensu bo nie sa wykorzystywane..

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi z porówaniem, ale nic nie musisz ograniczać, wpinasz i działa. Druga sprawa SSD grzeja sie tylko gdy sa bardzo obiciążone, czyli moze przez kila %  czasu działania.

 

A prównanie SATA do dysku NVMe to jakbyś Golfa IV 1,6 do Porshe Boxstera  porównywał,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zygfryc napisał:

Panowie w sklepie z X... w naziwe ssd. BWIN 120GB - MLC za 169 zł, nie wiem czy jest coś wart ale jeśli chodzi o cene to tańszego na rynku nie znajdziecie.

Może ktoś się wypowiedzieć czy to coś warte, jeszcze 139 sztuk. 

Może ktoś się jedna wypowie o tym Micron 256GB 2,5" SSD M1100 3D NAND  

https://www.x-kom.pl/p/382690-dysk-ssd-micron-256gb-25-ssd-m1100-3d-nand.html  niby na kosciach tlc 3d nand ale nie wiadomo jaki kontroler, chyba ze jest w tym pdf co wyżej podałem linka, sam nie mogłem znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom256 napisał:

 

Mam Samsunga SM951, wyobraź sobie ze nie ma radiatora i pomimo ze jest to jeden z najbardziej grzejących sie SSD na rynku..... działa bez radiatora może 2 lata i nic nie wybuchło, nic sie nie spaliło, policja za szybkość mnie tez nie zatrzymała, a jest szybciej niz na SATA i bez kabli.

Wspaniale.

Zgaduję, że windows uruchamia się całe 4s szybciej niż na zwykłym SATA. Cieszymy się i zazdrościmy Ci tej prędkości.

 

2 godziny temu, tom256 napisał:

No ale zawsze sie ktos znajdzie maruda. Tak jak byli Ci co twierdzili że SSD to strata pieniędzy bo nie mają wiecej klatek w grach, albo tacy co twierdzili że 2 rdzenie nie mają sensu bo nie sa wykorzystywane..

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi z porówaniem, ale nic nie musisz ograniczać, wpinasz i działa. Druga sprawa SSD grzeja sie tylko gdy sa bardzo obiciążone, czyli moze przez kila %  czasu działania.

Ehhh.

Może jakbyś  przeczytał o co mi chodziło, to byś wiedział, że rozważam migrację 500 GB-> 1TB. Od dysku oczekuję niezawodności - nawet kosztem opisanych przez Ciebie osiągów. Nie sądzę, aby wysokie temperatury sprzyjały tejże.

Ponadto, straszenie throtlingiem dysku M.2 raczej mnie nie nastraja optymizmem (mało gram, ale sądzę, że w takim GTA5 taki ssd akurat porządnie dostaje w palnik).

 

 

2 godziny temu, tom256 napisał:

 

A prównanie SATA do dysku NVMe to jakbyś Golfa IV 1,6 do Porshe Boxstera  porównywał,

I jednym i drugim autem podjedziesz 2km w niedzielę do kościoła

Fakt, tym drugim może i 3 min szybciej.

... no i ten prestiż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, krzypaw napisał:

Może ktoś się wypowiedzieć czy to coś warte, jeszcze 139 sztuk. 

Może ktoś się jedna wypowie o tym Micron 256GB 2,5" SSD M1100 3D NAND  

https://www.x-kom.pl/p/382690-dysk-ssd-micron-256gb-25-ssd-m1100-3d-nand.html  niby na kosciach tlc 3d nand ale nie wiadomo jaki kontroler, chyba ze jest w tym pdf co wyżej podałem linka, sam nie mogłem znaleźć. 

https://www.nikktech.com/main/articles/pc-hardware/storage/solid-state-drives/7138-micron-1100-256gb-ssd-review?showall=1&limitstart=

TEST

https://www.notebookcheck.pl/Micron-Ballistix-TX3-SSD-Micron-1100-i-Micron-2100.167251.0.html

Wzmianka odnośnie Dysku.

Kontroler Marvell 88SS1074 

Klon Cruciala MX300 ?, nie wiem czy to dobrze zrozumiałem, można zaczekać na kogoś mądrzejszego.

Edytowane przez Zygfryc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zygfryc, dziękuję pięknie za linka, nie mogłem się dogrzebać do testu. Czyli wychodzi ze całkiem niezły ten dysk, ma  4-kanałowy kontroler Marvell 88SS1074,  512MB LPDDR3 RAM. W testach całkiem niezłe wyniki i 300 pln. Jedyny minus to chyba 2 lata gwarancji :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam na płycie asrock x99 professional 2 wejscia m2 ....obecnie mam jeden dysk podlaczony do wejscia ultra m2 (950pro) , jutro dostanę jeszcze jeden dysk 960pro (1tb) mogę go podłączyć do tego drugiego wejścia i będzie normalnie działał z maksymalną wydajnością czy musi być w tym wejsciu gdzie teraz siedzi 950pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te drugie miejsce na dysk m2 to się nie nadaje? 950pro też będzie gorzej działał?

czy jakis adapter muszę dokupić np.

http://allegro.pl/karta-pci-e-x4-adapter-m-2-ngff-m-key-ssd-nvme-i6701740383.html

aby mieć maksymalną wydajność?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem 950 pro na drugim m2

wyniki trochę słabsze,  dokupie adapter

jeszcze mam pytanie czy będzie różnica miedzy 950pro a 960pro gdzie będzie system?

czy zostawic system na 950pro a 960pro programy,gry i inne rzeczy

czy na odwrót?

IMG_0696.jpg

IMG_0703.jpg

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do nowego lapa (Dell 5480 z i5-7440HQ), który powinien obsługiwać PCie x4. Zastanawiam się nad dyskiem M.2 w okolicach 500GB. Najtaniej wychodzi MX300 525GB (ok. 600zł), ale może warto trochę dorzucić do dysku PCie? Z sensownych cenowo znalazłem Adatę SX6000 512GB (ok. 700zł) i SX8000 512GB (ok. 750zł). Warto? A może coś innego? Jak z temperaturami? Potrzebuję raczej nowy dysk z FV...

Edit dla potomnych: wg tego linka wchodzą tylko dyski jednostronne (2280SS) więc pewnie pójdę w kierunku MX300 (chyba, że MX500 będzie dostępny w dobrej cenie)...

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/kupony/ssd-micron-m1100-3d-tlc-fg-nand-256-gb-za-249-z-75055?page=2#thread-comments

Micron M1100 256 GB za 249 zł z kodem gaming2018 w X-KOM. Opinie o dysku w internecie są pochlebne, ale nie widzę go w polecanych na forum. Czy warto go brać? Według informacji, które znalazłem to odpowiednik Crucial MX300.

 

PS. Mógłby ktoś zaktualizować polecane dyski na pierwszej stronie tego tematu? Przez rok od aktualizacji wiele się zmieniło.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...