Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden nie ma sterowania (głośność) a drugi nie ma XLR ... gdyby połączyć jeden z drugim to byłoby coś interesującego dla tych którzy chcą sterować aktywnymi monitorami studyjnymi.

Tutaj masz Lite DAC-68

Regulacja głośności, na dwóch lampach radzieckich i ze zbalansowanymi wyjsciami. 1500zł + wysyłka :)

 

http://cgi.ebay.pl/LITE-Hi-End-Balanced-Tu...idZp1638Q2em122

 

Ale ja jednak bym wolał Lite DAC-60. To samo tylko bez wyjść zbalansoanych, a taniej o 400zł.

 

Albo nawet w podobnej cenie Shengya CD-S10CS. Uznany, bo to jest Vincent z Azji :) Tyle, że to juz nie DAC, a pełne CD.

 

Pod tym linkiem jakoś dziwnie tani, zazwyczaj są około 300-400zł droższe:

http://cgi.ebay.pl/Shengya-S-10CS-Tube-CD-...VQQcmdZViewItem

 

A zmieniając temat. Dzisiaj byłem w sklepie nie dla idiotów i dwa razy zostałem zaskoczony maksymalnie. Poszedłem sobie na dział z kolumnami. I grał sobie jakiś zestaw 2.1. Ale jakaś wyższa półka. Kilka tysięcy złotych. Może nawet niekoniecznie typowe 2.1, ale po prostu kolumny i do tego sub. Niestety nie przyjrzałem sie firmie. Brzmiało to tragicznie. Sub z zestawu dudnił, buczał i zagłuszał wszystko. Koszmar! Jakim cudem? Wydawało mi się, że suby z droższych zestawów uzupełniają pasmo, a nie zalewają je?

 

Potem trafiłem na dział gdzie było napisane: "Słuchawki HIFI, od 12.99zł" :blink: Ja rozumiem, marketing, ale zestawienie komiczne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Lite DAC-68

Regulacja głośności, na dwóch lampach radzieckich i ze zbalansowanymi wyjsciami. 1500zł + wysyłka :)

 

http://cgi.ebay.pl/LITE-Hi-End-Balanced-Tu...idZp1638Q2em122

 

Ale ja jednak bym wolał Lite DAC-60. To samo tylko bez wyjść zbalansoanych, a taniej o 400zł.

 

Albo nawet w podobnej cenie Shengya CD-S10CS. Uznany, bo to jest Vincent z Azji :) Tyle, że to juz nie DAC, a pełne CD.

 

Pod tym linkiem jakoś dziwnie tani, zazwyczaj są około 300-400zł droższe:

http://cgi.ebay.pl/Shengya-S-10CS-Tube-CD-...VQQcmdZViewItem

 

A zmieniając temat. Dzisiaj byłem w sklepie nie dla idiotów i dwa razy zostałem zaskoczony maksymalnie. Poszedłem sobie na dział z kolumnami. I grał sobie jakiś zestaw 2.1. Ale jakaś wyższa półka. Kilka tysięcy złotych. Może nawet niekoniecznie typowe 2.1, ale po prostu kolumny i do tego sub. Niestety nie przyjrzałem sie firmie. Brzmiało to tragicznie. Sub z zestawu dudnił, buczał i zagłuszał wszystko. Koszmar! Jakim cudem? Wydawało mi się, że suby z droższych zestawów uzupełniają pasmo, a nie zalewają je?

 

Potem trafiłem na dział gdzie było napisane: "Słuchawki HIFI, od 12.99zł" :blink: Ja rozumiem, marketing, ale zestawienie komiczne :P

Sprawdziles ustawienia? Od siebie moge dodac jedno, ludzie w MM maja manie podobijania basu na maxa...gdzie nie podeszlem, czego nie odpalilem aby sprawdzic zawsze BASS na maxa...nie wiem z czego to wynika:) ludzie lubia jak wali:D

Ps. slyszalem suba za 6k uwierz mi nic nie zalewał (w wersji DIY zrobienie 2k kosztowalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziles ustawienia? Od siebie moge dodac jedno, ludzie w MM maja manie podobijania basu na maxa...gdzie nie podeszlem, czego nie odpalilem aby sprawdzic zawsze BASS na maxa...nie wiem z czego to wynika:) ludzie lubia jak wali:D

Ps. slyszalem suba za 6k uwierz mi nic nie zalewał (w wersji DIY zrobienie 2k kosztowalo)

Nie sprawdzałem, bo to dudnienie mnie skutecznie przepędziło z działu Hi-Fi :P

Ale nie da się ukryć, że zapewne bas ustawiono na maksimum. ech.. ludzie to lubią jak im bas wierci dziure w głowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YULONG T-AMP AMP4780 integrated amplifier

 

Dobry, niedrogi wzmacniacz o lampowym brzmieniu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Cena z przesyłką: 160 Euro.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zadać pytanie

http://img149.imageshack.us/my.php?image=37017136yb5.jpg

Czy ktos to zna:>?

Jest to scythe kama wzmak do zatoki 5.25" jak go u qmpla uslyszalem....tragedia...200zł wpakować w takie dziadostwo (za 200zł moznabyloby miec porzadna urzywke na alledrogo)

Do czego zmierzam, odnosze wrazenie ze te wszystkie wynalazki ktore co jakis czas sie pojawiaja i sa wielkosci paczki fajek (ironia) graja wlasnie podobnie do tej kamy, ktora jako tania klasa D nawet sie nie zblizy jakosciowo do najgorszego wzmacniacza liniowego na TDA, LM, diory czy starej unitry.

Klase D robi sie tylko i wylacznei dlaetgo zeby bylo tanio a nei dobrze. Jedyny plus tego wzmacniacza to ambitna obudowa ktora moze sie podobac.

Czy ktos takowe yulongi slyszal/ma? czy poprostu podajemy info na zasadzie ze ktos okreslal dzwiek jako wysmienity.

Owszem jestem purysta i wychodze z zalozenia ze prostota jest najpiekniejsza ale halo, a co tam gra? Garść rezystorów (1%), 2 ceramiki, troche elektrolitów, potencjometr, dioda, 3 malutkie tranzystorki i włącznik?! Prawda jest taka ze jak nie ma co to nie bedzie grac.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem kilka odsłuchów monitorów w cenie do 2,5 kzł i stwierdziłem, że żadne nie są lepsze od moich titanów.

Dlatego uważam, że chcąc poprawić dźwięk nalezy większą kwotę przeznaczyć na kolumny.

Elektronika takiej klasy jaką mam teraz jest wystarczająca. Podpinałem nawet moje klocki zamiast sprzętu, który grał w salonie (koszt~6kzł) i praktycznie zero różnicy, a na pewno nie na tyle, aby płacić 4x więcej.

Imo lepiej odłożyć na dobre kolumny, które powinny stanowić ~65-70% wartości całego zestawu.

 

BTW

Nowość dla paradajmowców - seria studio v5 :) (ja już odkładam)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem kilka odsłuchów monitorów w cenie do 2,5 kzł i stwierdziłem, że żadne nie są lepsze od moich titanów.

Dlatego uważam, że chcąc poprawić dźwięk nalezy większą kwotę przeznaczyć na kolumny.

Elektronika takiej klasy jaką mam teraz jest wystarczająca. Podpinałem nawet moje klocki zamiast sprzętu, który grał w salonie (koszt~6kzł) i praktycznie zero różnicy, a na pewno nie na tyle, aby płacić 4x więcej.

Imo lepiej odłożyć na dobre kolumny, które powinny stanowić ~65-70% wartości całego zestawu.

 

BTW

Nowość dla paradajmowców - seria studio v5 :) (ja już odkładam)

http://www.fizykon.org/audio_o_sluchaniu_muzyki.htm

Juz kiedys o tym wspominalem.

Zestawy w granicach 1 tys graja na podobnym poziomie, okolo 3-4tys pojawiaja sie roznice (nie znaczy LEPIEJ/GORZEJ, poprostu inaczej!

Z drugiej strony na jednym i tym samym pzetwroniku jedna firma zrobi zestaw za 3 tys a druga za 7tys...wiec naprawde temat rzeka

reasumujac żaden dac, żadna karta czy kabel nie spowoduje ze np tani glosnik ktory charakteryzuje sie np rezonansem w pewnej czestotliwosci i zapadnieta charka powstajaca przez łamanie się membrany z powodu złego kąta prowadzenia jej promienia lub nieodpowiedniego kleju na łączu membrana-kopułka nie zniweluje tej przypadlosci/wad!

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i?

Przecież ja pisałem o wzmaku, a Ty wyskakujesz z DAC-em

???

 

Założyłem, że chodzi Ci o Yulonga DAH1, o którego pytałem się Ciebie na priva niedawno jeszcze. Bo jeśli tak, to przecież do jest DAC + headamp i ten koleś opisywał właśnie wrażenia z użytkowania wzmacniacza słuchawkowego w tym DACu. Nie da się chyba używać tego wzmaka nie korzystając z DACa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie w MM maja manie podobijania basu na maxa...gdzie nie podeszlem, czego nie odpalilem aby sprawdzic zawsze BASS na maxa...nie wiem z czego to wynika:) ludzie lubia jak wali:D

Nie tylko w MM. Po prostu w marketach. Basy na max i g... słychać nie licząc łomotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten łomoczący basik ukrywa wszelkie niedostatki sprzętu a klientela jest zadowolona bo fajnie wali .... co niektórym kino domowe kojarzy się z łomotem basu i dla nich to jest ok a że nic innego nie słychać no trudno :-)

Edytowane przez mors4227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, po wyłączeniu resamplingu nie da się słuchać połowy płyt!

myślałem, że coś mi trzeszczy, ale nie, odpalam Dire Straits XRCD i odpływam

 

wniosek z tego taki, jak ktoś ma słabe nagrania, może spróbować resamplingu - nie będzie tak boleśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacze cyfrowe jak TAmp mają wyższy stosunej jakość / cena z racji konstrukcji

ale IMHO istnieje pewna granica powyżej której wypadają gorzej w każdym aspekcie (oprócz efektywności) od tradycyjnych dyskretnych pieców - głównie pod względem barwy, płynności i namacalności dźwięku, kreowania sceny - oczywiście nie mówimy o zabawkach za 2000zł tylko o czymś konkretnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

jakiś czas temu zakupiłem Geniusy 2000x,sprawują się dobrzę ale na zintegrowanej dźwiękówce niedają z siebie wszystkiego.Chciał bym kupić jakąś dźwiękówkę,potrzebuję coś na Usb lub Express Card ponieważ do lapka nic innego nie włożę.Czy jakiś posiadacz lapka z niezintegrowaną grafa może coś polecić.Mam nadzieje że to dobry temat,wkońcu chodzi o sprzęt audio do kompa.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...