Skocz do zawartości
mpeg-4

Najlepsze Zestawienia Sprzętu Audio Do Kompa ! .

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, dzięki za odp :) To teraz jaki wzmacniacz proponowalibyście? No i cągle pytanie czy te Wharfedale 9.1 lub 9.2 są warte zachodu dokupywania wzmacniacza. Bo jest to pewnie koszt koło 300-400 zł a nie wiem czy zagrają o tyle lepiej od sven'ów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300-400 zł to kupisz używany wzmacniacz, który niewiadomo jak długo pogra. Wharfedale 9.1 z wzmakiem zagrają dużo lepiej niż Sveny Royal 2, które nie są przecież niczym specjalnym.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbym jednak dość dużo dopłacić do tej zamiany. U mnie w mieście w naprawdę dobrym sklepie ze sprzętem audio właściciel proponował mi kiedyś jakiś wzmak, który mógłby mi sprzedać z rabatem za 350 zł, wybiorę się tam i dowiem o jaki model mu chodziło. Pamiętam tylko, że chodziło o wzmak, który da sobie radę z tonsilami za 400 zł, bo o tych wtedy rozmawialiśmy.

 

Za 300-400 zł to kupisz używany wzmacniacz, który niewiadomo jak długo pogra. Wharfedale 9.1 z wzmakiem zagrają dużo lepiej niż Sveny Royal 2, które nie są przecież niczym specjalnym.

A model 9.2? Różnica w cenie nie jest duża.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.1 zbierają lepsze oceny od ludzi niż 9.2, więc coś w tym musi być. No chyba że Tobie bardziej przypasowałyby 9.2. Najlepiej posłuchać przed kupnem i ocenić samemu.

 

Nowy wzmak za 350zł??. To chyba jakiś wynalazek w stylu tego:

 

http://allegro.pl/item496232329_nowe_wzmac...gw_prezent.html

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG

Takie pytania to raczej w dziale dla poczatkujacych, a nie w tym temacie

Druga sprawa, freaker nie pisz bzdur dobrze? Widziałeś w ogóle t-ampa na oczy? Tak sie składa że mój kumpel ma go właśnie z waflami 9.1 i mówi że w salonie nawet w połowie tak dobrze nie grały. Jeżeli chodzi o moc to spokojnie wystarczy. Widziałem na zagranicznych forach, ze nawet ktoś do kolumn 82dB podlaczal i dawało radę. Co niektórzy przepisują jedynie jakieś info z sieci "to dobre, tamto za słabe" itp. Najpierw posłuchaj a potem mędrkuj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, freaker nie pisz bzdur dobrze? Widziałeś w ogóle t-ampa na oczy? Tak sie składa że mój kumpel ma go właśnie z waflami 9.1 i mówi że w salonie nawet w połowie tak dobrze nie grały. Jeżeli chodzi o moc to spokojnie wystarczy.

Nie widziałem go na oczy, ale wiem, że oddaje 10W mocy przy 8Ohm. To niewiele, ale do nagłośnienia odpowiednio dobranych monitorów w małym pokoju rzeczywiście może w zupełności wystarczyć, co nie znaczy, że można go brać w ciemno do wszystkiego. Fizyki nie przeskoczysz.

Widziałem na zagranicznych forach, ze nawet ktoś do kolumn 82dB podlaczal i dawało radę. Co niektórzy przepisują jedynie jakieś info z sieci "to dobre, tamto za słabe" itp. Najpierw posłuchaj a potem mędrkuj na forum.

Mówisz, o przepisywaniu opinii, a co Ty w tej chwili właśnie zrobiłeś? :blink:

 

Marcin_gps a jakiego t-ampa byś polecił? Da rade coś tańszego od wzmacniaczy?

T-amp to nie jest alternatywa dla wzmacniaczy, to jest wzmacniacz. Tylko małych rozmiarów i dość skromnej mocy. Jeżeli chcesz go sprowadzić to wybór kolumn zostaw sobie na później i pochodź z nim po salonach z kolumnami, po kupując w ciemno możesz się rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę kupić jakiegoś t-amp'a? Albo chociaż zorientować się w canch. W allegro na hasło "t-amp" nic się nie pojawia.

No właśnie problem w tym, że można go sprowadzić tylko z zagranicy. Nie da się go posłuchać w polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że do 1000 zł nie złożę nic, co by grało lepiej od Svenów Royali 2 + e-mu0202. Mowa oczywiście o nowym sprzęcie. Pozostaje w takim razie uzbroic się w cierpliwość i czekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ pewnie pomylil linki, aktywne alesisy kosztuja ~250$, w polskich sklepach cos kolo 1,1k zl (ale potrzebuja jeszcze miksera)

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to są monitory pasywne, czyli do tego musiałbym doliczyć koszty nowego wzmacniacza.

Sven Royal 2 + E-mu 0202 = około 1000 zł.

Alesis M1 + E-mu 0202 + wzmacniacz = powyżej 1500 zł

Jeśli już byś brał Alesis to aktywne (wzmacniacz niepotrzebny) ... jeśli E-mu 0202 ma regulację natężenia na wyjściu to mikser nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oczywiści o ALESIS M1 Active MK2

 

http://novamusic.pl/product_info.php?products_id=185

 

Wszystkie Sveny razem wzięte mogą tylko pozazdrościć takiego dźwięku. Wystarczy poczytać o opinie o tych Alesisach.

 

Dołączona grafika

 

A tutaj fotka w dużej rozdzielczości.

 

http://dane.lauda-audio.pl/prod/1336/M1active.jpg

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej? 1241 w djshop a 1150 w novamusic :)

 

Pozatym one są DWA razy droższe od Svenów. Oczywiście, że będą grały lepiej. Tylko, że wtedy znowu wraz z kartą wychodzi ponad 1500 zł. Więc cały czas wygląda na to, że Sveny nie mają konkurencji w swoim przedziale cenowym. Oprócz ML oczywiście.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli te 520'tki też zagrają lepiej od Svenów? Czy raczej podobnie, a duzo lepiej zagrają dopiero M1 Active MK2?

ciezko powiedziec czy lepiej, napewno innaczej bo alesisy to monitory studyjne a svansy nie. bez odsluchu mozna tylko zgadywac. aczkolwiek kosztuja sporo mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jeśli mam być szczery to 520'tki nie bardzo mi się podobają stylistycznie. Jeśli ma nie być jakiejś znaczącej róznicy w dzwięku to wolę o 200 zł tańsze i ładniejsze Royale 2'ki. Co innego M1 active MK2, gdyby one były w okolicach 800 zł to pewnie brałbym je bez zastanowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Tylko co do wniosków... to był test dot. wyłacznie wzmacniaczy i okablowania. Głośniki były wspólne dla obu zestawów. Pozatym to jest takie przechodzenie od skrajności w skrajność. Skoro jest wzmacniacz za 1000 zł to MUSI być jakaś różnica ze wzmacniaczem za 10.000 zł. Jedni tą różnicę byli w stanie wychwycić a inni nie, pozatym płaci się też za walory estetyczne i funkcjonalność. Można podchodzić do sprawy sceptycznie i twierdzić, że nie opłaca się czasem wydawać kilka tysięcy zł więcej na coś tylko hipotetycznie lepszego, ale jeśli ktoś ma kase, widzi w tym przyjemność i ma ochotę kupić najdroższy wzmacniacz to czemu na siłę go nawracać na jedyną słuszną drogę? A taka tendencja właśnie panuje wśród sceptyków drogiego okablowania/sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był test wzmacniaczy, CD i kabli. Skoro na 38 osób, tylko 10 wskazało droższy 15-krotnie zestaw jako lepiej grający, to coś w tym musi być. Nikt mi nie wmówi że 28 osób było głuchych. Przy takiej różnicy klas w sprzęcie i cenie poprawność odpowiedzi powinna być bliska 100%. Takie testy bardziej do mnie przemawiają niż powiedzenie "Ja słyszę różnicę i koniec" i zapieranie się w tym po grób.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...