Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na nowy bios chyba przyniosę z roboty OCZki, bo trochę wkurza mnie to że muszki nawet zbyt stabilne nie są przy 667mhz...

 

Czyżbym znów ja miał być tym, który zaryzykuje ten bios?? :E

Wgraj bios P35 beta, jest link w pierwszym poście, właśnie wgrałem, wszystko ok. Chińczycy twierdzą, że co nowsza beta, tym lepsza, więc spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wgrałem i mobo działa ;) Teraz sprawdzam czy zmieniło się coś w kwestii moich pamięci :D

 

Edit

Procem dojechałem do poziomu 3,45ghz (Prime95 leci) ale pamięci przy 860mhz się od razu wysypują...

 

 

Edit 2

Powyższy edit to był jakiś chwilowy przebłysk...

To już nawet śmieszne nie jest ale komp nie jest stabilny nawet przy 2,4ghz proc i 533 cl5 memkach...Teraz po raz pierwszy od jakiegoś czasu udało mi się coś tu napisać zanim się zresetował...

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewka skwierczy?!

to nie jest skwiercznie cewki... bo ten dźwięk to akurat znam :wink: (chodzi o cewki)

 

ustawienie procka na 270x10 przy napięciu 1,245 wydaje się stabilne reszta napięc na auto

usawienie na 300x10 powoduje że płyta resetuje się podczas bootowania zauważyłem że wtedy hp pomiędzy nb i sekcja zasilania jest prawie parzący też tak macie?

cos czuję że płytka na tym biosie daje za wysokie napięcia więc bez nowego biosu chba nic nie powalczę...

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam czasu z tym walczyć :P Włożyłem Asusa, a MSI idzie dziś do sprzedania... Może jeszcze kiedyś wrócę do tego mobasa, ale raczej nie szybko :P

 

Bardzo dziwne ... na Asusie nic ma takich niespodzianek?

Asus w porównaniu z tą płytką jest oazą spokoju i bezproblemowości :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam czasu z tym walczyć :P Włożyłem Asusa, a MSI idzie dziś do sprzedania... Może jeszcze kiedyś wrócę do tego mobasa, ale raczej nie szybko :P

 

Asus w porównaniu z tą płytką jest oazą spokoju i bezproblemowości :razz: :razz:

Ej, nie skazuj tej płytki na potępienie. Po prostu masz muszki, których ta płyta na razie nie obsługuje. Moja rada dla wszystkich zainteresowanych kupnem tej płyty: sprawdźcie najpierw, czy płyta obsługuje wasze pamięci, bo możecie przejechać się jak Krzysiak.

 

A mnie ostatnio olśniło. Nie wiem, czemu na to wcześniej nie wpadłem... Pamięci kiepsko się kręcą, bo mam dodatkowo jednego Goodrama 1GB (z noname'owymi kościami). Dzisiaj wyjmę i spróbuję pokręcić na Kingmaxach.

 

Właśnie, jesteśmy chyba drugim forum na świecie, po tym chińskim, które ma linka do biosu P35 beta do tej płytki...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jej nie skazuje na potępienie ;) Bardzo możliwe, że za jakiś czas do niej wrócę :P Na chwilę obecną wolę zostawić Asusa bo nie mam na nim żadnych problemów ;) Nie ukrywam że chętnie pobawiłbym się Abitem IP45 PRO :D

Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze zworkami ... jak jest wszystko na def ustawieniach jest wszystko w porządku, stabilnie, ale gdy zmienię ustawienia na 333 (góra dół) to mam dual boota i ... nic. Trzeba robić clear cmos i przestawić zworkę na def (dół dół), żeby komp wstał. Podejrzewam, że problemem mogą być pamięci (Corsair TwinX 2x2 GB 800MHz CL5), choć wcześniej ustawiałem luźniejsze timingi i dalej to samo. Gdy wcześniej testowałem te pamięci szły na 980 MHz CL5, więc powinien spokojnie przetrzymać FSB 333...

Bios jest najnowszy. Liczyłem OC na poziomie ok. 350-370 MHz, a tu klops .. czy może być możliwe, ze dostałem taką padakę, że nic nie pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procesor jaki masz? Zmieniając zworke musisz pamiętać tez o procesorze a więc załóżmy że masz jakiś z mnożnikiem x10 to wtedy na starcie dostaje o 3,33ghz a wtedy na danym napięciu może to być za dużo dla niego, daj zworkę na 200mhz, ustaw większe napięcie dla procka, powiedzmy z 1,4v i wtedy przestaw zworkę na 333mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój procesor to E7200. W ogóle nie działają mi te zworki. Z poziomu Biosu ustawiam 333 MHz + na procka 1.25V idzie wszystko bez problemu - 2 h w Orthosie, kilka pętel Super Pi, 3Dmarki itd. wszystko stabilnie. Ale gdy dam zworkę na ustawienia 333 to wtedy nawet do Biosu się nie da wejść, a wcześniej ustawiłem podwyższone napięcie dla NB, CPU oraz pamięci. Czy ktoś mógłby pokazać swoje ustawienia w Biosie w zakładce Cell menu? Dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio olśniło. Nie wiem, czemu na to wcześniej nie wpadłem... Pamięci kiepsko się kręcą, bo mam dodatkowo jednego Goodrama 1GB (z noname'owymi kościami). Dzisiaj wyjmę i spróbuję pokręcić na Kingmaxach.

Jak poszlo krecenie na samych Kingmaxach? Zastanawiam sie wlasnie nad ta plytka lub Asus P5Q Pro i 7200.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poszlo krecenie na samych Kingmaxach? Zastanawiam sie wlasnie nad ta plytka lub Asus P5Q Pro i 7200.

Z tego co pamietam, niewiele lepiej... A dokladniej ci nie powiem, bo jestem za granica i do kompa bede mial dostep za jakies 3 tygodnie. A czy warto kupic ta plyte? Kreci sie niezle, chinczycy wyciagaja 600 na FSB na najnowszej becie, jedynym mankamentem jest OC pamieci, ktore kreca sie troche gorzej niz na innych plytach. Jeszcze ta wybrednosc na pamieci... Decyzje musisz podjac sam.

 

@arni92-14

Objawy masz takie, jakbys przesadzil z OC. Moza ustawiasz zworke na 400MHz? To by wszystko tlumaczylo. Sprobuj je poprzestawiac az w koncu zalapie.

 

A jak nie, to trudno. Zworka sie nie przejmuj, i tak nic nie pomaga w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu trafiłem na totalną padakę ... testowałem na innym kompie (P5Q Pro, A-Data EE 800 C4) i max poszedł na FSB 285 .. mimo zdolnej pamięci i płyty (na tamtym configu tylko z E8200 robi ok. 510) .. chyba się zaraz potnę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niemam sił... zmiana biosu i dalej to samo lekka próba oc czyli 300x10 czyli powinno być nic dla mojego procka i tej mobo a po 2 minutach orthossa wcześniej wspomniany bzyk i reset potem płyta nie jest stabilna nawet bez oc przez jakiś czas ciągle bzyczy i się resetuje.

Dziwi mnie to że przy fsb 300 i napięciu proca 1,3V radiator z nalepką dr.mos wręcz parzy. i chyba przez to płytka nie jest stabilna bo jak wystygnie to jest jakby lepiej.

Ma ktoś też takie problemy?

 

P.S. jest ktoś, kto użyczy mi ewentualnie na czas gwary ten pojedyńczy radiator od zasilania wzamian dam swój, ma trochę podięte finy ale spałnia zadanie?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam plyte Msi P45 Neo3-FR bios 1.4. (dopisuje sie tutaj bo nie widze watku o neo3 :P)

Interesuje mnie dokladny opis funkcji biosu, zwlaszcza zakladka ClockGen Tuner ( ze szczegolowymi opisami funkcji CPU/PCX Clock Drive 700-1000mV oraz CPU/MCH Clock Skew 100-1400ps) - do czego sluza itd.

Rowniez chcialbym wiedziec jak ustawic MCH VTT ICH Voltage, na auto dojechalem do 540fsb.

Kolejna sprawa to PL (Performance Level - MemSet) przy fsb 333 PL=7 / fsb np 450 PL=10 - da sie to jakos w biosie ustawic? No i czy to ma znaczacy wplyw na wydajnosc/stabilnosc? bo w Everescie niewielki przyrost w testach odczytu pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam plyte Msi P45 Neo3-FR bios 1.4. (dopisuje sie tutaj bo nie widze watku o neo3 :P)

Interesuje mnie dokladny opis funkcji biosu, zwlaszcza zakladka ClockGen Tuner ( ze szczegolowymi opisami funkcji CPU/PCX Clock Drive 700-1000mV oraz CPU/MCH Clock Skew 100-1400ps) - do czego sluza itd.

Rowniez chcialbym wiedziec jak ustawic MCH VTT ICH Voltage, na auto dojechalem do 540fsb.

Kolejna sprawa to PL (Performance Level - MemSet) przy fsb 333 PL=7 / fsb np 450 PL=10 - da sie to jakos w biosie ustawic? No i czy to ma znaczacy wplyw na wydajnosc/stabilnosc? bo w Everescie niewielki przyrost w testach odczytu pamieci.

Akurat 540MHz to prawie kres tej plyty:

 

Płyta ma potencjał, korzystając z naszego testowego procesora Core 2 Duo E6320 udało nam się z płyty wykrzesać w pełni stabilne FSB 550 MHz z dobrą wydajnością pamięci. Musieliśmy w tym celu zwiększyć napięcie MCH do około 1,45V co skutkowało całkiem sporym jego nagrzewaniem. Płyta była jednak w pełni stabilna. Układ zasilający procesor przy napięciu CPU 1,6V cechował się niewielkim spadkiem napięcia pod obciążeniem (Vdropem) – nie przekraczał on 0,04V.

Nikt ci wiecej nie powie, bo masz chyba ta plyte jako pierwszy na forum :D A temat w najblizszym czasie poszerze o Neo3-FR i Neo-F, tak wiec mozna pisac tutaj o tych plytach.

 

Mozesz jeszcze poczytac wiecej o tej plycie tutaj:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-36

http://www.frazpc.pl/artykuly/613/Trzy/raz...O3FR,/PLATINIUM

 

 

No i daj jakies screeny z wynikami OC! :wink:

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie potrzebuje okielznac te skewy i clocki z gentunera, na co to co i jak zmienic zeby bylo stab :)

Narazie poki co wszystko na auto (poza vcore i vram)

 

gadzina na 540 nie chciala sie zaladowac do konca, strasznie dlugo sie ladowala po ekranie powitalnym, wkoncu odpuscilem

 

narazie co wycisnalem na auto bez zmian clockgena

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika na 530 tez daleko do stabilnosci, nawet 1M nie zliczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nieliczni posiadacze Neo2-FR! Ukazała się nowa beta do tej płyty, wersja P36, link w pierwszym poście. Świeżutka, nieśmigana, prosto od chińczyków :D . Lecz nawet u nich nie ma na razie nikogo, kto by opisał zmiany. Osobiście niestety nie sprawdzę (ehh, te wakacje), więc liczę na kogoś innego...

 

Minęły jakieś 3 tygodnie od ostatniej bety, więc może poczynili jakieś postępy... Najciekawszy jest jednak fakt, że ostatni oficjalny bios jest z czerwca! Ciekawe... Ma ktoś jakąś teorię?

 

@DziubekR1

Jeśli chodzi o MSI, to dual-boot istnieje, ale jest ''nie-do-końca'' naprawiony tak jak w P35, a więc występuje przy odłączeniu listwy i zmianie woltażu w biosie. Przejrzyj jeszcze temat o P5Q, ale ten fakt dotyczy chyba wszystkich płyt opartych o P45.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

właśnie wyposażyłem się w P43- Neo-F

 

uboższa wersja P45, ale też zasilanie 3 fazowe, więc skoro nie widać różnicy :-D

 

zobaczymy co potrafi :-)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MSI p45 Neo2-FR działa bezproblemowo z pamięciami A-data 2x1gb Extr. Edt. 800+ oraz 1066+?? Wydaje mi się ze ich numery są na liście kompatybilnych ale nie mam obecnie jak tego sprawdzić, proszę o potwierdzenie ich kompatybilności jeżeli macie jak.

 

Druga sprawa to jakiego oc mozna się spodziewać po tych 800+? oc 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MSI p45 Neo2-FR działa bezproblemowo z pamięciami A-data 2x1gb Extr. Edt. 800+ oraz 1066+?? Wydaje mi się ze ich numery są na liście kompatybilnych ale nie mam obecnie jak tego sprawdzić, proszę o potwierdzenie ich kompatybilności jeżeli macie jak.

Witam.

Jakoś działa, ale nie rewelacja :blink: . Na BIOS-ie 3.0 musiałem uruchamiać na 1 kości, przestawić V na 2.0 i dopiero wkładać drugą kość. Jakakolwiek zmiana innych ustawień w BIOS-ie dawała w efekcie uruchamianie wentylatorów na płycie ... i tyle, dalej nie szło. Po zmianie BIOS-u na 3.1 (ze strony producenta) wszystko ruszyło, jednak ani XP ani Vista nie były wstanie uruchomić się do końca (ale się wtedy nakląłem...). Wróciłem do 3.0. Potem znalazłem tą stronę i ściągnąłem BIOS P36 (z pierwszej strony tego wątku) - wgrałem i zdecydowanie jest lepiej B-) Dziś widzę że jest P37 - mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :D

OC na razie nawet nie próbowałem - cieszę się, że chodzi...

Nie wiem co mnie wogóle podkusiło, żeby kupić MSI. Do tej pory miałem ABit-y, Asus-y, Epox-y - nigdy nie miałem takich problemów :mur:

Tak czy inaczej na razie nie polecam Ci tych pamięci do tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakoś działa, ale nie rewelacja :blink: . Na BIOS-ie 3.0 musiałem uruchamiać na 1 kości, przestawić V na 2.0 i dopiero wkładać drugą kość. Jakakolwiek zmiana innych ustawień w BIOS-ie dawała w efekcie uruchamianie wentylatorów na płycie ... i tyle, dalej nie szło. Po zmianie BIOS-u na 3.1 (ze strony producenta) wszystko ruszyło, jednak ani XP ani Vista nie były wstanie uruchomić się do końca (ale się wtedy nakląłem...). Wróciłem do 3.0. Potem znalazłem tą stronę i ściągnąłem BIOS P36 (z pierwszej strony tego wątku) - wgrałem i zdecydowanie jest lepiej B-) Dziś widzę że jest P37 - mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :D

OC na razie nawet nie próbowałem - cieszę się, że chodzi...

Nie wiem co mnie wogóle podkusiło, żeby kupić MSI. Do tej pory miałem ABit-y, Asus-y, Epox-y - nigdy nie miałem takich problemów :mur:

Tak czy inaczej na razie nie polecam Ci tych pamięci do tej płyty.

Przede wszystkim witam na PPC :D

Co do twoich bojów z płytą... Jestem założycielem tego wątku, a także pierwszym właścicielem tej płyty na PPC. Niestety, nad płytą wisi jakieś fatum, bo tylko ja nie mam z nią większych problemów (wystarczy spojrzeć na sygnaturę), no, może z kręceniem pamięci. Dobrze, że ściągnąłeś P36, bo MSI wypuszcza nowe, oficjalne biosy do wszystkich płyt opartych o P45, oprócz... tej właśnie. Ostatni bios jest z czerwca, jak zdążyłeś pewnie zauważyć. A jak powszechnie wiadomo, im starszy bios w P45, tym gorszy :wink: .

 

Z niecierpliwością oczekuję wyników OC z twojej strony. Na zagranicznych forach (chińskich też) kręcą na tej płycie dość ciekawie (choćby osiągają 600MHz na FSB).

 

Życzę powodzenia w użytkowaniu płyty, mam nadzieję, że będziesz z niej zadowolony, tak jak ja.

 

PS

W pliku z P37 jest też bios "326", podobno też jest do tej płyty... Czyżby to była "oficjalna" beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Biosy pod Windowsem można wgrać za pomocą AFUWIN?

 

TAK... wyłączasz antivirusa i firewall oraz inne programy w tle... klikasz open w afuwin wybierasz widok na wszystkie pliki... nawigujesz do ROMu odpowiedniego... klikasz PROGRAM ALL BLOCKS i APPLY i czekasz modląc sie o brak awarii zasilania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odrazu powiem wam panowie ,ze jestem zielony w te klocki.

 

Bios jaki mam w moim p45 fr2 jest najnowszy z live update ale nadal mi wystepuja kulki typu

krecenie wiatrakow i nic wiecej (najczesciej gdy mam 2 gb ramu po kosi 1 gb z firmy xtreem) )

 

Jak wgrac ten bios p37 na poklad z ,,windowsa" bo niestety moj komp nie ma stacji dyskietek ?

Ten bios powinien rozwiazac ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Witam odrazu powiem wam panowie ,ze jestem zielony w te klocki.

 

Bios jaki mam w moim p45 fr2 jest najnowszy z live update ale nadal mi wystepuja kulki typu

krecenie wiatrakow i nic wiecej (najczesciej gdy mam 2 gb ramu po kosi 1 gb z firmy xtreem) )

 

Jak wgrac ten bios p37 na poklad z ,,windowsa" bo niestety moj komp nie ma stacji dyskietek ?

Ten bios powinien rozwiazac ten problem ?

 

dwa posty wyżej masz opis... pobierasz live update jak nie masz... nawigujesz do c:\program files\MSI\i tam szukasz programiku AFUWIN a reszta 2 piętra wyzej...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem ten nowy bios beta p37

wedlug sposobu podanego w tym temacie ale nadal ramy nie chca razem dzialac ;(

 

Jedyny sposob odpalania kompa jak padnie zasilka to clear cmos no i obowiazkowo max 1 gb ramu :(

Jest jakis sposob na 2 gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposob odpalania kompa jak padnie zasilka to clear cmos no i obowiazkowo max 1 gb ramu :(

Jest jakis sposob na 2 gb ?

Tak jak pisałem wyżej u mnie pomagało ustawienie napięcia RAM-ów na 2v - ale nie wiem jakie napięcie ma być na Twoich. Sprawdź sobie opis pamięci i jeżeli działają na 2v to mając jedną kość ustaw napięcie, potem włóż drugą. Może akurat... :wink:

 

 

@Gi3r3k

Dzięki za powitanie :D , jako użytkownik jestem nowy, ale już nieraz tu zaglądałem jako gość.

Co do płyty - wydaje mi się, że większość problemów bierze się z pamięci. Mam bardzo podobny sprzęt do Twojego, główna różnica to właśnie RAM-y i z nimi mam problemy. Jak mi się uda to je po prostu wymienię na jakieś z listy i może wtedy wreszcie będę mógł się cieszyć z tego sprzętu :lol2:

Odnośnie OC - jak zrobię "porządek" z pamięciami na pewno spróbuję, ale będę się musiał jeszcze podszkolić - do tej pory jechałem na AMD a to trochę inna "filozofia". No i jeszcze te zworki na MSI - dziwne ustrojstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...