Skocz do zawartości
99tomcat

Liczenie Seti Ale Takze Innych Projektów Na Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Troche już czasu minęła, od kiedy aktywnie liczyłem seti. czasem policzę pare probeka le już nie mam serca od tego...

 

Zaciekawiły mnie jednak projekty liczone przez gpu- sprawa wypływa co jakiś czas od lat, ale obecnie z tego co wiem działa to już nieźle i to zarówno na nv jak i ati...

 

Zajmuje się ktoś tym z naszego teamu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zdaje sie nie ma problemu jaka kto ma grafike.

Folding`a liczylem na ATI i na NV.

PS3Grid`a licze teraz pod boinc i dlatego sklaniam sie tej platformie.

Dodatkowo, PS3GRID mniej zre proca i mozna poswiecic reszte proca na seti :)

 

polecam posiadaczom ostrych grafik :D

Jest team osobnika z naszego forum

warto zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3Grid to jest jakiś trojan, zamula całego kompa, procesu zamknac sie nie da, odinstalować sie nie da. CO za nachalny program, można go zapauzowac na godzinę, po czym spowrotem zamula kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3Grid to jest jakiś trojan, zamula całego kompa, procesu zamknac sie nie da, odinstalować sie nie da. CO za nachalny program, można go zapauzowac na godzinę, po czym spowrotem zamula kompa.

Gratuluję! Wspaniała opinia... ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i prawdą oprócz faktu, że rzeczywiście zamula....

 

Jeśli chcesz zapauzować liczenie projektu to otwierasz menadżera BOINC wchodzisz w tryb zawansowany i w zakładce projekty dajesz aby wstrzymał ten konkretny projekt. Do czasu wznowienia przez Ciebie projekt pozostanie dezaktywowany. Jeśli natomiast wstrzymujesz z poziomu ikonki przy zegarze to projekt zostaje wstrzymany na 1 godzinę.

 

Odinstalowanie tego jest idiotycznie proste, nawet słabo zaawansowany user sobie z tym poradzi.

 

Zanim coś napiszesz pomyśl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://setiathome.berkeley.edu/cuda.php

 

pokazał się klient S@H wykorzystujący CUDA. działa na Windows! niestety benchmark sprawdza tylko CPU więc nie wiem jaki jest przyrost wydajności... ale z tego jak próbki lecą to musi być dość duży :) ( jedną liczy od kilku do kilkunastu minut)

 

na linuksa niestety pewnie przyjedzie jeszcze poczekać... CUDA działa bodajże od 6.0.5. http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/apps.php

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://setiathome.berkeley.edu/cuda.php

 

pokazał się klient S@H wykorzystujący CUDA. działa na Windows! niestety benchmark sprawdza tylko CPU więc nie wiem jaki jest przyrost wydajności... ale z tego jak próbki lecą to musi być dość duży :) ( jedną liczy od kilku do kilkunastu minut)

 

na linuksa niestety pewnie przyjedzie jeszcze poczekać... CUDA działa bodajże od 6.0.5. http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/apps.php

od 2x do 4x w sosunku do najszybszych quadów. Powinno to rosnąć w miarę rozwoju aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Based on a consistent and reproducible SETI@home workload. Time-to-compute is measured and lower time is better. NVIDIA® GeForce® GTX 280-based system processes workload on the NVIDIA GPU and is based on an NVIDIA nForce® 780i SLI™-based motherboard, NVIDIA GTX 280 GPU, Intel Core i7 965 CPU, 2GB DDR2 DRAM and processes the workload in 391 seconds. “Fastest consumer multicore CPU-based system” processes the entire workload on CPU and is based on an ATI Radeon HD4870 GPU, Intel x58-based motherboard, Intel Core i7 965, 3GB DDR3 DRAM and processes the workload in 670 seconds. “Average dual core CPU-based system” processes the entire workload on CPU and is based on an ATI Radeon HD4870 GPU, AMD Phenom 9950 CPU (Dual Core 2.66GHz) 2GB DDR2 DRAM and processes the workload in 3,777 seconds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega przedstawil, nie dokonca jest prawda.

3.77s to czas procesora :)

rzeczywisty czas obliczania jednej probki jest wiekszy - przynajkniej u mnie jest - 9800GTX+

RAC po kilku dniach liczenia z okolicy 1300 zszedl ponizej 900.

ponad 1300 wyrabial E8400@4.5GHz z optymalka AK V8, a GPU nie wyrabialo 900 - dziwne - ale takie sa moje obserwacje.

Dodatkowo, obliczajac CUDA, boinc nie chce ssac i obliczac prubek zwyklego seti.

 

 

Teraz odpalilem i7 920 @ 4.1GHz z HT

Ciekawe ile RAC podskoczy :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega przedstawil, nie dokonca jest prawda.

3.77s to czas procesora :)

rzeczywisty czas obliczania jednej probki jest wiekszy - przynajkniej u mnie jest - 9800GTX+

RAC po kilku dniach liczenia z okolicy 1300 zszedl ponizej 900.

ponad 1300 wyrabial E8400@4.5GHz z optymalka AK V8, a GPU nie wyrabialo 900 - dziwne - ale takie sa moje obserwacje.

Dodatkowo, obliczajac CUDA, boinc nie chce ssac i obliczac prubek zwyklego seti.

 

 

Teraz odpalilem i7 920 @ 4.1GHz z HT

Ciekawe ile RAC podskoczy :D

Chyba sie koledze coś pokićkało... to nie 3.77s ale 3777sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...