Skocz do zawartości
PoGo

Xbox360 Czy Ps3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozważam zakup jednej z konsol i mówiąc szczerze nie mam pojęcia którą z tych konsol wybrać. Rynek gier jakoś się tak ostatnimi czasy poukładał, że exclusive'ów jest tak naprawdę jak na lekarstwo, większość tytułów wychodzi na obydwie konsole i często również na PC.

 

Jesteście w stanie podpowiedzieć mi o jakieś plusy i minusy, które pomogą mi w dokonaniu decyzji? Zwracam się przede wszystkim do użytkowników w/w konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę X360 ze względu na sporą ilość ciekawych tytułów wydanych na tą platformę. Jak Gears of War 1 i 2 (tylko na X360 i PC) Dead Rising, Devil May Cry 4 , Bioshock cz Dead Space. Jest oczywiście tego więcej ;)

 

+Cena

+Ilość wydanych tytułów na tą konsolę.

+Xbox Live

 

-Wysoka awaryjność tej konsoli.

 

EDIT: Coś mi się wydaję, że taki temat w tym dziale już był zakładany i to nie raz. Do tego nie pochwala się tu zakładania tego typu tematów, bo wiadomo, że każdy swoje chwali. Do tego można wywołać odwieczną wojnę X360<>PS3 (KOLEJNOŚĆ PRZYPADKOWA ;) ) Lepiej jakbyś sam się zorientował jak dana konsola się ma na rynku. Wystarczy poczytać przyklejone tematy i pogrzebać w necie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to lista tytulow exclusive jest bardzo krotka...

 

Fakt, temat PS3 vs X360 byl tu niejednokrotnie poruszany, polecam poszukac.

 

Ja bym polecil X360, ze wzgledu na cene - roznica w wygladzie gier jest w zasadzie pomijalna IMHO, a skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szukałem właśnie podobnych tematów ale zwykle właśnie wyglądały jak kłótnia i w opisie było ps3 VS xbox. Tez tak zawuażyłem, że w grafice nie ma jakis większych różnic a w cenie jest. Czy xbox tez opiera sie na blueray ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szukałem właśnie podobnych tematów ale zwykle właśnie wyglądały jak kłótnia i w opisie było ps3 VS xbox. Tez tak zawuażyłem, że w grafice nie ma jakis większych różnic a w cenie jest. Czy xbox tez opiera sie na blueray ?

Kazdy taki temat konczy sie klotnia... kazdy ;)

 

Co do napedu: w X360 jest zwykle DVD. MOzna sobie dokupic przystawke do filmow HD-DVD (co wcale nie jest takie glupie, wbrew pozorom).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

temat do du... a juz jak ktos sie pyta czy klocek "opiera sie na b-r" to rece opadaja, bo ten ktos byl tak leniwy ze nawet nie zajrzal do faq'ow ktore ktos misternie przygotowal w temacie klocka i ps3..zenada

 

facet kup se Wii, nie bedziesz mial problemow, albo kup i ps3 i klocka -wtedy bedziesz mial 2 problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz konsoli do gier, czy multimedialnego kombajna (którego żaden z elementów składowych nie zachwyca)? Jeśli nie liczysz każdej złotówki, to kup 360tkę (choćby i wersję 60GB) + dobry odtwarzacz bluray. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Albo kup tylko ps3, wybór należy do ciebie. Poczytaj tylko trochę sam, jak radził gladiac- będziesz bardziej świadom na co wydajesz pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozważam zakup jednej z konsol i mówiąc szczerze nie mam pojęcia którą z tych konsol wybrać. Rynek gier jakoś się tak ostatnimi czasy poukładał, że exclusive'ów jest tak naprawdę jak na lekarstwo, większość tytułów wychodzi na obydwie konsole i często również na PC.

 

Jesteście w stanie podpowiedzieć mi o jakieś plusy i minusy, które pomogą mi w dokonaniu decyzji? Zwracam się przede wszystkim do użytkowników w/w konsol.

Gry:

- exclusive'ów (tych wartych uwagi) jest bardzo mało na obie konsole - popatrz na listę dla X360 i PS3

- gry multiplatformowe na X360 przeważnie wyglądają/działają lepiej i/lub mają różne dodatki (DLC)

- X360 ma achievementy w każdej grze, PS3 ma trofea tylko w niektórych grach

- PS3 ma często obowiązkowe instalacje gier na HDD, które w zależności od gry trwają od kilku do kilkudziesięciu minut (nie można tego pominąć)

- X360 będzie miał możliwość (w przeciwieństwie do PS3 będzie to opcja, a nie przymus) zgrywania całej płytki na HDD, dzięki czemu napęd się mniej zużywa i nie hałasuje, a gry ładują się szybciej (coś jak obrazy ISO i wirtualne napędy na PC)

 

Możliwości multimedialne:

- PS3 ma blu-ray'a

- X360 ma większą bibliotekę VOD (niestety w naszym kraju dostępną tylko przez VPN)

- ogólnie wygrywa PS3, bo większość usług multimedialnych oferowanych przez xboxa jest w Polsce niedostępnych

 

Online:

- PS3 ma darmową usługę, początkowo była ona bardzo prymitywna, ale z każdą aktualizacją coraz bardziej zbliża się do tej xboxowej

- X360 ma płatną usługę (7-8zł miesięcznie), ale IMHO lepiej rozwiązaną (zaproszenia, komunikacja głosowa, itd) - PS3 jest cały czas w tyle

 

Inne:

- X360 jest ok. 2x tańsze

- PS3 jest ciche

- X360 jest głośne, ale po 19. listopada ten argument znika - gry będzie można zrzucić na HDD i napęd nie będzie już tak wył

- PS3 ma wbudowane wifi, do X360 musisz dokupić (może być zwykły AP)

- jeśli chcesz podłączyć konsolę do monitora to X360 podłączysz pod każdy (VGA, HDMI/DVI z HDCP lub bez), a PS3 tylko pod taki z HDMI/DVI i HDCP

- X360 ma dłuższą gwarancję, ale także częściej się psuje

 

 

IMHO jeśli traktujesz konsolę głównie jako sprzęt do grania to X360 będzie najlepszym wyborem (patrz Gry i Online).

 

Jeśli zaś konsola ma być jednocześnie "domowym centrum rozrywki" to PS3 będzie lepsze (głównie dzięki blu-ray).

Tylko musisz sobie odpowiedzieć na jedno, zajebiście ważne pytanie: ile tak naprawdę tych filmów Blu-Ray będziesz oglądał w najbliższej przyszłości?

 

 

 

 

 

PS. Zawsze możesz kupić X360 + jakiś odtwarzacz Blu-Ray (PS3 to nie jedyny sprzęt z takim napędem). Cena takiego zestawu bedzie porównywalna do ceny samej konsoli PS3.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry: (...)

PS. Zawsze możesz kupić X360 + jakiś odtwarzacz Blu-Ray (PS3 to nie jedyny sprzęt z takim napędem). Cena takiego zestawu bedzie porównywalna do ceny samej konsoli PS3.

O dzięki wielkie :) parę istotnych rzeczy mi uświadomiłeś. W sumie rzeczywiście tak jak kolega przed Tobą tez napisał, nie ma sensu ładować sie w jakiś kombajn multimedialny. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. A mi chodzi w sumie głównie o szybkie i przyjemne giercowanie w dobrym towarzystwie :) Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dobre towarzystwo się martwić nie musisz- średnia wieku gracza konsolowego jest wysoka, więc i rozrywka na poziomie :)

 

PS. Speaking of... po tym jak zgniotłem przy przeprowadzce poprzedni wifi adapter do 360tki, dziś w końcu udało mi się kupić nowy. Jak tylko dodam mac adres, to możemy się umawiać na GoW2 po co-opie (tylko wieczorami i raczej weekendy ale zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przede wszystkim powinieneś popatrzeć na exclusivy. IMO PS3 ma pod tym względem przewagę i powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz ochotę na exclusivy z PS3, jesli nie to wybór prosty - X360. Dodam też, że dużo dobrych gier z Xa pojawia się poźniej na PC (Gears of War, Mass Effect), co dla ludzi z przyzwoitym sprzętem może być argumentem przeciw Xowi. Ja ostatnio sprzedałem Xa, bo nie bardzo miałem w co grać, wszystko co mnie interesowało było albo na PC, albo na PS3 (dla GOW2 pożyczę konsolę od kumpla), a PS3 nadal mam bo wychodzą gry, w które nie zagram nigdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm xbox ma umierający format hd-dvd, a w ps3 mam już blueray. Moznaby filmy odtwarzać. Kwestia z jaka jakoscia ps3 to robi.

Owe "umierajace" HD-DVD jeszcze niedawno sprzedawalo sie lepiej, niz BR ;) POwod jest bardzo prosty - tanie jak barszcz odtwarzacze (przystawke do X360 mozna dorwac za ok. 300zl, choc w tej chwili trzeba juz troche poszukac) i jeszcze tansze filmy - na amerykanskim Amazonie sa po 5-10 dolarow za sztuke, nic tylko brac (HD-DVD nie ma podzialu na regiony).

 

A BR? PS3 nie jest takim glupim playerem, ale jest drogie (a wolanie ok. 100zl za pilota to jest przegiecie - to sie tyczy tez MS zreszta). Przy obecnych cenach X360 i playerow mozna bez wiekszego napinania sie za te same pieniadze kupic X60 i sensowny odtwarzacz.

Jako posiadacz playera BR moge powiedziec, ze na TV FullHD jakosc jest swietna, nie ma prawie zadnych artefaktow po kompresji, wszystko jest az do bolu wyrazne. Dzwiek to oddzielna bajka - zadne Dolby Digital czy DTS nie ma startu do dzwieku nieskompresowanego lub skompresowanego bezstratnie.

Jedyny minus to taki, ze wybor tytulow jest nie za wielki (choc wszystkie nowosci wychodza rowniez na BR), a same filmy sa koszmarnie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO PS3 ma pod tym względem przewagę

a IMO nie ;) 1:1

 

Dodam też, że dużo dobrych gier z Xa pojawia się poźniej na PC (Gears of War, Mass Effect), co dla ludzi z przyzwoitym sprzętem może być argumentem przeciw Xowi.

A dlaczego grać później na PC, skoro można szybciej na iksie?

 

 

Owe "umierajace" HD-DVD jeszcze niedawno sprzedawalo sie lepiej, niz BR ;) POwod jest bardzo prosty - tanie jak barszcz odtwarzacze (przystawke do X360 mozna dorwac za ok. 300zl, choc w tej chwili trzeba juz troche poszukac)

Taaa, całkiem niedawno w Ultimie bodajże można było kupić tą przystawkę + pilot za 79zł :lol2: sam pilot jest droższy niż ten zestaw :lol2:

 

Ale faktem jest, że HD DVD umarło i nowe filmy nie będą wychodzić. IMO jak już się pakować w niebieskie laserki to w BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego grać później na PC, skoro można szybciej na iksie?

A dlaczego męczyć się z celowaniem na padzie, skoro można wygodniej postrzelać myszką? B-)

Po za tym, te szybciej to tyczy się niewielu tytułów, a różnica w cenie między platformami jest prawie dwukrotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, te szybciej to tyczy się niewielu tytułów

Z tym, że przeważnie hiciorów (GoW, Mass Effect, GTA4, DMC4, Burnout Paradise), czyli gier, w które większość z nas chciałaby jak najszybciej pograć :)

 

a różnica w cenie między platformami jest prawie dwukrotna.

Gdy już gra wyjdzie na PC to cena wersji konsolowej jest zbliżona.

 

 

Co do sterowania padem to nie komentuję, bo nie chcę znowu mini wojenki wywoływać ;)

 

 

 

costi: Burnout Paradise na PC jest zapowiedziany ;) ale dodałbym jeszcze Crackdowna, PGR-y, Fable 2, Gearsy 2 i Halo 3. Możliwe, że ostatnie 3 wyjdą kiedyś tam na PC, ale raczej nie tak szybko.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dopiero co stałem przed wyborem konsoli, ale u mnie za PS3 właściwie nic nie przemawiało. Za dużo fajnych gier jest na Xboxa żeby pakować się w Playa, który wychodzi o wiele, wiele drożej. Xbox Live to też spory plus, chociaż podobno Play już też daje radę w multiplayerze.

 

W tej chwili nawet Blue Ray przestał być atutem PS3, bo tak jak pisano wyżej za różnicę w cenie można kupić playera. Z drugiej strony jeśli kupować Xa to raczej wersję Premiumk albo Elite więc różnica w cenie między PS3 a 360 maleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stać Cię tylko na jedną konsolę, nie masz telewizora 1080p i nie będziesz oglądał filmów na BR po 109zł/sztuka to wybierz X360. PS3 nie oferuje nic ponad właśnie BR. Ew. baza exclusivów nie jest tak silna żeby opierać na niej swój wybór.

 

Awaryjność Xboxa to mit obecnie - nawet jak sprzęt padnie po roku, dwóch to po tygodniu Ci wymienią na nową, gierki się nie porysują bo zainstalujesz na twardym, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego grać później na PC, skoro można szybciej na iksie?

=

Bo klawiatura i mysz

Bo mody

Bo mozna miec plynne full hd w 30/60 fps.

Bo nowosci sa po 80-100 pln

 

Zreszta poza grami w stylu Mass Effect , GTA IV czy Gow wychodzacymi z wielomiesiecznym opoznieniem sa tez takie co wychodza jednoczesnie czy prawie jednoczesnie (Far Cry 2, Fallout 3, nowy PoP)

 

Imho PS3 lepiej uzupelnia komplet z PC bo jego exclusivy praktycznie nie sa konwertowane - nie jestem w stanie przypomniec sobie gry ktora wyszlaby tylko na ps3 i pc nie wychodzac jednoczesnie na xboxa. Co raczej sie nie zmieni bo Sony nie ma interesu w wspieraniu pcta, a Microsoft ma - bo gry to jeden z asow w reku giganta w starciu z Apple i Linuxem.

 

 

A do otwieracza topiku - wejdz na gamespota/eurogamera whatever i poczytaj recenzje gier na obie platformy i znajdz te w ktore chcesz pograc to bedziesz wiedzial co kupic.

 

Acha no i imho rozwazanie ceny jako jednorazowego zakupu jest bledem bo jednak te 80-90 zeta (albo i wiecej bo dolar teraz troche drozszy) co roku do x360 dochodzi jak ktos chce grac przez neta. Jak to mawiaja u nas w firmie liczy sie Total Cost of Ownership :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac X360 Premium i PS3, wydatki na live pokryja roznice w cenie (liczac, dla uproszczenia, 900zl za Premium, 1500zl za PS3 i 90zl za roczny Live) po niecalych siedmiu latach... zaiste, kwota godna przewazyc szale :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta poza grami w stylu Mass Effect , GTA IV czy Gow wychodzacymi z wielomiesiecznym opoznieniem sa tez takie co wychodza jednoczesnie czy prawie jednoczesnie (Far Cry 2, Fallout 3, nowy PoP)

Sorry, ale Far Cry czy PoP to nie ta liga co GTA, GoW, czy Halo :)

 

Imho PS3 lepiej uzupelnia komplet z PC bo jego exclusivy praktycznie nie sa konwertowane - nie jestem w stanie przypomniec sobie gry ktora wyszlaby tylko na ps3 i pc nie wychodzac jednoczesnie na xboxa.

3144519[/snapback]

Acha no i imho rozwazanie ceny jako jednorazowego zakupu jest bledem bo jednak te 80-90 zeta (albo i wiecej bo dolar teraz troche drozszy) co roku do x360 dochodzi jak ktos chce grac przez neta. Jak to mawiaja u nas w firmie liczy sie Total Cost of Ownership :D

No faktycznie, kupując iksa i opłacając rok w rok abonament na Live róznica w cenie z PS3 wyrówna się już po 8-9 latach :lol2: (580zł arcade vs 1300zł ps3 - ceneo.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z prostych powodow wybralem PS3:

- ma ja kilku znajomych

- mam dosc mocnego peceta i tytuly z x-a moge ogarnac na piecu (GoW - nie ruszam)

- na PS3 ukazuje sie kilka tytulow ktore ogarne tylko na tej konsoli God of War3, Gran Turismo 5 itd

- posiada BR - gdzie jak kupowalem konsole za 1200zl najtanszy ludzki odtwarzacz kosztowal przeszlo 1500

- konsola byla mniej awaryjna, posiadala dysk ktory latwo mozna wymienic na wiekszy, wifi, bt itd itd.

- nie lubie Microsoftu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z prostych powodow wybralem PS3:

- ma ja kilku znajomych

- mam dosc mocnego peceta i tytuly z x-a moge ogarnac na piecu (GoW - nie ruszam)

- na PS3 ukazuje sie kilka tytulow ktore ogarne tylko na tej konsoli God of War3, Gran Turismo 5 itd

- posiada BR - gdzie jak kupowalem konsole za 1200zl najtanszy ludzki odtwarzacz kosztowal przeszlo 1500

- konsola byla mniej awaryjna, posiadala dysk ktory latwo mozna wymienic na wiekszy, wifi, bt itd itd.

- nie lubie Microsoftu ;]

AMEN!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za roznica, czy gram w DOBRĄ grę dzień, miesiąc czy rok po premierze? Bo nie pochwale sie przed kumplami, że tytuł XXX skonczylem zanim oni zdarzyli go sciagnac ;) ?

w rok po premierze mozesz zagrac w kontynuacje z ladniejsza grafika :lol2: hehe a tak serio to ostatnio mam podobne podejscie :wink: z przejsciem gta na klocku prawie sie doczekalem wersji pecetowej ( prawie bo cos znowu o niej cicho... czyzby kolejny raz odlozyli? ). W tym momencie jest takie zatrzesienie gier, ze praktycznie niemozliwym jest przejscie wszytskich wartosciowszych pozycji... przynajmniej nie bez rzucania wszystkiego innego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...