Skocz do zawartości
PoGo

Xbox360 Czy Ps3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ps3_games -> sortuj kolumnę Exclusive -> Console

Wszystkim zachwycajacym sie iloscia exclusive'ow na PS3 polecam wnikliwa lekture tej listy - okaze sie, ze jest tam 5 gier na Eyetoya, 3 razy GT5 w roznych wersjach, 3 Mahjongi i 4 Singstary :P CHoc ozywiscie kilka fajnych tytulow tez sie tam znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z prostych powodow wybralem PS3:

- ma ja kilku znajomych

- mam dosc mocnego peceta i tytuly z x-a moge ogarnac na piecu (GoW - nie ruszam)

- na PS3 ukazuje sie kilka tytulow ktore ogarne tylko na tej konsoli God of War3, Gran Turismo 5 itd

- posiada BR - gdzie jak kupowalem konsole za 1200zl najtanszy ludzki odtwarzacz kosztowal przeszlo 1500

- konsola byla mniej awaryjna, posiadala dysk ktory latwo mozna wymienic na wiekszy, wifi, bt itd itd.

- nie lubie Microsoftu ;]

- Czyli kilku znajomych popelnilo ten sam blad ;)

- Czesc rzeczy na PC owszem, ale...GoW, PGR, Fable, Forza to tak od razu z glowy, pewnie pare jeszcze by sie znalazlo. Warto tutaj zaznaczyc, ze na PC mozna pograc w niektore tytuly po roku czy dwoch...ale wtedy juz nie bedzie to robic takiego wrazenia jak rok czy dwa lata wczesniej. Dobrym przykladem jest pierwsza czesc Gearsow - jak pokazalem kumplowi gierke po premierze to kopara mu opadla, ale po roku gra nie byla juz tak efektowna na PC. Chociaz teoretycznie niczym sie nie roznila, ba, miala nawet pare leveli "PC only" ;)

- Tutaj zgoda, ale tylko jeśli chodzi o GOW3, ale to chyba poszukam kogos z konsola i pozycze ;)

- BR - nie znaczaca sprawa jesli chodzi o gry. Jesli ktos chce player to niech kupi dedykowane urzadzenie, wyjdzie duzo taniej.

- Fakt, ale czy potrzebuje pilota na BT, kiedy CALA reszte obsluguje uniwersalnym pilotem IR??? Brak wifi to minus, ale mozna sobie bardzo latwo i bardzo tanio z tym poradzic.

- No to jest koronny argument przeciw X360 ;)

 

Tutaj kluczowym slowem jest WYBRALEM czyli czas przeszły, troche sie zmienilo od tamtej pory. Wybierajac konsole teraz (majac na mysli konsole jako sprzet do gier) mysle ze X jest jednak lepszym wyborem. PS3 tak naprawde nie ma w tym momencie zadnego naprawde mocnego punktu, ktory sklanialby ludzi do zakupu konsoli Sony, a nie MS. Pilocik na BT czy naped BD to nie jest to na czym zalezy GRACZOM. Dodatkowo roznica w cenie (i to dosc znaczna) to ladnych pare gierek do przodu na korzysc X. Dla mnie wybór jest taki:

 

sprzęt do grania i ogolnie pojetej rozrywki online - X360

sprzęt typu mediacenter, z mozliwoscia grania - PS3

 

Sam sie zastanawialem nad kupnem konsolki Sony, ale glownie jako playera BD. Tylko, ze to bylo kiedys, teraz ze wzgledu na cene kupil bym raczej stand-alone. Sila konsoli Sony jest marka i fame PS/PS2. Najlepszym przykladem na to jest odpowiedz kumpla, gdy spytalem czy ma zamiar kupic jakas konsole. Powiedzial, ze PS3. Spytalem dlaczego, a on odrzekl: bo to Playstation. Dla mnie to nie jest argument. I powiem, ze bardzo sie zdziwil, jak mu powiedzialem ze pare tytulow bedzie tez na X, ze X kosztuje 2 razy mniej i w dodatku gry wygladaja lepiej.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz coś ode mnie jako świeżego użytkownika konsoli xbox 360 (od półtora miesiąca).

 

Czym kierowałem się porównując X360 do Ps3 przed zakupem:

 

- cena (xbox 740PLN VS PS3 1200 PLN)

- jakość gier (To miało największe znaczenie. Po prostu gry prezentują się lepiej - anty aliasing i lepszy fill rate robią swoje)

- szybkie serwery i niskie pingi (Gold na xboxa jest płatny - ok.115 złotych ROCZNIE - ale przynajmniej widzę za co płacę. Dema pojawiąją się znacznie wcześniej niż na psstore, prędkość pobierania zawsze wynosi maksimum łącza - bez porównania do (owszem darmowych) opcji sieciowych PS3.

 

Za minus xboxa uważam:

 

- monopolistyczne podejscie do sprawy przez Microsoft (np. brak możliwości podłączenia G25 logitecha itp.)

 

Awaryjności nie uwzględniam bo jeszcze mnie to nie dotknęło, więc nie jest to dla mnie żadnym minusem - po za tym 3 letnia gwarancja door 2 door załatwia sprawę. Za 3 lata będzie następna generacja konsol.

 

Reasumując - konsolę kupiłem do gier. Filmy blu ray mnie nie interesują bo po pierwsze: nie mam full hd telewizora, po drugie nie stać mnie jeszcze żeby sobie machnąć 90 złotych za film - a z piractwa już dawno wyrosłem. Przeglądarkę internetową mam w komputerze i telefonie komórkowym - wystarczy. Dla mnie osobiście ps3 jest nieco przereklamowanym next genem, wypchanym po brzegi multimediami chyba w ramach rekompensaty za słabszej jakości generowane gry. Można by rzec - Ps3 to multimedialny kombajn z możliwością odtwarzania gier.

Co do exclusivów. Tekken 6 będzie na xboxa - i tyle w tym temacie :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o bardzo dobre zagospodarowanie łączem przez xboxa ;)

W GT5 online na ps3 gracze nie stawiają serwerów a samochody latają po torach. I teraz pytanie czy to wina serwerów, 4megowego łącza kumpla czy innych graczy zza sąsiednich granic przykładowo :) Ściąganie dem z PSStore z prędkością 5-30kilobajtów na sekundę (byłem świadkiem) to też fakt, który niektórym spędza sen z powiek.Ale prawda zawsze leży w oddali bo jedni zwalą na łącze, drudzy na serwery a jeszcze kto inny na samą konsolę. Ja jestem generalnie bardzo zadowolony - wręcz zaskoczony moją konsolą i oby wszystkim tak się sprawowała pod każdym względem jak mnie do tej pory (odpukać), tego życzę :)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, kupując iksa i opłacając rok w rok abonament na Live róznica w cenie z PS3 wyrówna się już po 8-9 latach :lol2: (580zł arcade vs 1300zł ps3 - ceneo.pl)

Sorry ale to jest demagogia.

 

PS3 80 odpowiada jesli juz X360 60 zakladajac , ze planujesz sciagac jakiekolwiek dema i wiecej niz 2 gry z PSN/XBL.

 

Policz sobie 60 z 2-3 lata live'a natanszy acess point i wychodzi ci , ze doplacasz z 200-300 zeta za naped BR.

 

@Costi - niektorych te Singstary moga krecic (nie do konca kapuje dlaczego , ale ludzie sie tym jaraja). No i nikt mi nie powie , ze MGS 4, LBP, Uncharted, Heavenly, Valkyria Chronicles, Eye of Judgment to sa marne tytuly. Tak samo jak xboxowe Gearsy, Halo 3 , Lost Oddysey czy Forza - nie wnikajac w moja ich ocene (czyli akt , ze Gran turismo i forza mnie usypia, a fpsy kupuje <40 pln :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to jest demagogia.

 

PS3 80 odpowiada jesli juz X360 60 zakladajac , ze planujesz sciagac jakiekolwiek dema i wiecej niz 2 gry z PSN/XBL.

 

Policz sobie 60 z 2-3 lata live'a natanszy acess point i wychodzi ci , ze doplacasz z 200-300 zeta za naped BR.

Sorry ale to jest demagogia.

 

Chcę zagrać w GTA4/Fallouta3/itp więc kupuję grę (ta sama cena na obu platformach) i najtańszą konsolę. Wsadzam płytkę i gram. Nie chcesz mi chyba wmówić, że na Arcade nie odpalę tych gier?

 

 

Ale niech Ci będzie... Jak już doliczamy to tak:

 

X360:

- X360 Pro (60GB) - 800zł

- AP - 50zł

- zaraz wyskoczysz pewnie, że do iksa trzeba baterie kupować to dodajmy 4 akumulatorki do pada + ładowarka - 50zł

RAZEM: 900zł

 

 

PS3:

- 80GB - 1350zł

- headset (no przecież w iksie jest, to czemu nie dodać? skoro tam AP dodaliśmy...) - 50zł

- o ile się nie mylę, to w zestawie nie ma kabla HD, więc doliczyć trzeba kabel HDMI (bo tańszy) - 20zł

RAZEM: 1420zł

 

Różnica w cenie: 520zł

 

Za 500zł spokojnie kupisz stacjonarny odtwarzacz BR, a jeśli nie chcesz oglądać filmów to możesz wykupić abonament XBL Gold na 5 lat z góry :lol2:

 

 

 

PS. Dlaczego nikt nie wspomni, że aby mieć wcześniejszy dostęp do demek, bety, itd na PS3 (czyli to co daje nam XBL Gold, którego cenę wliczamy) warto by wykupić Qore (ok. 80zł / rok, czyli podobna cena do XBL Gold)?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Qore to pojechałeś:)

No może przegiąłem, ale to tylko pokazuje bezsens takiej wyliczanki - tu dokup to, a tu to, żeby było podobnie jak ma konkurencja.

Tak można ciągnąć w nieskończoność, a to że dodatkowy pad do iksa kosztuje 100zł, a do PS3 150zł. A to że pilot do iksa kosztuje 50zł, a do PS3 80zł. itd itp Po co to?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bitwa ;]

 

Ja poprostu na X-ie nie widzialem zadnej gry ktora by mnie zainteresowala

Taka smutna prawda.

 

Co do pingow i sciagania z PS store... prosze nie rozsmieszajcie mnie.

Demek troche zasysalem, kilka gierek MP tez obskoczylem i jakos nie widzialem z tym problemow. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No i nikt mi nie powie , ze MGS 4, LBP, Uncharted, Heavenly, Valkyria Chronicles, Eye of Judgment to sa marne tytuly. Tak samo jak xboxowe Gearsy, Halo 3 , Lost Oddysey czy Forza - nie wnikajac w moja ich ocene (czyli akt , ze Gran turismo i forza mnie usypia, a fpsy kupuje <40 pln :) )

to sa slabe tytuly :) oprocz Uncharted ktore moze kupie (kiedys) reszta tylko z przypadku, a MGS4 sie brzydze, acha Gearsy2 to tez dla mnie cienki tytul (grafa ok ale rozrywka-lipa).

 

a i jeszcze jedno - niech sobie sony w dupsko wsadzi system sciagania i instalacji dem i aktualizacji, poprostu jak mam cos sciagnac z neta to idzie sie pociac, najpierw jakas aktualizacja, sciagnie sie , pozniej instalacja aktualizacji ,kolejny restart, sciagamy demko, instalujemy demko i w ten sposob spokojnie mozemy jechac na ryby i lowic z przerebla. W klocku nie dosyc ze szybko sie sciagaja demka to nie potrzebuje zadnych dodatkowych instalacji.Taka potezna maszyna jak ps3 i ma takie problemy ..ech.Zeby nie bylo , na ps3 lacze dziala w miare poprawnie aczkolwiek sporo wolniej od klocka, jesli by dopracowali ten aspekt(sciaganie i instalacja) to pod wzgledem funkcjonalnosci nie moglbym ps3 nic zarzucic, no moze poza wydalanym zarem z konsolki, postawcie niedaleko butelkie albo jakis plastik ,bedziecie mieli "fajna "niespodziankie-bynajmniej przy pierwszym uzyciu :lol2: .

Zapomnialem dodac odnosnie instalacji na ps3, ze zanim dojdzie do samej instalacji system cos tam jeszcze grzebie a pasek progresu stoi sobie spokojnie czasem i 5 min, zanim zacznie sie instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa slabe tytuly :) oprocz Uncharted ktore moze kupie (kiedys) reszta tylko z przypadku, a MGS4 sie brzydze, acha Gearsy2 to tez dla mnie cienki tytul (grafa ok ale rozrywka-lipa).

Taa, bo dragonlore tak mówi. To że tobie sie nie podobają nie znaczy, że są słabe.

 

 

 

 

OT:

 

Przy okazji czytania anglojęzycznego basha natknąłem się na coś takiego:

 

<Ryou> 360's are great but their hardware quality is pretty lol

<Kuraineko> it's called 360 because of the trip it takes

<Kuraineko> from microsoft, to you, back to microsoft, to you again

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny dylemat mialem jakies 1,5 mies temu jak kupowalem konsole :) Bylem juz zdecydowany na X'a, ale po przejrzeniu polek z grami na obydwie konsole jednak przewazyl PS3 i cena miala tu drugorzednie znaczenie. Sporo gier z X'a, w ktore bym chcial pograc (ale bez musu) wychodzi takze na PC, natomiast na PS3 wydaje mi sie ze jest wiecej gier typowo konsolowych. FPS uznaje tylko na PC, konsole kupuje dla magii gier arcadowych.

Odnosnie cech PS3 to owszem niestety czesto sciaga sie kiepsko, a po pause/unpause od razu lepiej takze musza to dopracowac. PSN jest IMO ladnie zaopatrzony, instalacja gier jest dla mnie plusem bo nie mam ochoty slyszec wyjacego napedu.

Wszystko zalezy od gier w ktore chce sie zagrac, jesli ktos ma ochote zarzucic granie na PC na rzecz konsoli to pewnie X360 bedzie w sam raz, natomiast obok PC'ta chyba jednak PS3 daje lepszy katalog gier stricte konsolowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wesołe z tym bashem :)

 

To może napiszmy o plusach konkurencyjnej konsoli a z wojny zrobi się miła pogawędka ;) ?

Co nam się podoba a co nam się nie podoba - bo wiadomo, że swoje to każdy chwali.

 

Co mi się podoba w ps3:

 

+ rozwiązanie z wkładaniem płyt do konsoli

+ możliwość podłączenia wielu innych urządzeń peryferyjnych - brak monopolu ze strony sony(klawiatura, myszka, wszelkiej maści kierownice od logitecha i nie tylko, itp)

+ wbudowane wi-fi

+ slot na dowolny dysk 2,5 calowy

+ sixaxis

+ możliwość zabawy eye toy'em

+ przejrzyste menu

+ kooperacja z PSP (opcjonalnie, jak się posiada)

+ niemal bezszelestna praca

+ darmowe granie online

+ przeglądarka internetowa

+ odtwarzanie filmów blu ray

+ wbudowany zasilacz (choć może to być minusem - jakieś przepięcie i konsola do rozkręcenia)

 

Co mi się nie podoba w ps3:

 

- kurz się zbiera jak jasna cholera (mowa oczywiście o obudowie)

- kształt (oczywiście kwestia gustu) chlebaka

- cena (przekroczona bariera psychologiczna 1000 złotych ;) )

- jakość wyświetlanego obrazu (brak anty aliasingu)

- trudna w programowaniu co niestety przekłada się na szczegółowość wyświetlanej grafiki i niestety czasem też framerate - stawiając ps3 na trzecim miejscu jeśli mówimy o grach multiplatformowych (PC, Xbox, Ps3)

- niewielka ilość gier wykorzystująca pełne 1080p (a ludzie TV full hd dla tej konsoli pokupowali...i co)

- instalowanie gier

- a mimo to długie loadingi

- jeszcze drogie filmy 1080p

- dziwna polityka wypuszczania dem (tomb raidera underworld do dzisiaj nie ma, mirrors edge pojawił się niemal w tym samym czasie i tu i tu)

 

 

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Pogrubione punkty przesądziły o zakupie konkurencyjnej konsoli. Jak mi cos jeszcze wpadnie do głowy z plusów albo minusów to dopiszę ;) I owszem. Zgadzam się z przedmówcą. Kupiłem konsolę bo mi szkoda było ładować kasę w Pcta, który już do najnowszych nie należy.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiedzialem o tym braku AA w PS3.. ostatnio tylko musialem podlaczyc pada do ladowania podczas gry i widze zabki.. ale z daleka jest to praktycznie niezauwazalne (2m do 37" TV). A mi wlasnie PS3 przypasowal bardziej pod katem wygladu i koloru - bardziej pasuje do reszty sprzetu w salonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi się podoba w X360:

 

- niska cena

- XBL (szybkość działania)

- brak instalacji gier

- zdarza się że gry działają/wyglądają lepiej niż na PS3

 

Co mi się nie podoba:

- awaryjność

- głośność

- mała ilość gier, która mnie przyciaga (przeszedłem na niej GoW, Bioshock i Mass Effect), i jak na razie na horyzoncie widzę tylko GoW2 i Alan Wake

- często gry wychodzą na PC

- płatny XBL

- monopol na peryferia

- zewnętrzny zasilacz

- brak Wi-Fi

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa slabe tytuly :) oprocz Uncharted ktore moze kupie (kiedys) reszta tylko z przypadku, a MGS4 sie brzydze, acha Gearsy2 to tez dla mnie cienki tytul (grafa ok ale rozrywka-lipa).

Za to pogrubienie VC moze dojsc do rekoczynow :D

 

a i jeszcze jedno - niech sobie sony w dupsko wsadzi system sciagania i instalacji dem i aktualizacji, poprostu jak mam cos sciagnac z neta to idzie sie pociac, najpierw jakas aktualizacja, sciagnie sie , pozniej instalacja aktualizacji ,kolejny restart, sciagamy demko, instalujemy demko i w ten sposob spokojnie mozemy jechac na ryby i lowic z przerebla. W klocku nie dosyc ze szybko sie sciagaja demka to nie potrzebuje zadnych dodatkowych instalacji.Taka potezna maszyna jak ps3 i ma takie problemy ..ech.Zeby nie bylo , na ps3 lacze dziala w miare poprawnie aczkolwiek sporo wolniej od klocka, jesli by dopracowali ten aspekt(sciaganie i instalacja) to pod wzgledem funkcjonalnosci nie moglbym ps3 nic zarzucic, no moze poza wydalanym zarem z konsolki, postawcie niedaleko butelkie albo jakis plastik ,bedziecie mieli "fajna "niespodziankie-bynajmniej przy pierwszym uzyciu :lol2: .

Zapomnialem dodac odnosnie instalacji na ps3, ze zanim dojdzie do samej instalacji system cos tam jeszcze grzebie a pasek progresu stoi sobie spokojnie czasem i 5 min, zanim zacznie sie instalacja.

Tak BTW to jak sie ustawi sciaganie demek i da wylacz konsole po sciagnieciu to wtedy one sa poinstalowane z automatu z tego co pamietam od firmware 2.50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Za to pogrubienie VC moze dojsc do rekoczynow :D

 

 

 

Tak BTW to jak sie ustawi sciaganie demek i da wylacz konsole po sciagnieciu to wtedy one sa poinstalowane z automatu z tego co pamietam od firmware 2.50.

przeciez nawet jeszcze nie sprobowales VC z tego co mowiles w topicu :razz: - i zgadzam sie ,tylko zeby nie bylo ,przy mojej wadze 108-110 kilo i 48/9 w bicu moze byc Ci troche ciezko...no chyba ze masz jakas niespodziankie :razz:

 

a co do "automatu" -przeciez jesli odpale sciaganie demka na klocku i sciagnie mi je w np. 30 min to spokojnie moge poczekac grzebiac po sieci itp, ale w przypadku ps3 kiedy pojawia sie demko ktore chcialbym wyprubowac to te 30 min zmienia sie na 1,5 h - 2,0 h , fakt konsola sama niby pobierze i byc moze zainstaluje(nie sprawdzalem) ale nie po to pracuja w sony spece zeby testowac moja cierpliwosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- niska cena

- XBL (szybkość działania)

- brak instalacji gier

- zdarza się że gry działają/wyglądają lepiej niż na PS3

Zdarza sie to chyba, ze na PS3 cos lepiej wyglada, bo na ogol jednak X360 okazuje sie ladniejsza wersja. Na mniejszych monitorach to moze nie miec znaczenia, ale na 80" brak AA na PS3 na bank dalby mi sie we znaki. Mi w konsolce Sony podobaja sie 3 rzeczy: akcesoria, mozliwosc zmiany dysku i BD. Z czego tak naprawde tylko pierwsza jest faktycznie znaczaca i to tez na sile, bo na mysl przychodzi mi tylko kierownica (myszke i klawe pomijam, bo to jakas paranoja kupowac konsole i nie grac padem). Dysk na upartego w X mozna zmienic, ale nei ejst to takie bezproblemowe. A o BD juz byla mowa - mozna kupic duzo taniej. Mnie osobiscie do PS3 odstrasza totalny brak gier, ktore moglby mi sie spodobac. Czekam na God of War 3, ale dla jednej gry konsoli nie kupie raczej. Tak jak mowilem: PS3 nie ma IMO mocnych punktow, albo inaczej, na tyle mocnych punktow, ktore moglby zniwelowac te zle punkty, ktore dla mnie dyskwalifikuja konsole.

 

edit.

A zresztą, nie lubie Sony ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to PSP w podpisie to jakiej firmy? xD

 

Uważam, że gdyby ps3 było na takim samym poziomie graficznym jak xbox to wybór byłby prosty i nawet cenę można by było przeboleć. Ja wieeem że to są DYRDYMAŁY dla niektórych, ale w brodę bym sobie pluł wiedząc że dałem tyle hajsu i nie mam najwyższej możliwej dla sprzętu na tym poziomie jakości. No po prostu tak jestem skonstruowany i koniec. Gdyby zaś cena PS3 SPADŁA poniżej ceny xboxa - to chyba bym się też nad xboxem nie zastanawiał. Kupuję coś co jest nieco słabsze (z punktu widzenia gracza przywiązującego uwagę do tego co widzi) ale też tańsze - świadomy wybór, zero wyrzutów sumienia.

Cóż - poczekajmy na następną generację konsol - no chyba że stanie się cud i znajdą sposób na CELL'a.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam PS3, koniec 2006 roku reklama PGR3 w telewizji w głowie tylko łooooooooo kur....... ogień do media -1400 w portfelu na promocji i tak dzisiaj minął 2 rok bez awaryjnej pracy konsoli i tyle funu nie miałem przy żadnej generacji konsol no może przy PSX ale nie aż tak, bycie early adopterem wymiata bo grasz i cieszysz się wszystkim od samiutkiego początku i często możesz powiedzieć ale ta gra wygląda zaje....... pamiętam saints row gdy na PC można sobie było w San Andreas pograć lol i smaczki w SR w stylu insurance fraud a teraz 3 lata po premierze już takiej masakry na bani nie zaliczysz jak Gears of War 1 pod koniec 2006 wtedy to było coś w stylu WTF lol OMG ale gierka a potem było już tylko lepiej.

A co do PS3 pamiętam tylko dajcie konsoli 6 miechów to zobaczycie na co ją stać potem dajcie konsoli jeszcze 6 miesięcy to pokaże Xboxowi potem słyszałem zobaczycie już niedługo :) potem się pojawił Uncharted i to chyba tyle z gierek które pokazywały, że na PS3 można coś naprawdę łądnego utworzyć a ciągłe przechwałki Sony odciągnęły mnie skutecznie od tej konsolki poczekam aż staniej wersje 80Gb bo wersje 40gb mają awaryjność na poziomie pierwszych Xboxów co nie zachęca do kupna

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja, o zadach i waletach :P

 

PS3:

+ wbudowane Wifi i BT (choc biorac pod uwage zasieg Wifi u mnie w piwnicy, to klalbym na to rowno; wlasnie kombinuje jak by tu przylutowac zlacze w adapterze do X360 i podlaczyc lepsza antene ;) )

+ wspolpraca z PSP (jesli sie takie posiada)

+ BR (do tego mam stacjonarny player)

+ darmowa gra online

+ oficjalna obecnosc uslugi online w Polsce

+ cicha praca

+ bezproblemowe podlaczanie akcesoriow

 

- Sixaxis

- zbiera kurz jak szalona

- brak kabla HD lub HDMI w zestawie (to jest jakis zlosliwy zart ze strony Sony)

- brak mozliwosci odpalania gier z PS2

- dashboard niezbyt mi lezy

- zbyt malo interesuajcych mnie gier

- brak AA

- obowiazkowe instalacje, ktore nijak nie przyspieszaja loadingow

 

A jak to wyglada w X360?

 

+ cena

+ bardzo wygodny pad, na zwykle akumulatorki

+ szybkie i dopracowane XBL

+ biblioteka gier

+ gry wygladaja lepiej niz na PS3

+ instalacje na HDD jako opcja

 

- glosna (choc to sie niedlugo zmieni, przynajmniej czesciowo, dzieki instalacjom)

- czeste RROD

- platny Live

- idiotyczna polityka Microsoftu odnosnie akcesoriow

 

Bilans plusow i minusow wychodzi u mnie zdecydowanie na korzysc X360 (z plusow PS3 w moim przypadku ostaje sie jeno... cicha praca). A najwieksza paranoja jest to, ze wiecej japonskich RPG mam na konsoli Microsoftu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...