Skocz do zawartości
Elektronek

Subedit - Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym pytaniu jest coś podchwytliwego? Bo przesuwanie napisów to chyba podstawowa funkcja. Jak pamiętam, to są 3 opcje. Przesunięcie całych napisów, wybranej linii oraz od wybranej linii do końca.

Jeśli chodzi o poprawianie treści to jest bardzo dużo narzędzi automatycznych np. Poprawa interpunkcji, wydłużanie czasu wyświetlania wg ustalonej liczby znaków/sekundę albo łamanie wiersza po określonym znaku.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchwytliwe jest poprawianie tekstu "na bieżąco". Nie potrzebuję kombajna z narzędziami automatycznymi - szukam czegoś, gdzie mogę na moment zatrzymać film, skorygować jedną linijkę i od razu włączyć dalej.

 

A SubEdit Playera lubię od lat... wiem, wiem, są nowsze/lepsze odtwarzacze, ale ten ma zestaw kilku-kilkunastu funkcji, których w pakiecie jeszcze nigdzie nie znalazłam (przewijanie pojedynczymi klawiszami strzałek, wygodny pasek postępu filmu, odpowiadający mi format czcionki napisów, wygodne menu w trybie pełnoekranowym, i prosty, łatwo dostępny edytor właśnie). Nie wykluczam innych programów (filmy bez napisów od lat zresztą oglądam w VLC), chętnie pobróbuję i docelowo się na coś przestawię, ale na razie BARDZO chce uruchomić ten konkretny program - i mam nadzieję, że ktoś coś może doradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej wypróbować samemu.

 

W grudniu 2014 na forum napisy24.pl napisano, że udało się skontaktować z autorem SubEdita i powstanie nowa wersja. Niestety, kontakt znowu się urwał i nikt nic nie wie.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było mieć ten player poprawnie ( bez żadnych modyfikacji ) działający na Win 7 X64 i wyżej .

Ano, fajnie by było... może się jeszcze kiedyś doczekamy :)

 

A na razie byłabym przeszczęśliwa, gdyby udało mi się go uruchomić na Win 8; modyfikacje mi niestraszne. Ktoś dał radę to zrobić?

 

Widziałam na różnych forach i stronach wypowiedzi osób, którym się to powiodło (ktoś nawet na Win10), ale nie wiem, czy udało im się jakoś rozwiązać ten ostatni problem (piksele i nieprzezroczyste napisy), który na Win7 załatwiało się wyłączeniem kompozycji. Utknęłam w miejscu.

 

A wpis na forum Napisy24 widziałam, przedwczesna radość :) Szkoda, że autor porzucił program. Oby jeszcze kiedyś postanowił do niego wrócić.

Edytowane przez Joanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elektronek, możliwe, że na 8.1 to się sprawdzało, niestety u mnie na 10 za chiny nie idzie :/ Przy usuniętym WMP, przy uruchomieniu wywala mi "Klasa niezarejestrowana", z WMP odpala, ale nie ma obrazu, jest tylko dźwięk. Twojego pliku rejestru nie mogę zaimportować, bo wyskakuje "błąd przy dostępnie do rejestru". Wiem, że niektórzy odpalali Subedita na 10, jeśli ktoś miałby rady, co uczynić z tymi fantami to chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elektronek, możliwe, że na 8.1 to się sprawdzało, niestety u mnie na 10 za chiny nie idzie :/ Przy usuniętym WMP, przy uruchomieniu wywala mi "Klasa niezarejestrowana", z WMP odpala, ale nie ma obrazu, jest tylko dźwięk. Twojego pliku rejestru nie mogę zaimportować, bo wyskakuje "błąd przy dostępnie do rejestru". Wiem, że niektórzy odpalali Subedita na 10, jeśli ktoś miałby rady, co uczynić z tymi fantami to chętnie poczytam.

 

Prawdopodobnie robisz jakiś podstawowy błąd, bo 10 raczej niewiele się różni od 8 i 7 pod względem bibliotek WMP.

Po wywaleniu WMP próbowałeś wrzucać moje pliki rejestru, czy jak WMP był zainstalowany?

Pliki rejestru muszą wejść. Jak wywala błąd to masz zablokowane prawa dostępu do wpisów. W poście dałem info jak to zmienić w rejestrze ręcznie wraz z filmem - być może trochę się różni, ale chodzi o to, żeby dać prawa do zmiany w tych wpisach.

Być może w windows 10 po usunięciu WMP pozostaje część wpisów - zablokowanych, więc tylko ręczne przestawienie tutaj pomoże. Albo nie odpalałeś plików rejestru jako admin. Możliwości popełnienia małego błędu jest sporo. 

 

Być może wystarczy zmienić zgodność systemu na 10 i odpali. Niestety nie mam i nawet nie mam jeszcze zamiaru instalować 10 ze względu na monitoring i ponoć ciągłe zżeranie transferu internetowego przez ten system nawet jak nic sienie robi w necie. - tak czytałem, więc nie wiem czy tak jest naprawdę. Na razie zresztą nie mam potrzeby aktualizacji, bo 8.1 mi w zupełności wystarczy. 10 nie ma nic co diametralnie usprawniłoby/przyspieszyło pracę na systemie... a właściwie to nie ma nic.

 

Zaktualizowałem post - EDIT4 (naprawa Drag&Drop w 8/8.1).

PZDR

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było patcha pod Win7 na to ? Sprawdź, ale nie pamiętam dokładnie. Ja tam dałem sobie z nim spokój, bo i tak wiekszość oglądam na TV  z możliwością synchro napisów w locie.  A na kompie to mpc-hc.

 

Ale swojego czasu robiłem synchro dla innych to korzystałem z niego dość często. Szkoda że autorzy tak zaniedbali tego player'a bo był niezły i użyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak naprawić pixeloze i nieprzeźroczyste napisy w Windows 10? W poście #99 jest napisane, że w Win8 można ustawić "Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI" i to naprawia to z czym mam problem, ale dla mnie na Win10 kompletnie nic się nie zmienia, napisy nadal są na czarnym tle i pixeloza w słabych jakościowo filmach. Jedynie co robię inaczej to to, że ja nie usunąłem WMP, tylko ręcznie zmieniłem właściciela i dałem sobie pełną kontrolę na tych dwóch kluczach w rejestrze i dałem wmp_patch. Także SE działa mi, tylko mam ten problem, który w Win7 usuwało się wyłączaniem kompozycji pulpitu (których już nie ma w Win10).

Myślisz Elektronek, że usunięcie WMP miało by tutaj jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też długo się broniłem przez porzuceniem SE ale w końcu to się stało .

 

Wybór padł na Kodi ( dawne XBMC, wybór nie jako przez przypadek - program pojawił się u mnie z innego powodu ) i jak na razie zastąpił SE .

 

Po reinstalacji OS Kodi pozostanie prawdopodobnie jedynym playerem video .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze odpowiadały drobiazgi w SE. Jak na przykład taki drobiazg, że mogę kliknąć i przeciągnąć na obrazie i to przesuwa playera po ekranie, w mpc to pauzuje film. Albo np przeskakiwanie o 5 sekund strzałkami, plus przeskakiwanie o ustawioną ilość sekund używając Alt+strzałki, no i strzałki góra/dół przeskakiwanie o minutę (nie wspominając o CTRL+strzałki, przeskakiwanie o jedną klatkę). Takie drobiazgi dla mnie to deal-breaker, jak ich nie ma.

Edytowane przez guniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie strzałkami masz w Kodi - lewo/prawo przesuwa po 5 sekund , wciskane regularnie przewija szybciej .

 

Strzałki góra/dół przewiją w przód/w tył o ~10 minut .

 

Inne opcje przewijania może też są - nie obadałem tego dokładnie .

 

Generalnie Kodi to kombajn - odtwarzanie plików audio/video to jedna z wielu funkcji , do tego masz opcję automatycznego dodawania napisów , dobrze radzi sobie z wieloma plikami ( niemal tak dobrze jak VLC ) , ma także wspomaganie dla DXVA/DXVA 2 ( czego o SE powiedzieć nie można ) .

 

Z innych ficzerów - ma opcję strumieniowania po uPNP/DLNA czy pluginy TV np.ipla/tvn player itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze odpowiadały drobiazgi w SE. Jak na przykład taki drobiazg, że mogę kliknąć i przeciągnąć na obrazie i to przesuwa playera po ekranie, w mpc to pauzuje film. Albo np przeskakiwanie o 5 sekund strzałkami, plus przeskakiwanie o ustawioną ilość sekund używając Alt+strzałki, no i strzałki góra/dół przeskakiwanie o minutę (nie wspominając o CTRL+strzałki, przeskakiwanie o jedną klatkę). Takie drobiazgi dla mnie to deal-breaker, jak ich nie ma.

 

W MPC jak klikniesz to pauzuje ale jak klikniesz i przytrzymasz przycisk to normalnie przesuwasz okno bez zatrzymywania. Przewijanie masz w ustawieniach pod dowolne klawisze.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się porobiło .

 

Nic się nie porobiło , po prostu program jest dość stary , autor zaniechał jego rozwoju jakieś 9-10 lat temu .

 

Do tego jest dość mocno powiązany z plikami M$ , przynajmniej w kwestii działania , stąd też jego problemy z działaniem na systemach nowszych niż XP .

 

Jak sobie w końcu dałem spokój , Kodi bardzo dobrze zastępuje SE - przynajmniej w kwestii odtwarzania plików video , szybka edycja i dopasowanie napisów to jedna z funkcji którą mi brakuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem co Ty widzisz w tym Kodi. Zwykły Player i nic więcej.   Ja tam od dawna korzystam MPC-HC i nawet ostatnio udało mi się go skonfigurować by odpalał filmy HDR z dysku wgrywając odpowiedni filtr. Do tej pory odtwarzałem bezpośrednio na TV z pena.   Jak dla mnie ten program nie mam nic ciekawego do zaoferowania. A SE był równie udanym programem co MPC-HC. Jedyne co miał lepsze to właśnie edytor napisów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...