Skocz do zawartości
kresmo

Czy Płyta Główna Może Uszkodzić Kartę Graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki oto problem:

Dołączona grafika

 

Najpierw myślałem, że to wina karty graficznej, więc wymieniłem na inną. Po zainstalowaniu nowej grafiki okazało się że problem pozostał, dodatkowo na kompie kolegi karta dopiero co zakupiona też zaczęła śnieżyć. Prawdopodobnie po włożeniu do mojego kompa uległa uszkodzeniu.

 

Stąd moje pytanie: co mogło ją uszkodzić? Może to być zbyt wysokie napięcie na szynie agp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki masz zasilacz. Pewnie jakiś Noname, który nie trzyma napięć ...

 

Tagan 330W.

 

Karta najpierw była radeon 9500, potem 9600Pro. Athlon XP 3200+ , 1,2 gb ram

 

Karta śnieży przez cały czas, od samego startu kompa. Kiedyś śnieżył raz na miesiąc. Teraz już jest tak na stałe.

Edytowane przez kresmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaczyna śnieżyć dopiero w windowsie?? czy już w biosie??

Jeśli dopiero w windowsie to reinstalka była??

W biosie nie śnieży ale to podobno dlatego że bios ma swój własny sprzęt do generowania grafiki ;)

Poza biosem śnieży bezustannie. Zrobiłem format, podmieniałem sterowniki. Żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie nie śnieży ale to podobno dlatego że bios ma swój własny sprzęt do generowania grafiki ;)

Poza biosem śnieży bezustannie. Zrobiłem format, podmieniałem sterowniki. Żadnego efektu.

Podobno Bog nas kocha :-)

A Tagan moze juz sie zaczal wypalac i psuc grafy? :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było juz kilka przypadków gdzie podnoszony pod niebiosa Tagan Zjarał co sie dało....

 

Ale tu raczej wyglada to na padajacy chipset NB lub układ zasilania A przypadek ze zamiast 1.5V 3.3V po zwarciu sie tranzystora stabilizujacego napiecie dla portu AGP....to widziałem i naprawialem..

 

Grafe szlag trafił.....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem napięcia na zasilaczu:

 

+12,5V

+5,5V

+3,57V

 

wartości są lekko zaokrąglone ponieważ mój miernik jest analogowy. pomiar przeprowadziłem również pod 3Dmarkiem - wartości były te same

Edytowane przez kresmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia są za wysokie. 12V na granicy, pozostałe ponad normą.

Płyta główna uszkadzająca karty graficzne jest możliwa, ja sam miałem przypadek odwrotny (świeżo zakupiony 4850 zniszczył trzy płyty zanim pojechał na wymianę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...