Skocz do zawartości
Marecki306

Pierwsze Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Chciałbym złożyć WC, budżet +/- 500zł - wiem, że nie jest to dużo, ale da radę coś złożyć.

 

Do schłodzenia jest to co w sigu, ale z racji tego, że mam niewielki budżet NB sobie odpuszczę, czyli pozostaje CPU i GPU. Priorytet to wydajność.

 

Aktualnie wygląda to tak: http://i40.tinypic.com/10xelvp.jpg

 

 

Przeczytałem już dużo tematów i zacząłem szukać części na własną rękę, ale zdanie profesjonalistów się na pewno przyda.

 

Zakupiłem już pompkę CR2 i Swiftech Micro-Res. Części będę szukał raczej używanych.

 

Moja propozycja reszty części:

Chłodnica - Black Water Advanced 123 rev.3 (o ile znajdę w dobrej cenie) + 3x Fander FX120, które już mam

Blok CPU - zależy ile będę miał kasy, myślałem nad D-Tek v1 / Swiftech APOGEE GT

Blok GPU - Swiftech MCW60

Węże - zastanawiam się nad 8/10 i 10/13, co będzie lepsze? I jaki producent? (tylko, żeby nie wyszło po 35zł za mb :rolleyes:

Złączki - część osób piszę, że lepsze są SM, inni że NK. Co będzie lepsze dla początkującego? Po dwie na każdy element?

Płyn - pewnie Feser ;]

 

 

Wiem, że CR2 do najwydajniejszych nie należy, ale myślę, że na początek starczy. Jeśli WC będzie spełniać moje oczekiwania to prawdopodobnie w wakacje wymienię pompkę na Lainga (stąd chłodnica 123) i dołożę na NB MCW30.

 

 

Kolejne pytanie dotyczy umiejscowienia chłodnicy. Mam budę stosunkowo małą - A300 i raczej nie zmieści się 123 wewnątrz budy, chociaż widziałem temat, że jakiś user wstawił, ale fotki były na fotosiku i wygasły... Tak, więc wydajniej będzie umieścić chłodnicę na topie budy czy z tyłu na kołkach dystansowych?

 

 

Czekam na porady i wskazówki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica - dobry wybór ;)

CPU - bez zastrzeżeń

GPU - to samo

Wąż - Feser Tube 10/13 Clear 1m - 12zł

Złączki do tego wystarczą tzw. no-name, koniecznie skręcane dla poczatkującego 10/13

Płyn - Feser One UV 44zł to najlepsza propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompa dziewczyny wrzucilem swiftechowy zestaw, Apogee GT, MCW60, MCW30, MCRES (przejsciowo byly tu jeszcze 2 bloczki na RAM i Ramcool)

Ciagnol to spokojnie CR2, przy chlodnicach 2x120 + 1x120 (GT i MCW60 nie naleza do flowkillerow, MCW30 praktycznie nie stawia oporow...)

Ostatecznie zmienilem pompke na DDC, po czym zrezygnowalem z niej ze wzgledu na glosnosc i zainwestowalem w D5 :)

 

Krotko mowiac kupujac bloki swiftecha nieco uzywane zwroc uwage na gwinty, lubia sie sypnac w MCW60 na przyklad te montazowe, podobnie w GTX, zwroc tez uwage z jakimi kroccami byly uzywane, u mnie GT po kijowych zlaczkach SM8/11.2 ma delikatnie zjechane gwinty.

Do tych blokow zlaczki no name sobie odpusc i kup Swiftechy NK12 Hi flow, nie sa takie drogie i pasuja idealnie, no-name jeszcze ujda ale koniecznie z O-ringami ze Swiftechowych plastikow, w komplecie powinienes miec 3 pary zlaczek plastikowych, na nich tez da rade uklad poskladac :) (u mnie zaobserwowalem ze przy zbyt mocnym dokreceniu z czasem potrafia minimalnie sie odksztalcic)

 

Zlaczek katowych nie uzywaj wcale i unikaj jak tylko sie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC zakładam, żeby zmniejszyć temperatury i oczywiście wyżej podkręcić cpu/gpu. Na AC temperatury były dobre dla grafiki (max 50* po vmodzie), cpu się trochę grzał na 3,6ghz a o nb już nie wspomnę. Poza tym wc to coś nowego dla mnie, a ja lubie mieć nowe (i fajne) zabawki w kompie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...