Skocz do zawartości
Kwazor

Problem z portalem.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze parę miesięcy temu do serwera miałem podpięty 17" CRT 1024x768, a jako drugiego ekranu w codziennej konfiguracji używałem 17" LCD 1280x1024 :).

Mobilnie? 1366x768, 720x1280 i 800x480.

Ciekawe, jaki odsetek stanowią VMki...

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z uruchomieniem portalu w wersji mobilnej można, by liczyć na przywrócenie sposobu przechodzenia z portalu na forum sprzed bliżej nieokreślonej przeszłości. Chodzi mi by nie trzeba było rozwijać menu "Forum" i wybierać "Strona główna" tylko kliknąć od razu na przycisk lub ew wybrać z rozwijanej listy poszczególny dział. Z tego co pamiętam zmiana była podyktowana problemami na sprzęcie mobilnym. Wiem, że takie gówienko,ale przestałem przez to wchodzić na forum przez portal. :-D

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zgodnie z projektem przejście do forum jest po naciśnięciu forum i wejście na stronę główną lub wybór odpowiedniego działu na forum. Patrząc po statystykach to większość użytkowników wybiera odpowiedni dział niż stronę główną forum. Zmiana z klawisza na rozwijane menu było podyktowane wersjami mobilnymi ale po krótkiej dyskusji w redakcji nie padło konkretne stwierdzenie, że warto przywrócić przycisk Forum bezpośrednio z górnej belki. Możemy poddać ten temat pod dyskusję na portlu za pomocą ankiety jeśli uważasz to za bardzo duży kłopot.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... takie pytania w taki dzień :P

 

Wybrane wartości przybliżone:

1920x1080 - 20%
1366x768 - 14.75%
1280x1024 - 9.5%
1024x768 - 4%
 
Szału nie ma. Przynajmniej 4% nadal siedzi w epoce kamienia łupanego i CRT 15 cali. :/
Chyba, że to tablety 8 cali z włączoną w przeglądarce opcją "Tryb komputerowy" ;]

 

Też chętnie bym się dowiedział - szczególnie w przypadku 1024x768...

Patrzę...

Mobilki z 768x1024 (tak zapisuje GA) stanowią 1%.

Jednak to chyba nie jest liczone do statsów głównych dla 1024x768.

 

Mam matrycę 12 calową w laptopie o takiej właśnie rozdzielczości 1024x768. 

 

Z racji tego, że takie proporcje lepiej się sprawdzają dla stron internetowych niż powiedzmy 16:9 czy 16:10 to chętniej korzystam z Thinkpada X61s niż T420 ;) Z kolei panoramy są optymalnie do przeglądania forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że na stronie serwisu jest problem z otwieraniem tematów. Wszystko zaczyna się od tego, że na stronie portalu nie mogę się zalogować ponieważ dostaję po oczach pustą stroną. Jeśli chce być zalogowany na portalu muszę najpierw wejść na forum a dopiero później na portal. Pusta strona też mnie witała ostatnio i to dość często jak wybierałem nowy sprzęt. Sprawdzane z dwóch różnych PC o innych łączach + smartphone z pakietem, na każdym urządzeniu zamiast podstron atakowały mnie puste strony. Nie było w tym żadnej reguły, niektóre tematy się normalnie otwierały a niektóre nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na takie przypadki znów, to zapisz dokładny czas.Obstawiam, że jest to kwestia trwających prac przy stronie i biała strona pojawia się, gdy w danym momencie zapisywany jest jeden z głównych plików systemu. Zapisany czas pomoże mi potwierdzić ten fakt.

 

Wracając do samego problemu, to po wciśnięciu F5 strona powinna ładować się normalnie. Chociaż zdarza się (chyba tylko pod Chrome), ze kolejne F5 nic nie daje i dalej jest biała strona. Niestety na to już nic nie poradzę, że Chrome nie raczy ponownie załadować strony, lecz serwuje to co ma w pamięci podręcznej. Rozwiązaniem jest (być może - nie używam, więc nie testowałem) wciśnięcie Ctrl+R lub Ctrl+F5. Ewentualnie wyczyszczenie pamięci podręcznej. Ostatecznie zmiana przeglądarki.

 

Najlepiej nie przejmować się i wcisnąć F5 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_@_/"

 

Czy słupek na wykresie od testowanego modelu ( np. jak w teście mobasa Gigabyte Z97 ) mógłby być w jakimś bardziej odróżniającym się kolorze? Ta subtelna obwódka nie rzuca się w oczy prawie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest coś nie tak.

Chciałem wgrać dla testów nowy obrazek, ale nie działa.

 

 

Jest tylko ten, który chciałem pierwotnie (został wgrany przez admina)

 

EDIT: Jednak działa tylko musiałem chwilę zaczekać. :)

Edytowane przez QuaiL2048

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Jak ja znajdę błąd na jakiejś stronie, to w pierwszej kolejności szukam jakiegoś kontaktu lub formularza w stopce. Jak nie ma, to wchodzę w zakładkę kontakt.

Myślałem, że po tylu latach w Internecie, każdy sobie wyrobił taki odruch... ;]

 

Maćku, poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...