Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Anime

Rozpoczęty przez phranzee, kwi 30 2003 16:23

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7146 odpowiedzi w tym temacie

phranzee
  • phranzee
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2307 postów

witam,
wiem ze o anime byly topiki dobre kilka miesiecy temu, czas odgrzac temat :D

imho anime bije na glowe wszystkie filmy z tv, a czesto nawet kinowe. nie bede wspominal o szczegolowosci, dopieszczeniu kazdego drobiazgu. niektore sceny widzialem tylko w anime, jezeli chodzi o brutalnosc, perwersje i zagmatwanie akcji (to w szegolnosci) to nie maja sobie rownych :D aha, nie napisalem ze nie trawie poke i dbz :P, no ogolnie wszelkiego anime co leci/alo w tv.

przykladowo neon genesis evangelion. na pierwszy rzut oka taka glupia akcja, skacza roboty i rozwalaja przy okazji miasto. ale jak sie przyjzec to da rade dostrzec cos wiecej, psychike bohaterow, stosunki shinji'ego z ojcem, na upartego po tym anime mozna zmienic podejscie do ludzkosci :P

serial experiments lain, heh, do dzis nie rozumiem tego anime, przyznam ze mocno skomplikowane, ale ch0l3rn13 (cenzurka :wink:) wciagajace. nie bede streszczal, bo nie o to chodzi, ale naprawde warte obejzenia.

mozna by wymieniac wiele swietnych tytulow, takich jak: spirited away, akira, gits, nerv, mononoke, duuzo tego. :) nigdy chyba nie zapomne dwoch kaset vhs, na ktorych dostalem ghost in the shell oraz akire. obydwa filmy skumalem :wink: za n-tym razem, oczywiscie jezeli chodzi o glebie :) dobra, koniec o anime, bo to temat amazonka :D teraz nawet nie mam czasu obejzec wszystkiego co sie sciaga :( a duuzo tego 8)

jeszcze jedno - jaki jest wasz stosunek do 'normalnych' animowanych ? pomijam czesc (wszystkie ?) z cartoona (sorry dex :D). wiekszosc dzisiejszych pelnometrazowych disney'ow :wink: jest w tym slaba, ze niesie ze soba przeslanie albo baardzo widoczny moral. obydwa sa na sile wciskane w widza :wink: i do tego kilkukrotnie, jakby nie zauwazyl go poprzednio :? ale czasami udaje sie znalezc jakis ciekawy film... hmm co by tu wymienic... np lilo & stitch :D pozdrawiam sfuj avatar :P zbieg okolicznosci. film chyba :) przeznaczony dla dzieci, ale humor momentami niezly. albo np mulan, ciekawa komedia, szczegolnie z polskim dubbingiem (stuhr) :). moze to glupie, ale nawet herkules z dubbingiem mi sie podoba (nie bijcie :D). moze to juz nie disney'e, ale widzieliscie shreka, ice age, monsters inc, final fantasy ? aaaa :) propos ff - graliscie w ktorakolwiek czesc ? imho ff7 rox :)

no, jeszcze oddzielny temat manga, ktora w porowaniu do reszty komiksow jest nie do porownania, no, moze kilka na poziomie sie znajdzie :P widzieliscie kogokolwiek, gdziekolwiek czytajacego komiks, w miejscu publicznym, a do tego doroslego ? nie ? ja tez nie :P a jak czytam lub ogladam programy o japonii to tam to jest spawa na porzadku dziennym :)

dobra, bede juz konczyl, dam odpoczac klawiaturze :wink:
nie myslcie ze mi odbilo :D na maturze ustnej z polskiego wybralem "komiks - produkt kultury masowej, czy dzielo sztuki, slowa i obrazu" 8)

co do podejscia rodakow do anime to chyba jest to spowodowane nieznajomoscia tematu :? widzieli tylko poke i chyba nie da sie juz tego naprawic.

pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi dot. anime :)

ps. ktos uczy sie japonskiego ?
  • 0
Yes, pirating Windows is wrong and illegal,Well its certainly illegal - wrong is debatable.
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 16:23

Songoku
  • Songoku
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1182 postów

eee .I tak najlepszy jest Dragon Ball i nic nie jest lepszego ja to tylko ogladam(nie smiec sie :D) inne uwarzam ze glupie i bezsensowne.No to tyle jeszcze nie powstalo nic lepszego od db .I widzialem nawet ludzi co maja po 30 lat i ogladaja to .A te inne gupie bajki to se mozecie wsadzic(optucz tych z disneja) .Ale to bylo dawno juz jak to ogladalem .A tak apropo po co ten topic przeca na forum sa juz "stare konie" co wogule tv nieogladaja(np ja :D).Ja nie wiem wogule po co to pisze .Kiedys to moze ale teraz to juz sie wyroslo :D
  • 0
Athlon II X3 2900@3900MHz, Chłodzenie Wodne; Gigabyte 770-ud3p; DDR3 Godram 1333%1600 8-8-8-24; Geforce 9800GT 740/1700/2060; Samsung F1 500GB;
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 18:06

BLANTMEN
  • BLANTMEN
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 4579 postów

Dla mnie również DB ROXX !!!!!!
  • 0
FIAT Linea T-Jet 1.4 @ 120KM <3
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 19:35

MF
  • MF
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 378 postów

Jak dla mnie rządzą dwa tytuły, Ghost in the shell i AKIRA. Szczególnie ten pierwszy jest najlepszym anime, jaki widziałem i nic jeszcze nie przebiło tego klimatu.
  • 1
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 19:53

RAZOR
  • RAZOR
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 835 postów

Telewizji to ja już od 3 lat nie oglądam, ale jak już się zdaży to - DRAGON BALL rulllz.... !!!!
  • 0
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 19:53

MicJes
  • MicJes
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1700 postów

Ja telefisora nie widzialem juz ze 3-4tygodnie. Wogole nie ogladam, co by nie bylo. Wiec i anime dla mnie suxx.
  • 0
| KIUHB 1466 1.6V @ 2.3GHz 1.85V WC | Abit NF7 rev2.0 | Albatron GF4 TI4200 @ 317/621 WC | 512DDR 333MHz | SpinPoint S1614N | CD-RW Samsung 12/8/32 | SB Live! 5.1 Digital @ Audigy | Sirtec 420W DF PFC| Nukleon + GPU2 + Kadet +MJ1000
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 19:55

Krutki
  • Krutki
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 28 postów

Jak dla mnie najlepszy jest DB,każdy odcinek widziałem ze 4 razy. Ostatnio też oglądam Gundam Wing na Hyper a oprócz tego oglądam prawie każdą anime jaką mam możliwość.
  • 0
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 20:23

olkoo
  • olkoo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 301 postów

mononoke
spirited away
nausicaa

mniammmmm....
  • 0
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 21:30

GenghisKhan

Ja telefisora nie widzialem juz ze 3-4tygodnie. Wogole nie ogladam, co by nie bylo. Wiec i anime dla mnie suxx.

co racja to racja :P
  • 0

www.lukaszsulka.com

MSI X99A SLI PRO, i7 5820k, 32GB RAM 3200MHz, MSI GTX 1080, SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB + WC

• Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 21:44

Wojt
  • Wojt
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 415 postów

mononoke
spirited away
nausicaa

mniammmmm....

Otóż to, Studio Ghibli rządzi. B.dobre serie TV i OAV:
- Kenshin OAV
- Inu Yasha
- Crest of the Stars/Battle flag of the stars
- Rahxephon
- Berserk, Hellsing, GITS TV itd itp.

A w Polsce męczą ludzi Dragon Ballem :?
  • 0
  • Do góry
  • Napisano 30 kwiecień 2003 - 23:39

daro1
  • daro1
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 116 postów

A mje się podoba ta męczarnia. :mrgreen: :lol:
  • 0

Marcin_gps

DB RUlez!
Wszystkie 3 serie po kilka razy ogladalem - wypas!!!
  • 0

LPC
  • LPC
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 5032 postów

no przecie songo rulez vegeta(nie mylic z psyprawką:)sucks a o tym zberezniku debilnym żolwiu to nie wspomne DB rulezz BTW juz chyba z 5 raz powtarzaja :)

GITS no po prostu zaje..iste
akira do tej pory nie kumam(zakrecone jak tamp.. w ..pie)
co tu duzo mowic temat morze

P.S własnie se sciagam cała serie Hellsinga (bagatela siakies13epizodow)
podobno fajny jest..
  • 0
zbieramy na piwo 73114020040000300234210011

FumFel_20

co racja to racja :P

Taaa :)
  • 0
hmmmm wróciłem....(?)

Ituriel
  • Ituriel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 935 postów

eee .I tak najlepszy jest Dragon Ball i nic nie jest lepszego ja to tylko ogladam(nie smiec sie :D) inne uwarzam ze glupie i bezsensowne.No to tyle jeszcze nie powstalo nic lepszego od db .I widzialem nawet ludzi co maja po 30 lat i ogladaja to .A te inne gupie bajki to se mozecie wsadzic(optucz tych z disneja) .Ale to bylo dawno juz jak to ogladalem .A tak apropo po co ten topic przeca na forum sa juz "stare konie" co wogule tv nieogladaja(np ja :D).Ja nie wiem wogule po co to pisze .Kiedys to moze ale teraz to juz sie wyroslo :D

A WIESZ CO ? Twoje argumenty na temat ANIME mozna wsadzic w [gluteus maximus] :x NIE mowie , za DBZ jest złe. Zupelnie jak NAJLEPSZYM zestawem WATERCOOLING nazwac CPC :roll: . DBZ dla wielu otaku bylo wprowadzeniem do anime. DBZ to tylko namiastka .. zajzyj dalej ... daj reszcie szanse :twisted: zobaczysz .. co tracisz .
A ja moglbym DBZ nazwac "drag on ball Z".... kreska do [gluteus maximus] , watki pzrewijajace sie niczym w TELENOWELI , przewidywalne ... proste , dziecinne ? ... ALE FAKT MIODNE ! ( ki fighting) .... trafiajace w psyche ( co by Freud Powiedzial ?)
w sumie otaku ze mnie niczym z koziej rzyci łucznik .. ale ..
proponuje podjac kolejny krok - chocby sciagnac kinowe Ghost in The Shell ... a najlepiej wygooglac jakies dobre fight anime.
no offence ..
  • 0

Ituriel
  • Ituriel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 935 postów

Zadne anime nie przebilo GITSa , jesli chodzi o grafe.
Na Kazzie lezy sobie fan video "KoRn - Dead Bodies Everywhere" (Faces of death) ... brr ..
phranzee -"jezeli chodzi o brutalnosc, perwersje"
.. to to trafia w sedno.
  • 0

Ituriel
  • Ituriel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 935 postów

A mje się podoba ta męczarnia. :mrgreen: :lol:

Polszka zawsze byla rynkiem 3ciej swiezosci ....
100 lat za afro-amerykanami :roll:
  • 0

Songoku
  • Songoku
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1182 postów

Ituriel ale za przeproszeniem co ty pier.....Jakie argumenty .ja nie chcailem nikogo przekonywac do ogladania db.Porpostu to jest moje zdanie o innych anime .DB bylo wstepem i przykladem dla innych .A jak inne mogly tylko od nigo zgapiac i cos im to slabo wychodzilo.Poprostu jak zobaczylem inne anime to juz mi sie odechcialo wypowiadac na ten temat.A db(z,gt) poprostu kochalem.
  • 0
Athlon II X3 2900@3900MHz, Chłodzenie Wodne; Gigabyte 770-ud3p; DDR3 Godram 1333%1600 8-8-8-24; Geforce 9800GT 740/1700/2060; Samsung F1 500GB;

phranzee
  • phranzee
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2307 postów

Ituriel dobrze mowisz :!:

wiekszosc, a moze wszyscy co ubostwiaja dbz to chyba tylko to widziala, no moze tez pokemon, bo lecial w tv, ale sie nie przyznaja :P. luudzie, sciagnijcie sobie akire, ghosta, kilka z ghibli, nerv to pogadamy 8) aha, no i pierw to wszystko trzeba zrozumiec :D dbz to dla mnie slaaaba napiastka anime. fakt bija sie, nawet niezle i bija sie. aha, jeszcze jedno co zauwazylem w dbz - bija sie :D ile to juz razy wskrzesali glownego bohatera ? :P nawet w najprostrzym anime jest cos nad czym mozna pomyslec, bohaterowie maja zagmatwana psychike, a tu ... no, wiecie :wink:

LPC - milego sciagania :) jak juz zwolnisz lacze to polecam nerv, 26x~300mb :D jezeli chcesz w dobrej jakosci. hellsing... ten tego, mam, ale nie mialem czasu zobaczyc :(

olkoo, Wojt - ghibli dla mnie jest chyba najlepszym studiem :D ostatnio dodalem do listy wszystkie ich pozycje, wiekszosc juz jest :D

reszta :P - tiaaa, dbz rulez, hyhy. jw, sciagnijcie cos lepszego :P

ludzie bez tv - tez ostatnio rzadko patrze na tv, nawet jak jest wlaczony :wink:

pozdrawiam
  • 0
Yes, pirating Windows is wrong and illegal,Well its certainly illegal - wrong is debatable.

Marek
  • Marek
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 39 postów

Moze masz moze nie jak nie masz to mam 2 filmy pelnometrazowe z db
  • 0

LPC
  • LPC
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 5032 postów

.

fakt grafa loox ale zeby tak od razu naj,, ......... są lepsze
  • 0
zbieramy na piwo 73114020040000300234210011

phranzee
  • phranzee
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2307 postów

.

fakt grafa loox ale zeby tak od razu naj,, ......... są lepsze

hehe, akira, gits i mononoke, z czego druga i trzecia lekko wspierana przez komputer. zaden film nie dorowna akirze plynnoscia animacji :P mimika powala, to nie to co w innych filmach - twarz nieruchoma i trzy klatki na usta. tam w kazdej klatce praktycznie cala postac jest od nowa rysowana. gits tez jest niczego sobie jezeli chodzi o plynnosc.

aha, jak sie podoba muza z akiry - battle againts clown ? :D
(moment pierwszego poscigu, kaneda wlacza te muze na automacie w barze)
  • 0

Liquid
  • Liquid
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 735 postów

Księżniczka Mononoke, Fatal Fury The movie, Akira, Neon genesis Evangelion to dobre filmy które warto zobaczyć. Polecam też Read or Die i Hellsing :wink:
  • 0

i7 3770K@4,2GHz, Noctua-NH14S, ASRock Extreme 4, 2x4GB Corsair 1600, Gigabyte GTX 670, SSD Samsung 830 128Gb, HD103SJ 1TB, Pioneer DVR-215D, SB X-Fi Gamer + Creative Auvrana Live, LG E2370V, CM Storm Quick>fire TK, Razer Deathadder, Seasonic X-660W, Xbox360, PS3, PS4

best-boy
  • best-boy
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1903 postów

Mnie nigdy nie fascynowaly bajki z serii mangi i tym podobnych.
Co wiecej nie moge na to patrzec 8O
Z bajek to tylko od DISNEY-a cos sie czasami ogladnie (mam ponad 18 latek :P )
  • 0
x86 Family, IBM PC

Marek
  • Marek
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 39 postów

Co wiecej nie moge na to patrzec  8O 
Z bajek to tylko od DISNEY-a cos sie czasami ogladnie (mam ponad 18 latek  :P )

1)Manga to sa komisky a nie bajki
2)dragon ball itd to anime a nie bajki
  • 0

phranzee
  • phranzee
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2307 postów

1)Manga to sa komisky a nie bajki
2)dragon ball itd to anime a nie bajki

respect :twisted:

best-boy a mozesz wymienic jakie anime/mange widziales/czytales ?
  • 0

Ituriel
  • Ituriel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 935 postów

Co wiecej nie moge na to patrzec  8O 
Z bajek to tylko od DISNEY-a cos sie czasami ogladnie (mam ponad 18 latek  :P )

JA tez mam ponad 18 latek .. ;-]
Wiesz jaki jest najwiekszy problem ludzkosci ? Niewiedza i DEBILIZM ..
Jest to powod wiekszosci konfliktow i wojen. A TY WLASNIE NIC NIE WIESZ O ANIME. Mimo to odwazyles sie [gluteus maximus]. .Ktoś ci powie ,ze nie lubi metali bo to - długowlose [gluteus maximus] smierdziele itp (no offence ) sk8 za to ze sluchaja [[gluteus maximus]] i pala blunty .. itp ...
Mozesz poczuwac sie do przynaleznosci do jednej z tych grup ; i takie puste wnioski moga cie zaboleć.
O anime wypowiadasz sie jak moja ŚP babcia (ktora fakt faktem widziala fragment odcinka DBZ) :P.
TO JEST FORUM A NIE DEBILNY CZAT ; JESLI CHCESZ KRYTYKOWAC TO ŁASKAWIE PODAJ ODPOWIEDNIE ARGUMENTY KTORE POWALA FILOZOFIE TWOICH PRZECIWNIKOW.
A jak nie to tylko sie osmieszysz ..
no offence
  • 0

tek
  • tek
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 454 postów

wale dragonballe ;)
jak juz ktos mowil obejrzyjcie sobie cos ambitniejszego niz ratowanie planety przed złowrogim bubu :o
  • 0

Liquid
  • Liquid
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 735 postów

best-boy ja mam 24 latka a anime oglądam :roll: My tutaj gadamy o poważnych pozycjach :wink: a nie o jakichś gdzie ganiają pluszowe chomiki a dzieci płaczą przed ekranem. :D Zobacz najpierw a potem krytykuj.
  • 0

i7 3770K@4,2GHz, Noctua-NH14S, ASRock Extreme 4, 2x4GB Corsair 1600, Gigabyte GTX 670, SSD Samsung 830 128Gb, HD103SJ 1TB, Pioneer DVR-215D, SB X-Fi Gamer + Creative Auvrana Live, LG E2370V, CM Storm Quick>fire TK, Razer Deathadder, Seasonic X-660W, Xbox360, PS3, PS4

phranzee
  • phranzee
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2307 postów

best-boy ja mam 24 latka a anime oglądam  :roll: My tutaj gadamy o poważnych pozycjach  :wink: a nie o jakichś gdzie ganiają pluszowe chomiki a dzieci płaczą przed ekranem.  :D Zobacz najpierw a potem krytykuj.

me @ 20 :) reszta jw :P
  • 0