Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nowy bios to poprawi. A jak procek się kręci na tej mobo? Bo tak się skałda że też ją posiadam i planuję zakup tego CPU lub modelu 240.

Nie kręciłem ale zaraz podkrece i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W esc.pl :

X2 245 2.9G 265pln

X2 250 3.0G 330pln

 

Ponawiam pytanie :

Jak wyglada sprawa wydajnosi w stosunku do starego WINDSORA ?

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3572&p=1

 

To może Ci rozjaśnić.

 

Jednak nie duża różnica w cenie, a spora w wydajności przemawiają za Phenomem II 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie duża różnica w cenie, a spora w wydajności przemawiają za Phenomem II 550.

Względem X2 245 różnica w cenie jest według mnie dosyć duża. A w wydajności różnice nie zawsze są duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał ten procesor to zrobię test porównawczy z Brisbane G2. Zobaczymy ile daje K10 bez L3 względem starego K8.

Brisek a Windsor to kompletnie rózne procki ale zrób test porównawczy.. ( takt w takt )

 

Sopel dzięki za linka....róznica w wydajnosci jest... jeli chodzi o te same parametry to 200Mhz mniej a kilka % wieksza wydajnosc...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to chłodzisz?

Alpine 64 GT

 

 

Oto wynik podkręcania Athlon X2 250

 

Podkręcanie zaczołem poprzez EZ Overcloking która ta funkcja jest w Biosie.Doszedłem do 25%-3750MHz na napieciu 1,36V.Przy 30%niebieski ekran.Cofnołem ustawienia do 25% i podwyższyłem ręcznie CPU Freguency do 251,252 przy napięciu 1,36V i uzyskałem 3765 MHz i 3780MHz.Przy 253 CPU Freg. i napieciu 1,36V niebieski ekran.Oto dalsze wyniki:

 

CPU / CPU Freg / MHz / NB /Dram Vol

 

1,40 / 253 / 3795 /Auto / Auto

 

1,41 / 254 / 3809 / Auto / Auto

 

1,41 / 255 / 3825 / 1,30 / Auto

 

1,42 / 256 / 3840 / 1,3125 / Auto

 

1,43 / 257 / 3855 /1,3250 / 2,2

 

 

Dalsze podwyższanie CPU lub CPU Freg kończyło sie restartami i na tym zakończyłem testowanie proca i mobo.Oto końcowe ustawienia :

 

CPU Freguency 257

CPU Multipler x15

CPU Voltage 1,43

NB Multipler x8

Dram Volt 2,2

 

Wszystkie inne ustawienia na Auto lub jak producent ustawił.A oto scren z CPU-Z z największej częstotliwości.

post-159756-1247088533_thumb.jpg

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3572&p=1

 

To może Ci rozjaśnić.

 

Jednak nie duża różnica w cenie, a spora w wydajności przemawiają za Phenomem II 550.

550 jest 120zł droższy a to jest o połowę licząc zakup 245. Połowa to jakby nie można powiedzieć, że nie jest dużo. To jest dużo. Dlatego teraz nie polecał bym 550 tki. Tym bardziej, że za kolejne 40zł można już nabyć II x3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu sie z danymi na temat procesorów Athlon II X2 245 i 250 zauważyłem,że procesor Athlon II X2 245 ma bus speed 3600MT/s a Athlon II X2 250 ma bus speed 4000MT/s.Ciekawi mnie jakie to będzie mieć znaczenie przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem lepszy - 3915 ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

kupon - stabilne chociaż masz te 3,9ghz? U mnie stabilności starcza jedynie do policzenia 1MB spi. ORTHOS wywala błędy. W pełni stabilnie idzie na 3,8ghz na v-core 1.5 (o ile dobrze pamiętam?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem lepszy - 3915 ;)

 

http://img197.imageshack.us/img197/6985/spi3915.jpg

 

kupon - stabilne chociaż masz te 3,9ghz? U mnie stabilności starcza jedynie do policzenia 1MB spi. ORTHOS wywala błędy. W pełni stabilnie idzie na 3,8ghz na v-core 1.5 (o ile dobrze pamiętam?)

Po kilkudziesięciu minutach system się zapadł.Wiąże to z chłodzeniem.

 

 

//Nie cytujemy obrazków!

//Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777

Gołym okiem nie widać ;) Ale za to jest zdecydowanie chłodniej. Na co dzień ustawiłem go na 3,48GHz, bo tyle robi na standard V-core.

 

mój sprzęt:

Asrock A770de

2 x 1GB RAM kingston hyperx 800 cl4

Radeon HD2600XT DDR4

HDD 250GB SG 7200.10 sata

... i to chyba wszystko co istotne?

 

Na ile Tobie się kręci ten 7750? Z tego co zauważyłem, to na tych samych taktach kuma robi te same wyniki co Athlon II.

 

edit.

Przy Twojej grafice pewnie byłoby widać różnicę?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne Super PI na tych procach. Jak zegar w zegar wypadają (w SPI) X2 7xxx z L3?

To z jakim procem porównałeś?

 

 

Kuma vs. Regor? Identycznie - L3 tutaj szału nie robi :)

Phenom II już nieco lepiej ale i tak daleko w tyle za intelem.

Jaki czas w SPI byłby dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To z jakim procem porównałeś?

Z moim. Na 3.5 GHz mam poniżej 16 sekund. Wiadomo że ten program to obecnie do niczego się nie nadaje, ale mimo wszystko AMD strasznie w nim wypadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być naprawdę mądrym żeby procek dobierać patrząc na to jak liczy PI.-Nie mówię że ktoś z was tak robi.

 

Liczą tragicznie fakt. Mi wystarczy jak policzy w okolicy 19s.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już dostępne Athlony II 240 i Phenomy II 545. Różnica w cenie to ~120 zł i moje pytanie brzmi którego bardziej opłaca się brać? Athlon nie ma z tego co widzę L3, ale ma większą ilość L2. Czy L3 ma duże znaczenie w wydajności np gier? Chcę się w końcu przesiąść na dwa rdzenie, ale nie chcę wydawać zbyt dużo pieniędzy. Do tego będzie na 99% Radeon HD4650/4670, więc który procek byłby bardziej optymalnym wyborem?

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

w gdyni w gralu są 240-ki ale chyba troszke drogo 238zł.

jak chcesz poleciec po kosztach to kup Athlona II 245-ke i OC na 3,6-3,8GHz

a grafa radek 4850 na ddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...