Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ceny Athlona, to już mniejsza z tym, to tylko 11 zł i 100 MHz różnicy. Chodziło mi o różnicę w wydajności Athlona II vs Phenom II (dwurdzeniowy) - czy warto płacić stówę więcej? A mocniejsza karta nie wchodzi w grę, bo te z serii 48xx pożerają prąd rzędu ~100W. A ma to być w miarę oszczędny sprzęt, bo gram bardzo rzadko, głównie komputera używam do internetu i muzyki. Oba procki mają dwa jaja, podobne taktowanie, ale Phenom posiada jeszcze dodatkową pamięć L3 6MB, tylko czy wykorzystam ją? Odczuję różnicę w typowo domowych zastosowaniach? Jeśli Phenom jest wydajniejszy dajmy na to o 10% to nie warto dopłacać 100 zł, ale jeśli jest to różnica np 20-30% to wybór jest prosty. Tylko nie wiem gdzie szukać porównania obu procków. Ktoś tu kiedyś dał linka to fajnej stronki, na której można było porównać wydajności różnych cpu, ale niestety nie zapisałem adresu.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już dostępne Athlony II 240 i Phenomy II 545. Różnica w cenie to ~120 zł i moje pytanie brzmi którego bardziej opłaca się brać? Athlon nie ma z tego co widzę L3, ale ma większą ilość L2. Czy L3 ma duże znaczenie w wydajności np gier? Chcę się w końcu przesiąść na dwa rdzenie, ale nie chcę wydawać zbyt dużo pieniędzy. Do tego będzie na 99% Radeon HD4650/4670, więc który procek byłby bardziej optymalnym wyborem?

A na testy to nie łaska popatrzeć?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie warto brać Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Nie wiem o co chodzi ;)

zamowilem w x-komp AthlonaII 240 za... 138,99zł Ciekawe. cos czuje ze bedzie trzeba sie klocic o swoje ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

EDIT: po 15min :) dzwonili z x-kom juz. Procesora nie ma, bedzie za miesiac. Buhaha

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek wydajności do TDP ma 40 nm RADEON HD 4770 - wydajność po O/C wyższa niż HD 4850 po O/C.

No niestety cena trochę za wysoka ;) Na kartę chcę wydać 200-300 zł, czyli radek 4670 to max na co sobie mogę pozwolić. Pobór mocy też ma przyzwoity. Znalazłem trochę porównań Athlon 250 vs Phenom 550 i różnica w testach syntetycznych jest naprawdę rzędu kilku % (w grach ok.10%) na korzyść tego drugiego. A to trochę za mało żeby płacić 150% ceny Athlona, także nie mam już się nad czym zastanawiać. Teraz jedynie pozostaje wybór pamięci - nie wiem czy stawiać na ilość czy na szybkość. Kiedyś kupowało się do AMD pamięci, które pracowały synchronicznie z prockiem, ale domyślam się że to już jest bardzo nieaktualne.

 

@Shady: dzięki za link.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ;)

zamowilem w x-komp AthlonaII 240 za... 138,99zł Ciekawe. cos czuje ze bedzie trzeba sie klocic o swoje ;)

 

 

 

EDIT: po 15min :) dzwonili z x-kom juz. Procesora nie ma, bedzie za miesiac. Buhaha

Pewnie miało być 238. Raczej nie masz co liczyć, że go dostaniesz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Pewnie miało być 238. Raczej nie masz co liczyć, że go dostaniesz w tej cenie.

Anulowali :)

 

 

W proline 240-ka jest za 210zł i nawet Full dostepna.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe szybkie pytanko, komp jak w podpisie, taktowania jak na screenie, komp się bootuje, system chodzi stabilnie, można pograć w Crysis'a, NFS Undercover bez żadnych zacieć, ale orthos powoduje BS, puszczę jeszcze 3DMarka i sprawdzę czy się nie wysypie.

 

o co chodzi? podobno to nic dziwnego że na AMD często gęsto sie wywsypuje...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe szybkie pytanko, komp jak w podpisie, taktowania jak na screenie, komp się bootuje, system chodzi stabilnie, można pograć w Crysis'a, NFS Undercover bez żadnych zacieć, ale orthos powoduje BS, puszczę jeszcze 3DMarka i sprawdzę czy się nie wysypie.

 

o co chodzi? podobno to nic dziwnego że na AMD często gęsto sie wywsypuje...

Niestety na AMD też nie ma prawa się wysypywać i skoro orthos wysypuje, tzn. że niestabilny.

 

Pytanko: działa Ci CnQ po podniesieniu napięcia na tym asrocku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadziłem wiele testów, ustawień i okazuje się że max dla tego proca to 3720MHz, trochę się zawiodłem bo myślałem że można z niego więcej pocisnąć, jednak po wyżej tego taktowania po dłuższym czasie pracy/grania - zrzut pamięci/BS, ale z drugiej strony wzrost wydajności w grach czy enkodowaniu filmów jest dość zauważalny i z tego mogę się cieszyć.

 

co do CnQ to nie działa po podniesieniu V nawet na def nie działał... poczekamy na nowy bios o ile wyjdzie i sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe szybkie pytanko, komp jak w podpisie, taktowania jak na screenie, komp się bootuje, system chodzi stabilnie, można pograć w Crysis'a, NFS Undercover bez żadnych zacieć, ale orthos powoduje BS, puszczę jeszcze 3DMarka i sprawdzę czy się nie wysypie.

 

Masz bardzo duże napięcie jak na 3810MHz.Zobacz jakie ja miałem ustawienia przy takim taktowaniu procesora http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-....html&st=30

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde Twoje ustawienie powoduje restart systemu przy ładowaniu albo zaraz po załadowaniu,

 

to są najstabilniejsze ustawienia:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=635884

orthos chodzi bez problemu, nic sie nie wiesza.

 

może mamy inne rewizje procesorów? albo mi sie poprostu trafiła słabsza sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z pomoca kolegi andrew777 takie szybkie, jakby sie moglo wydawac standardowe oc na tym procesorze, czyli 3.5GHz.

Cpu fre 242

Cpu v 1.4

multi 14.5

nb v 1.250

nb multi 7

 

pamieci na 333 5.5.5.18(taktowania standardowe)

 

Wiecej na razie nie robie, bo nie mam chlodzenia, na boxie orthos godzina z minutami max 57stopni przy puszczonym na min (akasa) boxie. Dziwnie zaczeła sie grzac grafika podczas tego testu, az musialem puscic wiatraka, wtedy sie na procku zrobilo 54/55stopni. Teraz sie pobawie w obnizanie napiecia, jak bedzie czas i zobacze na jakim minimum pojdzie mi te 3.5.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=643428

 

Ogolnie to dziwnie sie zachowuje ta plyta, jest stabilna, ale napiecia mimo, ze sa na twardo to plywaja, tak samo da sie zauwazyc plywanie cpu freq. oczywiscie cnq itp powylaczane...zasilacz sie nie poci, pomierzyłem go (napiecia mierzyłem miernikiem)

 

to tyle na chwile obecna

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=643428

 

nb 1.1750

cpu 1.35

brak czasu na dalsze testy, narazie.

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to dziwnie sie zachowuje ta plyta, jest stabilna, ale napiecia mimo, ze sa na twardo to plywaja, tak samo da sie zauwazyc plywanie cpu freq. oczywiscie cnq itp powylaczane...zasilacz sie nie poci, pomierzyłem go (napiecia mierzyłem miernikiem)

Jak pływają w cpu-z to niemasz się czym martwić bo ta seria asrocków tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak sie zastanawiam czy u mnie winowajcą oc na poziomie 24% nie jest pamięć ram, jednak sam już nie wiem... dziś szukałem najniższego napięcia dla aktualnego taktowania, wyszło moim skromnym zdaniem ciut za dużo:

 

Dołączona grafika

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=643994

 

co mi się najbardziej nie podoba to fakt że oc tuner pokazuje max przy CPU Overclocking...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podniesieniu V CnQ jest automatycznie deaktywowana w ustaiwieniach biosu, ustawiania priorytetu tez nic nie daje bo na niższych napięciach bez obciążenia procesora system albo nie wstaje albo wywala bsod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt: Athlon II X2 245 i A780GXH/128M.

Póki co nie udało mi się zabootować Windy - zwiecha na ekranie uruchamiania. W trybie awaryjnym też nie wstaje. Sekret polega na kilkukrotnym ustawieniu niskiego ACC (All Cores: -6%, -8% i 10%) - za którymś razem uruchamia się jako ES. Całość działa do momentu, kiedy nie wyłączę kompa/nie zrestartuję przyciskiem na obudowie.

 

DSCN3299.JPG

 

DSCN3305.JPG

 

DSCN3308.JPG

 

DSCN3307.JPG

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dałem sobie spokój - nie mogłem wejść do Windows. Wg BIOS-u mnożnik proca zmienia się.

Może pobawię się jeszcze dziś, o ile będę miał czas.

BIOS to P1.21 (P1.20 z Instant Flash).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dałem sobie spokój - nie mogłem wejść do Windows. Wg BIOS-u mnożnik proca zmienia się.

Może pobawię się jeszcze dziś, o ile będę miał czas.

BIOS to P1.21 (P1.20 z Instant Flash).

Z tego co wiem, trzeba najpierw ustawić Memory Allocation na BSP ONLY i zapisać zmiany.

Po restarcie dopiero zmiana mnożnika. Próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem dzis, na doslownie 5 minut, X2 250. Valid 4088MHz@air. Na dniach wyladuje pod FC, wiec pojawia sie konkretne wyniki :)

jednak to AsRock nie daje rady więcej pocisnąć z tego proca, na 3,8, 3,9 jeszcze się system zbootuje i załaduje jednak po chwili zwis, powyżej 4 tylko ClearCMOS pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...