Skocz do zawartości
mekintosz

Nowy Mac Mini I Pare Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze przeprowadzam sie do ciotki (ide do szkoly w innym miescie) i moi rodzice maja teraz tez inne wydatki niz placenie rachunkow za prad ktory ciagnie moj potwor, wiec pora przesiasc sie stety-niestety na cos bardziej ekologicznego (i tak nie gram wiec spokojnie przezyje). Wybor padl na nowe mini (hehe), juz mialem liste co w nim pozmieniam, lecz niestety dowiedzialem sie ze nowe maki mini nie maja socketow (procki sa wlutowane), do tego model 2.26GHz jest w Polsce drogi i trudno dostepny. Wiec mam dwa pytania:

 

1) Kupic starsze, rozbudowac je o T9600 i 4GB RAM'u, wlozyc WD Scorpio Black i zyc z GMA950 (podkrecic je do 450MHz).

 

2) Czy nowe mini 2GHz z GF9400 i rozbudowac mu ram do 4GB, oraz wlozyc SSD (na magazyn w obydwu wypadkach mialbym obecnego Seagate'a 7200.11 podlaczoneog przez FW800 w nowym mini, lub FW400 w starszym).

 

I jesli wlozyc SSD to tutaj zaczynaja sie schody. Na systemowy nie potrzebuje wiecej niz 60GB, kwota jaka moge przeznaczyc to ok. 1k zł. VelociRaptor odpada z wiadomych wzgledow - upieklby mi kompa, sam by sie usmazyl bez radiatora, a poza tym jest za duzy i nijak nie idzie go wcisnac, no chyba ze pozbylbym sie napedu optycznego).

Tak na szybko upatrzylem sobie OCZ'a Vertex, ale moze znajdzie sie cos szybszego o tej pojemnosci w tej cenie ? Na SLC nie licze, ale moze cosik szybszego ? Nie jestem wogole w temacie SSD (narazie - po zakupie zapewne bede znal go na wylot :D).

 

Nowe mini zacheca mnie tez o tyle ze moge je podkrecac z poziomu windowsa, ma jakas tam grafike i pobawil bym sie w koncu SSD. Stare natomiast szybkim procesorem i... w zasadzie to wszystko hehe. Co brać :?: :D

 

A i pozostaje jeszcze kwestia jak najtanszej obudowy/adaptera FW800 i FW400 (zalezy ktorego maczka bym kupil).

Edytowane przez mekintosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notebook nie wchodzi w gre - komputera uzywam stacjonarnie, nie lubie powalonych notebookowych klawiatur bez bloku numerycznego i wogole uzywania takiej klawiatury na co dzien na biurku. Pomijam kwestie ze podgrzewanych tez nie lubie :D. Do tego uzywam dwoch monitorow - 22" i 19", wiec MBP odpada. (nie potrzeba mi 13" tuz przed oczami ktorych i tak nie bede uzywal. A i nie piszcie ze w takim razie jednymz powodow do odrzucenia starego mini jest jedno DVI - mam przejsciowke na dw amonitory kupiona jeszcze w czasach G4...

 

No i nie wiem czy zmiescilbym sie w cenie bo nowe mini + SSD i inne akcesoria wyjdzie troche ponad 3.5k.

 

SSD chce aby zmaksymalizowac wydajnosc skoro nie moge cepa - za 3 lata i tak pewnie go wymienie wiec zywotnosc to sprawa drugorzedna.

 

Poleci ktos jakad bude na dysk zewnetrzny :?:

Edytowane przez mekintosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...