Skocz do zawartości
Grimlock

Tomb Raider 2013 (Tomb Raider 9)

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

BTW. Tak mi się przypomniało, że jeśli chodzi o takie interaktywne filmy, to Fahrenheit postawił poprzeczkę nie do przeskoczenia. Tam też trzeba było klikać w odpowiednim momencie wszystko, ale nieliniowość oraz trudność tych zręcznościowych elementów dawała mega satysfakcję. Mogliby się trochę wzorować na nim chcąc robić już taką interaktywną klikankę.

 

Heavy Rain jeszcze to podciągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś dedykowane sterowniki do tej gry ?

Co prawda nie mam wypas sprzęta ale dziwne zwolnienia się zdarzają podczas gry (szczególnie w animacjach na silniku).

Potrafią dawać 30fps aby tą samą scenę za moment wyświetlić jako 5 klatkownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,jako że to mój pierwszy post na forum.

Mam drażniący problem z gamepadem.Mój pad to Saitek p480,używam x360ce i praktycznie wszystko jest w porządku oprócz jednej drażniącej sprawy,prawa gałka od czasu do czasu jakby rusza się sama,do tego jest bardzo czuła,nie muszę mówić jak denerwujące jest to w Tomb Raiderze kiedy kamera sama się powoli obraca lub ciężko jest wycelować gdy celownik jest cały czas ściagany w lewo lub prawo.Próbowałem już masy róznych rzeczy,przetrząsnąłem google i nic nie pomaga,ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibrowałeś tego pada ? Masz tylko tak w tej grze czy w innych.  Ogólnie pad nie jest jakiś górnych lotów i czytałem nawet niepochlebne opinie właśnie na temat analogów. Poszukaj jakiegoś innego emulatora lub z niego nie korzystaj. Chyba że gra nie widzi Twojego pada doymślnie.  Na allegro można dostać w dobrej cenie używki Padów. Sam mogę Ci zaoferować bezprzewodowy pad z X360 w rozsądnej cenie i w dobrym stanie. Trzeba tylko dokupić odbiornik pod USB..

 

http://www.eurokais.pl/xbox-360-wireless-receiver-nadajnik-odbiornik-pc-oem-p-19626.html

 

Koszt za sam pad niewiele więcej wyjdzie. Jakby co PM.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się upolować figurkę Lary (z targów E3 i to nie od byle kogo, ale nie będę zdradzał szczegółów) Dołączona grafika

 

Zdjęcia nie oddają w pełni detali i malowania. Figurka prezentuje się efektownie i jest wykonana z dbałością o szczegóły Dołączona grafika

 

post-1790-0-64442300-1386604452_thumb.jpgpost-1790-0-91093900-1386604464_thumb.jpgpost-1790-0-41144900-1386604472_thumb.jpgpost-1790-0-11036300-1386604493_thumb.jpgpost-1790-0-23687300-1386604484_thumb.jpgpost-1790-0-32101800-1388226722_thumb.jpgpost-1790-0-99039300-1388226733_thumb.jpg

 

Dlaczego Square Enix nie dołączało tej figurki do Edycji Kolekcjonerskiej?

 

Taka Lara wygląda moim zdaniem o wiele lepiej niż ta, którą wykonało Play Arts Kai (z ruchomymi stawami).

 

 

Z ciekawostek:

 

Square Enix w lutym 2014 wyda Tomb Raidera na XO i PS4 - Tomb Raider: Definitive Edition.

 

A także pojawiła się plotka o zarejestrowaniu nazwy "Tomb Raider - Reflections".

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna rzecz do kolekcji. Zwłaszcza dla takiego fana.

Ta cięciwa też z plastiku, czy jest to jakiś "sznurek" (na zdjęciach nie bardzo widać)?

Możesz dać foty obydwu figurek obok siebie (bo z postu wnioskuję, ze masz kolekcjonerkę)?

 

Btw. Tomb Raider: Reflections - to nie plotka. Potwierdzono z 3 tygodnie temu, że to nowa część.

 

Tak na marginesie pisząc, to posiadam póki co 2 figurki, ale nie z Tomb Raidera. Pierwsza to Alcatraz z "Crysis 2", a druga to Sam z "SC:Blacklist". Przypuszczam ze znajdzie się kilka osób tu na Forum, którzy kolekcjonują takie rzeczy? Może założymy temat w dziale Gier, gdzie będziemy umieszczać zdjęcia takich figurek i jakieś opisy?  

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższa figurka jest jak na razie jedyną jaką posiadam. Łuk posiada elastyczą cięciwę - coś a'la cienki sznurek z gumką Dołączona grafika

 

Może kiedyś skuszę się na figurkę Anniversary Dołączona grafika

 

post-1790-0-12667000-1386617131_thumb.jpg

 

Byłem o krok od zakupu Edycji Kolekcjonerskiej w pre-orderze, ale po obejrzeniu sporej ilości zdjęć i filmów figurki z ruchomymi stawami (na żywo) ostatecznie zrezygnowałem. Zastosowanie stawów, których łączenia były od razu rzucające się w oczy i "odstający" tyłek psuły efekt.

 

Owszem ma swój urok, tylko te dwa mankamenty o których wspomniałem:

 

post-1790-0-86649900-1386616032_thumb.jpgpost-1790-0-58885100-1386616053_thumb.jpgpost-1790-0-07467000-1386616158_thumb.jpgpost-1790-0-90208200-1386616280_thumb.jpg

 
 
PS. Założenie tematu prezentującego figurki jest jak najbardziej ok. Tym bardziej, że nie jedna jest naprawdę świetnie wykonana i cieszy oko, a osobom wahającym się pomoże w dokonaniu wyboru Dołączona grafika
 
Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój komputer umożliwi płynną rozgrywkę na średnich? Jaka jest różnica między zwykłym TR a

TR GOTY?

Z tego co mi wiadomo nie ma jeszcze oficjalnej specyfikacji od SE więc aktualnie jest to wróżenie z fusów.

Jeśli chodzi o różnice w wersjach to zwykły TR oferuję samą podstawkę bez żadnych DLC a wersja GOTY to inaczej: Wersja Finalna z wszystkimi dodatkami i poprawkami. :)

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój komputer umożliwi płynną rozgrywkę na średnich? Jaka jest różnica między zwykłym TR a

TR GOTY?

 

To zależy od rozdzielczości. Ja na moim można powiedzieć poczciwym wiekowym konfigu z Radkiem 6570 w 1280x1024 grałem swobodnie na ustawieniach "High" (ale bez TressFX). Tzn. po wymianie Phenoma X3 8450 na X3 720 (wyższy zegar 2,1 vs 2,8GHz) przy wielu postaciach na ekranie było płynnie ;) Z włączonym TressFX był pokaz slajdów.

 

Wersja GOTY na PC zawiera także wszystkie DLC. Ale nie jest to edycja "Definitive Edition / Edycja Ostateczna" z podrasowaną grafiką znaną z Xboxa One czy PS4:

 

https://store.eu.square-enix.com/emea_europe/games/pc-windows-download/Tomb-Raider-GAME-OF-THE-YEAR-EDITION.php

 

Tomb Raider Game of the Year Edition includes the base game and the following DLC packs:

  • Scavenger Scout
  • Scavenger Executioner
  • Scavenger Bandit
  • Fisherman
  • Silverballer
  • Agency SPS 12
  • HX AP-15
  • JAGD P22G
  • M590 12ga
  • STG 58 Elite
  • Hunter Skin
  • Aviatrix Skin
  • Guerilla Skin
  • Demolition Skin
  • Sure-shot Skin
  • Mountaineer Skin
  • Shanty Town
  • Caves and Cliffs Multiplayer Map Pack
  • 1939 Multiplayer Map Pack
  • Shipwrecked Multiplayer Map Pack
  • Tomb of the Lost Adventurer

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywka jest ta sama biorąc pod uwagę "single player" między TR a TR GOTY. Różnice są kosmetyczne np. dzięki DLC otrzymujesz dostęp do dodatkowego w miarę ciekawego grobowca -  "Samolot na bagnach", tłumika do pistoletu (już na samym początku, co ułatwia grę - dzięki temu jest tak cichy jak łuk, ale szybszy od niego podczas oddawania strzałów) czy umiejętności typu szybsza wspinaczka, skuteczniejsze celowanie etc*. Powyższe przykłady da się uzyskać podczas postępów w grze (w podstawowej edycji TR, poza dostępem do grobowca).

 

*Porównuję Tomb Raidera na PC (z tymi DLC np. tłumik, grobowiec, dodatkowe umiejętności dodawane do edycji ze steelbbokiem) z Tomb Raider: Definitive Edition na Xboxa One.

 

Tu jest świetne porównanie wersji na PC (ustawienie grafiki "Ultra" plus TressFX), X360, PS3 z "Definitive Edition" na Xbox One i PS4:

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie porównanie ma sens - praktycznie główna postać wygląda zupełnie inaczej w tej Definitive Ed. Ciężko w takiej sytuacji porównać detale.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie główna postać wygląda zupełnie inaczej w tej Definitive Ed. Ciężko w takiej sytuacji porównać detale.

 

Scot Amos opowiada o usprawnieniach modelu Lary w TR Definitive Edition:

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lara trafi na Linuxa :)

 

Za sprawą firmy Feral Interactive będzie można zagrać w Tomb Raidera z 2013 na Linuxie.

Na razie data premiery tej wersji nie jest znana. Gra będzie dostępna na Steam lub Feral Store w cenie 19,99 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę na 98% i jestem ogólnie zadowolony. Ciekawa fabuła, bardzo dobry dubbing i dopracowana optymalizacja - z czystym sumieniem mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę na 98% i jestem ogólnie zadowolony. Ciekawa fabuła, bardzo dobry dubbing i dopracowana optymalizacja - z czystym sumieniem mogę polecić.

 

Prawda. Gra wymiata. Polecam następną część: Rise of the Tomb RaIder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla mnie ten produkt jest lepszy. Lara tutaj gra bardzo przestraszoną( i dla mnie wiarygodną) osobę. W Rise of the Tomb Rider jest dosłownie pozbawiona uczuć. Pani Gorczyca robi dobrą robotę ale wcześniejszy gamepaly po prostu bardziej mi się podobał.

ps. pisane po powrocie z integracyjnego grilla nie strzelać ( chociaż to może i dobre wyjśćie) pozdrawiam

ps1. jakieś rady na kaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...