Skocz do zawartości
danrok

[c#] Książka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jaką książkę polecacie do C# dla kogoś, kto dość długo pisał w C/C++? Chciałem poczytać o różnicach, podobieństwach itd. jednocześnie

ucząc się innego języka ;)

 

Wyczytałem, że ludzie polecają: "C#. Programowanie". Co o tej pozycji sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w czyms pisało to na c# mozna przeskoczyc niemal w biegu podpierając się tylko tym co jest w googlach i pomocą dołaczoną do VS.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C# nie jest trudny, jeśli się zna C/C++ czy np. Jave. Książkę C# Programowanie z O'Really zdecydowanie warte polecić ;) jeśli wiesz o programowaniu już coś, na sam początek przygody z programowanie jednak zachęcam do lżejszych wydawnictw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Ci książkę MIKOMu. Dokładnie omówi różnice między programowaniem w C/C++, a programowaniem w dotnecie.

To chyba kiepska ta ksiązka skoro omawia róznice miedzy konkretnym jezykiem a calą platformą na której mozna pisac w niemal kazdym języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jave? ;] Dlaczego akurat javę? Zamówiłem C# Programowanie. Poczytam. Wolę książkę i doczytywać w necie różności.

 

Mam takie pytanie dla tych, co piszą w C#. Nie ma tam "delete". Rozumiem, że nie może być czegoś takiego jak wyciek

 

pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dlaczego akurat C#?

Zresztą z tego co wiem z Javą ma sporo wspólnego i pewnie też jest coś podobnego do Garbage Collectora - automatycznego odśmiecacza.

Memory Leak w Javie raczej nie wystąpi. Po utracie referencji obiekt staje się podatny na działanie GB.

Czasami można jednak skaszanić kod, że GB nie zadziała poprawnie.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla tych, co piszą w C#. Nie ma tam "delete". Rozumiem, że nie może być czegoś takiego jak wyciek pamięci?

moze byc. garbage collector nie pozamiata obiektow np wtedy gdy istnieje do nich referencja, albo zasob jest niezarzadzalny (polaczenie do bazy, otwarty plik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...