Skocz do zawartości
Gość chronicsmoke

Skradziony Dowód

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Witam, ostatnio skradziono mi dowód wraz z prawem jazdy i innymi dokumentami które zazwyczaj ma się przy sobie. Do podpisania przeze mnie czeka umowa w Playu. Czym mogę się wylegitymować? Paszport jest już nie ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Pani z Playa mówi, że tylko dowód. Czy Polskie przepisy zabezpieczają obywatela na utratę tożsamości czy nie? Czy wydają jakiś tymczasowy dokument mający takie same przywileje jak dowód? Z końcem miesiąca Plus odcina mi komórkę, a dowód dostane za co najmniej 3 tygodnie. Bez telefonu jak bez ręki a 2 tygodnie to trochę jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta zapasowa karteczka jaką się dostaje w razie zgubienia nie przejdzie?

:roll:

Jesli chodzi Ci o kwitek z policji o zgloszniu kradziezy to nie jest dokument stwierdzajacy tozsamosc. Generalnie autor jest w glebokiej pupie bo z aktualnym paszportem + zaswiadczeniem o zameldowaniu czasem da rade zalatwic cos w urzedach. Natomiast w playu moga co najwyzej sie wypiac jak sie im pokaze te swistki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:

Jesli chodzi Ci o kwitek z policji o zgloszniu kradziezy to nie jest dokument stwierdzajacy tozsamosc. Generalnie autor jest w glebokiej pupie bo z aktualnym paszportem + zaswiadczeniem o zameldowaniu czasem da rade zalatwic cos w urzedach. Natomiast w playu moga co najwyzej sie wypiac jak sie im pokaze te swistki.

ja w ratuszu dostalem karteczke, ze nazywam sie tak i tak, mieszkm tu i tu a moj pesel jest taki. miala ona waznosc chyba 2 tygodni i w banku przy zastrzeganiu karty byla wystarczajacym "dokumentem" ze ja to ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w ratuszu dostalem karteczke, ze nazywam sie tak i tak, mieszkm tu i tu a moj pesel jest taki. miala ona waznosc chyba 2 tygodni i w banku przy zastrzeganiu karty byla wystarczajacym "dokumentem" ze ja to ja.

Tyle ze Ty zabezpieczales sie przed nieautoryzowanym wykorzystaniem kart a nie chciales zawierac umowe w ktorej wymaganym polem jest m.in nr dowodu osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Próbowałem na stary numer dowodu ( ze skanu) ale już zablokowali ukradziony dowód. Czyli na ten czas nic nie mogę zrobić, szkoda, że przepisy nie zabezpieczają obywateli na takie przypadki jak zgubienie/ kradzież dokumentów osobistych za to ustawy na zabezpieczenia premii w sejmie są ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Książeczka Wojskowa ?

 

A dowód 3-4 tygodnie w teorii. W praktyce mój dowód był wyrobiony 4 dni po złożeniu papierów... :)

Play do umowy potrzebuje numeru dowodu

 

Złożyłem wniosek o przyśpieszenie, zobaczymy ale cudów się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Ty masz problemy ale mi Urząd Skarbowy pozwolił zarejestrować firmę (!) na samym poświadczeniu z Policji i z Urzędu Gminy/Miasta, że jestem w trakcie wyrabiania nowego dowodu .... gdybyś chciał się w ogóle tym jakkolwiek we własnym zakresie zainteresować to nie byłoby tego pytania na forum.

 

Poza tym obywatel ma obowiązek po kradzieży DO zgłosić fakt na Policji i złożyć wniosek o nowy DO (o ile się nie mylę) od razu (stary jest automatycznie anulowany).

 

Pani w Playu ( bo chyba bardziej Ci na telefonie niż DO zależy) powinna wziąć pod uwagę dokument z Urządu Gminy/Miasta i spisać umowę z zaznaczeniem, że po odebraniu nowego DO uzupełnisz brakujące dane.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Urzad != operator. I nie sadze ze z brakujacymi danymi w postaci nr DO przeszedlby wpis do systemu.

No własnie o to chodzi. System Playa odmawia przyjęcia umowy i pani w Playu na monitorze niczego sobie nie dopisze, że numer DO dam później. ( to do BuMeL'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wygląda sytuacja u operatora ale krąży legenda, że z państwówką jeszcze nikt nie wygrał :P tak czy siak gdybym ja był w takiej sytuacji to bym się kłócił bo powinna być alternatywa na takie wypadki. A jeśli Pani z Playa sobie nic nie dopisze i musi mieć numer DO to jasno i wyraźnie wynika, że umowa musi poczekać. Jeśli Pani z Playa również wyjaśniła, że nie może to być ani Książeczka Wojskowa ani żadna inna legitymacja .... to ja dalej nie wiem po co ten temat xD żeby pochwalić się, że złożyłeś wniosek o przyspieszenie wyrobienia DO ?

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No nie wiem jak wygląda sytuacja u operatora ale krąży legenda, że z państwówką jeszcze nikt nie wygrał :P tak czy siak gdybym ja był w takiej sytuacji to bym się kłócił bo powinna być alternatywa na takie wypadki.

No według mnie też powinna ale jak widać nie ma przepisów na to więc i nikt nad tym nie główkuje.

 

Poczekam, tylko mam nadzieję, że dowód przyjdzie do mnie zanim pojade na urlop w czechy.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się Panu przy wyrabianiu dowodu powie, że jest pilny bo np za tydzień wyjeżdzam za granice to okres czekania na dowód zmniejsza się do 6 dni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem w to, ale byłem świadkiem jak kolega wyrabiał sobie dowód to po 6 dniach mógł już odebrać

wyrobienie to może tak z 6 dni, ale zgłoszenie na policje i inne sprawy to raczej więcej trwają;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Dowód doszedł dziś, wszystko załatwiłem. Wziąłem Nokie z GPSem i teraz moje pytanie. Jak to jest? Płaci się coś za Nokia Maps czy są za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...