Skocz do zawartości
trilan

Mhdd Nie Widzi Dysku W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem dysk PATA, a nie SATA ? (SATA możnaby wymontować i spróbować zamontować w zwykłym komputerze, bo MHDD nie widzi dysku z powodu ubogiego BIOSu pewnie) Jakiej firmy dysk twardy ? Może poszukasz na stronie producenta jakiegoś softu do usuwania bad sectorów (seagate/maxtor ma seatools).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas halo ... mamy 09 rok a nie 06-07 zeby jeszcze pata była...

 

Trilan w biosie jest włączone na "sztywno" AHCI i niestety MHDD nie widzi dysków w tym trybie.

Jesli masz komputer stacjonarny to wyciagnij dysk z niego i podłacz pod kontroler SATA w nim ( wszytkie złacza sa zgodne elektrycznie nic sie nie stanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałem się, że mam WDC wd3200bevt-60zct1 firmy Western Digital która z tego co się zorientowałem posiada program Data Lifeguard Diagnostic for DOS (CD) były też inne ale system mi się nie wiesza po jakimś czasie po włączeniu a stacji dyskietek w laptopie nie mam, więc wypaliłem obraz CD na DVD.

 

Jednakże program się włącza i wyświetla error:

NO DRIVE FOUNDERROR/STATUS CIDE: 0120Hit ANY KEY to continue ...

Po kliknięciu wychodzi do dosa i klapa ...

 

 

EDIT: ok

Edytowane przez trilan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, na dysku mam partycje recovery z ktorej moge zainstalowac legalnego windowsa. Co z nia zrobic zeby zachowac, skopjowac dane, skopjowac cala partycje (image)? Program sprawdzil dysk i z tego co sie orientuje chce go wyzerowac bo naprawa pociaga za soba utrate wszystkich danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak :

Wciskasz F4

Strzałka podswietlacz ERASE

Wciskasz RAZ enter na ON

i wciskasz F4.

Usunie to tobie Bady..zostawiajac wszystkie dane w spokoju ( testowane na kilku dyskach )

Przypadkiem nie wpisz w lini komend erase i nie wcisnij 2X ENTER bo bedzie pa pa dane..

Ostatnio tak robiłem na swoim dysku z 2 sektorów z UNC jeden został remapowany 2 przesuniety do kolejki remapowania.

 

Remapu nie robiłem bo 26 sektorów <150ms to nie tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już usunąłem połowę danych więc za daleko zaszedłem, żeby wrócić :)

 

Powiedzcie mi tylko jak wygląda takie zerowanie, mam 2 partycje normalna i tą recovery. Zrobię sobie backup partycji ale jak będzie wyglądał dysk po zerowaniu?

Nadal będą partycje ale bez żadnych danych? Czy zostawi mi to dysk w stanie surowym i będe musiał robić formatowanie i partycjonowanie.

 

Jeżeli zniszczy mi to partycje, to jak mogę zrobić backup tej partycji RECOVERY, żeby była w takim stanie jakim była?

Nie jestem obeznany w tym temacie, raz tylko robiłem backup norton ghoust'em więc prosił bym o szczegółowe wytyczne

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrobisz tak jak ci napisałem wyzej ( tylko wymazywanie wolnych sektorów/ badów ) to dane zostana na swim miejscu !

 

AAM czyli Automatic acoustic management inaczej zarządanie głosnoscia głowic dysku ( im głowica wolniej się porusza tym jest mniejszy chrobot ) np program do ustawiania AAM : hitachi feature tools.

 

Oczywiscie wyjacego łozyska /wibracji dysku ten program nie zmniejszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...