Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Sztuki Teatralne - Co Warto Obejrzeć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Slayer

Slayer

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 5013 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 10:25

Od jakiegoś czasu zacząłem chodzić do teatru. Spora odmiana po masie badziewia, jakie się obejrzało w kinie/TV. Do rzeczy.

Boska- 8/10 Krysyna Janda jako bardzo kiepska śpiewaczka + cała reszta m.in. Wiktor Zborowski i Maciej Stuhr. Przy wejściu powinni dawać coś na ból głowy, bo Janda tak drze buzię, że głowa boli. Jej stroje to sam kicz - na wzór oryginałów oczywiście. Cała sztuka dobrze zrobiona (scena, dekoracje, oświetlenie), z inteligentnym humorem - na poziomie. Stuhr świetnie grał na fortepianie.

Goło i Wesoło- 7/10 Oklepany schemat - widzieliśmy to choćby w filmie pod tym samym tytułem. Masa niezłych aktorów m.in. Radosław Pazura i Henryk Gołębiewski. Trochę wygłupów a scenie, humor często tandetny, ale w sumie zjadliwy.

Moja córeczka - 8.5/10 Starszy, mocno przez życie doświadczony facet jedzie do swojej córki, która została prostytutką. Jakbym oglądał teatr TV na żywo, nawet przerw nie było. Świetna gra aktorów, scena grała za nie jedno mieszkanie, burdel, pociąg, peron, miasto, rynek- i w zupełności poprzez grę świateł wystarczała. Muzyka- idealnie podkreślała klimat. Artur Barciś zagrał fenomenalnie - potrafił autentycznie przerazić mnie tragizmem granej postaci. Ocena by była wyższa, gdyby nie tematyka- nie mój gust po prostu. Dużo nawiązań do przeszłości, alternatywna wizja zdarzeń - mocno poplątana i dla dorosłego widza sztuka.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spojler!"

Berek! Czyli upiór w moherze. 10/10 Gej i moher- co z tego może wyjść, można się domyśleć ;) Humoru zamierzonego i niezamierzonego całe tony, że często sami aktorzy nie dawali rady (Małaszyński jako gej - do pewnego momentu autentyczny, potem często polewka z samego siebie :D) i zwijali się ze śmiechu, a nawet łzy się lały :) Ewa Kasprzyk- jako moher- taki skumulowany moher, ale inteligenty- jej cięte riposty są jak piórko pod pachą ;) Scena jak i wykonanie - jak najbardziej autentyczne- świetny patent z przeźroczystą ścianą. Dla mnie absolutny must see!

Użytkownik Slayer edytował ten post 13 styczeń 2010 - 18:12

• 0
Intel Pentium E2180 2.41 GHz + Scythe Ninja pasywny, GoodRam 800 DD-R II Dual 2*1GB+ Elixir 667 DD-RII 1*1GB pasywne, Asrock Conroe 945G-DVI pasywny, Samsung SP1604N 160GB pasywny zawieszony na gumie, Samsung DVD-RW SH-S182D pasywny, LCD Samsung Sync Master 172W, Longtech SP-700, Genius Netscroll+ Superior USB, Delta 400W, Noiseblocker NB-BlackSilentFan X1 Rev 2.0, ModeCom Fine II , A4Tech kl. radiowa, OCZ Ultra 5+, Lexmark X7170, Belkin Pre-N.Acer Aspire 7720-602G25MN (Intel Core2 Duo T7500, Geforce 9600M GT 512 MB DD-R3 595/1550/909, 500 GB HDD, 4GB RAM DD-R2 667MHz, Genius Sp-hf 2000x, A4Tech XL-750BF zielony,Smartphone Samsung SGH-i900Gitara CRUISER BY CRAFTER RE-920 ^_^

#2 und3r

und3r

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 5271 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 02:10

Z ostatnich na podstawie Lema Solaris - Raport, ale nie wiem czy to jeszcze grają/będą grali.

Ze starych klasyków to moja ulubiona komedia teatralna - Mayday. Nigdy się tak nie uśmiałem na żadnym filmie.

Użytkownik und3r edytował ten post 24 listopad 2009 - 02:11

• 0

#3 JROX

JROX

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 3849 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 06:54

Mayday, Mayday 2 - są świetne.
Bardziej uśmiałem się jedynie na "Okno na parlament", naprawdę polecam.
"Stosunki na szczycie" już mnie tak nie zachwyciły, choć i są osoby którym się ta sztuka bardzo podoba. Dla mnie śmieszna robi się dopiero od 2 połowy...

Podobno jeszcze "Szalone nożyczki" są niezłe. Niestety nie widziałem, ale wkrótce się to zmieni :)
  • 0

Asrock Z97 Pro4 i5 4690k G.skill RipjawsX 2133Mhz MSI GTX 770 Enermax PRO82+ 525W

#4 und3r

und3r

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 5271 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 13:45

Wczoraj zobaczyłem wreszcie "Avatara teatralnych desek", czyli Upiora W Operze w warszawskim Tatrze Roma. Tłumaczenie moim zdaniem udało się świetnie, a efekty specjalne są lepsze niż w polskich filmach (naprawdę wysoki poziom kilku sztuczek). Mocne 9/10, must see, chociażby dla samej sceny z żyrandolem.
  • 0

#5 Caleb

Caleb

Sekretarz Redakcji

• Redaktor
  • 9904 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 16:10

Oh, mała literówka :>

Odpowiadanie na Sztuki Teatralne- Co Warto Obejżeć?

Obejrzeć – bo w temacie stricte coolturalnym to wyjątkowo razi :>

Użytkownik Caleb edytował ten post 11 styczeń 2010 - 16:11

• 0

# Intel Core i7-3770K 4600 MHz # ASUS Maximus V Formula # 8GB G.Skill TridentX 2400 MHz CL10 # Palit GTX 780 Super JetStream 1080/7200 MHz

# ASUS ROG Xonar Phoebus # 8x Corsair Air Series AF140 Quiet Edition # Be Quiet! Dark Power Pro P10 850W # Be Quiet! Dark Rock Pro 2 

# Samsung SSD 830 128 GB # 3TB Seagate Constellation ES.2 # Fractal Design Define XL R2 Black Pearl # Zalman ZM-M220W Trimon 3D

# SteelSeries h Wireless # Corsair K70 Vengeance Black # SteelSeries Xai Laser  # Razer Goliathus Control

#Test Dysków SSD 120 GB # Polecane zestawy komputerowe # Ewolucja grafiki w grach # Recenzje najnowszych gier # Historia 3Dfx VooDoo

# Testy procesorów # Testy kart graficznych # Test dysków twardych 1TB i 2TB # Jaka karta graficzna do Crysis 3 # Testy dysków SSD

! WIELKA WYPRZEDAŻ: KARTY GRAFICZNE, MYSZKI, SSD, HDD, KLAWIATURY, OBUDOWY I INNE !

#6 Kaeres

Kaeres

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 18493 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 08:59

Do jakiego teatru warto się wybrać i na co ?
Mieszkam w Wodzisławiu Śląskim. Rybnik, Gliwice, Katowice są w moim zasięgu.

Jak wypada Cyganeria w Katowicach ?
Porządni aktorzy, dobre to na pierwszy raz ? (to jest w ogóle po PL czy IT ? ).

Użytkownik Kaeres edytował ten post 06 kwiecień 2010 - 09:22

• 0

Intel E5200 2.5Ghz@ 4.0Ghz :: Gigabyte GA-EP35-DS3 :: 2x1GB DDR667 Corsair :: Geforce GTX460 Gainward @850/2100 :: 500GB WD5000AAKX :: DVD-RW Samsung S182D

PS4 :: 2xDUALSHOCK :: PS CAMERA

#7 artuditu

artuditu

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 799 postów

Napisano 08 lipiec 2010 - 20:03

Ostatnio byłem z żoną na sztuce "klimakterium". Adresowana do kobiet ale i facet ma sie z czego pośmiać. Ogólnie polecam ja każdemu.
Klimakterium

polecam.

ps
tematu szukałem ale przeoczyłem stąd założyłem tamten. Sorki.
  • 0
[right'> Intel Core i5 - 750 [font="Comic Sans MS"'>Cooled by Zalman CNPS 10X Quiet[/font'> Asus P7P55D - bios 1207 2 x 4GB Kingston Hyper 1600 CL9XFX HD 6950 Dual Heatpipe 1GBIntel X25-V 40GB SSD 2 x 320GB Hitachi Corsair 520W CMPSU-520HXEU [font="Courier New"'>Cooler Master Cosmos 1000 | LG 22`LCD L226WA-WN[font="Courier New"'>Key - Logitech EX110 | Mouse A4TECH - XL 750 ML[size="3"'>[/font'>[/font'>[/right'>

#8 und3r

und3r

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 5271 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 23:40

Z ostatnich na podstawie Lema Solaris - Raport, ale nie wiem czy to jeszcze grają/będą grali.

Widziałem ostatnio plakaty na mieście, znowu grają - polecam!
  • 0

#9 choinisjo

choinisjo

Początkujący uczestnik

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 04 listopad 2010 - 12:53

ja mogę polecić superprodukcję „Oliver” w „Rozrywce” w Chorzowie. "Oliver" jest musicalem. Dużo niesamowitego tańca i piosenek. Wspaniała, realistyczna, poruszająca opowieść o historii Olivera Twista. Świetny Fagin (Tomasz Steciuk z Teatru Roma), robiąca niesamowite wrażenie scenografia. XIX wieczny Londyn jak żywy. Ale przede wszystkim kipiąca młodzieńczą energią, rewelacyjna banda Fagina w wykonaniu młodych aktorów. Przedstawienie familijne, choć spektakl nie jest dla dzieci, raczej dla tych starszych (od gimnazjum wzwyż).
  • 0