Skocz do zawartości
pentax

Polski Pasywny Zasilacz Azo Digital Sp-600-r10

Rekomendowane odpowiedzi

:lol:

 

600W max to on ma ale na wejściu przetwornicy rezonansowej DC->DC. Po przejściu przez prostownik synchroniczny wartość ta spada i jest mniejsza na wyjściu. :wink: Producent w opisie zasilacza nie uwzględnia strat na prostowniku zatem zasilacz więcej jak 600W z sieci nie pobiera. Idz sie doucz a nie mnie pouczasz.

Dziękuję za radę.

 

Fanie, że rozebrałeś już ten zasilacz na czynniki pierwsze i wiesz jakie elementy zostały tam zastosowane.

 

Dla mnie sprawa sprowadza się zupełnie do czego innego. 600W zasilacza pasywnego to bujda na kiju i już. A dlaczego? Przy założeniu sprawności 90% (tyle może będzie przy obciążeniu 50% ale przyjmijmy to 90%) i pełnym obciążeniu zasilacz odda jako straty 66W ciepła. Teraz proszę wziąć puszkę po starym zasilaczu, podziurkować ją aby była powierzchnia otworów podobna do tej jaka jest w obudowie Azo Digital Sp-600-r10. Włożyć do środka żarówkę 60W, podłączyć, przyjść po godzinie, dotknąć obudowy. Już słyszę... auć... parzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Fanie, że rozebrałeś już ten zasilacz na czynniki pierwsze i wiesz jakie elementy zostały tam zastosowane.

Nie musze go rozbierać aby takie rzeczy wiedzieć, to się po prostu wie jak sie jest elektronikiem. ;)

Maksymalne natężenie prądu na lini 12V wynosi 40A. Jeśli przemnożysz te wartości 12V*40A to wyjdzie ci 480W czyli tyle ile podaje producent. Z tego łatwo można wyciągnąć wnioski że 480W odnosi się do wartości z pominięciem strat na prostowniku bo gdyby wliczyli straty to natężenie lini 40A było by za małe dla 480W.

 

 

Dla mnie sprawa sprowadza się zupełnie do czego innego. 600W zasilacza pasywnego to bujda na kiju i już. A dlaczego? Przy założeniu sprawności 90% (tyle może będzie przy obciążeniu 50% ale przyjmijmy to 90%) i pełnym obciążeniu zasilacz odda jako straty 66W ciepła. Teraz proszę wziąć puszkę po starym zasilaczu, podziurkować ją aby była powierzchnia otworów podobna do tej jaka jest w obudowie Azo Digital Sp-600-r10. Włożyć do środka żarówkę 60W, podłączyć, przyjść po godzinie, dotknąć obudowy. Już słyszę... auć... parzy...

Ale masz 2 linie (30W+10W) dla 12V dzięki zastosowaniu prostownika synchronicznego na tranzystorach MOSFET czyli to tak jakbyś wsadził dwie 30W żarówki więc to troche zbija maksymalną temperature.

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ale masz 2 linie (30W+10W) dla 12V dzięki zastosowaniu prostownika synchronicznego na tranzystorach MOSFET czyli to tak jakbyś wsadził dwie 30W żarówki więc to troche zbija maksymalną temperature.

Jeśli twierdzisz, że 2x30W to mniej ciepła niź 1x60W to pozbawiłeś mnie wszelkich argumentów już :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Producent zasilacza postanowił nie montować 8pin wtyczki zasilania zatem jasno z tego wynika że zasilacz nie pociągnie karty 300W i tym bardziej nie ma sensu się bawić w przejściówki.

Bo jakby była to wartość na wyjściu przetwornicy już z uwzględnieniem strat to te 480W starczyło by na 8 pin wtyczkę i pociągneło konfiguracje 300W+140W. Brak wtyczki 8 pin sugeruje że jest to jednak 432W więc producent robi klientów w balona i podaje szczytowe wartości na wejściu bez uwzględnienia strat na prostowniku.

Karty wymagające dużej mocy mają 2 gniazda PEG i wtedy podłączasz 2 wtyczki. PEG 8pin nie jest wyznacznikiem obciążalności ani sprawności zasilacza. Twoje terie na temat sprawności są śmieszne, żeby nie powiedzieć głupie - to tak samo jak ocenianie osiągów samochodu po wielkości spoilera :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO do czasu porządnego testu nie ma się nad czym podniecać. Jeżeli AZO podeśle sampla do testu to podzielę się informacjami i wprowadzę je do proline i zenfist. Ale na pewno będzie trzeba zmienić wcześniej okablowanie (brak 8-pin i inne takie) :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musze go rozbierać aby takie rzeczy wiedzieć, to się po prostu wie jak sie jest elektronikiem. ;)

Pewnie jesteś takim elektronikiem jak informatycy uważający że podkręcanie procesora bez zmiany napięcia wpływa na ich żywotność :lol:

Ośmieszasz się z każdym postem uzywając pseudo fachowego nazewnictwa. Popisujesz się sloganami których do końca nie rozumiesz, o czym świadczy choćby to że mylisz moc z poborem prądu :lol:

A argumenty z PEG 8pin przemilczę bo to jest śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pewnie jesteś takim elektronikiem jak informatycy uważający że podkręcanie procesora bez zmiany napięcia wpływa na ich żywotność :lol:

Nie wiem czy jest sie z czego smiac, zwlaszcza, ze na tym forum sa znane przypadki padajacych E8xxx od samego FSB, gdzie nie bylo ruszane napiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Ośmieszasz się z każdym postem uzywając pseudo fachowego nazewnictwa. Popisujesz się sloganami których do końca nie rozumiesz, o czym świadczy choćby to że mylisz moc z poborem prądu :lol:

A argumenty z PEG 8pin przemilczę bo to jest śmiech na sali

Że co , jak ,dlaczego ,gdzie, po co? lol

 

Pozwól że podsumuje ten polski zasilacz.

 

1. 600W mocy (w rzeczywistości to zasilacz 500-550W)

2. 92% efektywności (po przetestowaniu 86%)

3. 0db (piszczące ruskie cewki jak od zasilaczy za <100zł)

4. Quad rail (napięcia generowane z jednego transformatora)

5. Obsługa crossfire/sli (nawet jednej karty 300W nie może pociągnąć a co dopiero dwie 225W)

6. 2 lata gwarancji (chińskie kondziorki, gwarancja jak dla zasilaczy za <100zł)

7. ATX 12V 2.2 (brak wtyczki PCI-E 8 pin)

 

 

no sorry ale producent na każdym kroku kłamie w dodatku za 100zł to ja moge kupić podobnej klasy zasilacz jak nie lepszy. :lol:

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co , jak ,dlaczego ,gdzie, po co? lol

 

Pozwól że podsumuje ten polski zasilacz.

 

1. 600W mocy (w rzeczywistości to zasilacz 500-550W)

2. 92% efektywności (po przetestowaniu 86%)

3. 0db (piszczące ruskie cewki jak od zasilaczy za <100zł)

4. Quad rail (napięcia generowane z jednego transformatora)

5. Obsługa crossfire/sli (nawet jednej karty 300W nie może pociągnąć a co dopiero dwie 225W)

6. 2 lata gwarancji (chińskie kondziorki, gwarancja jak dla zasilaczy za <100zł)

Jak widac masz wtym jakiś interes i to jest lol

 

Testowałeś ten zasilacz że tyle o nim wiesz? Jak tak to napisz coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Pozwól że podsumuje ten polski zasilacz.

 

1. 600W mocy (w rzeczywistości to zasilacz 500-550W)

2. 92% efektywności (po przetestowaniu 86%)

3. 0db (piszczące ruskie cewki jak od zasilaczy za <100zł)

4. Quad rail (napięcia generowane z jednego transformatora)

5. Obsługa crossfire/sli (nawet jednej karty 300W nie może pociągnąć a co dopiero dwie 225W)

6. 2 lata gwarancji (chińskie kondziorki, gwarancja jak dla zasilaczy za <100zł)

Pozwól, że podsumuję twoje podsumowanie:

1. Wyniki pomiarów?

2. Wyniki pomiarów? + warunki?

3. Wyniki pomiarów? czy tylko zasłyszane bzdety? poza tym akurat "ruska" elektronika wcale nie jest gorsza od tej "zachodniej".

4. Gófno za przeproszeniem widziałeś - WSZYSTKIE zasilacze do normalnych PC mają główne linie zasilane z 1 trafa

5. Co nie znaczy że nie można połączyć 2 słabszych kart w CF/SLI

6. Zdjęcia poproszę. 2 lata gw. to obecnie standard - przywal się także do 90% pozostałych produktów

 

Podsumowanie podsumowania: przestań pieprzyć, bo tylko syf w temacie robisz (a że się ośmieszasz to już twoja sprawa)

 

ps. nie bronię tej firmy ani produktu - poprostu bezsensowne pseudofachowe pidolenie drażni mnie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od analizy usera:

* rejestracja tylko po to by napisać o tym zasilaczu

* brak aktywności w innych tematach

* stosowanie txt typu ruskie gufno, chińszczyzna,

* powoływanie się na niby zawód elektronika,

 

Nasuwa się jedno: komuś się nie podoba że wyszedł taki zasilacz o pewnych parametrach i chce po nim "pojechać" a że nie ma nigdzie w sieci jak na razie testów to jego złowieszczy plan "spalił na panewce".

 

Konkurencja FU! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Albo były pracownik :ph34r:

Nie jestem żadnym pracownikiem tej firmy. Wkurzyło mnie to że po prostu polska firma wypuszcza zasilacz i kłamie mi w żywe oczy (jestem z zawodu elektronikiem) jakie to on nie ma super parametry.

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należe do żadnego grona. Producent zasilacza postanowił nie montować 8pin wtyczki zasilania zatem jasno z tego wynika że zasilacz nie pociągnie karty 300W i tym bardziej nie ma sensu się bawić w przejściówki.

Zasilacz ten ma obciążalność lini 12V na max 480W co przy ~90% efektywności daje 432W efektywnej mocy.

Zatem dobrze zrobili że nie dali wtyczki 8pin bo 432W to troche za mało na karte 300W i proca 140W. Na karte 225W styknie ale na dwuchipową 300W już nie.

 

 

 

Słuchaj zasilacz nie jest tani bo kosztuje 370zł , więc takie rzeczy jak piszczenie cewek to jest niedoprzyjęcia.

Rozumiem przy zasliaczu za 100zł można stosować najgorsze komponenty ale przy 4x droższym to już się powinno montować wysokiej klasy cewki. A oni zamontowali chińskie cewki jak do zasilacza takiego za 100zł i sprzedają w cenie 370zł, no niezły biznes panowie. ;) Jak już montują takie marne cewki to niech je przynajmniej zalewają a jak nie to proszę z ceną ostro do dołu.

 

Że co , jak ,dlaczego ,gdzie, po co? lol

 

Pozwól że podsumuje ten polski zasilacz.

 

1. 600W mocy (w rzeczywistości to zasilacz 500-550W)

2. 92% efektywności (po przetestowaniu 86%)

3. 0db (piszczące ruskie cewki jak od zasilaczy za <100zł)

4. Quad rail (napięcia generowane z jednego transformatora)

5. Obsługa crossfire/sli (nawet jednej karty 300W nie może pociągnąć a co dopiero dwie 225W)

6. 2 lata gwarancji (chińskie kondziorki, gwarancja jak dla zasilaczy za <100zł)

7. ATX 12V 2.2 (brak wtyczki PCI-E 8 pin)

 

 

no sorry ale producent na każdym kroku kłamie w dodatku za 100zł to ja moge kupić podobnej klasy zasilacz jak nie lepszy. :lol:

To w końcu jakie te cewki tam są panie elektronik?

Producent chwali sprzęt bo ma w tym interes. Po to go produkuje aby sprzedać.

Ty natomiast nie tknąłeś tego zasilacza nawet kijem a wiesz o nim więcej niż sam producent.

Wiesz wszystko o nim, nie musisz go otwierać bo przecież jesteś elektronikiem z zawodu.

Nawet sprawność tego zasilacza znasz po testach mimo, że tylko w fabryce jak na razie testowali go na sprawność.

 

Jak zagościsz na tym forum na dłużej, przeczytasz ten temat za jakiś czas to albo się uśmiejesz albo rozpłaczesz.

 

Jak podnosisz takie zarzuty (producent kłamie) to przytocz konkretną wypowiedź producenta i powiedz jaka jest prawda. Narazie to uprawiasz demagogię, posługujesz się terminami, co do których wydaje się, że ich nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie jestem żadnym pracownikiem tej firmy. Wkurzyło mnie to że po prostu polska firma wypuszcza zasilacz i kłamie mi w żywe oczy (jestem z zawodu elektronikiem) jakie to on nie ma super parametry.

Oskarżasz producenta o kłamstwo nie posiadając dowodów w postaci pomiarów (i pewnie nie widzaiłeś nawet sprzętu na oczy). Jesteś niby elektronikiem a wyliczasz moc na podstawie rodzaju wtyczki? wstawka o "jednym transformatorze" świadczy że nie widziałeś wnętrza żadnego zasilacza na oczy -> kto tu jest kłamcą? <_<

 

... ja już wiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzmot3

 

w zasilaczach zawsze podaje się moc na wyjściu. 12V + 5V + 3.3V = 600W ?

Mój były pentagram 620W też nie miał wtyczki 8pin dla pci-x, i to oznacza że był fe?

4 linie, każda z niezależną korekcją. z 1 transformatora.

 

niby elektronik a czytać nie potrafi

 

go out troll

____________________________________________________________________

 

tanieje, jak to każda nowość w PL

jakby pojawiła się jeszcze wersja modularna to bym się skusił ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

w zasilaczach zawsze podaje się moc na wyjściu. 12V + 5V + 3.3V = 600W ?

Nie zawsze, jedni producenci podają moc czynną a inni pozorną.

Zasilacz ten ma 40A na wyjściu lini 12V , to znaczy że jest to 480VA a nie 480W czyli nie wliczyli strat na prostowniku.

Mój były pentagram 620W też nie miał wtyczki 8pin dla pci-x, i to oznacza że był fe?

Jasne że fe bo co to za zasilacz 600W który nie może uciągnąć karty 300W.

Teraz każdy zasilacz od 600W+ ma 8pin wtyczkę. Producent specjalnie nie dał tej wtyczki bo zasilacz nie daje 480W na lini 12V tylko <430W.

4 linie, każda z niezależną korekcją. z 1 transformatora.

O jakiej niezależnej korekcji mówisz? :lol: Zasilacz powinien mieć 4 oddzielne transformatory a nie wszystko z jednego robią i się podniecają, że zasilacz ma niby 4 niezależne linie.

go out troll

Nie mów tak do mnie. :angry: Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej pasywce 550w wisi e8200@3,3 4x 500 gb,hd4850, 2xdvd, kontroler,4g ramu ,2 karty dzwiekowe,zasilacz ma 40 do 47 c w stresie i tez nie mam wtyczki 8 pin nie rozumiem o co tyle halo ? zasilacze pasywne z załozenia nie sa do Hi-Endowych konstrukcji

 

 

Jasne że fe bo co to za zasilacz 600W który nie może uciągnąć karty 300W.

myslisz ze taki yesico czy silverstone dał by rade :razz:

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie zawsze, jedni producenci podają moc czynną a inni pozorną.

Zasilacz ten ma 40A na wyjściu lini 12V , to znaczy że jest to 480VA a nie 480W czyli nie wliczyli strat na prostowniku.

 

Jasne że fe bo co to za zasilacz 600W który nie może uciągnąć karty 300W.

Teraz każdy zasilacz od 600W+ ma 8pin wtyczkę. Producent specjalnie nie dał tej wtyczki bo zasilacz nie daje 480W na lini 12V tylko <430W.

 

O jakiej niezależnej korekcji mówisz? :lol: Zasilacz powinien mieć 4 oddzielne transformatory a nie wszystko z jednego robią i się podniecają, że zasilacz ma niby 4 niezależne linie.

Kolejna wypowiedź, kolejna kompromitacja.

Moc pozorna dotyczy prądów zmiennych. Producenci zasilaczy podają prąd wyjściowy zasilacza, czyli stały. Można by zarzucać ża zasilacz nie osiągnie takiego prądu przy stabilnym napięciu - ale nie ma to nic wspólnego z VA.

40A * 12V = 480W.

PEG 8pin -> nie warto powtarzać.

Niezależna stabilizacja linii jest stosowana od początków istnienia przetwornic - stosuje się do tego różne rozwiązania, np. wzmacniacze magnetyczne, prostowniki synchroniczne, dodatkowe (wtórne) przetwornice i różne mixy tych metod.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
Czy ktoś może usunąć tego zakłamanego trola?

a) kłamie że jest elektronikiem -> w celu uwiarygodnienia swoich bzdurnych oskarżeń i głupich zarzutów

b) Jeśli nie jest kompletnym debilem, tzn, że celowo robi dym żeby zwrócić uwagę na produkt lub wręcz przeciwnie - ma jakieś prywatne żale do producenta.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że udostępnicie PPC zasilacz do ostrego katowania? ;) Czekamy na testy.

Dobra ... to podajcie adres gdzie wysłać nasz zasilacz na Wasze testy :).. bo już ciężko czytać te spekulacje ... :) .... ale do jednej się odniosę bo mnie osobiście ubawiła... chodzi o to piszczenie chińskich cewek ... dla znawców radzę zapoznać się z hasłem - magnetostrykcja .. :) ... i krótkie wyjaśnienie... wszystkie elementy indukcyjne z rdzeniami generują dźwięki, tyle, że dla przetwornic pracujących w trybie continues najczęściej są to dźwięki powyżej częstotliwości akustycznych... a więc niesłyszalne, czasami jednak przy zmiennych lub małych obciążeniach lub źle dobranych pętlach sprzężeń zwrotnych przetwornice przechodzą w tryb discontinues ( włączają się i wyłączają np 1000 razy na sekundę ) .. i to jest to piszczenie... słyszalne pomimo tego.. że przetwornice pracują zazwyczaj na częstotliwościach, których nie słychać.. a więc jeśli ktoś mówi.. że chińskie cewki piszczą.. a zachodnie nie.. to znaczy.. że pojęcie o temacie ma mgliste .. :) A jeśli chodzi o dźwięki z naszego zasilacza, to faktycznie przy zasilaniu kompów o poborze poniżej 100W, możliwe są ledwie słyszalne z kilku centymetrów cyknięcia układu PFC ( cichsze niż cykanie dławików na płytach głównych ), który został zoptymalizowany dla mocy od 200W wzwyż... i przy tak niskich poborach ma problemy by zdecydować się czy włączyć się czy nie.. )..

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez czwarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko jakiego scalaka użyliście w przetwornicy

O ile mnie pamiec nie myli to w miejsce 8pin wtyczki da sie wsadzić 6pin wtyczkę a różnica będzie taka żę tymi kabelkami id 6pin złącza popłynie wyższy prąd więc jeśli producent zastosował dobrej jakości kable to bez problemu powinien uciągnąć każdą kartę. Ba jeśli były by te kable odpowiednio grube to nawet 4pin wtyczka by wystarczyła. na ale standardy to standardy i są najważniejsze standardowo.

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko jakiego scalaka użyliście w przetwornicy

L6562, Viper22A, FSFR2100, NCP1587(2) , i opatentowany przez nas prostownik synchroniczny do przetwornic LLC :)

 

co do wtyczek, to kiedy projektowany był ten zasilacz wtyczki 8 pin nie były jeszcze popularne, natomiast wydajność linii 12V jest wystarczająca by uciągnąć dowolne SLI, przez te wtyki co są lub przez przejściówki z molex'ów. W następnych wersjach tego zasilacza wszystkie Wasze cenne uwagi zostaną uwzględnione :)

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez czwarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko jak wygląda u was stabilizacja ?? dla każdego napięcia oddzielna czy tylko np. dla lini +12V ?? Zdradzili byście coś na temat tego prostownika synchronicznego :wink:

JA tam sie nie gniewam że nie ma wtyczki 8pin(przynajmniej troszkę więcej miejsca w budzie będzie) jeśli ktoś jest zaradny nie powinno to stanowić dla niego żadnego problemu :wink:

Edytowane przez nukens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...