Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Zdalny Dostep Do Routera.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 fumfel20

fumfel20

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 133 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 19:50

Witam, chciałem ustawić router znajomego, żeby łączyć sie z nim ze swojego domu. Nie wiem od jak to zrobic. Internet ma w neostradzie w związku z tym ustawiłem DDNS i pięknie łączy sie z www.dyndns.org (świadczy o tym komunikat w opcjach routera w zakładce DDNS). Na tym moje pomysły sie skończyły. Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze trzeba ustawić, bo oczywiście nie mogę sie z routerem połączyć przez adres xxxxx.dyndns.org i po aktualnym numerze IP. Pomożecie?;] router to linksys WAP54G.
pozdrawiam
  • 0

#2 ULLISSES

ULLISSES

Lone wolf

• Stały użytkownik
  • 12798 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:56

Nie znam się za bardzo na wszystkich zabawkach tego typu, ale jeszcze nie widziałem, aby jakiś sprzęt miał możliwość logowania od strony WAN - przynajmniej jeśli chodzi o proste/tanie zabawki.
  • 0

#3 BuMeL

BuMeL

PConline

• Stały użytkownik
  • 2232 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:02

Zależy jaki router bo nie wszystkie maja możliwość zdalnej administracji. Z tańszych to np xdsl tp-link wr543g ale do adsl nie mam pojęcia. Jeśli ustawiłeś już dyndns i działa on poprawnie to wejdź u kolegi z kompa do ustawień routera i szukaj funkcji "remote" bądź innej związanej.
  • 0
[center'>SEAGATE SERWIS TUTORIAL + Seagate Data Recovery[/center'>Antec Lover:#1 Antec ThreeHundred @ WC - Worklog#2 Antec ISK 300-65[center'>[i'>fiesta fiestolot fiestodrom fiestodont fiestokrator dj fiesto[/i'>[/center'>[center'>[i'>cytat miesiąca[/i'>[i'> : [/i'>[i'>Urywa cycki samodzielnością[/i'> [font=verdana, tahoma, sans-serif'>[i'>... [/i'>[/font'>[i'> (Orgiusz)[/i'>[/center'>Jeśli widzisz, że w moich postach/tematach nie wyświetlają się załączone zdjęcia, poinformuj mnie o tym via PW.

#4 fumfel20

fumfel20

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 133 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 09:29

Zle napisałem model roputera, jest to WRT54GL. a to znalazłem w instrukcji:
Remote Router Access

Remote Management To access the Router remotely,
from outside the network, select Enable.
Management Port Enter the port number that will be
open to outside access. You will need to enter the Router’s
password when accessing the Router this way, as usual.
Use https To require the use of HTTPS for remote access,
select this feature.

Moze cos z portami?
  • 0

#5 BuMeL

BuMeL

PConline

• Stały użytkownik
  • 2232 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 10:26

ustawiasz port i chcąc połączyć się z zewnątrz z routerem wpisujesz
https://ip_publiczne(lub_adres):port
. Powinno działać.

Użytkownik BuMeL edytował ten post 28 styczeń 2010 - 10:28

• 0
[center'>SEAGATE SERWIS TUTORIAL + Seagate Data Recovery[/center'>Antec Lover:#1 Antec ThreeHundred @ WC - Worklog#2 Antec ISK 300-65[center'>[i'>fiesta fiestolot fiestodrom fiestodont fiestokrator dj fiesto[/i'>[/center'>[center'>[i'>cytat miesiąca[/i'>[i'> : [/i'>[i'>Urywa cycki samodzielnością[/i'> [font=verdana, tahoma, sans-serif'>[i'>... [/i'>[/font'>[i'> (Orgiusz)[/i'>[/center'>Jeśli widzisz, że w moich postach/tematach nie wyświetlają się załączone zdjęcia, poinformuj mnie o tym via PW.

#6 krzynek1

krzynek1

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 669 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 10:27

ustaw tak, tylko zmien domyslne haslo do routera na inne

Dołączona grafika

i zrestartuj router, powinno smigac

Użytkownik krzynek1 edytował ten post 28 styczeń 2010 - 10:29

• 0

Dodaj odpowiedź