Skocz do zawartości
niunia

Amiga

Rekomendowane odpowiedzi

JEJEJU Moja amisia leży na szafie i się kurzy. Ile ja już miałem wojen ze starymi żeby to w końcu wyrzucić:) ale nie dałem się. Moja 500-tka ma 2,5 MB ramu, 2 kickstarty (1.3, 2.1), 2x fdd tonę dyskietek i różne inne bajery. (NP sprzętowy Virus Detector:). Gry były zajebiste. Programy zresztą też. FANTAVISION też pamiętam, i deluxe paint i wiele innych. ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A XCOPY kto pamięta ??  :D

No Xopy jak xcopy, ale potem był SuperDupper (czy jak to sie tam pisało) można było robić obrazy dyskietek i nagrywać je na twardego czy CD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze pamieta hity takie jak Sensible Soccer (czy jak to sie pisze ;), North&South i inne w ktore cale nasze pokolenie sie zagrywalo w zamierzchlych czasach ;)

Te gierce były też na pc. Może ktoś ma link, skąd można je zassać.

 

A takie gierki jak Frog, czy wydana specjalnie na kości AGA wersja symulatora wyścigów F1 Nigel Mansell.... ach

mam na dysku te starocie, dobrze pamietam te czasy,ale nie ma to jak atarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie chyba kupuje ten komputerek Pegasos II G4/1000

możliwość pracy na kilkunastu systemach to jest to co lubiłem na wczesniejszej mocniejszej konfiguracji Amigi ale przy tej konfiguracji to bedzie niezle wymiatać zobaczcie sami PowerAmiga i najlepsze jest to ze 100% kombatybilności z systemem Amiga OS 3.9 i programami http://www.pegasos.pl/oferta.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic tylko pogratulowac grubego portfela ;) Mialem przez kilka dni wersje z G3 600 mhz i naprawde ladnie to dzialalo. W sumie, to nie mialem zadnego programu czy gry ktora by sie nie wyrabiala, a na G4 to juz chyba bedzie po prostu fruwalo :) Jesli mozesz to jak juz kupisz ten sprzet to opisz nam w kilku slowach swoje wrazenia, mysle, ze wiele osob sie zastanawia jak "to cos" dziala i czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę OT aczkolwiek niekoniecznie:

Możecie polecić jakieś extra dema na Amisię? Kiedyś miałem takową (PPC, HD, CD, itp...) i siedziałem w demoscenie na bierząco- królowały wtedy dema "Rise", "Tint", "Killer"... Później była przesiadka na PC i Amisia poszła w kąt (a wraz z nią demoscena).

Teraz skonfigurowałem WinUAE na tyle, że mogę bez problemów przypomnieć sobie te extra klasyki- ciekaw jednak jestem nowszych produkcji w stylu który zapoczątkowało demo "Rise".

Znam strony z demami, ale jest tego tyle, że aby znaleźć coś fajnego straciłbym mnóstwo czasu...

MA KTOŚ COŚ DO ZAPROPONOWANIA? (oprócz SZUKAJ ofkoz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dema hmm powiem ci tak ostatnimy laty niemiałem wogóle czasu na kompa więc niewiem jak z tym jest teraz dopiero zaczynam zbierac wszystko do kupy i spróbować od nowa z nową Amigą ale dopiero jak sobie wszystko poukładam to dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A ja posiadalem Amige 600HD mialo to cudo dysk twardy 20MB :twisted: ale byla jazda wtedy :D pamietam nawet jak sie zagrywalem w gunship ,indianapolis500,lotus tego sie nie zapomina :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Amiga to byl komp kultowy. Najlepsze czasy sceny to byl właśnie czas Amigi.. ech lezka sie w oku kreci. Tamte czasy minely ale ja ciągle mam w piwnicy amige.. moze ja kiedys odkurze - pokaze dzieciom, ze kiedys mozna bylo grac i pracowac (grafikowalem ostro na tej amisi 1200 + dodatki) na kompie ktory mial niecale 10 Mips'ow a jego chip graficzny musialby byc taktowany 10e50 MHz zeby dogonic to co dzis mamy w sklepach :D . Eh.. wzruszylem sie normalnie .. chlip :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sceny i demek na amige, to pod uae juz raczej nic nie zobaczysz ciekawego, nie wiem, czy widziales "Relic'a"grupy Nerve axis - jak nie, to musisz zobaczyc :) a z polski to polecam stare ale dobre "Amsterdam blessing" by Madwizards. Teraz demka tak jak na pc pisze sie praktycznie tylko na karte graficzna i mocny procesor. I wlasnie polacy czyli grupa Madwizards w tej chwili wyznacza nowe standardy. Na ich stronie www.madwizards.org znajdziesz ich ostatnie produkcje pod ppc jako pliki wykonywalne, albo zrzucone do AVIka animacje. Jest tam tez pierwsze demko napisane pod morphosa, czyli bedzie co puscic na pegasosie II do testow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amiga 500: rok 1987, mc68000, 7.09MHz, 512kB RAM, system 1.2, potem 1.3

amiga 500+: jw, tyle ze: rok 1990, 1MB ram, system 2.0

amiga 600: jw, tyle ze rok 1991, system 2.04 lub 2.05, kontroler ide i inna obudowa

amiga 1200: rok 1993, 2MB ram, mc68ec020, 14,19MHz, system 3.0 potem 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

 

Gadaj z Amigowcem, dla niego Amiga to rzecz święta

tak jest, trzeba uważać, bo gotowi wszcząć Amigowy-dżihad :wink:

 

ja go tam wszczynać nie będę, ale jak już się zacznie, to z chęcią sie przyłącze! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam teraz sprzedaje bude pc i czekam na mac`a w sumie to i tak 99% czasu zajmuje mi grafika i php;

kiedys mialem 1200 z 4 fastu 2 slow (standard) procek 40/33 MHz infinitiv, hdd 270 mb cd 4x + monitorek 15cali daewoo :)+

ach te chwile z simcity i dune2 ufo ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na torrencie leży link do Amithlona. Zostało mi do ściągnięcia 1,8% Wiecie kto by mógł udostępnić??? pliss. Jestem zdesperowany!

 

 

PS. To nie warez!

A kolega nie wie, ze Amithlon jest komercyjny i to jest jak najbardziej warez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na torrencie leży link do Amithlona. Zostało mi do ściągnięcia 1,8% Wiecie kto by mógł udostępnić??? pliss. Jestem zdesperowany!

 

 

PS. To nie warez!

A kolega nie wie, ze Amithlon jest komercyjny i to jest jak najbardziej warez?

niestety juz nie bo autor juz z tym skonczyl dokladnie kilka dni temu i nie zajmuje sie juz tego typem sprawami jak aktem kupna/sprzedazy. dowod: www.amithlon.net - niestety podobnie jak Bleem, to Amithlon teraz juz tez RIP :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak moze z innej paczki, ale od jakiegos czasu tak powolutku "robie" sobie amige do czegokolwiek zdolna :)

Ale zgodnie z ze tak powiem tematyka forum wyjade z overclockingiem :P, jak dobrze to do miesiaca bede mial PPC 175/040/25 ,sa tu jacys z doswiadczeniami w kreceniu ?

Chodzi o to ze karta ma dwa oscylatorki, jakies mnozniki itp, mam pomysl zeby zamienic oscylatory 50mhz na inne i zwiekszyc tak jakby "FSB" ppc-ka.

Odrazu powiem ze chce "ostro" pojechac z ta karta 233 conajmniej ,266 zalozenie a 280 (na oscylatorze 80mhz) jest punktem "marzeniowym", czy ktokolwiek wie/ktokolwiek slyszal ;] o jakichs modach napiecia/zmianach oscylatorow/operacjach z mnoznikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Odrazu powiem ze chce "ostro" pojechac z ta karta 233 conajmniej ,266 zalozenie a 280 (na oscylatorze 80mhz) jest punktem "marzeniowym", czy ktokolwiek wie/ktokolwiek slyszal ;] o jakichs modach napiecia/zmianach oscylatorow/operacjach z mnoznikiem ?

Niestety nie wiem jak to zrobic ale RESPEKT !!! mialem kiedys PPC 200/040/25 ale to bylo dawno .. :( Amige ciagle mam ale .. to juz nie to. Jezeli uda Ci sie cos wykombinowac to czekam na niusy :). Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzy latka temu mialem A1200 z BlizzardPPC 160/40/25, kumpel z lodzi mi przelutował coś na niej i poszła na 200 ale na pewno nie byl to oscylator kwarcowy (tak jak to sie robilo na katrach z 68k) niestety wiecej nie moge pomóc bo kontakt mi sie z nim urwał. W każdym razie komp był zajebisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety juz nie bo autor juz z tym skonczyl dokladnie kilka dni temu i nie zajmuje sie juz tego typem sprawami jak aktem kupna/sprzedazy. dowod: www.amithlon.net - niestety podobnie jak Bleem, to Amithlon teraz juz tez RIP :( :(

Autor skonczyl rozwoj programu, przestal go sprzedawac, ale to nie rowna uwolnieniu programu - jedyna na szansa na legalne posiadanie amithlona to zakup z drugiej reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ppc można zmodować tylko oscylatorem niczym innym są oscylatory jeden do 68k :) drógi od ppc pozdrawiam a i amiga 1200 nie miała pamięci slow tylko chip tak wide dokaładnośći :) a co do amigowego dżichadu pamiętam Marka Pampucha ;)

ps jak to napisali ona sie toczy ........... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci CHIP miala kazda amiga ;], pamiec grafiuczna glownie ale mozna bylo w niej wszystko trzymac, normalna pamiec to byla FAST (dostep mial tylko procek a nie uklady specjalizowane) ,natomiast pamiec SLOW to taka odmiana fastu tylko ze tak samo wolna jak chip (z tego co pamietam to A500 i A500+ mialy takie pamieci, te "pod klapke").

Co do moddingu ,juz wiem prawie wszystko, sa 3 oscylatory, jeden do 68k drugi do ppc i trzeci tak jakby do szyny systemowej, ale zmodowac mozna takze mnoznikiem (tylko ppc) ale ta operacja oznacza lutowanie po karcie, mnozniki zmienia sie ustawiajac odpowiednio pewne rezystory.Problem jest jeszcze tylko z napieciem, niestety niemam zadnego "moda".

No a co do Marka Pampucha to rulezuje ;] , czlowiek z pasja.

Szkoda ze C= zamordowalo amige ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RaV[666] nie zrozumiałeś ona sie toczy keep going jak to mówią :) chodzi mi o piłeczkę biało czerwoną :) a nie to że sie stacza a do pamięci sie zgadzam :) ale 1200 nie miała jej :) no i ten chip który sie przeklinało :)) ech dawne czasy tornada 3d lightwave paczowanie systemu mcp itd ech ................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...