Skocz do zawartości
niunia

Amiga

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tam pokićkał z kolorami. Ami na układach OCS/ECS (A500/600/1000/2000/3000) mogły wyświetlać 4096 kolorów w trybie HAM. Na AGAtkach (A1200/A4000) tryb ten zastąpił HAM8 który wyświetlał dokładnie 262144 kolory. W bitplane'ach to było odpowiednio 32/256 kolorów. Nie licząc trybu Extra Half Bright który pozwalał na 64 kolory na starszych Ami (drugie 32 kolory ciemniejsze odcienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coz to jest w ogole?

Digitalizer, urzadzenie do przechwytywania klatek z roznych zrodel (TV/VHS/DVD itd) . Niestety ten model nie dziala real-time co dosc powaznie ogranicza jego przydatnosc :?. Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, panowie... Ale fajny wątek! Ja na swojej Ami1200 w wieży pogrywam czasami w Slam Tilta.

A najfajniej jest, jak do żony przychodzi qmpela i siedzą, i grają, i się vcoorfiam, bo ta qmpela zrobiła na piratach ponad 5 mld pkt (albo więcej, nie pamiętam - zarzucę później fotką) XD

Pozdróvka,

Steel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, panowie... Ale fajny wątek! Ja na swojej Ami1200 w wieży pogrywam czasami w Slam Tilta.

A najfajniej jest, jak do żony przychodzi qmpela i siedzą, i grają, i się vcoorfiam, bo ta qmpela zrobiła na piratach ponad 5 mld pkt (albo więcej, nie pamiętam - zarzucę później fotką) XD

Pozdróvka,

Steel

O, daj daj, chętnie zobacze. Ja u kumpla jak byłem, a grało mi się wtedy najlepiej, uciułałem > 900 mln. Niestety niedługo Amiga poszła na szrot, myślę co by nie nabyć sobie z powrotem sprzętu z sentymentu . Edytowane przez Duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie ostatnio na wspomnienia z demosceny, pamięta ktoś genialne demo Spaceballs "State Of The Art" z masakrycznym kawałkiem Travolty "Condom Corruption"? Albo muzyka z intro do gry Stardust autorstwa Bassbomb? Od kilku dni leci u mnie składanka powyższych, muzyki z Superfroga i kilka rzeczy TEGO PANA :D

 

No i jeszcze "Starstruck" grupy The Black Lotus z Amiga Assembly 2006 - RE-WE-LA-CJA :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kilka pytan odnosnie amig :)

 

Mam jeszcze z dziecinstwa A1200, kupiona chyba w '96 roku

 

1) w stacji dyskiete zaczyna wysidac mechanizm wypluwania dyskietki. trzeba nacisnac guik i delikatnie wyciagnac dyskietke kombinerkami, macie jakis pomysl co z tym zrobic? moze przelozyc flopa od pcta?

 

2) Czy da sie zainstalowac Workbencha nie posiadajac HDD?

 

3) Co z dzisiejszych, moze jakichkolwiek urzadzen wpakuje do PCMCIA na boku urzadzenia?

 

4) Czy ktos wie gdzie dorwac przejsciowke do montazu HDD i jakiej wielkosci ta amiga je obsluzy?

 

5) Moze mi ktos podac garsc komend do AmigaDOSa? dodam ze z linuksowych dziala tylko fd0 i to bez cd, tylko sama nazwa urzadzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kilka pytan odnosnie amig :)

 

Mam jeszcze z dziecinstwa A1200, kupiona chyba w '96 roku

 

1) w stacji dyskiete zaczyna wysidac mechanizm wypluwania dyskietki. trzeba nacisnac guik i delikatnie wyciagnac dyskietke kombinerkami, macie jakis pomysl co z tym zrobic? moze przelozyc flopa od pcta?

 

2) Czy da sie zainstalowac Workbencha nie posiadajac HDD?

 

3) Co z dzisiejszych, moze jakichkolwiek urzadzen wpakuje do PCMCIA na boku urzadzenia?

 

4) Czy ktos wie gdzie dorwac przejsciowke do montazu HDD i jakiej wielkosci ta amiga je obsluzy?

 

5) Moze mi ktos podac garsc komend do AmigaDOSa? dodam ze z linuksowych dziala tylko fd0 i to bez cd, tylko sama nazwa urzadzenia :P

 

1) Może jakaś sprężynka siadła. Flopa od PC nie podłączaj.

2) A na czym chciałbyś zainstalować, chyba nie na dyskietkach :wink:

3) Wsadzić możesz wiele. Problem to brak sterowników. Na dzień dzisiejszy można tam wsadzić np. kartę sieciową (jeśli są do niej stetrowniki)

4) Amiga ma złącze na dyski 2.5 cala, więć jeśli chcesz wcisnąć tam dysk 3.5 to odpowiednią przejściówkę znajdziesz na Allegro. Tylko pewnie będzie kombinowanie z podlączeniem zasilania. Ale skoro za 50zł można na Allegro kupić dysk 2.5 cala to nie widzę sensu kombinować.

5) Kup sobie książkę. Są na Allegro czasami.

 

 

 

Jak chcesz bardziej wiarygodne odpowiedzi na te pytania to polecam www.ppa.pl i ich forum.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2 workbench moze chodzic z dyskietki ;) bez instalacji.

Ad4 nie ma zadnego problemu z kombinowaniem zasilaniem do hdd ;)

(najwieksza pojemnosc dysku to 4.3 gb chyba ze zaczniesz kombinowac z system *inny kontroler itd wtedy obsluzy wiekszy dysk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Amisia.... ile to czasu przesiedziało się przy Civilization czy Centurionie :) Ale i tak prawdziwym mistrzostwem to był Cannon Fodder - po prostu cudna gra ;)

 

Aha, ktoś kto nie grał w Super Froga nie wie co to platformówka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze, nie wiedzialem ze ten dzial tu jest :)

Eh... mialo sie amisie, mialo... Od a500 po a1200T, zarowno Infinitiv II jak i E/Box, twardziela mam do tej pory (seagate 8GB lol), niestety spieprzyla sie karta apollo 1240 i po dozynkach... a kupilem nawet ZorroII i cyberVision 64/3D... Ale wtedy Napalm smigal... Az kumplom pececiarzom oczy wylazily na wierzch, ze ja na amidze ktora odtwarza durne melodyjki odpalam 24bitowe ekrany, przegladam net, wykopuje ich z irca albo gram w cos co wyglada lepiej niz ich C&C... Daaawne dzieje... A ile czasu zjedzonego przez DuneII, ufo, settlers czy ambermoon/dungeon mastera II...

Pozdrowienia dla wszystkich ktorzy kiedys mieli/maja amige :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierki na amige w cenie....

41 zł za lotusa, heh.

To zdaje sie byl lotus na dyskietkach. Te na plytkach (Lotus Trilogy) sa kilkukrotnie drozsze :roll:.

Tak wiec wyrwanie takiego czegos za Ł12.50 na yebayu moge uznac za sukces Dołączona grafika.

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dares: cicho mialem atari ;PPPPP

Ehhh - lista wspaniałych utworów z czasów Amigi jest długa...

Łza w oku się kręci, naprawdę.

Ostatnio znów odświeżałem temat Amigi po przypadkowym natknięciu się na filmy z youtube...

Amiga miała duszę - to trzeba jej przyznać. Setki godzin spędzone przed świecącym telewizorem i magia 4 kanałów po 2 na jeden stereo robiła podówczas swoje...

A gry? Takich gier, jak wtedy już teraz nie robią... Wszystko zalewa komercha i efekty. Zapomina się o tym, że to co najważniejsze, to coś czego na ekranie nie widać, a co nazwać można chociażby klimatem..........

 

ALe żeby nie było tak smutno, to jest winaue, którym można odpalić wszystko i powspominać... a do tego polecam Wam bardzo mój mały zestawik cukiereczków muzycznych z Amigi + player (razem z 4,5 MB)

http://www.mediafire.com/download.php?zdmthgxhjml

 

Pozdro

(dumny były użytkownik A500 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...