Skocz do zawartości
Pawelek69

Spis literatury i cytowania w Wordzie 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dużą pracę (180 stron) i 120 pozycji literaturowych które muszę uporządkować na końcu. W tekście zaznaczam cytowanie [39] np. a na końcu misi być spis w postaci:

[39] Osswald T. A., Turng L-S., Gramann P.J., Injection Molding Handbook, Hanser Publisher, Munich, Hanser Gardner Publications, Inc., Cincinnati 2001,

 

Literatura ma być porządkowana alfabetycznie wg. nazwiska pierwszego autora.

 

Teraz mam pytanie, czy da się zrobić tak, żeby najpierw wprowadzić wykaz wszystkich źródeł a potem dodawać je do tekstu w postaci np. powiązań (coś jak hiperlinki). I żeby kiedy zmienię np. dodam jakieś źródło automatycznie zmieniła się numeracja w tekście, np żeby jak wpiszę pozycję [98] to w tekście wszystkie powyżej wskoczyły o jedno oczko w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wstędze 'Odwołania' masz zestaw narzędzi 'Cytaty i bibliografia'. tam klikając na 'Zarządzaj źródłami' wprowadza się całą bibliografie wypełniając odpowiedni formularz. następnie można dodawać odnośniki w tekście klikając w 'Wstaw cytat'. bibliografie wstawiasz narzędziem ' Bibliografia'. wybierz styl ISO-690 odnośniki i listę pozycji bibliograficznych można aktualizować. tylko, że tu masz problem tego typu, że w bibliografii nazwiska pojawiają się w kolejności ich wpisywania, a odnosnik wygląda tak (1) a nie [1].

 

i to pewnie już wiesz.

 

to co mi przychodzi do głowy to edycja pliku *.xml, w którym jest zapisana cała bibliografia. można by go spróbować otworzyć w excelu, posortować tak jak potrzebujesz, i edytować całą kolumnę <tag>, w której to znajdują się odnośniki, a następnie zaktualizować spis w wordzie. z góry mówię, że nie próbowałem, to tylko taka moja wolna sugestia.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, znalazłem taki dodatek do Worda: ISO 690 - Numeric Reference with Square Brackets

http://bibword.codeplex.com/releases/view/14646

Na razie testuję, ale z tego co widzę, po wstawieniu pozycji ze spisu jako odnośnika w nawiasach [] nie mam możliwości późniejszej automatycznej edycji, mogę jedynie sam wpisać numer. Może faktycznie spróbować coś z odnośnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...