Skocz do zawartości
andrew777

AMD Bulldozer | AM3+ | Zambezi | Vishera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo na ile te slajdy są wiarygodne. Kiedyś było info o 980G (z Radeonem z rodziny HD4200).

Z drugiej strony coś mi się wydaje, że tak naprawdę przyczyną braku kompatybilności z AM3 nie będą chipsety, a samo zarządzanie energią i Turbo 2.0. Zobaczymy ;).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję na jakiegoś 4 rdzeniowa bijącego na głowę obecnie najszybszego Phenoma II X4 970 (3,5 GHz). Szczerze wątpię by gry wydane w 2011 roku umiały zrobić użytek z więcej niż 4 rdzeni. Będzie dobrze, jak chociaż te 4 rdzenie dobrze wykorzystają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież to dotyczy tylko najlepszych procesorów, to będzie dopisek jak obecne Black Edition. Samo FX było by fajne, ale jakieś Vision Black i Ultimate Vision brzmią po prostu debilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu zdecydowałeś się na X6, a teraz ciągle jedziesz po nim? Chwilowe zaćmienie?

 

Bo spodziewalem sie, ze Bulldozery beda chodzic na plytach glownych ze swiezutko wtedy wydanym chipsetem 890 jak kupowalem to pierwsza dostawa wtedy wchodzila (intel chociaz gra fair i bylo juz wtedy wiadomo, ze 1156 jest martwym zaulkiem)

Bo wedlug testow - 4,0 robily z latwoscia na przyzwoitych napieciach - moj robi z trudnosciami 3,8@1,5V

Bo liczylem , ze 6 prawdziwych rdzeni da duzego kopa w Boinc a nie, ze czasem przy farcie przescignie i7 920 (wyniki porownania wydajnosci rdzen w rdzen z ciut wolniej taktowanym q9550 pomine litosciwie milczeniem)

Bo nie bylo jeszcze wtedy Cywilizacji V , Starcafta 2, Mafii II i F1 cisnacych ostatnie soki z CPU wiec w grach wygladalo to akceptowalnie.

 

@aImLess - tamten komentarz nalezy umiescic w kontekscie czaswyom , kiedy to w tamtym momencie ludzie na forum co kupic odradzali i5 750 jako pozbawione przyszlosci wobec swietlanych perspektyw am3.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli heńska 555 da się zapewne puścić na AM3+? A znane są już różnice pomiędzy AM3+ a FM1?

 

@Michaelius

 

rozumiem, też czuł bym się rozczarowany. Ale też nie oczekiwałem tak wiele po AM3 więc i nie jestem teraz zły. Powiedzmy szczerze, wymiana płyty dała mi stratę ok 200zł. Tyle straciłem na sprzedaży swojego zestawu ram / płyta po blisko dwóch latach. To wg mnie jest akceptowalny koszt użytkowania. Tyle przecież zyskałem na odblokowaniu phenoma 555 do @B55.

 

Teraz w AMD cieszy mnie i zarazem niepokoi to, że będzie AM3+ i zaraz po niej FM1. Czyli niby jak? Będzie buldożer 1 na AM3+ i Buldożer 2 tylko na FM1? Tak, że dopóki mi się to nie wyjaśni nie ruszam mojego "wypasionego" zestawu :D

 

Trudno ich teraz wyczaić, czy zachowają kompatybilność dłużej niż przez jedną platformę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w AMD cieszy mnie i zarazem niepokoi to, że będzie AM3+ i zaraz po niej FM1. Czyli niby jak?

 

Niby do 4 rdzeni (z GPU) ma być FM1 a do 8 rdzeniowych (bez GPU) będzie AM3+ - czyli niby równolegle ... choć 8 rdzeniowe procesory "Buldozjada" mają wyjść wcześniej, więc AM3+ pojawi się przed FM1.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie proce Am3 da sie puscic na AM3+ wedlug zapowiedzi.

 

A co do FM1 to pamietaj , ze ma wprowadzic grafike w proca i (chyba) wiecej kanalow pamieci wiec o kompatybilnosci z AM3+ raczej mozna zapomniec.

 

Szkoda też , że ograniczają desktop do 4 modułów/8 rdzeni. Bulldozer 6/12 albo 8/16 jadacy na 4-4,5 nawet przy niewiele poprawionym IPC to juz by bylo cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda też , że ograniczają desktop do 4 modułów/8 rdzeni. Bulldozer 6/12 albo 8/16 jadacy na 4-4,5 nawet przy niewiele poprawionym IPC to juz by bylo cos.

 

Jeśli renderujesz zawodowo w 3D studio to te 16 rdzeni może się przydać ... ale graczowi obecnie nawet 8 rdzeni nie potrzeba ... lepiej by rdzeni było nawet w ilości 4 ale za to max szybkie.

 

Poza tym te 16 rdzeni nawet w tych 32nm pewnie musiałoby mieć TDP 140W/duże wydzielanie ciepła - więc dla chcących zbudować niesłyszalny komputer chłodzony powietrzem to raczej nie bardzo (właściwie to nawet nie wiem jak będzie to wyglądało przy 8 rdzeniach - to już niemało, nawet jak na 32nm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bulldozer na FM1 będzie dopiero w przyszłym roku, no i tylko max 4 rdzenie + GPU. W tym roku będzie to jeszcze K10 (odpowiedniki Athlonów, bez L3).

 

Ogólnie zrobili to samo co Intel, czyli będą dwie równoległe platformy. Proce na AM3+ pewnie będą mieć też więcej cache, a sama platforma przynajmniej w teorii większą wydajność, więcej linii PCI-E w chipsecie itd. Procesory na FM1 będą mieć cały NB zintegrowany w procu, więc będzie to odpowiednik 1155, tylko grafa o kilka klas lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulldozer to come close to Core i7

 

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tak rzeczywiście będzie i ceny zarówno u Intela jak i AMD będą bardziej dostępne.

 

Tylko tu jest pytanie w czym.

 

Czy wierze , że Bulldozer 4/8 będzie szybszy od i7 6/12 w przetwarzania wielowątkowym typu rendering czy serwerówka - zdecydowanie tak. Na tej samej zasadzie mój X6 potrafi czasem pokazać pazur.

 

Kluczowe dla nas jako głównie graczy jest jednak pytanie o wydajność zegar w zegar. No i może być tak , że Bulldozer 2/4 skopie zadki tanim intelom bo prawie 4 rdzenie będą lepsze od 2+HT a 4/8 polegnie bo większość softu przestaje się skalować na 4 wątkach.

 

Jak tak dalej pójdzie to sprzedam proca i mobo am3 póki są drogie i potem 3 miechy na konsoli i lapku się przemęcze by poczekać na wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A czemu mieli szaleć (choć ceny płyt są debilne)? Wiadomo że proce 1155 nie będą miały szans z najlepszym Bullzoderem (patrząc na samą ilość rdzeni), ale Intel będzie miał nową broń pod koniec roku. Z 6-8 rdzeniami już Bulldozer nie wygra, tylko niestety ta nowa broń będzie dostępna zapewne tylko dla elity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak sie wyceni Intel.

 

Teraz mogli sobie pozwolic na i7 9x0 za 300$ bo spokojnie byli lepsi od najwyzszego proca w ofercie AMD.

 

Natomiast jak Bulldozer bedzie dobry to Intel nie bedzie mogl sobie pozwolic na wystawienie proca o identycznej wydajnosci w wyzszej cenie.

 

 

Tyle tylko , ze AMD wojna cenowa sie nie oplaci bo pewnie by chcieli w koncu osiagnac zyski, wiec spodziewalbym sie stagnacji cenowej na rynku i raczej wyjscia AMD w gore niz zejscia cen Intela na ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą one dostępne w wersjach cztero-, sześcio- oraz ośmiordzeniowych.

Dobra wiadomość że jednak będą 4 rdzeniowe Buldozery (bez GPU)... mam tylko nadzieję że nie będą to 8-rdzeniówki z wyłączonymi dodatkowymi rdzeniami (jak widać na przykładzie 3-rdzeniowych athlonów biorą one stosunkowo dużo energii).

 

Takie szybkie, tanie, zimne 4 rdzenie bez GPU chętnie bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił 4 rdzenie, które odblokowują się na 8 B-)

Mam nadzieję że buldożer uda się AMD. Chętnie bym zmienił kompa bo mnie mobo denerwuje

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z ciekawości, czy AMD kiedyś powiedziało czemu nie korzystają z socketów LGA? Stosują je w końcu w rozwiązaniach serwerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...