Skocz do zawartości
tomasir

Aida 32 - wyniki testów pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba całkiem nieźle ;]

 

Bazując na moim wyniku dla pamięci przy taktowaniu 666,8 Mhz (odczyt) powinieneś mieć 21915 MB/s (przy 933,5 Mhz) ... masz tylko 5 MB/s mniej (w granicach błędu pomiarowego), więc jest OK.

 

Analogicznie odczyt L1 (tu już liczysz wg. taktowania CPU) ... OK, tyle co powinno być.

 

Jedynie zastanawia mnie dla czego transfery dla cache L3 masz takie niskie (z grubsza 10% niższe od oczekiwanych)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na moim wyniku dla pamięci przy taktowaniu 666,8 Mhz (odczyt) powinieneś mieć 21915 MB/s (przy 933,5 Mhz) ... masz tylko 5 MB/s mniej (w granicach błędu pomiarowego), więc jest OK.

 

Analogicznie odczyt L1 (tu już liczysz wg. taktowania CPU) ... OK, tyle co powinno być.

 

Jedynie zastanawia mnie dla czego transfery dla cache L3 masz takie niskie (z grubsza 10% niższe od oczekiwanych)

 

Zrobiłem test jeszcze raz i wynik wyszedł lepszy. Być może coś w tle mi zabierało procesor. O te 10% L3 Ci chodziło jak widać poniżej?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciały na 2400 bez większej ingerencji w ustawienia, co by je na 2600 zapuścić trzeba było trochę pokombinować z timingami 

 

Goodram play 2x8GB 1866@2600@1.5V, VTT na def czyli 1.047V, jak na ddr3/ivy chyba całkiem ładnie

 

16k2i5x.png

 

EDIT:

 

Lekki update :

 

2iuthsy.png

Edytowane przez DJH83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie wycisnę, kombinacja IMC/MB nie pozwala. Te same pamięci robią po 4500c17 przy latency ~35ns więc mają potencjał.

Ale to na prockach 10gen i płytach 2 slotowych, pokroju Apex

 

4100c15best.png

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Testuję pamięci Crucial Ballistix 2x8GB DDR4 3200 CL16 (BL2K8G32C16U4B). Napięcie 1,4V. Memtest86 przechodzi z 0 błędów. 

2666MHz 12-14-14-28-400-CR1

To już koniec ich możliwości, czy coś jeszcze da się wycisnąć?

image.thumb.png.3406dfef964539085bda20734ce0513b.png

image.thumb.png.155c2fe9f187f13b2174b4313b0842e2.png

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że tak zapytam bo nie będę zakładał nowego tematu - Jeśli robię testy RAM w Memtest86 i pozytywne wyniki wychodzą na każdej kości osobno, a gdy robię test w DualChannelu to wychodzi mi jeden błąd. Jeszcze raz to wszystko przetestuje, załatwiłem sobie wersje PRO i zobaczę. 

Powodem testów RAM są bluescreeny o nazwach pfn_corrupt_list i management memory. Losowo wywala mi bsod o tych nazwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci są bardzo dobre do OC, chociaż koledze trafiły się takie, co 3600 MHz nie chciały pójść przy cl16. U Ciebie jest znakomicie. Możesz podać więcej danych z ustawień timingów i napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co jestem w stanie stabilnie odpalić - 4333 CL18:
jTfFl5Q.jpg

Jednakże nie ma tak pięknie - SoC muszę podbić do 1.27V, wydajność 3D w zasadzie nie wzrasta (w porównaniu do 4000C16), opcja 4266 CL17 / 18 też nic nie daje na plus - natomiast jest jeden duży problem. Cokolwiek na YT się przycina (pomaga jedynie wyłączenie akceleracji sprzętowej) - nie wiem czy to wina biosu, płyty na B450, sterów do integry, czy jeszcze czegoś innego... Skupiłem się więc na zacieśnianiu 4000 CL16 😉

- - - - - - - - - - - - -

Odnośnie 4000 CL16 to tak:

- napięcie pamięci 1.45V (dzisiaj testuję 1.4V, niestety płyta gł. nie udostępnia nic pomiędzy),

- VDDP 0.95V

- VDDG 1.05V

- SoC 1.20V

- lecę na integrze, więc Latency wyższe niż z osobną grafą, tak samo SoC musi być odpowiednio wysoko

 

9tl6wnZ.png

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki pamięci G.Skill Trident Z5 Neo, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 (F5-6000J3038F16GX2-TZ5N)

Po optymalizacji opóźnień wg tych filmików

Actually Hardcore Overclocking
Easy memory timings for Hynix DDR5 with Ryzen 7000
https://www.youtube.com/watch?v=dlYxmRcdLVw

Hardware Unboxed
AMD Ryzen 7000 Series [Zen 4] RAM/Memory Scaling feat. Tuned Memory
https://www.youtube.com/watch?v=MOatIQuQo3s&t=1s

42281c661edb3b90.jpg

 

Czy tak duża  różnica  pomiędzy zapisem odczytem i kopią pamięci to normalne na platformie AM5 czy jednak u mnie może być coś nie tak z tymi pamięciami?

Edytowane przez skalak23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...