Skocz do zawartości
azyl

MySQL - sprawdzanie czy dany rekord został odczytany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie - czy istnieje możliwość sprawdzenia w MySQL czy dany wpis został odczytany przez użytkownika ? Coś na wzór nieprzeczytanych wiadomości na skrzynce ?

Chodzi mi dokladnie o cos takiego :

W bazie danych sa informacje dla dyspozytorow na temat zlecen. Chce, aby po dodaniu nowego zlecenia, osoba, ktora ma za zadanie je wykonywac po zalogowaniu sie do bazy dostawala informacje o nowy zleceniu. natomiast gdy przeczyta zlecenie, czyli otworzy dany rekord, informacja ma znikac.

Czyli ma byc w jakis sposob oznaczone, ktore rekordy zostaly przes usera wyswietlone, a ktore nie. Czy jest taka mozliwosc ?

Mysle, ze mozna to jakos zrobic "lopatologicznie", ale zastanawiam sie czy sa takie opcje juz wbudowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja nie moze byc wbudowana z prostego powodu. Skad MySQL (czy dowolna inna baza) ma wiedziec, ze to akurat uzytkownik teraz oglada dana wiadomosc, a nie administrator albo jakis serwis chodzacy w tle, ktory tez pobiera te wiadomosci do jakis innych celow? To juz zalezy od logiki aplikacji, wiec musisz obsluzyc to samemu. W najprostszej wersji dodajesz po prostu kolumne z flaga przeczytany/nieprzeczytany do tabelki z wiadomosciami, gdzie wartosc domyslna przy tworzeniu oznacza nieprzeczytana, a uzytkownik po "wejsciu" w ta wiadomosc oznacza ja automatycznie jako przeczytana.

Jesli wiadomosci maja byc wspoldzielone dla wielu uzytkownikow i kazdy ma miec swoja flage to sytuacja sie troche komplikuje, ale nie az tak znowu bardzo.. przyda sie wtedy dodatkowa tabelka z samymi statusami powiazana do wiadomosci i usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...