Skocz do zawartości
Melampus

NIGRORIS by Melampus - Rev.3

Rekomendowane odpowiedzi

PROJEKT NIGRORIS


Witam serdecznie. Od ostatniego mojego projektu upłynęło trochę czasu. Obiecałem, ze coś zaprezentuję, a nawet już się zabierałem do roboty, jednak życie mi tego nie ułatwiło. No cóż tak już bywa. Jestem jednak z nowym projektem o nazwie Nigroris. Jest to trzecia rewizja mojego LC. Stara 2 rewizja Deep 2Undertow to już przeszłość, choć nie do końca. Po kolei jednak.
Tworząc Nigroris obrałem sobie kilka celów. Po pierwsze chciałem cały LC zmieścić w obudowie. Po drugie i najważniejsze, jako, ze jest to moja trzecia odsłona postanowiłem zrobić coś własnymi rękoma, a nie tylko wsadzić klocki do wnętrza. Pobawiłem się w mały modding. Jak mi to wyszło możecie zobaczyć poniżej. Nie ukrywam, że na horyzoncie było kilka inspiracji Waszymi projektami.
Dodam jeszcze tyle, że postanowiłem nie zmieniać platformy i pozostać wciąż przy wiecznie żywej LGA 775. Podzespoły pieca zostały raczej takie same w porównaniu z rewizją 2. Nadmienię na koniec tylko, iż ostatecznie zamierzam umieścić na pokładzie fermi w sli, przy czym nie od razu. najpierw jedna a z czasem druga karta. Póki co jest wersja beta, ponieważ z dostępnościa tych gpu w Europie nie jest najlepiej.
Czekam na Wasze komentarze i krytykę. Mam nadzieję, ze kogoś zainspiruje, tak jak Wy zainspirowaliście mnie.
Wkrótce zamieszczę workloga z prac nad Nigroris. Jeśli jesteście niecierpliwi to możecie poszukać takowego na zagranicznym forum. Obiecuję jednak, iż ten zamieszczony tutaj worklog będzie miał mały bonus.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować całemu Forum PPC za inspirację i wiedzę. Od Was się to zaczęło. Szczególne podziękowania dla Malika i Bar7ek.

Dobra, koniec trucia. Zapraszam.


Konfiguracja sprzętowa:
CPU: QX9650
Płyta: Evga 780i
GPU: 9800GX2
Ram: G.Skill 8800 2x2 GB
HDD: WD ABBYS 500 MB
Muzyka: ASUS Xonar D2
PSU: ENERMAX Revolution 85+ 1250W
Opti: Plextor HD-DVD ROM Bluray
Inne: Aquaero


Konfiguracja LC:
Bloki: CPU-360 rev.1.1. Kooolance / GPU EK 9800GX2 waterblock / Bitspower Black Frezeer 780i / Bitspower 2 x mosfets A1 I A2 Black Frezeer
Chłodnice: TFC X-Changer 240 I 480
Pompa: Swiftech MCP655 12V (Laing D5 Vario)
Złączki: Bitspower Shining Silver Rotary 45 / Bitspower Shining Silver Dual Rotary Angle Fitting / Bitspower Shining Silver L2 I L3 / Bitspower Shining Silver SL / Bitspower Shining Silver Filports / Bitspower Ultimate Thread 1/2" ID x 3/4" OD Compression Fitting
Wąż: PrimoChill PrimoFlex PRO LRT Tubing 1/2"ID na 3/4"
Czujniki temperatury: 2 x Bitspower Temperature Sensor Stop Fitting
Rezerwuary: 2 x EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0
Płyn: Primochill PURE Performance Coolant UV Purple
Inne: PrimoChill Anti-Kink Coils - 3/4 OD" Tubing / 2 Led strips / Arctic Silver / Arctic Silver Ceramique / Bitspower thermopads / 4 x Noctua NF-P12 / 2 x NoiseBlocker / 1 revoltec HDD Fan / Bitspower D5 Vario kit / Bitspower D5 Vario Top


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, ładny rachunek, foty za ciemne, mogłeś chociaż poniklować bloki GPU. Kolejny bling-bling bez większego wkładu pracy.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fota ma zaprezentować wyro + kolor zasłon :P. Taka zasłona... :P

 

bling bling jest, ale np mi się podobają dwa rezerwuary. Jakoś tak symetrycznie, ciekawie.

Owszem, kolejny zestaw kup, złóz, zapomnij, ale wstawka z tym napisem plexy jest gitara. To szpachlowane było nie? Wykonanie czegoś takiego, to już nie jest plug & play więc giciorex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i uwagi.

 

Zgodzę się z tym, że pierwsza fota trochę nie na miejscu. Ot taki poranny mały bajzel w pokoju :oops: Mam nadzieję, ze nie przeżyliście z tego powodu traumy?

 

Foty jeszcze strzelę nowsze - postaram się by nie było tak ciemno.

Co do UV to niestety nie ma. Zrezygnowałem z tego dziwactwa po moim ostatnim projekcie.

Płyn już taki jest. Fiolet kolor w większym skupisku (czyt. rez). W mniejszym (węże) robi się przeźroczysty. Cóż postawiłem na coś nowego w tym temacie. Mam dość Fesera One i jego cholernego osadu. Mam nadzieję, iż ten płyn (Primochill) takiej kaszany mi nie narobi.

Co do symetrii to owszem jest. Dla kogoś z pod znaku wagi nie symetria była by czymś dziwnym.

Bloku nie niklowałem bo już niedługo wymiana.

A co do plexi. Uuu - to osobny temat. Cięcie, szlifowanie, docinanie, obrabianie, malowanie, szablony itp. Powiem tylko, ze plexi jest znacznie więcej (nie tylko boczny panel), tak samo jak i roboty z jej obróbką. Jutro postaram się wrzucić worklog to lookniecie co i jak.

 

PS. Zdjęcie nr 1 wyjechało :wink:

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dosc fajnie ;)

Mogles to okno od srodka wsadzic i przymontowac srubkami imbusowymi , czernymi do tego.

Troche dziwnie wyglada te weze wychodzace z bloku na GPU.

Strasznie mi sie podobaja te luki w okolicy cpu , oraz te dwa loga ;) A i jeszcze te rezy z pompka ciekawie wygladaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdjęć :) hehe no i jaśniejszych. Projekcik wygląda bardzo fajnie. Co prawda ten kolor płynu w wężach taki nijaki, do kilku innych szczegółów też można się przyczepić, ale ogólnie bardzo fajnie wygląda :) plusik za symetryczne reziki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa to taka zabawa z mojej strony słownictwem. Ot z łaciny nigroris oznacza czarność. Dlaczego tak? Wzięło się to od czarnego koloru obudowy. Od samego początku wiedziałem, że pomaluję TJ07 wewnątrz na czarno. Co do "konika". No cóż - to z kolei ukłon w stronę Bitspower'a. Wstawienie tego loga zamiast litery "o" moim zdaniem urozmaiciło napis.

 

Jutro coś natworzę w skrócie z prac nad tą rewizją. Teraz na szybko cztery aktualne foty wersji beta.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie kolego, zacnie :D Pomysł z dwoma rezami ciekawy i również go wykorzystam w swoim projekcie, jednak holdery EKa nie przemawiają do mnie, toteż wykorzystam rezy Koolance'a ale o tym kiedyś...

 

Zastanawia mnie ile waży gx2 z blokiem :D Dopiero teraz doceniam walory SS TJ07 :) Kolejny zajebisty projekt, choć ma się wrażenie takiej "ciasnoty" wewnątrz głównej komory, ale może mi się wydaje :)

 

Powtórzę, zacnie i soczyście :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże spisują się znakomicie. Lekko uległ spłaszczeniu odcinek między mosfetami, ale uwierzcie mi kombinowałem tam na różne sposoby. Bardzo ciasny odcinek. Sam GX2 ciężki nie jest szczególnie jak zdejmie się referencyjne chłodzenie. Blok to inna bajka koło kilosa.

 

 

 

Obiecałem mały worklog. Oto więc jest. Materiału dużo nie ma. Z drugiej jednak strony zbytnio rozpisywać się też nie ma co...

 

Ideę projektu i założenia znacie z pierwszego posta. Na początku nie wiedziałem jeszcze jaką konkretnie obudowę wybiorę. Wahałem się między TJ07, a Lian Li A77F. Ostatecznie wybór padł na TJ07. Nieziemski wygląd, funkcjonalność i prostota. Nie sposób się oprzeć tej skrzynce. Pamiętam jak pierwszy raz miałem okazję przyjrzeć się temu towerowi z bliska. Ogrom miejsca. Teraz z perspektywy czasu powiem, iż tak dużo miejsca to tam nie ma, chociaż wszystko zależy od tego co chce się upchać. Ja miałem sporo dużych rzeczy, które idealnie się wpasowały. Zaskoczyła mnie tylko wersja budy, którą przysłał mi sklep. Miała ona bowiem tackę pod Xeony (prostokątny otwór) i z początku nie byłem do tego przekonany. Teraz powiem, że otwór ten to bardzo przydatna rzecz. TJ07 została przeze mnie oczywiście pomalowana własnoręcznie na czarno. Użyłem czarnego matu cans montany, który rozpylałem przez dwie dysze o większej i mniejszej średnicy. Na tace poszły 4 warstwy, reszta 3. Zaślepki i śruby malowałem high glosem czarnym montany z podkładem deco coloru.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mając gotową obudowę mogłem przystąpić do konkretów. Podpatrując m.in. projekt Malika bardzo spodobało mi się zasłonięcie tyłu zatok 5.25''. Postanowiłem, że zastosuję coś podobnego. Nie chciałem jednak do końca powielać pomysłu i wpadłem na szalony patent by stworzyć rez półokrągły, zasłaniający wspomniane zatoki i sprzęt w nich umieszczony. Rez ten miał być centrum uwagi układu. Jako, iż posiadałem nową pompę z modem od bitsa na nią - oczywiste stało się wyeksponowanie jej. Ostatecznie plan był taki by pompa znalazła się na dole pod rezem. Ten ostatni łukami miał się schodzić na boki.

Trzeba było wszystko rozrysować i zaplanować w detalach. Niczym w sztabie wojskowym zabrałem się do kreślenia planów i wycinanki modelu tekturowego.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kolejnym etapem było przygotowanie materiału do wykonania rezu-ściany. Użyłem oczywiście 3 mm plexi bezbarwnej, która była odporna na UV i większość chemikaliów, wykorzystywanych w LC (płyny itp). Na zdjęciu poniżej widzicie kilka pociętych kawałków. Płyty plexi, które zamówiłem miały wymiary 50 na 50 cm i były osłonięte z dwóch stron folią ochronną.

Dołączona grafika

Wycinanie odpowiednich elementów i cała obróbka w plexi nauczyła mnie pokory. Materiał jest z jednej strony fantastyczny, ale z drugiej strony medalu, potrafi być trudny. Do dziś mam trudności w wykonywaniu otworów w plexi, a sprawa gwintów to dla mnie nadal czarna magia. Praca w plexi uświadomiła mi jak wiele wysiłku należy włożyć by uzyskać odpowiedni efekt. Mam teraz pełen szacunek do prac w tym i innym materiale, jakie wykonują co niektórzy z Was i prezentują tutaj na forum. Do póki człowiek czegoś nie spróbuje to nie wie z czym to się je.

By ułatwić sobie prace w cięciu plexi zakupiłem z oporem specjalny nóż OLFA. Z początku sądziłem, że to zbędny bajer, ale wkrótce przekonałem się o moim błędzie. Cięcie stało się o wiele prostsze, tak samo jak zbudowany jest ten nóż i jego zasada działania (prostsza od budowy cepa - dosłownie).

Dołączona grafika

Poza planami, niezbędne okazały się formy. Wykonałem takowe z mocniejszej tektury a nawet gipsu. Później przyszła kolej na termoplastykę domowym sposobem. 150 C i 7 minut w elektrycznym piekarniku zrobiło swoje.

Dołączona grafika

Ostatecznie elementy rezu-sciany prezentowały się następująco:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rez skleiłem przy pomocy Cosmofenu i SuperGlue. Ten pierwszy klej okazał się wspaniałą sprawą. Szybko schnął i tworzył twardą plexigowatą spoinę, którą można było z łatwością obrabiać jak plexi. klej ten wykorzystywałem później w dalszym projekcie do klejenia oraz tuszowania wgłębień i niedociągnięć. Sam rez mieścił 2 litry płynu! Ostatecznie jednak prace nad nim zarzuciłem. Powód - osłona zewnętrzna. Jej termoplastyka musiała być co do milimetra. Mi, domowym sposobem z taką dokładnością nie udało się tego zrealizować. Cóż, czasami trzeba dać za wygraną,

 

Musiałem wymyślić coś nowego. Plan zasłonięcia zatok od tyłu nadal chodził mi po głowie. Nie zrażając się, w ciągu miesiąca skorygowałem plany i na celowniku miałem nowy zamysł. Rezy trzeba kupić i zamontować, pompa musiał być wyeksponowana (nie po to kupiłem moda do niej by teraz sprzęt chować gdzieś jak to się zazwyczaj z pompami robi).

 

Zakupiłem rezy od EK. Obecnie bez dwóch zdań wziąłbym phoboya. Wtedy nie było jeszcze takiej możliwości.

Dołączona grafika

Co do samej ściany zasłaniającej zatoki to stworzyłem to:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszystko zrobiłem oczywiście własnoręcznie. Żadnych rur. Półokrągłe elementy to znowu termoplastyka z mojej strony. Otwory "wierciłem" na gorąco a później szlifowałem. Na tym etapie popełniłem jeden błąd, a mianowicie nie potrzebnie skleiłem ten półokrągły element wokół wyjścia pompy. Malowanie tego później nie było łatwą sprawą. Panel do zatok przytwierdzany jest za pomocą czterech uchwytów, które mocuje się ze ścianami śrubami.

Po wyschnięciu wszystkiego i wyszlifowaniu, oraz nadaniu powierzchni odpowiedniej fraktury pod lakier przystąpiłem do kolejnego etapu malowania.

Na pierwszy rzut poszedł podkład od Deco color. 2 warstwy na całość.

 

Dołączona grafika

Później już właściwe malowanie. Półokrągłe boki panelu spryskałem czarnym high glosem montany przy pomocy małej dyszy - 3 warstwy. Części nie malowane albo pomalowane zaklejałem taśmą malarską. Na zdjęciu widać także śrubki do dekoracji boków panelu, maźnięte high glosem. Sam panel poleciałem czarnym matem - 6 warstw (planowo były 3) - duża dysza. Osłonę wokół pompy oraz holdery wymalowałem silver chrome montana ( 3 warstwy) z podkładem silver deco color i deco color podkład - mała dysza.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po wyschnięciu wszystkiego przyszła kolej na przymiarkę, Taśma znowu pomocna - zadrapania.

Dołączona grafika

 

... i chyba wyszło? Śrubki podkreśliły panel.

 

 

Miało być krótko a trochę się rozpędziłem. Cóż jutro dam kolejny zestaw workloga.... Na dziś starczy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz również trochę żałuję tego reza. Tuz pod koniec realizacji tego projektu wpadło mi parę nowych pomysłów. Na przykład wymyśliłem sobie by zrobić sześcienny rez na całą długość i wysokość panelu 5.25''. Wrzucić 2 pompy w ubraniu bitsa w miejsce wentylatorów na tyle budy od wewnątrz. Zalać to wszystko różowym płynem, strzelić logo z flamingiem jak w Miami Vice. Nazywało by się to Flaming czy jakoś tak :D Myślałem nawet o umieszczeniu wewnątrz takiego rezu napowietrzania by uzyskać efekt bąbelków :lol2: Cóż może zrealizuje takie coś przy następnej rewizji, ale na pewno nie odbędzie się to tak prędko.... :rolleyes:

 

Wracając jednak do bardziej realnych rzeczy, zarzucam resztę tego niedługiego workloga projektu Nigroris.

 

Po stworzeniu tylnej zabudowy z rezami, przyszła pora na resztę. Celem stały się wentylatory SilverSton'a. Te z dołu od dysków i tak zrobiły wylot. Pozostały cztery wewnątrz komory. Co do górnych wentyli to muszę przyznać, że rozważałem aby całą tą część zastąpić ładnie wyciętą plexi i tym samym zrobić okno od góry obudowy. Murdermod nie wchodził w grę bo to jak dla mnie wywalanie kasy za markę, chociaż przyznam, że części do TJ07 mają znakomite. Z tego co sobie przypominam to nawet ktoś z forumowiczów z TJ07 zrobił chyba takie coś własnoręcznie? Mnie jednak nie dawało spokoju jedno - mocowanie takiego okna. W efekcie końcowym zrezygnowałem z tego i miejsce oryginalnych 120 SS zajęły dwa noiseblockery, które zakupiłem od Malika. Pozostała sprawa tych dwóch wentyli na tylnej ścianie. Po ich demontażu pozostały dwa "szpecące" otwory. Nie widziało mi się wstawianie w miejsce oryginałów jakiś innych zamienników. W końcu to LC i wentyli zazwyczaj każdy stara się pozbyć, I tu również podpatrując MM założyłem sobie, iż zabuduję tylna ścianę. Dodatkowo na stronie MDPC znalazłem projekt, w którym ktoś zabudował tył obudowy i umieścił tam włączniki. Zebrałem więc wszystkie zamysły w przysłowiową "kupę" i przystąpiłem do tworzenia zabudowy tyłu towera. W międzyczasie, a nawet jednocześnie wziąłem się za tworzenie zabudowy z boku zatok 5,25'.

Stworzenie szablonów z logiem bitsa i napisem Nigroris było podstawą. Dociąłem odpowiednie fronty i posklejałem tzw. rusztowanie do tyłu budy. Owo rusztowanie składa się z dwóch części wewnętrznej i zewnętrznej.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na zdjęciach powyżej widzicie surową (nie pomalowaną i nie sklejoną jeszcze) część wewnętrzną tylnego panelu. Oba rysunki na papierze prezentują skalę 1:1 w rzeczywistym projekcie. Na plexi naklejałem kilka warstw taśmy malarskiej, a wzory wycinałem skalpelem z ostro zakończonym ostrzem. Później, podczas malowania (poszczególne warstwy lakieru odrywałem taśmę). Wewnętrzna część posiada 8 śrub, które wychodzą na zewnątrz obudowy. Całość skręca się odpowiednimi nakrętkami, Panel zewnętrzny ma podobne rusztowanie wewnętrzne (3 poprzeczne belki i 1 pośrodkowa - pionowo ustawiona). Na zdjęciach widać również planowane podświetlenie loga i napisu - niebieski kabel katodowy. Bardzo fajna rzecz, którą można wyginać jak się chce. Świeci dość mocno, ale nie tworzy poświaty i do podświetlenia o jakie mi chodziło nie nadawało się.

Ostatecznie miejsce kabli zajęły białe diody led, które można sobie docinać wedle upodobania (po trzy w odcinku), a z ułożeniem również nie ma problemu (są samoprzylepne).

 

Pomalowany wewnętrzny stelaż mocujący. Pasek z ledami puszczony na razie samopas (przymiarki)...

Dołączona grafika

Przymiarka tylnego frontu. Malowałem go czarnym matem z małą końcówką, Trzy warstwy wewnątrz i na zewnątrz. Ledy świeciły na tyle mocno, że musiałem maznąć też środek tylnego panelu. Oczywiście pod lakier poszedł pierw podkład deco color (2 warstwy) przy czym plexi z logiem nie miało podkładu.

Dołączona grafika

A tutaj szybkie podłączenie na pająka do Deep 2undertow i sprawdzenie efektu B-) .

Dołączona grafika

Obie części z powyższych zdjęć (stelaż i plexi z logo) zostały złączone ze sobą na stałe. Na przeźroczyste logo od wewnątrz nakleiłem mleczną folię by nie było widać wnętrza. Do środka dałem też czarne matowe tło z folii. Jak to wyszło już wiecie z pierwszych zdjęć w temacie tego projektu.

Co do tyłu zewnętrznego to prezentuje się on następujaco:

Dołączona grafika

Pomalowany jak cały stelaż (podkład 2 warstwy i 3 warstwy czarnego matu wewnątrz i na zewnątrz). Tu jednak zewnętrznej ściany z włącznikami nie sklejałem z zewnętrznym stelażem. Obie części łączą się 3 śrubami (dwie od góry i 1 od dołu). Co do włączników to zamierzałem zamontować takie z podświetleniem, ale za bardzo nie wiedziałem jak takie cuda się instaluje (elektryka). Wybrałem takie jak na zdjęciu. Nie ukrywam, że jak rozkminię o co kaman to zmienię na te okrągłe. Każdy z włączników umożliwia włączenie/wyłączenie niezależne odpowiednio 4 elementów: napisu nigroris, loga bitsa, wentylatorów na górze obudowy i oświetlenia pod rezami. Podłączenie tego wszystkiego zaplanowałem i wykonałem tak by za bardzo się nie motać przy wyjmowaniu czy wkładaniu tacy na płytę główną z obudowy. Wystarczy odłączyć kilka wtyczek i można wyjeżdżać z tacą na zewnątrz.

 

Ciemna strona mocy.

Dołączona grafika

Co do zabudowy panelu bocznego to wyglądało to tak.

Dołączona grafika

Całość składa się z 2 części. Większej z napisem i mniejszej. Podyktowane to jest montażem panelu i zaczepami w obudowie. Po bokach wywierciłem otwory na śrubki, o których już wspominałem wam w pierwszej części tego workloga. Myślę, że podkreślają ta zabudowę. Co do malowania to znowu do działania poszła taśma i lakier. Ten ostatni w 2 wariantach mat (duża dysza 4 warstwy - ze względu na podświetlenie) i high gloos czarny na napis (mała dysza - 3 warstwy). Tu także zastosowałem od tyłu mleczną folię. Cały ten panel mocowany jest przy pomocy 4 magnesów do metalowego paska (trzy na górną część i 1 na dolną). By przymocować magnesy do boku obudowy koło zatok 5,25'' stworzyłem specjalny wieszak. Ten ostatni został przeze mnie wymalowany czarnym matem.

Tutaj zaczep z zamontowanymi magnesami jeszcze przed malowaniem. Zdjęcie robione na szybko więc jakość nie jest zbyt dobra.

Dołączona grafika

 

Wycięte otwory jak w obudowie umożliwiają montowanie sprzętu w zatokach. Jak zapewne widzicie "wieszak" ma prostokątne wcięcie w górnym prawym rogu. Wzięło się to stąd, że jest tam umiejscowiony jeszcze inny holder - służący wlotowi do napełniania. Podobny - drugi holder jest na drugiej stronie obudowy. Każdy z węży wychodzący z reaz biegnie ku górze obudowy do tego holdera (po swojej stronie oczywiście) i przymocowany jest wlotem choinkowym bitspowera. Holdery te na zdjęciu powyżej ( a właściwie holder) prawy jest już pomalowany na czarno.

 

Ostatecznie wszystko prezentowało się tak.

Dołączona grafika

Na koniec z prac ręcznych pozostała jeszcze podłoga piętra. Nic innego jak plexi z wieloma wycięciami i wcięciami, pomalowana high gloosem na czarno od wewnątrz.

W planach miałem jeszcze zabudowę a raczej tzw. podwieszany sufit wokół wentyli na górze obudowy, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Chociaż szablon jest gotowy :rolleyes:

 

I to by było tyle z tego workloga. Zarzucę jeszcze kilka fotek ze składania.

Wnętrze zabudowy. Pompa podłączona i mnóstwo kabelków od panela i przycisków oraz diod w obudowie. Dysk jeszcze nie zamontowany. Łuki z węża wzmocniłem sprężynami.

Dołączona grafika

Chłodnice w tandemie oraz ich połączenie.

Dołączona grafika

I żeby nie przedłużać tego wywodu - Pani Ewa w całej okazałości i jej 6 kg nadwagi :D

Dołączona grafika

Pozdrawiam i dzięki za komentarze oraz uwagi B-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było, ale wracam.

Powoli szykują się zmiany w kierunku zakończenia wersji beta. Nie szybko jednak.

Nowych kart EVGA wciąż brak (470). Niemniej do mnie doszło już wdzianko na fermiego. Koolance NX470 w całej okazałości.

 

Dołączona grafika

Poza tym to ostatnio nie ciekawie się działo. Otóż od początku uruchomienia nowej rewizji walczę z dziwnym zachowaniem komputera. Jak nie restarty to jakieś samowyłączenia? Próbowałem rozkminić co i jak. Drogą eliminacji doszedłem w końcu do ostatecznego wniosku. Pani Ewa nie lubi pana Enermaxa! Właśnie wsadziłem z powrotem do kompa poprzedni zasilacz - Modecoma Volcano. Sprawdzam ostatecznie czy mam racje. W przypadku gdy okaże się, że nie - to czeka mnie zmiana platformy. Oznaczało by to jakieś konflikty z płytą. Cóż mam nadzieje, ze to tylko niesnaski między PSU a moją Ewką. Słyszałem o takich problemach z platformą X58, ale o 7xx raczej nie? Pożyjemy zobaczymy. Testy potrwają cały weekend.

Jakby co Enermax okablowany pójdzie na sprzedaż :cry: Lepsze to niż wywalanie kasy na nową platformę (ostateczność).

 

Problemów ciąg dalszy.

O ile o restarty i wyłączenia pc-ta się nie prosiłem, to w przypadku mojego nowego panelu kontrolnego AercCool Touch-1000 sam sobie naważyłem piwska!

Panelik świetny. Lcd i te bajery. Jedno tylko mi nie dawało spokoju - dźwięk podczas alarmu. Bep, bep, beeep. Cholera, po kilku dniach już mnie to do nerwicy doprowadzało. Postanowiłem sobie zrobić moda tzn. "unieszkodliwić" ten sygnał (normalnie nie można tego wyłączyć). Po konsultacji z kilkoma użytkownikami T1000 (normalnie terminator 2) na kanale YT, cel był jeden. Głośnik jest centralnie z tyłu panelu. Trzeba było się tylko do niego dobrać, a na przeszkodzie stała jakaś twarda maź. Ostatecznie wiertarka poszła w ruch. Dźwięk znikł, panel nadal się wyświetla, ale nie można na nim zrobić już nic! Za ostro pojechałem po gościu! Tak to wygląda od tyłu.

 

Dołączona grafika

Zostałem na krótki czas bez panelu, Jak ktoś z Was chce kupić ode mnie ten kawałek intrygującej (nie funkcjonującej) elektroniki to śmiało na pw.

 

Tymczasem zamówiłem drugi panelik. Wystrzegając się beepa przybył do mnie aquaero.

 

Dołączona grafika

Jutr to cudo podłącze i zobaczę co w trawie piszczy, Nockę spędzę przy instrukcji - na szczęście mam wersję po angielsku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za dobre słowa :-P

 

Dopiero co zamontowałem panelik aquaero i ostro testuję oraz obczajam co i jak. Na razie jest świetnie! Polecam każdemu. Gdybym wiedział co w trawie piszczy od samego początku, to bez wahania brałbym aquaero.

Co do zasiłki to chyba powoli potwierdzaja się moje przypuszczenia, że Enermax nie będzie współpracował z moja płytą. Testy wciąż trwają, lecz wszystko właśnie na to wskazuje. Czeka mnie prawdopodobnie zakup kolejnego zasilacza ale z innej stajni....

Heya :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba muszę cofnąć to co napisałem wcześniej a-propos wkładu pracy, dopiero po worklogu widać, że jednak sporo wysiłku kosztował Cię ten projekt. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem pod wrażeniem. Ze wszystkiego najbardziej mi się chyba podoba pompka i "tunel" nad nią. Naprawdę rewelacyjnie wygląda. Ciekaw jestem wersji ostatecznej, choć i teraz efekt jest świetny. A gdzie kupowałeś farby i jakie? Ja niestety miałem do czynienia raczej z badziewiem, którego użycie mnie wymęczyło (w ogóle nie chciały kryć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna wersja będzie jak evka 470 do mnie dotrze :mur: A na to chyba prędko się nie zanosi. Wtopa od 12 kwietnia w Europie..... wciąż trwa :damage_wall:

Co do farb to jak pisałem wyżej. Używałem lakierów od Montany - Cans czarny mat i połysk jak i silver chrome, oraz od Deco Color - też czarny mat i połysk. Wykorzystałem również podkład Deco Color. Montanę kupowałem na allegro - jest tego tam sporo i można wybrać sobie konkretnie kolor i dyszę. Deco Color zdobywałem w sklepie sztukateria.abc24.pl

Ogólnie Deco Color jest wytrzymalszy moim zdaniem, ale może sprawiać problemy podczas malowania. Ja np. musiałem 5 razy mazać górną szynę od tacki na płytę, bowiem po nałożeniu 2-3 warstwy wyskakiwały pęcherze? Montana takich jajec nie sprawia, jednak jest mniej wytrzymalsza od Deco Coloru (widać to później w miejscach przykręcania śrub).

Co do podkładu to stosowałem go na większych powierzchniach by lepiej się lakier trzymał, ale i tak papierem ściernym dla świętego spokoju przeleciałem tu i ówdzie. Ogólnie jak będziesz kupował lakier do malowania np. obudowy to bierz większe ilości - poniżej 400 ml w puszce nie ma co schodzić.

Na koniec nadmienić mogę tylko, ze podczas prac z lakierem trzeba cierpliwości i rzetelności w dobrym przygotowaniu podłoża do malowania - jest to bezwarunkowy warunek sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...